Welcome to the Polish Psychedelic Trance Portal

kadasarva


Projekt Kadasarva powstał w 2003 roku jako ewolucja wcześniejszych projektów Quizzz i Virtus. Osobą odpowiedzialną za te grupy jest pochodzący z Kijowa Alex Volkov (a.k.a. Orbal) - muzyk, DJ i inżynier tworzący szalone, eksperymentalne brzmienie. Ewoluując z jednego utworu do kolejnego, Kadasarva stworzył nie poddającą się żadnym limitom muzykę zawierającą wiele dziwnych sampli i brzmień. Jego doświadczenia i wiedza na temat dźwięku i syntezy pozwoliły na osiągnięcie bardzo dobrych rezultatów. Jako DJ od 1996 roku, Orbal kontynuuje swoją misję do dnia dzisiejszego, tylko że teraz jako muzyk. Z projektem Kadasarva jest częstym gościem na różnych imprezach odbywających się w całej Ukrainie, natomiast jego muzyka odbierana jest z entuzjazmem na każdym praktycznie dancefloorze. Jego pierwszy profesjonalny kawałek został opublikowany w 2002 roku na pierwszej składance z ukraińskiego labela Innertion. Rok później (14 września) nakładem Psyshine wyszedł bardzo udany singiel "Cold Lake".

Kadasarva - Cold Lake EPnocover.jpg

Psyshine, 2003

1. Swamp
2. Cold Lake


W roku 2004 Kadasarva połączyła siły z projektem Excel i wspólnie wydali album "Innertion Psysession". Współpraca tych dwóch utalentowanych muzyków był bardzo udana, muzycy bardzo dobrze się rozumieli w trakcie produkowania utworów.

Kadasarva & Excel - Innertion Psysessionin.jpg

Innertion, 2004

1. Kadasarva - Electro
2. Excel - Back To...
3. Kadasarva - Neirodelic
4. Excel - NH2
5. Kadasarva - Nuke'Em
6. Excel - Night Session
7. Excel - Performance
8. Kadasarva - Hokus Pokus
9. Kadasarva - Tears In Rain
10. Kadasarva - Morozko
11. Excel - The World Is Not Enough
12. Excel - Tomorrow Never Dies

W tym samym czasie Alex rozpoczął pracę nad solowym albumem. Wydany on został 27 czerwca 2005 roku nakładem Psyshine. Płyta zawierał interesującą wizję nowoczesnego psychodelicznego brzmienia. Ciekawym smaczkiem jest też fakt, że kilka kawałków zawierała połamaną perkusję, nawiązując tym samym do break trance'u, podgatunku, który narodził się w połowie lat 90-tych dzięki takim artystom jak Digitalis czy Metal Spark. Dziś te wsparte mocną linią basową i syntetycznymi pętlami połamane kawałki potrafią spowodować niemałe szaleństwo na niejednym dancefloorze.

Kadasarva - The Overside Of Infinitythe.jpg

Psyshine, 2005

1. Dark Side
2. Green Door
3. The Overside of Infinity
4. Divisor
5. Mirror
6. Androids Love
7. Zzz
8. Hunting Sheeps
9. Landaland
10. Saturday Morning
11. Himera
12. Imagination
13. Something In My Mind

Alex był gościem na imprezie organizowanej w Krzysztoforach (3 czerwca 2006, Kraków), gdzie wystąpił ze swoim live actem.

Kontakt: kadasarva@psyshine.org.ua

Amnesia

« MAGAZINE