Welcome to the Polish Psychedelic Trance Portal

khetzal


Khetzal to urodzony w 1973 roku mieszkaniec Francji, Matthieu Chamoux. Jako Khetzal tworzy chillout i goa trance. Wymienionymi tu nurtami muzycznymi zaczął się intensywnie interesować już na początku lat 90-tych, po pewnym czasie zabrał się za własne kompozycje. Jego utwory znalazły się na składankach Kagdila Records, Ultimae Records i Agitato Records, zaś pełnokrwisty debiut Khetzala w postaci płyty "Corolle" ukazał się 14 listopada 2005 roku dzięki wytwórni Suntrip Records. Krążek ten to melodyjny bilet w jedną stronę do starych dobrych czasów, kiedy królowały oldschoolowe brzmienia.

Khetzal - Corollecol.jpg

Suntrip Records, 2005

1. Listening Winds
2. Anamatha (feat. DJ Zen)
3. Bells Of Sarnath
4. Narayana
5. Ganesha Pramana
6. Indian Attic
7. Djaningar
8. Nyiragongo
9. Avasari

Począwszy od października 2005 roku, Khetzal zaczął grać live acty w Europie. Planowane są kolejne produkcje Chamouxa, które ukażą się dzięki 3D Vision oraz Kadgila Records. Poza swoim głównym projektem Matthieu współpracuje również z swoim przyjacielem (DJ Chai) jako Avigmati, który to projekt został powołany do życia w marcu 2005. Muzyka duetu jest kombinacją melodyjnego transu i fullonowej energii.

avi.jpg
Jak dotąd utwory Avigmati ukazały się na kompilacji "Apsara" (track "Babylone Beach") wydanej przez Suntrip Records oraz "Positive Alchemists vol. 1" (utwór "Password Request"), którą wydano pod szyldem Avigmatic Records. Jeśli chodzi o ten ostatni label, to jest to wytwórnia założona przez Khetzala i DJa Chai, a jej zadaniem jest promowanie pozytywnej strony transu z całego świata.

studio.jpg
Kontakt: khetzal@avigmatic.com

Oficjalna strona: khetz.free.fr

Templar

« MAGAZINE