Welcome to the Polish Psychedelic Trance Portal

lani


W skład grupy Lani wchodzą Belgowie Tim Kaelen i Tom Moons. Obaj przygodę z muzyką rozpoczynali od gitary. Tim grał na gitarze basowej i wykonywał covery znanych kawałków rockowych. Tom również grał na gitarze, tyle że elektrycznej. W wieku 15 lat założył swój własny zespół. Szybko doszedł jednak do wniosku, że próby z innymi muzykami są bardzo ciężkie i postanowił zostać DJem. Jak to zazwyczaj bywa, na początku grywał na lokalnych imprezach. Psychedelic trance odkrył w roku 1998, od tej chwili postanowił grać tylko i wyłącznie takie dźwięki. Jako DJ Jharu grał na wielu imprezach w Belgii. Tim również zbyt długo nie pograł na gitarze. Stwierdził, że nie jest to instrument dla niego, czegoś mu w nim brakowało. Postanowił rozpocząć eksperymenty z muzyką elektroniczną. Na początku był to trip hop, drum'n'bass, ambient i techno. W 1998 roku jako DJ, a później producent (Yucon) rozpoczął grać na imprezach techno. Kto wie, może stałby się jednym z popularniejszych artystów tego stylu w Belgii, gdyby nie to, że w 1999 roku trafił na swą pierwszą imprezę psytrance. Stwierdziwszy, że z tą muzyką można zrobić wszystko rozpoczął swoją przygodę z psytrance jako DJ Phasid.

drums.jpg
Tim i Tom poznali się w roku 2001 na jednej z imprez. Szybko się zaprzyjaźnili, grali razem na imprezach, poznawali nowych artystów i wspólnie uczyli się jak tworzyć nagrania. Tak właśnie powstała grupa Lani. W międzyczasie dołączył do nich perkusista Wouter Janssens. Dzięki temu połączeniu (syntezatory, gitara i perkusja) ich live acty stały się jeszcze ciekawsze. W tym składzie po raz pierwszy wystąpili na festiwalu Antaris w Niemczech. Podczas jednej z imprez w Szwajcarii dodatkowo wspierała ich wokalistka Linsi.

sing.jpg
Swoją pierwszą EPkę wydali w roku 2003 w wytwórni Kairoo Records, z którą związani są do dziś. EPka "Our Way To The Sun" była jednocześnie debiutem wydawniczym tej belgijskiej wytwórni.

Lani - Our Way To The Sun EPourep.jpg

Kairoo Records, 2003

1. Skycontact (Full Moon Remix)
2. The LossW roku 2004 na rynku pojawiły się dwie pozycje wydawnicze Belgów: EPka "Mindpuzzle" oraz wydany w lipcu album "Our Way To The Sun".

Lani - Mindpuzzle EPmindpuzzle.jpg

Kairoo Records, 2004

1. Part Of A Design
2. Iry's Incantation (Dolphin Ride Mix)


Lani - Our Way To The Sunour.jpg

Kairoo Records, 2004

1. Iry's Incantation (Dolphin Ride Mix)
2. Indian
3. Skycontact
4. El Paso
5. Part Of A Design
6. Our Way To The Sun
7. Over The Moon
8. Ephedra

Kolejny rok (2005) przyniósł kolejną pozycję wydawniczą. W maju ukazała się EPka "The Reincarnation".

Lani - The Reincarnation EPtheep.jpg

Kairoo Records, 2005

1. Part Of A Design
2. Iry's Incantation (Dolphin Ride Mix)


Nie inaczej było w roku 2006, kiedy to projekt Lani wydał swoją drugą płytę o jakże długim tytule "The Reincarnation Of Jhonny Looloo And The Seven Cosmic Sisters"

Lani - The Reincarnation Of Jhonny Looloo And The Seven Cosmic Sistersthe.jpg

Kairoo Records, 2006

1. Reincarnation - A New Frontier
2. Silverbox
3. Ultraworld
4. Lost In Venice
5. The Seventh Sister
6. Lana's Dream
7. Different Colour (Lani Remix)
8. The Wasp Dance
9. Destination

Na trzeci album grupy trzeba będzie poczekać. Obecnie trwa remont w ich studio, a obaj panowie zajęci są realizacją innych projektów. Tom wspólnie z projektem Fraktophon (Wouter Nottebaert) nagrywa jako La Mila, a Tim powoli przymierza się do nagrywania własnych nagrań jako Phasid. Dodatkowo jak sami podkreślają ciągle się uczą i chcą, by ich kolejny album był lepszy od poprzednich. Obecnie Lani kończy prace nad kompilacją "The First Message", która zostanie wydana dla Kairoo Records.

live.jpg
Swój styl określają jako rock'n'roll trance. W swych utworach umieszczają sporo riffów gitarowych, a ich dynamika wskazuje, że panowie najlepiej czują się w klimatach full-on i progressive.

band.jpg
Do tej pory poza Belgią, grupa Lani miała okazję zagrać na imprezach i festiwalach w Niemczech, Holandii, Szwecji, Danii, Szwajcarii, Austrii, Turcji, Portugali i Brazylii. Występy Belgów są bardzo żywiołowe. Perkusja, gitara, do tego syntezatory i okazjonalny damski wokal powodują, że czasami ma się wrażenie bycia na koncercie rokowym. Grupa Lani jest bardzo żywiołowa i chcąc nie chcąc każdy kto miał okazje ich zobaczyć i usłyszeć może ich porównać do Niemców z S.U.N. Project. Ten kto Lani nie słyszał na żywo, ma okazję to nadrobić ściągając ich live act, który został nagrany na imprezie z okazji trzecich urodzin Kairoo Records w 2004 roku. Set dostępny jest tutaj.

Oficjalna strona: www.lani.be
Profil MySpace: www.myspace.com/lanilife
Profil Discogs: www.discogs.com/artist/Lani

Styropian

« MAGAZINE