Welcome to the Polish Psychedelic Trance Portal

life extension


Life Extension to projekt utworzony w 2002 roku przez dwóch paryskich DJów. W skład duetu wchodzą: Olivie (Olivier Mirat) i Stenman (Laurent Ihullier). Efektem ich rocznej współpracy było wydanie trzech nagrań na różnych kompilacjach. Dwa z tych utworów "Ticket to The Moon" i "Judgement Day" przyniosły duetowi duże uznanie i zachęciły obu panów do dalszej współpracy.

live.jpg
Od tego momentu dawali znać o sobie co jakiś czas poprzez umieszczanie kolejnych utworów na kompilacjach. Często też grywali na imprezach we Francji (TBE, Osmoses, Gaia, Dayglo), a także poza granicami kraju (Fullmoon Festival 2005). Gdy w roku 2005 wydawało się, że mają już materiał na płytę, słuch o nich zaginął. Ponownie co jakiś czas ich utwory pojawiał się na kompilacjach takich wytwórni jak: Mind Control, Digital Oracle, Avigmatic Records. Jak to mówi stare polskie przysłowie "co się odwlecze, to nie uciecze" i tak też stało się w przypadku francuskiego duetu. W czerwcu 2007 roku nakładem Avigmatic Records został wydany ich debiutancki album zatytułowany "Side Effects".

Life Extension - Side Effectsside.jpg

Avigmatic Records, 2007

1. Shiva
2. Breaking The Cage
3. Elektronik
4. Same Way
5. Hurricane
6. Talamasca - Unknown (Life Extension Rmx)
7. Spiritual Communion
8. Connexion (feat. DJ Toltek)
9. Something Like That

Na płycie znalazły się niepublikowane nigdzie wcześniej nagrania. Styl prezentowany przez Life Extension to melodyjny full-on. Duży wpływ na muzykę tworzoną przez paryski duet miały takie grupy jak: Juno Reactor, Transwave, Astral Projection, Infected Mushroom, Talamasca i Astrix.

Oficjalna strona: www.life-extension.fr
Profil Discogs: www.discogs.com/artist/Life+Extension

Styropian

« MAGAZINE