Welcome to the Polish Psychedelic Trance Portal

liquid soul


Pod pseudonimem artystycznym Liquid Soul kryje się szwajcar Nicola Capobianco. Przygodę z muzyką elektroniczną rozpoczął bardzo wcześnie, bowiem już pod koniec 1993 roku zaczął grać progressive trance. Do roku 1999 najpierw, jako DJ, a później także jako producent grywał na największych imprezach w Szwajcarii. Były to imprezy, na których głównymi gwiazdami byli tacy DJe i producenci jak: Paul Van Dyk, Tiesto i Armin van Buuren.

nicola.jpg
Psychedelic Trance odkrył w roku 1999. Nie trwało zbyt długo, zanim ta muzyka zawładnęła nim na dobre i dwa lata później postanowił założyć nowy projekt - Liquid Soul. Już w sierpniu 2002 roku miał okazję zagrać na legendarnym festiwalu Halluzi-Nation Festival w Szwajcarii. Podczas występu nieznanego wówczas projektu tłum reagował z euforią na kolejne nagrania. Po tym występie szwajcarem zainteresowały się najbardziej znane wytwórnie. Minął kolejny rok i nakładem Interzone Records został wydany debiutancki singiel "Acid Rain".

Liquid Soul - Acid Rain EPacid.jpg

Interzone Records, 2003

1. Acid Rain
2. Time Warp


Popularność Liquid Soul wzrastała z roku na rok. W 2004 roku miał okazję zagrać na niemieckim VooV Festival. Po tym występie posypały się propozycje grania na imprezach w Niemczech, Brazylii, Meksyku, Izraelu, Portugalii, Danii i innych państwach z niemal wszystkich kontynentów.

live.jpg
Na kolejną pozycję wydawniczą Szwajcara trzeba było czekać do 11 kwietnia 2005 roku, kiedy to Iboga Records, dla której Liquid Soul nagrywa do dziś, wydała singiel "Go Reality".

Liquid Soul - Go Reality EPgo.jpg

Iboga Records, 2005

1. Go Reality
2. Why


Nagrania Szwajcara znaleźć można także na kompilacjach wydanych dla takich wytwórni jak: Plusquam, Flow, Plastik Park, Y.S.E., Domo i Dance Connected. Końcówka 2005 i początek 2006 roku to bardzo pracowity okres dla Liquid Soul. Efekty tej pracy były jednak rewelacyjne. Najpierw w lipcu 2006 ukazał się singiel zatytułowany "I Get A Rush".

Liquid Soul - I Get A Rush EPi.jpg

Iboga Records, 2006

1. I Get A Rush
2. I Get A Rush (Motion Remix)

Dwa miesiące później, konkretniej 12 września, ukazała się pierwsza płyta Liquid Soul. Jej tytuł to "Synthetic Vibes".

Liquid Soul - Synthetic Vibessynthetic.jpg

Iboga Records, 2006

1. Synthetic Vibes
2. Crazy People
3. Escape
4. The Source
5. I Get A Rush
6. Unannounced Portal
7. 06:15 AM
8. Capoccino
9. Tagtraum

Płyta okazała się strzałem w dziesiątkę i odniosła ogromny sukces w niemal każdym zakątku świata. Pompujący beat i piękne melodie sprawiły, że Nicola stał się jednym z najbardziej pożądanych przez organizatorów imprez producentem. W notce wydawniczej rozesłanej do sklepów napisano: "płyta ta jest nowym krokiem w świecie progressive trance i będzie dawała natchnienie kolejnym producentom w przyszłości". Notki wydawnicze mają to do siebie, że często są bardzo "naciągane", jednak z tą trzeba się zgodzić.

play.jpg
W roku 2007 Iboga Records wydała w postaci cyfrowej singiel Liquid Soul o nazwie "Freeway Single". Remix Atmosa z tej płyty w ukazał się także na kompilacji "Switch" wydanej przez Iboga Mexico, meksykański oddział Iboga Records.

Liquid Soul - Freeway Single MP3freeway.jpg

Iboga Records, 2007

1. Freeway (Original Mix)
2. The Source (Atmos Remix)


Tego samego roku Nicola Capobianco wspólnie ze swym przyjacielem DJem Martinem (Martin Knecht) otworzyli firmę Mikrokosmos. Firma ta jest podzielona na dwie części. Pierwsza z nich to wydawnictwo Mikrokosmos Records - w swej ofercie poza wydawaniem płyt mają także studio. Druga to Mikrokosmos Music - jest to sklep internetowy, w którym można zakupić płyty z muzyką psychedelic i chillout. Do tej pory Mikrokosmos Records wydało trzy płyty. Pierwszą pozycją wydawniczą była kompilacja "Labyrinth Essential 001". Za dobór nagrań i mix odpowiedzialni są Liquid Soul i DJ Martin.

Labyrinth Essential 001labyrinth.jpg

Mikrokosmos Records, 2006

1. Manuel Duego - Deception
2. Spanner - Pagan Pulse
3. Antix - Forever Changing
4. Liquid Soul - Born In A New World
5. Andromeda - Sensations
6. Sub6 feat. Michele Adamson - 7th Son (Ticon Remix)
7. Ticon - In The Dirt
8. Gaudium - Muzzic
9. Earsugar - Womanizer
10. Liquid Soul - Dreamdancer
11. FREq - Avatar
12. DJ Tarkan - Ha Pardon
13. Cafu - New Age
14. DJ Martin - Lauschgift

Druga kompilacja, za która odpowiedzialni będą DJ Martin i Liquid Soul, to "Extrasensory Perception" i ukazała się 15 października 2007.

Extrasensory Perceptionextrasensory.jpg

Mikrokosmos Records, 2007

1. Freq - Avatar
2. Liquid Soul vs Freq - Liquid Frequencies (Liquid Soul Mix)
3. Earsugar - New Era
4. Visua - Spindrive (Gaudium Rmx)
5. Infinity - Stratosphere
6. Andromeda - Plazza Del Trippy
7. Behind Blue Eyes - Rumble In The Jungle (Zen Mechanics Rmx)
8. Side A - Cansas City Shuffle
9. Martin - What The "Bleep" Do I Know?

Martin Knecht i Nicola Capobianco współpracują nie tylko przy wszystkich projektach związanych z firmą Mikrokosmos. Od 2004 roku pod pseudonimem Earsugar nagrali kilka utworów, które znalazły się na kompilacjach takich wytwórni jak: Plusquam, Blue Tunes, Domo i HOM-Mega. Obecnie panowie pracują nad albumem, którego wydanie planują na rok 2008.

earsugar.jpg
Jeśli chodzi o autorskie projekty to Nicola Capobianco poza Liquid Soul nagrywa jako Sleek. Do tej pory wydał jeden utwór "Can't Sleep".

liquid.jpg
Drugi album Liquid Soul planowany jest na przełom kwietnia i maja 2008 roku.

Oficjalna strona: www.liquidsoul.ch
Profil MySpace: www.myspace.com/liquidsouliboga
Profil Discogs: www.discogs.com/artist/Liquid+Soul+(3)

Styropian

« MAGAZINE