Welcome to the Polish Psychedelic Trance Portal

lish


Projekt Lish stanowią dwaj Izraelczycy urodzeni w 1980 roku Lior Maymon oraz Shai Tiab. Pochodzą oni z miasta Bat Yam. Spotkali się po raz pierwszy w szkole, gdzie odkryli swoją późniejszą pasję, czyli trans. W 1995 roku, chwilowo na poziomie amatorskim, zaczęli tworzyć ten właśnie rodzaj muzyki. Po kilku latach zdecydowali się na nagranie swego dema, które porozsyłali po izraelskich wydawnictwach. Ich utwory początkowo ukazywały się na przeróżnych kompilacjach do czasu, gdy w lutym 2002 roku, nakładem wytwórni USTA, wydali swój debiutancki krążek pod tytułem "Dejavoodoo".

Lish - Dejavoodoodeja.jpg

USTA, 2002

1. Dejavoodoo
2. Hollywood Superstar
3. Kakvo Iskach
4. Elastica
5. The Aftermath
6. Insane Cycel
7. Dead Yet?
8. Under Mixed Sky
9. Bring the Pain

Album wniósł trochę ożywienia na izraelską scenę; według wielu opinii jest to najlepsza izraelska (i nie tylko) produkcja 2002 roku. Prezentowane brzmienia zdają się być wyprodukowane przez skandynawów, a jednak - duet Maymon i Tiab połączył to co najlepsze z transu obu tych rejonów świata (czyli szwedzkiej progresywności i izraelskiego feelingu) i uwydatnił na tej doskonałej płycie. Wystarczy, że ktoś usłyszy dla przykładu utwór "Dead Yet?", a już zapragnie pozostać w tym świecie na dłużej. Piękne, magiczne, bajeczne, mroczne krajobrazy wspierane przez znakomitą aranżację i perfekcyjne wręcz wykonanie od strony technicznej gwarantują ponad siedemdziesiąt minut czystej, transowej rozkoszy.

live.jpg
W tym samym czasie muzycy wydali singiel o nazwie "Electric".

Lish - Electric EPelectric.jpg

USTA Records, 2002

1. Electric Nuts
2. Hollywood


Drugi album projektu Lish został wydany w roku 2005 dzięki wytwórni Com.Pact Records. Płyta jest dobrą propozycją dla wielbicieli progresywnego transu (najbliżej muzyce Lish jest do tej prezentowanej przez Vibrasphere, Atmosa i Cosmę)

Lish - Free Fallfree.jpg

Com.Pact Records, 2005

1. Sea Side Hills
2. Outsiders
3. Sunday Muse
4. Life Streem
5. On The Edge
6. Time
7. Fresh
8. Blue
9. Slow Me Away (Remix)

Na koncie Lish jest również płyta z remixami utworu "Fresh", wydana w listopadzie 2006 roku.

Lish - Fresh Single Malt Remixesfresh.jpg

Com.Pact Records, 2006

1. Fresh (Flowjob Remix)
2. Fresh (V-Tunes Remix)
3. Fresh (Phonosys Remix)
4. Fresh (Fusi & Johnson Remix)
5. Fresh (Vibrasphere Remix)
6. Fresh (Blackout Remix)
7. Fresh (Nok Remix)
8. Fresh (Cosmic Tone Remix)
9. Fresh (Solarians Remix)

Pedro

« MAGAZINE