Welcome to the Polish Psychedelic Trance Portal

loud


Loud to przy okazji wydania albumu "Abstract" jeden z najbardziej omawianych na dniach duetów w Izraelu. Od ponad trzech lat tworzą go Eitan Reiter i Kobi Toledano. Zaczynali wspólnie już dawno temu. W osiąganiu profesjonalizmu pomagali im kumple pokroju U-Recken, Sub6 czy Psysex, co zresztą do dziś daje się usłyszeć w ich produkcjach. Zadebiutowali w 2005 roku na składance "Enemies & Allies" podpisanej logo Dooflex Records. Jednak niedługo potem związali się z ludźmi odpowiedzialnymi za Boa Distribution / www.psymag.com, co zaowocowało kilkoma utworami na składankach z m.in. Trancelucent, Com.Pact, czy SkyKey. Jednak prawdziwa szansa pojawiła się wraz z nową inicjatywą DJa Boga i Mr. Homsy'ego, jaką była wytwórnia Drive Records. To właśnie pełna płyta "Some Kind Of Creativity" miała być debiutem ich nowej oficyny.

Loud - Some Kind Of Creativitysome.jpg

Drive Records, 2006

1. G-Mini-Click
2. Subinya
3. Past Progressive
4. Engine On
5. In Rage
6. Elastic Mood
7. Sun Dance
8. 1 Missed Call
9. Long Cut
10. Wired

Zabieg ten okazał się być bardzo trafiony, a o projekcie natychmiastowo zrobiło się bardzo głośno nie tylko na bliskim wschodzie, ale także na świecie. Zintensyfikowanie prac spowodowało szybkie wydanie skompilowanej przez Loud składanki "Private Lesson", której druga płyta jest swoistym singlem zawierającym trzy utwory duetu. Jak chłopaki wspominali później: "chcieliśmy wydać kilka z naszych kolaboracji (z Psysex, lub Sub6 - przyp. Amnesia) razem z utworami artystów, których lubimy (np. Cosma)."

Private Lessonprivate.jpg

Drive Records, 2007

CD 1

1. Sub 6 - Pounding (Loud Remix)
2. Panick - Incsoc (Live Edit)
3. Cosma vs O.M.C. - Keep Your Mind (O.M.C. Remix)
4. Psysex - Dominatrix (Loud vs Goblin Remix 2007)
5. Loud - Tiny Noize Point
6. Black & White - Yoki
7. Insomnia - Internal Voice
8. Elegant Pimp - Music
9. Unoccupied - Basic Conversation

CD 2: Loud The Edge

1. The Edge
2. Next
3. Beautiful Day (Dub Remix)

Około dziesięć miesięcy później na rynku pojawił się kolejny album duetu, który spowodował, że Loud znów znaleźli się w odtwarzaczach wielu odbiorców.

Loud - Abstractabstract.jpg

Drive Records, 2008

1. Loose Senses
2. Machines 2008
3. DownUnder
4. Abstract
5. Next (Album Edit)
6. Tough Kid
7. Hiss
8. The Edge (Album Edit)
9. Disoriented (Sabotage Edit)

Muzyka Loud nie jest łatwa do zaklasyfikowania. Pierwsze wrażenie przywodzi na myśl wiele dzisiejszych full-onowych śrubek wwiercających się w hard dance'owy, niezbyt przemyślany i amatorski sposób. Jednak przy uważniejszym przestudiowaniu okazuje się, że chłopaki pod powłoką banalności potrafią przemycić świetny materiał, który wciąga swoją niecodziennością i mimo wszystko umiejętnością doboru opowieści. Fakt trafnego nawiązywania do kiczu w przypadku "Some Kind Of Creativity" świadczył tylko o wysokich umiejętnościach muzyków i starszym odbiorcom mógł przypominać czasy pierwszych, bardziej klimatycznych niż popowych albumów Infected Mushroom.

both.jpg
Wraz z drugą płytą "Abstract" Loud odszedł nieco od kanwy hard dance'owej, upraszczając swoje utwory i wplatając w nie jednocześnie bardziej wkręcające i analogowe motywy. Prostota i minimalizm utworów mogły wprowadzać w błąd, że mamy do czynienia z amatorami. Fakt jest jednak taki, że Kobi i Eitan są muzykami przede wszystkim chętnymi na eksperymenty, a psytrance widzą i chcą pokazywać na nieco odmienny sposób. Zdaję sobie sprawę, że wielu ludzi może odebrać ich muzykę na inny sposób, dla mnie jednak jest to materiał wciągający i niekiedy zaskakujący. Niewielu artystów potrafi bowiem w jednym utworze zamieścić tak diametralnie różniące się klimatem opowieści, niekonwencjonalne rozwiązania produkcyjne, jak też nieziemsko dynamiczny, aczkolwiek przyjemnie brzmiący mastering. Według mnie są zeszłorocznym objawieniem na bliskim wschodzie i wszystko wskazuje na to, że nie mamy do czynienia z jednorazową zwyżką formy.

duo.jpg
Profil MySpace: www.myspace.com/loudkobireiter
Profil Discogs: www.discogs.com/artist/Loud+(6)

Amnesia

« MAGAZINE