Welcome to the Polish Psychedelic Trance Portal

neuromotor


Frederick Talaa, znany bardziej jako Neuromotor, jest kojarzony ze światową sceną psytrance od wielu lat. Kiedy był jeszcze dzieckiem i mieszkał na Antylach, w wieku 12 lat grał na pianinie i wiolonczeli. Już wtedy czuł, że jego całe życie będzie związane głównie z muzyką. Początki jego muzycznej kariery miały miejsce w lokalnej grupie hiphopowej, gdzie był tancerzem i wokalistą. To tam zetknął się z miksowaniem różnych dźwięków. Klimat muzyki elektronicznej udzielił mu się na jego pierwszej imprezie rave'owej w 1987 roku. Z czasem dał się porwać tematowi muzyki psychedelic trance. Kilka lat później, konkretniej w 1995 roku, Frederick zajął się organizacją plażowych imprez i grą z DAT. Po Antylach zamieszkał na Ibizie, gdzie grał jako DJ-rezydent w klubie o nazwie Khumaras w San Antonio pod pseudonimem Thylan.

play.jpg
Wkrótce potem kupił i założył swoje pierwsze studio nagraniowe i zaczął tworzyć własne utwory. W 1998 roku powołał do życia swój projekt muzyczny, który ochrzcił nazwą Neuromotor. Pod tym pseudonimem zaczął tworzyć własną muzykę i wydawać ją pod szyldami różnych wytwórni na całym świecie. Jego pierwszym utworem jest kawałek zatytułowany "After Effect" (stworzony razem z Ericiem Fusterem), który z czasem znalazł się razem z dwoma innymi utworami na singlu o tym samym tytule. Singiel wydała francuska wytwórnia Turbo Trance Records w 2000 roku.

Neuromotor - After Effect EPafter.jpg

Turbo Trance Records, 2000

1. After Effect
2. Stabler Noize
3. Strike To Heaven




W 2001 roku dzięki Acidance Records ukazał się jego debiutancki album zatytułowany "Neurodamage". Album sprzedał się w ponad 12000 egzemplarzy.

Neuromotor - Neuro Damagedamage.jpg

Acidance Records, 2001

1. Wind, Clouds, Dance & Signs
2. The Beauty & The Beast
3. Funky Bisto
4. Fuck The DAT Mafia Trance Xp (Original Version)
5. The Brain Forest
6. Joystyk
7. Liquid Evolution
8. Neuro Dance
9. Machine On Earth

neu.jpg
Poza debiutanckim albumem Neuromotora, rok 2001 był wyjątkowo pracowitym rokiem dla artysty. Talaa nie tylko wydał wspólny album, tym razem jako Plastyk Elephant, razem ze swoim kolegą Gillesem Béraudem (Hyper Frequencies), ale także założył swoją własną wytwórnię Mechanik Records (początkowo Mechaniks Sound Records). Ponadto w tym samym roku Fred wraz z Gillem stworzył projekt zwany Crazy Lions Cult.

Hyper Frequencies & Plastyk Elephant - Hyper Frequencies & Plastyk Elephantplastyk.jpg

Mac Ben Music, 2001

1. Plastyk Elephant - The 7th Harmonie
2. Hyper Frequencies - Flying Attack Of The Space Frogs
3. Hyper Frequencies - After Effect
4. Hyper Frequencies - Running Time
5. Plastyk Elephant - Mental Zone
6. Hyper Frequencies - After Son God...
7. Plastyk Elephant - Triton Kill Me
8. Hyper Frequencies - Sisters
9. Plastyk Elephant - Opus Secret

20 maja 2002 roku Frederick wydał pod pseudonimem E.S.X.S. płytę zatytułowaną "New Hymns For Goddess".

E.S.X.S. - New Hymns For Goddessnew.jpg

Mechanik Records, 2002

1. Mechanik Day Dream
2. Chromosome X
3. A La Recherche Du Yeti
4. Creep And Craps (To Mob)
5. Electrik Flower
6. My House Is Back For A New Generation
7. Religious Games
8. When Sex Begin Primitive
9. The Bloody Sword (Special For Gemma)

W 2003 roku światło dzienne ujrzała kolejna płyta Neuromotora.

Neuromotor - The Electrik-Citythe.jpg

Arcadia Music, 2003

1. Electrik Mama (Part 2)
2. Chrystal Matter
3. High Danger Voltage
4. Save Your Soul
5. Neurological Game
6. Electrik City
7. X-ray
8. Electrofack
9. Analog Rain

W dyskografii Fredericka są nie tylko albumy, ale także autorskie kompilacje. Pierwsza z nich to składanka skompilowana przez Fredericka o nazwie "Moonkeys", która ukazała się w marcu 2004 roku.

Moonkeysmoonkeys.jpg

Moon Spirits Records, 2004

1. GMS vs Sonicsurfers - Hyperspaced
2. Talamasca vs Dimitri D.K.N. - Abstract Energy
3. Nomad - The Magic Sofa's Show
4. Omi & Exaile - Going Commercial
5. Central Processing Unit - Simulation
6. Sirius Isness - Psychedelic Love Stories
7. Silicon Sound - Voyager
8. Signs - The World Has Changed
9. Cell - Father

Ponad rok później muzyk powrócił z kolejnym albumem jako Neuromotor. Płyta "Bloody Reality" ukazała się 19 grudnia dzięki Acidance Records.

Neuromotor - Bloody Realitybloody.jpg

Acidance Records, 2005

1. Bush The Antichrist
2. Dirty Society
3. Children In The Dark
4. Femme
5. Children Back In
6. Forget The Rules
7. Fight For Human Rights
8. The Love Cyclone
9. World Of Chaos
10. Better World

W 2008 roku do Fredericka dołączył Patrick Vogel. Patrick jest profesjonalnym gitarzystą, wokalistą i programistą. Ponadto ma spore doświadczenie w kwestiach mixu i masteringu. Jego pierwsza grupa Big Zingo znalazła się na francuskich listach przebojów w 1987 roku, kiedy był jeszcze studentem szkoły jazzowej w Lyons. W 1996 roku ukończył studia wyższe związane z inżynierią dźwięku i natychmiast wkroczył w branżę muzyczną tworząc muzykę do wielu gier Sony, takich jak SimCity, jak również wielu popularnych programów telewizyjnych. W tym samym roku rozpoczął zaawansowany kurs pisania i komponowania, po którym został nauczycielem. W 1997 roku narodził się projekt Patman, czyli grupa zaangażowana w electrorock, która cieszyła się sporym sukcesem i została zalicencjonowana przez Sony Music. Począwszy od 1999 roku Patrick udoskonalał swoje umiejętności produkcyjne i był programistą, nauczycielem i trenerem dla więcej niż 100 grup i projektów, mając do czynienia z niezliczonymi aranżacjami związanymi z singlami i albumami.

dj.jpg
18 lutego 2009 roku ukazała się kolejna składanka, która skompilował Neuromotor. Drugim z kompilatorów jest DJ Insanix, szef wytwórni.

Planetary Serviceplanetary.jpg

Mechanic Records, 2009

1. Pop Stream - Angels Remix
2. Hujaboy - Liquifried
3. Decerto - Planet 8
4. Quadraphonia - Quadraphonia (Neuromotor Remix)
5. Azax Syndrom - Existence (Double REL Remix)
6. Akros - Evil Space Monkey
7. Menog - Malana Remix
8. Technodrome - Mutant X
9. Hyper Frequencies - Secret Access

Fred zaczął także eksperymentować z innymi stylami muzycznymi, łącząc psychedelic trance z elementami trip hopu. Nie zapomniał jednak o swoich psytransowych korzeniach. Ponadto od zawsze występował również jako DJ i uwielbia grać bardzo długie sety. Bez wątpienia jest niesamowicie charyzmatyczną postacią sceny psytrance, podczas jego setów wariacjom nie ma końca, cechuje je szybkość, odpowiedni dobór numerów oraz jego szalone zachowanie za deckami.

talaa.jpg
W styczniu 2011 roku Fred ogłosił, ze kończy karierę i po 16 latach grania i tworzenia na scenie psychedelic trance udaje się na zasłużoną emeryturę. Wystosował również dwie wiadomości. Jedna z nich ukazała się na jego profilu na Facebooku:

"Chciałbym podziękować wszystkim tym, którzy za mną podążali i którzy dzielili ze mną te wszystkie wspaniałe momenty na trancefloorach na całym świecie przez te wszystkie piękne lata. Dziękuję braciom, wytwórniom i przyjaciołom z całego serca - to było wspaniałe doświadczenie. Czas się pożegnać jako Neuromotor ze sceną transową - to była wspaniała podróż, teraz jestem na innym statku kosmicznym... Będę miał to wszystko w sercu i pamięci..."

Drugą z nich opublikował na forum serwisu Isratrance.com:

"Witajcie wszyscy. Tak, odchodzę ze sceny psytrance, ale moje serce i umysł pełne są pięknych wspomnień związanych z wszystkimi tymi niesamowitymi uśmiechami i ludźmi z którymi tańczyłem, którzy dzielili ze mną wszystkie te potężne dancefloory... Kocham wszystko to co robiłem i przez co przeszedłem, wszystkich, których poznałem, tyle wspaniałych doświadczeń. Ta, żona, dzieci, niesamowite życie seksualne! Ostatni punkt nie wpłynął tak naprawdę na moją decyzję, by przestać być częścią tej sceny, ale pierwsze dwa zdecydowanie tak i być może również zmęczenie. Jak ktoś wspomniał, może nie jestem prawdziwym "psy-freakiem", nigdy nie powiedziałem, że nim byłem. Nie celuję w jakiś konkretny gatunek, z pewnością nie ten, obecnie skupiam się na prowadzeniu kursów związanych z produkcją i masteringiem dla artystów popowych w moim kraju. Zacząłem również pracę nad trip hopem i czymś innym, powiedzmy afro-kubańsko-jazzowym czymś, jak również rapowaniem, jak za starych czasów... Najśmieszniejszą rzeczą jest to, że chciałem zająć się nowym życiem. Zaczynam pracę w kasynie w następnym tygodniu, dla tych którzy chcą się trochę pośmiać – będę krupierem. Taki układ jest idealny jeśli chodzi o czas, który poświęcam na odebranie dziewczyn ze szkoły i bycie godną głową rodziny! Kocham to wszystko. Dziękuję Wam wszystkim za miłość i szacunek, jestem bardzo wzruszony! Freddy ex-Neuro..."

bye.jpg
Neuromotor pojawił się w Polsce, a dokładniej w Warszawie w klubie Radio Luksembourg, gdzie zagrał 3-godzinnego seta. Impreza została zorganizowana przez kolektyw Epilepsy i miała miejsce 12 marca 2011 roku.

Profil MySpace: www.myspace.com/neuromotor1
Profil Discogs: www.discogs.com/artist/Neuromotor

Templar

« MAGAZINE