Oryginalnośc ponad wszystko!

Ogólna dyskusja na temat Psychedelicznego Transu :: General discussions about Psytrance

Awatar użytkownika
Astral
Elite User
Posty: 4902
Rejestracja: 05 lip 2006, 15:12
Lokalizacja: STOLICA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Oryginalnośc ponad wszystko!

Post autor: Astral » 30 lip 2009, 18:08

Jesli było, to trudno, bedzie drugi raz...

Do listy oryginalnsci dodaje:
1. Ka-Sol
2. Bamboo Forest ( po ostatnich 2 albumach)

Awatar użytkownika
Hardcore
Elite User
Posty: 1519
Rejestracja: 11 mar 2004, 21:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Oryginalnośc ponad wszystko!

Post autor: Hardcore » 30 lip 2009, 22:00

Astral699 pisze:Jesli było, to trudno, bedzie drugi raz...

Do listy oryginalnsci dodaje:
1. Ka-Sol
2. Bamboo Forest ( po ostatnich 2 albumach)
Te 2 ostatnie płyty Bamboo Forest to słabizna, szczególnie ostatni akrążek to dno jakiego się nie spodziewałem. Nie ma to jak "Random Future" oraz album zatytułowany jak sam project :)
Ka-Sol może i oryginalne jest ale jakoś mnie nie kręci.
Obrazek
"Turn on, tune in and drop out" Timothy Leary :roll:

Awatar użytkownika
Gizmex
Elite User
Posty: 331
Rejestracja: 13 cze 2004, 09:37
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Oryginalnośc ponad wszystko!

Post autor: Gizmex » 30 lip 2009, 22:32

A dla mnie na przyklad "Release Your Mind" jest zajebista płytą :)

Awatar użytkownika
Astral
Elite User
Posty: 4902
Rejestracja: 05 lip 2006, 15:12
Lokalizacja: STOLICA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Oryginalnośc ponad wszystko!

Post autor: Astral » 30 lip 2009, 22:47

I dla mnie również, a nowa plyta to swoista kontynuacja poprzedniczki.
Oba albumy są swietne.

Ci goscie przechodzili kilka metamorfoz
Random Future to jedno, puzniej bardzo fullonowy Revival, a puzniej juz całkiem inaczej Release Your Mind i The Seven Chakras

Ten "srodkowy" etap twórczosci Bamboo Forest jakos mi nie lezy. Lubie ich początkowe numery do wczesnego 2002 i puzniej wszystko od R.Y.M :)

Moze troche niefortunnie dałem ich do orygoinalności, bo juz kilka razy zmieniali swój styl grania...

Przy Ka-Sol podtrzymuje zdanie.

Awatar użytkownika
Psysutra
Cronomi Records
Posty: 4875
Rejestracja: 24 mar 2008, 12:32
Lokalizacja: Katowice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Oryginalnośc ponad wszystko!

Post autor: Psysutra » 02 sie 2009, 17:23

Dorzucam cichutko Xenomorpha (być może jego ostatni album wielu z was nie podpadł, ale dla mnie jest naprawdę dobry).

No i Necton :)

Ale na pewno powiedziałem to co już było (nie zdziwiłoby mnie to)

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: Oryginalnośc ponad wszystko!

Post autor: *JetMan* » 02 sie 2009, 20:05

Electrypnose - Funked Up!

[chociaz w sumie to nie jest rasowy psytrance...]
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Awatar użytkownika
Pixel
Alien Bug
Posty: 1161
Rejestracja: 02 lip 2007, 13:55
Lokalizacja: wawa
Kontaktowanie:

Re: Oryginalnośc ponad wszystko!

Post autor: Pixel » 02 sie 2009, 20:50

Electrypnose ma swój oryginalny styl. To fakt. Pewnie przez tą oryginalność mało kto też go lubi (z tego co widzę i słyszę).

Bamboo Forest oryginalny? Przeca ta ostatnia płyta to klon poprzedniej. Te same brzmienia itd. Nie ma tam nic oryginalnego. Fajne nie równa się oryginalne

Awatar użytkownika
damon
Chillumafia
Posty: 3044
Rejestracja: 01 wrz 2006, 06:55
Kontaktowanie:

Re: Oryginalnośc ponad wszystko!

Post autor: damon » 02 sie 2009, 22:29

Pixel pisze:
Electrypnose ma swój oryginalny styl. To fakt. Pewnie przez tą oryginalność mało kto też go lubi (z tego co widzę i słyszę).
Ja tam wole jego spokojniejsza tworczosc :wink:

Awatar użytkownika
Astral
Elite User
Posty: 4902
Rejestracja: 05 lip 2006, 15:12
Lokalizacja: STOLICA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Oryginalnośc ponad wszystko!

Post autor: Astral » 02 sie 2009, 23:03

Pixel pisze:Electrypnose ma swój oryginalny styl. To fakt. Pewnie przez tą oryginalność mało kto też go lubi (z tego co widzę i słyszę).

Bamboo Forest oryginalny? Przeca ta ostatnia płyta to klon poprzedniej. Te same brzmienia itd. Nie ma tam nic oryginalnego. Fajne nie równa się oryginalne
Pixel: źle rozumiesz pojecie oryginalnosci w tym wątku.
Nie chodzi o oryginalnosć jako ze cos jest nowe, cos czego nikt jeszcze nigdy nie slyszal, jakis super hiper nowy mix stylów...(IM za czasów gathering, czy classical mushroom)
Nie w tym rzecz.
Chodzi o oryginalność/charakterystyczność muzyki artysty w aspekcie jej rozponawalności. Sluchasz powiedzmy 1, 2, 3...20 numerów i nie zwracasz załóżmy wiekszej uwagi co jest co i nagle slyszesz jakas wstawke w jakims kawałku i mówisz sobie..."ooo to na pewno jest infected, to na pewno jest electrypnose" patrzysz na trackliste i rzeczywiscie tak jest. O to mi chodzi w tym wątku

A muzyka Bmaboo Forest taka wlasnie jest od dluzszego juz czasu

Awatar użytkownika
kace
Fantazja
Posty: 1549
Rejestracja: 12 gru 2003, 19:22
Lokalizacja: Warszawa/BMW
Kontaktowanie:

Re: Oryginalnośc ponad wszystko!

Post autor: kace » 03 sie 2009, 06:13

Astral699 pisze: Sluchasz powiedzmy 1, 2, 3...20 numerów i nie zwracasz załóżmy wiekszej uwagi co jest co i nagle slyszesz jakas wstawke w jakims kawałku i mówisz sobie..."ooo to na pewno jest infected, to na pewno jest electrypnose" patrzysz na trackliste i rzeczywiscie tak jest.
No takich artystów jest wielu. Od 1200µg, GMS, Talamasce i Wizzy Noise'a przez Sirius Isnnes, Space Tribe, EU po nowsze projekty jak Digicult. Na prawdę sporo producentów ma swój własny rozpoznawalny styl.
"When the dance really possesses you, when there really is a dance, the dancer is no more, the dancer has disappeared; he doesn't exist..."

Awatar użytkownika
Astral
Elite User
Posty: 4902
Rejestracja: 05 lip 2006, 15:12
Lokalizacja: STOLICA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Oryginalnośc ponad wszystko!

Post autor: Astral » 03 sie 2009, 11:21

kace pisze:
Astral699 pisze: Sluchasz powiedzmy 1, 2, 3...20 numerów i nie zwracasz załóżmy wiekszej uwagi co jest co i nagle slyszesz jakas wstawke w jakims kawałku i mówisz sobie..."ooo to na pewno jest infected, to na pewno jest electrypnose" patrzysz na trackliste i rzeczywiscie tak jest.
No takich artystów jest wielu. Od 1200µg, GMS, Talamasce i Wizzy Noise'a przez Sirius Isnnes, Space Tribe, EU po nowsze projekty jak Digicult. Na prawdę sporo producentów ma swój własny rozpoznawalny styl.
Nie mówie ze tak nie jest. Z wymienionych nie zgodze sie z sirius isnnesem i space tribem. SP, owszem, kiedys był rozpoznawalny, ale obecnie zamiast produkowac muzyke na wlasne konto tworzyą ją w różnorakich kolaboracjach przez co nie zawsze jest charakterystyczny (imho...)
Sirius Isnes tez według mnie latwo pomylic...prędzej juz bym dał MadMaxa :)

Awatar użytkownika
kace
Fantazja
Posty: 1549
Rejestracja: 12 gru 2003, 19:22
Lokalizacja: Warszawa/BMW
Kontaktowanie:

Re: Oryginalnośc ponad wszystko!

Post autor: kace » 03 sie 2009, 17:18

tak z tym sirius issnes to przesadziłem. ale space tribe ma swój styl i tyle. Dodałbym jeszcze lamat czy chociażby polarisa.
"When the dance really possesses you, when there really is a dance, the dancer is no more, the dancer has disappeared; he doesn't exist..."

Awatar użytkownika
bubblegum
Psylesia / TLG
Posty: 3042
Rejestracja: 20 cze 2005, 18:16
Kontaktowanie:

Re: Oryginalnośc ponad wszystko!

Post autor: bubblegum » 03 sie 2009, 19:38

TALPA
definiuje oryginalność ponad wszystko, o!

Awatar użytkownika
Primal
Deepersense
Posty: 1066
Rejestracja: 01 lut 2008, 18:00
Lokalizacja: Hajduki
Kontaktowanie:

Re: Oryginalnośc ponad wszystko!

Post autor: Primal » 03 sie 2009, 21:14

hehe to fakt talpa czaruje rozne dziwne zryte motywy ktore jednym podchodza (hehe gumi boj zalozy fan klub :D) a innym mniej (nie czuje motywu bycia w cyrku :wink: )

ja od siebie moglbym wyroznic artystow ktorzy wedlug mnie robia fajna polaczenia motywow psytransowych z zwyklymi transami przez co zyskuja troszke na oryginalnosci wedlug mnie np:

oliver prime

john 00 flemming

wizzy noise (ta nowa plyta)

digital blonde

Co do oryginalnosci to najwiecej jej zauwazam w produkcjach chill out i downtempo, nie bede wymienial konkretnych tworcow ale ogolem tylko napisze ze w tych gatunkach wedlug mnie jest najwiecej artystycznej swobody i eksperymentu :) (oczywiscie jezeli mowa o cos melodycznego i zwiazanego z psytrans itd a nie ogolnie o jakichkolwiek gatunkach w elektronice)

ps. dopiero doczytalem ze mialo byc tylko z psy/goa..no ale trudno :P posta nie zmienie :P

Awatar użytkownika
Hardcore
Elite User
Posty: 1519
Rejestracja: 11 mar 2004, 21:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Oryginalnośc ponad wszystko!

Post autor: Hardcore » 03 sie 2009, 21:50

Ogólnie Wizzy Noise jest bardzo charakterystyczny. Styl jaki zapoczątkowała płytka "Stereo Electric" wyczuć na kilometr :)
Obrazek
"Turn on, tune in and drop out" Timothy Leary :roll:

Awatar użytkownika
Psysutra
Cronomi Records
Posty: 4875
Rejestracja: 24 mar 2008, 12:32
Lokalizacja: Katowice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Oryginalnośc ponad wszystko!

Post autor: Psysutra » 03 sie 2009, 22:12

Jak dla mnie PsyNina (lub ktoś się za nią kryjący) ma dość charakterystyczny styl wykonywania wałków, to samo można powiedzieć o Protoculture czy Psysex sprzed beznadziejnego albumu Healing (Pomijamy Tribal Dance bo to też WIOCHA :P). Deedrah na pewno też był wspominany :wink:

Awatar użytkownika
kace
Fantazja
Posty: 1549
Rejestracja: 12 gru 2003, 19:22
Lokalizacja: Warszawa/BMW
Kontaktowanie:

Re: Oryginalnośc ponad wszystko!

Post autor: kace » 03 sie 2009, 22:43

mh_aka_psysutra pisze:Jak dla mnie PsyNina (lub ktoś się za nią kryjący)
przecież wiemy, że to ty sie kryjesz pod pseudonimem PsyNina...:)

http://www.myspace.com/psynina
"When the dance really possesses you, when there really is a dance, the dancer is no more, the dancer has disappeared; he doesn't exist..."

Awatar użytkownika
damon
Chillumafia
Posty: 3044
Rejestracja: 01 wrz 2006, 06:55
Kontaktowanie:

Re: Oryginalnośc ponad wszystko!

Post autor: damon » 03 sie 2009, 23:04

Astral Projection i nie ma chuja na Mariolke :lol:

Awatar użytkownika
Psysutra
Cronomi Records
Posty: 4875
Rejestracja: 24 mar 2008, 12:32
Lokalizacja: Katowice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Oryginalnośc ponad wszystko!

Post autor: Psysutra » 05 sie 2009, 00:41

A na dzisiejsze czasy Afgin- Astral Experience

Odświeżenie Goa w stylu AP jak skurrrrrrrrrrrrrrrrrrwissen :wink:

Klepcie sobie, że album Filterii z tego roku jest lepszy (nie ukrywam, że jest naprawdę świetny), jednak album Afgina naprawdę mnie porwał i narodził nadzieję na odrodzenie oldschool goa.

Awatar użytkownika
Astral
Elite User
Posty: 4902
Rejestracja: 05 lip 2006, 15:12
Lokalizacja: STOLICA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Oryginalnośc ponad wszystko!

Post autor: Astral » 05 sie 2009, 11:47

Odrodzenie oldksul gołatrans? To juz sie odradza z kilka lat co najmniej. Mozna by powiedziec ze juz odrodziło i zyje. :-P

A czy Afgin oryginalny/charakterystyczny to nie wiem tak do konca...
Predzej juz bym zgodzil sie co do Filterii. W goa obecnie to jak dla mnie najcharakterystyczniejszy z producentów.

Odpowiedz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości