Progressive warty polecenia

Ogólna dyskusja na temat Psychedelicznego Transu :: General discussions about Psytrance

Awatar użytkownika
bubblegum
Psylesia / TLG
Posty: 3042
Rejestracja: 20 cze 2005, 18:16
Kontaktowanie:

Progressive warty polecenia

Post autor: bubblegum » 07 cze 2007, 01:32

Zasady są proste (takie jak w topicku nowe płyty),
Wypisujcie albumy warte uwagi, podajcie w opisie wszelakie info i najlepiej odsyłacze w postaci linków. Opiszcie choć jednym zdaniem dlaczego warto. Oczywiście piszemy o płytach wydanych już dawno jak i nowościach. Rok wydania nie gra roli, byle był to konkretny kawał transu :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

AVALANCHE RECORDS
Taucher: Progression Vol 1


Obrazek

1. Fat friday
2. Waiting
3. Ich kenne
4. Mansonate
5. Exultation
6. Five
7. Wet
8. Respect
9. Atmosfear

http://www.psyshop.com/shop/CDs/avr/avr1cd005.html

Tak, to niemiecki dj, który swoją popularność zawdzięcza takim niemieckim wynalazkom jak VIVA i Club Rotation... Jednak to co wydał jest totalnym zaskoczeniem !
Materiał zawarty na tej płycie to mięsisty progressive, tłuste linie basowe, brudne loopy perkusyjne i nietuzinkowe pomysły sprawiają, że płyta jest niezwykle oryginalna. Nie jest to wesoły progressive na słoneczne dni, raczej masywny i pochmurny. Idealny do klubu. Ciekawostką jest kawałek "Ich Kenne", który może niektórym wiać rasizmem ( przez wokal, który paradoksalnie nie jest rasistowski hehe ). Jak dla mnie świetna płyta.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

AVALANCHE RECORDS
SBK: Borderline


Obrazek

1. Disco bisquit
2. Desperado
3. Borderline
4. Funky fellow
5. Distance
6. The dark
7. Nightfly
8. Rubbaworm
9. Rolling
10. Void


Drugi album SBK, równie dobry jak debiutancki krążek. Bardziej chłodny od ww Tauchera. Czasem wesoły, agresywny i tajemniczy, ale na pewno bardzo taneczny :)
Są i gitarki (Funky Fellow), są i wokale (Distance), jest też psychedelicznie (Rubbaworm) Być może nie jest to jakiś przełomowy album, ale niewątpliwie warty poznania. Nie ma tutaj nieszczęsnych "gniotów" i "nudziarzy" ;]


----------------------------------------------------------------------------------------------------

EXOGENIC RECORDS
Kiwa: On The Frequency


Obrazek

1. Access
2. Up In Smoke
3. On The Frequency
4. All Around
5. Morphed
6. Fire Escape
7. Syndrome
8. Hertz So Good
9. Time Bomb
10. Way Back

http://www.psyshop.com/shop/CDs/exo/exo1cd033.html

Jedna z moich ulubionych wytwórni :) Wystarczy wspomnieć o takich szalonych wynalazkach muzycznych jak Texas Faggot czy Squaremeat i wiadomo o co chodzi :D
Na szczęście trzeci album Kiwy nie jest tak zwariowany jak reszta pozycji tej fabryki.
Płyta jest czymś innym niż 95% wydawanego dotychczas progressywnego materiału. Czuć lekki wpływ Son Kite (np. kawałek "Up The Frequency"). Cała płyta jest pozytywnie pokręcona, mocno psychedeliczna. I od pierwszych kawałków wiadomo, że nie jest to normalny Progress :) Produkcje z tego krążka to nie dancefloorowe killery przepełnione melodiami, dzięki którym będzie malował nam sie uśmiech na twarzy ;D tutaj kawałki opierają się raczej na krótkich kwaśnych seqwencjach i loopach perkusyjnych, które nadają dynamiki poszczególnym numerom.
Ostatnio zmieniony 07 lip 2011, 20:15 przez bubblegum, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
emerfau
Elite User
Posty: 687
Rejestracja: 24 lis 2004, 11:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Post autor: emerfau » 07 cze 2007, 14:03

o fajny pomysl, bubble :D

trzeba by chyba siegnac wstecz do czasow Freq - Strange attractors, Frogacult - Something for Sundays, no i cala plejada skandynawskich progressow: Ticon, Vibrasphere, Son Kite etc.

bajdewej: wspomniany przez ciebie album SBK jak dla mnie wieje nuda, chociaz slyszalem pare ich wczesniejszych kawalkow (bradziej minimal trance) i dlatego postanowilem dac tej plycie szanse. Niestety test mojej cierpliwosci zawalila z kretesem...

Awatar użytkownika
Styropian
Psytrance.pl / Psylesia / MAE
Posty: 4540
Rejestracja: 25 wrz 2003, 13:26
Lokalizacja: Katowice
Kontaktowanie:

Post autor: Styropian » 07 cze 2007, 18:35

Neelix "Resident"
MENTAL ARTS 2003
Obrazek

1. Shower
2. The answer
3. Running
4. Revolution
5. Resident
6. Hunted
7. Serafin
8. Alternative

Neelix "No Way To Leave"

SINN TEC RECORDS 2006
Obrazek

1. Side B
2. The next
3. Think on me
4. No way to leave
5. Complication
6. Follow
7. Of nine
8. Rien ne va plus
9. The second

Neelix "The Unreleased"
Obrazek

1. The deal
2. Just another victim
3. Getting better
4. Kosko
5. Toxic evolution
6. Somnambul
7. No and never
8. From dusk till dawn
9. Magic key

Neelix "Same Thing But Different"
YELLOW SUNSHINE EXPLOSION 2007
Obrazek

1. Contact
2. Disco Decay (Neelix rmx)
3. Hot Pant Girl (Neelix rmx)
4. Coloured Light
5. Real High
6. Same Thing But Different
7. Taxi Driver
8. Superstition
9. Dittany (Neelix rmx)

Jako, że niebawem będzie o nim ciut więcej na stronie, to powiem tylko tyle: DLA MNIE MISTRZ :)
pozniejsze doznania wynagrodzily to tym ktorzy wiedzieli po co przyszli i tym ktorzy nie sa jak Styropian ograniczonymi lans-transiarzami ktorzy pewnego dnia mieli wizje jak powinna wygladac TRUE psychedelic imreza

Awatar użytkownika
Astral
Elite User
Posty: 4902
Rejestracja: 05 lip 2006, 15:12
Lokalizacja: STOLICA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: Astral » 07 cze 2007, 21:21

Ten ostatni album neelixa jest fenomenalny. łatwo wpadajace w uszko elektryczne sajkotrensy ;)

Awatar użytkownika
marion
Psylesia / Ashoka
Posty: 3059
Rejestracja: 07 lut 2004, 19:32
Lokalizacja: higher states of consciousness
Kontaktowanie:

Post autor: marion » 08 cze 2007, 14:03

hmmm do mnie niestety nie dociera ten nowy album neelixa..., nie wieje wam to za bardzo disko?
posluchajcie kawalkow disco dicay <sic!> czy hot pant girl (juz same nazwy kawalkow sa too cheesy, jak dla mnie), poprzednie plyty byly o niebo lepsze....

jak dla mnie dobry progressive to np:

SPIRAL TRAX RECORDS
Gaudium:
Nordic Nature

Obrazek
1. Nordic nature
2. Sleepwalker
3. Walking in circles
4. Muzzic
5. Psycho white chocolate disco deluxe
6. Phunky people
7. Wunderschoen
8. Moxjo depth
9. Higher zones


imho bardzo dobra plytka - zawiera to cos co odroznia progressive trance od progressive house'u, trudno mi dokladnie sprecyzowac co to jest..., ale da sie to wyczuc..., bez zbednego slodzenia, dziwnych kiczowatych wokali, jak dla mnie bardzo milutka plytka
Obrazek

Awatar użytkownika
Astral
Elite User
Posty: 4902
Rejestracja: 05 lip 2006, 15:12
Lokalizacja: STOLICA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: Astral » 08 cze 2007, 18:42

Disco dicay jest miodzio. Bodajze Meller mial kawalek bardzo podobny do disco dicaya :)
Równiez bardzo dobry.

Awatar użytkownika
bubblegum
Psylesia / TLG
Posty: 3042
Rejestracja: 20 cze 2005, 18:16
Kontaktowanie:

Post autor: bubblegum » 08 cze 2007, 19:19

hehe, powiem szczerze, że jeśli chodzi o ostatniego Neelixa to szału nie ma :P

-------------------------------------------------------


FLOW RECORDS : Uncharted
Obrazek
1. Ode ao sol
PERFECT STRANGER AND PENA
2. Uncharted
CITIZEN
3. Luxor
ATMOS
4. The big squeeze
DICK TREVOR AND JAMES MONRO
5. Window to the world
LIFTSHIFT
6. Wherever
ANNARCHY
7. Awaken (Lish rmx)
FREQ
8. Ground control (Perfect Stranger rmx)
ZEN MECHANICS
9. Jessica Lee
FLOWJOB

http://www.psyshop.com/shop/CDs/flr/flr1cd720.html

Składaneczka, która dobitnie pokazuje, że psyprogg ma się świetnie ;] Fakt, że jest to lekko housująca kompilacja, ale za to w mistrzowskim stylu ! Warto na pewno poznać choćby dla "Luxor" Atmosa, "The big squeeze" James'a Monro, czy dla genialnego remix'u "Aweken" Lisha.

Awatar użytkownika
Styropian
Psytrance.pl / Psylesia / MAE
Posty: 4540
Rejestracja: 25 wrz 2003, 13:26
Lokalizacja: Katowice
Kontaktowanie:

Post autor: Styropian » 08 cze 2007, 23:03

Jak Wam się nowy Neelix nie podoba...to z Was są tacy Progressywiści jak z koziej dupy rajzynkofer :twisted:

Ale jedno Wam powiem. Po pierwszym odsłuchaniu też była dla mnie porażką. Dopiero po kilku kawałkach na konkretnym nagłośnieniu (Moon Spirit) baaardzo polubiłem tą płytę. No i teraz w domu non stop Neelix.

Koleś przynajmniej nie jedzie na tych samych standardach, tylko zagląda w inne gatunki i dużo z nich czerpie. Ale nikt nie mówi, że ma się Wam podobać. Mi sie podoba :)

Astral699 może Tobie "Disco Dicay" kojaży z kawałkiem Rinkadink "Disco Decay". Bo to co jest na płytce Neelixa to jest właśnie rmx tego nagrania :)
A drugi z wymienionych wyżej kawałków "Hot pant girl" to także rmx Neelixa na nagraniu stworzonym przez Petera Guna :)

Ale by nie rozpoczynać dyskusji, co jest lepsze, a co nie. Polecam

Liquid Soul "Synthetic Vibes"

IBOGA RECORDS 2006
Obrazek
1. Synthetic Vibes
2. Crazy People
3. Escape
4. The Source
5. I Get A Rush
6. Unannounced Portal
7. 06.15 AM
8. Capoccino
9. Tagtraum

Ale to już chyba klasyk gatunku :) Ale zawsze warto o nim wspomnieć :)
pozniejsze doznania wynagrodzily to tym ktorzy wiedzieli po co przyszli i tym ktorzy nie sa jak Styropian ograniczonymi lans-transiarzami ktorzy pewnego dnia mieli wizje jak powinna wygladac TRUE psychedelic imreza

Awatar użytkownika
Astral
Elite User
Posty: 4902
Rejestracja: 05 lip 2006, 15:12
Lokalizacja: STOLICA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: Astral » 09 cze 2007, 00:15

Styro chodziło o numer Meller - Rockable Rinkadink Rmx
Fajnie ze zapodales teraz Liquid Soul'a bo mozna plynnie pociagnac temat...
Kawałek 6:15am, który jest genialny woja droga, ma swoje odzwierciedlenie u Neelixa w "taxi driver" :)
No ale konczac juz z neelixem a wracajac do liquid soul to tyle powiem ze ta plyta jest fenomenalna. Z Freq, Symphonixem i Vibrasphere jest to najlepszy progres z 2006 wedlug mnie. Szkoda ze płytka rosła na sile tak powoli. Przez dlugi czas miałem ja za sredniaka do momentu az zaczela mnie konkretnie wkrecac, od tak po prostu... :) Kazdy kawałek to zajebista robota!

Cofniemy sie troche w czasie tak o pare latek.:wink: Moja propozycja to

Obrazek
http://www.psyshop.com/shop/CDs/dig/dig1cd008.html
DIGITAL STRUCTURES
Tegma:
Encoded/Decoded


1. Refractor
2. Tribe of akabar
3. Moelleswinger
4. Skyline
5. Funkboom
6. Spread out and skelter
7. Sofa beats
8. Encoded
9. Flash dance

2002, okres w którym podziwiałem tegme i uwazalem ta grupke za swoista rewolucje w progresywnym psytrancie. Tribalowo, głeboko, czasem specyficznie melodyjnie. Swietnie sie to wszystko skomponowało w Encoded/Decoded. Szkoda ze dzisiejsza tegma to tylko cienkie elektro. Juz bym wolał zeby wrocili do swojego przedostatniego, nieco fullonowego albumu...No ale luz, w koncu sluchajmy tego co lubimy, stare czy nowe, bez znaczenia ;)

Awatar użytkownika
Styropian
Psytrance.pl / Psylesia / MAE
Posty: 4540
Rejestracja: 25 wrz 2003, 13:26
Lokalizacja: Katowice
Kontaktowanie:

Post autor: Styropian » 09 cze 2007, 10:42

Astral699 bez przesady z tym "Taxi Driver" i "6:15am". To że na początku ten kolo wymawia ten sam tekst, nie musi być odzwierciedleniem ;) Zresztą ten motyw z "6:15am" to ja już słyszałem chyba wcześniej, a i pewnie jeszcze kilka razy się pojawi.

A wracając do klasyków, to oczywiście należy też wspomnieć o

Ticon - "Zero Six After"
DIGITAL STRUCTURES 2005
Obrazek
1. Prologue
2. Kids of the 80's
3. U make me wanna drink more
4. In the dirt
5. Poem for granny
6. In stereo
7. Rip it up
8. Chicken shaker
9. The analogue H
10. Six years after

Jest to jedna z płyt która przekonała mnie do progressive, czy jak kto tam woli psyprogressive.
pozniejsze doznania wynagrodzily to tym ktorzy wiedzieli po co przyszli i tym ktorzy nie sa jak Styropian ograniczonymi lans-transiarzami ktorzy pewnego dnia mieli wizje jak powinna wygladac TRUE psychedelic imreza

Awatar użytkownika
mEwa
Egodrop / Syndromm
Posty: 1241
Rejestracja: 20 lut 2004, 15:57
Lokalizacja: Kraków
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: mEwa » 09 cze 2007, 13:05

marion pisze:hmmm do mnie niestety nie dociera ten nowy album neelixa..., nie wieje wam to za bardzo disko?
posluchajcie kawalkow disco dicay <sic!> czy hot pant girl (juz same nazwy kawalkow sa too cheesy, jak dla mnie), poprzednie plyty byly o niebo lepsze....

jak dla mnie dobry progressive to np:

SPIRAL TRAX RECORDS
Gaudium:
Nordic Nature

Obrazek
1. Nordic nature
2. Sleepwalker
3. Walking in circles
4. Muzzic
5. Psycho white chocolate disco deluxe
6. Phunky people
7. Wunderschoen
8. Moxjo depth
9. Higher zones


imho bardzo dobra plytka - zawiera to cos co odroznia progressive trance od progressive house'u, trudno mi dokladnie sprecyzowac co to jest..., ale da sie to wyczuc..., bez zbednego slodzenia, dziwnych kiczowatych wokali, jak dla mnie bardzo milutka plytka
kurcze marion ja tam nie moge jej przetrawic za bardzo, pierwszy kawalek to pelen miod, ale reszta jakas taka sie robi prosta momentami, pady bywaja bardzo, bardzo slabe, nordic nature rzadzi, reszty nie slucham :p


styro, jakie psygressive ten ticon, psy to tam chyba ze 2 kawalki sa :) ELEKTRO :D co nie zmienia faktu ze ta ticon rzadzi, ale to juz jest crossover :) kaweale u make me wanna drink more to klubowy morderca, polecam zapuszczenie na parkiecie pelnym "clubberow" mozgi im wyciekaja


astral tez pier... od rzeczy :)
Ostatnia tegma to dzielo sztuki z wyjatkiem ostatniego kawalka, fakt jest do bani(ale przed ostatni z kolei to juz inna bajka, klubowy killer, na rowni z tym ticonem troche wyzej), reszta jest swietna, klimatyczna, duzo bebnow, gleboko, hipnotycznie, nowczesnie
Na kompilacjach ostatnio im czasem gorzej idzie, ale ogolnie jest BEZ LIPY :P

TEGMA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
pobijmy sie o te progresy xD
:E

Awatar użytkownika
Krizz
Elite User
Posty: 760
Rejestracja: 17 mar 2003, 21:12
Lokalizacja: Kowary
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: Krizz » 09 cze 2007, 22:01

że jeszcze nikt nie wposmniał o takim klasiku jak Eternal Basement - Magnet, to się dziwię... Przeca ten album jest po prostu żenial.

bakus
Respected User
Posty: 164
Rejestracja: 30 mar 2007, 18:56
Lokalizacja: p.n.w. / opole
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: bakus » 10 cze 2007, 13:19

z w/w stawiam na Tauchera, Kiwi, pierwszy Neelix i pierwsza Tegmę.

a żeby tak było trochę bardziej kororowo to proponuje SOUND FIELD-audio surfin' :
Obrazek
1. Psychedelic Revival
2. Technological Terror
3. Midi Tales
4. Return to the Field
5. CrossBreed
6. Dub Vibration
7. Funk Science (Southern Mix)
8. Second Step Above The Sun
9. Lifted Higher

czily progrepsychodelogoahouse czy jakoś tak. strasznie fajne.

Awatar użytkownika
bubblegum
Psylesia / TLG
Posty: 3042
Rejestracja: 20 cze 2005, 18:16
Kontaktowanie:

Post autor: bubblegum » 10 cze 2007, 15:00

IBOGA RECORDS
Perfect Stranger: Changed

Obrazek

1. What's The Lineup (Morax rmx)
PERFECT STRANGER
2. Free As We Are (Perfect Stranger's re edit)
ANTIX
3. Perfect Ace (Atmos rmx)
PERFECT STRANGER AND ACE VENTURA
4. KNS (Perfect Stranger rmx)
ATMOS
5. Ode Ao Sol (Vibrasphere rmx)
PERFECT STRANGER AND PENA
6. Six Feet Under (Perfect Stranger rmx)
BLT
7. Truth (Motion Drive rmx)
PERFECT STRANGER AND EMOK
8. Bliss (Flowjob rmx)
PERFECT STRANGER
9. Ode Ao Sol (Eitan Reiter rmx)
PERFECT STRANGER AND PENA
10. Ode Ao Sol (Elegant Universe rmx)
PERFECT STRANGER AND PENA


http://www.psyshop.com/shop/CDs/ibo/ibo1cd045.html


Cholernie dobra nowość z Iboga Rec. Zbiór remixów Perfect Stranger. Nie ma się co rozpisywać, który kawałek dobry, a który nie, bo tak na dobrą sprawe cała płyta wymiata. Remix Atmosa "Perfect Ace" (genialny :) ) możecie odsłuchać tutaj : http://profile.myspace.com/index.cfm?fu ... =125259940

Awatar użytkownika
Astral
Elite User
Posty: 4902
Rejestracja: 05 lip 2006, 15:12
Lokalizacja: STOLICA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: Astral » 10 cze 2007, 17:14

mEwa pisze:
marion pisze:hmmm do mnie niestety nie dociera ten nowy album neelixa..., nie wieje wam to za bardzo disko?
posluchajcie kawalkow disco dicay <sic!> czy hot pant girl (juz same nazwy kawalkow sa too cheesy, jak dla mnie), poprzednie plyty byly o niebo lepsze....

jak dla mnie dobry progressive to np:

SPIRAL TRAX RECORDS
Gaudium:
Nordic Nature

Obrazek
1. Nordic nature
2. Sleepwalker
3. Walking in circles
4. Muzzic
5. Psycho white chocolate disco deluxe
6. Phunky people
7. Wunderschoen
8. Moxjo depth
9. Higher zones


imho bardzo dobra plytka - zawiera to cos co odroznia progressive trance od progressive house'u, trudno mi dokladnie sprecyzowac co to jest..., ale da sie to wyczuc..., bez zbednego slodzenia, dziwnych kiczowatych wokali, jak dla mnie bardzo milutka plytka
kurcze marion ja tam nie moge jej przetrawic za bardzo, pierwszy kawalek to pelen miod, ale reszta jakas taka sie robi prosta momentami, pady bywaja bardzo, bardzo slabe, nordic nature rzadzi, reszty nie slucham :p


styro, jakie psygressive ten ticon, psy to tam chyba ze 2 kawalki sa :) ELEKTRO :D co nie zmienia faktu ze ta ticon rzadzi, ale to juz jest crossover :) kaweale u make me wanna drink more to klubowy morderca, polecam zapuszczenie na parkiecie pelnym "clubberow" mozgi im wyciekaja


astral tez pier... od rzeczy :)
Ostatnia tegma to dzielo sztuki z wyjatkiem ostatniego kawalka, fakt jest do bani(ale przed ostatni z kolei to juz inna bajka, klubowy killer, na rowni z tym ticonem troche wyzej), reszta jest swietna, klimatyczna, duzo bebnow, gleboko, hipnotycznie, nowczesnie
Na kompilacjach ostatnio im czasem gorzej idzie, ale ogolnie jest BEZ LIPY :P

TEGMA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
pobijmy sie o te progresy xD
Gaudium jest fenomenalny wedlug mnie.Udowodnił to na swoim debiutanckim albumie, udowanida to obecnie wydajac nowe utwory na kopilacjach (mono mono/4 outputs!!).
Apropo albumu Nordic Nature to polecam 2 kawalki w szczególnosci: Walking In Circles (brzmi jak MOS z albumu "Drive") oraz ambientowo plynacy Higher Zones, którego to progresywniejsza i bardziej taneczna wersja zostala wydana niedawno w rmx bodajze Liquid Soul'a.
I jeszcze króciutko na temat Perfet Strangera. Wszystkie utwory sabrdzo spoko w wyjatkiem rmx'u Morax'a którego nie moge przetrawic. Obrzydlistwo :( A moje faworyty to rmxy Atmosa i Vibrasfery :) A atmosik cos zaczyna przenosis do progresywnego psytrancu motywy z lat 80-tych. Nie wiem czy to tylko moje odczucie, czy naprawde cos w tym jest...

Awatar użytkownika
CyberBio
Posty: 12
Rejestracja: 14 maja 2006, 22:10
Lokalizacja: Dark Collapse -> Dąbrowa Górnicza, Warszawa
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: CyberBio » 10 cze 2007, 17:36

Zgadzam sie z bubblegum, plytka "Perfect Stranger - Changed" jest naprawde bardzo dobra, smaczne walki - a wybrednym zarlokiem jestem :)
... NetStorm Coming !! Boot up your firewalls and beware of TheCorpS - Hogs!! ...
<1734316>
BiG Looter :>

doutratytchu
Posty: 1
Rejestracja: 11 cze 2007, 15:55
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

electrypnose

Post autor: doutratytchu » 11 cze 2007, 16:00

nie jestem w stanie ocenic czy to jest progg (jestem tu nowy)

polecam płytkę Electrypnose: "Where Do We Go?" i ciekawy jestem co o niej sądzicie, ewentualnie do jakiego gatunku sie zalicza

http://www.psyshop.com/shop/CDs/dps/dps2cd021.html

Awatar użytkownika
marion
Psylesia / Ashoka
Posty: 3059
Rejestracja: 07 lut 2004, 19:32
Lokalizacja: higher states of consciousness
Kontaktowanie:

Post autor: marion » 11 cze 2007, 16:11

raczej nie jest to progressive :wink:

wklejajac linka z psyshopu zaraz pod recenzja albumu znajdziesz date jego wydania i gatunek..., w tym wypadku pisza ze jest to psytrance (czyli bardzo ogolne pojecie)
Obrazek

Awatar użytkownika
bubblegum
Psylesia / TLG
Posty: 3042
Rejestracja: 20 cze 2005, 18:16
Kontaktowanie:

Post autor: bubblegum » 11 cze 2007, 22:54

Astral699 pisze: I jeszcze króciutko na temat Perfet Strangera. Wszystkie utwory sabrdzo spoko w wyjatkiem rmx'u Morax'a którego nie moge przetrawic. Obrzydlistwo :(
dzizas Astral głupoty gadasz ! ! ! :D :D Ten pierwszy kawałek mistrzowsko otwiera płyte i mistrzowsko komponuje się z drugim kawałkiem. To taki click progress saj :] dla mnie swietny !
Astral699 pisze: A atmosik cos zaczyna przenosis do progresywnego psytrancu motywy z lat 80-tych. Nie wiem czy to tylko moje odczucie, czy naprawde cos w tym jest...
hmm, pewnie chodzi Ci o te jego ostatnio popularne linie bassowe potraktowane reverbem :> ? Lat 80 to tam nie słysze, najważniejsze, że brzmi kozacko jak Atmos !

Awatar użytkownika
Astral
Elite User
Posty: 4902
Rejestracja: 05 lip 2006, 15:12
Lokalizacja: STOLICA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: Astral » 11 cze 2007, 23:00

Chodzi mi o taki kwasno piszczacy,nie wiem jak to inaczej okreslic, motyw który slyszalem juz w 2 lub 3 ostatnich wydanych numerach. Na bank na perfect stranger i numer luxor. Maja ze soba taki motyw łączący...
No ale dobra, nie ma co pieprzyc. Po prostu atmosik wypracowuje sobie cos rozponawalnego, taki nowy dla niego trademark ;)

Odpowiedz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości