Progressive warty polecenia

Ogólna dyskusja na temat Psychedelicznego Transu :: General discussions about Psytrance

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: Progressive warty polecenia

Post autor: *JetMan* » 12 paź 2012, 22:20

bubblegum pisze:K.O.T.A. - Soulclipse [Triangle Walks EP]

odsłuch:
http://www.youtube.com/watch?v=eesse7lmpek

___________________________________________________________


Rewelacyjny, głęboki progress. Coś wyjątkowo świeżego i do tego za darmo.

http://www.ektoplazm.com/free-music/kota-triangle-walks
! ! !
bardzo dobre indeed
Dzieki :)
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Awatar użytkownika
Astral
Elite User
Posty: 4902
Rejestracja: 05 lip 2006, 15:12
Lokalizacja: STOLICA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Progressive warty polecenia

Post autor: Astral » 13 paź 2012, 08:34

Według mnie brzmi przede wszystkim amatorsko, a przez co słabo, niestety jak większość darmowych wydawnictw z ektoplazma.

Awatar użytkownika
seismic
Seismic Activity / The Tribe
Posty: 935
Rejestracja: 19 lis 2003, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Progressive warty polecenia

Post autor: seismic » 13 paź 2012, 10:29

bubblegum pisze:Rewelacyjny, głęboki progress. Coś wyjątkowo świeżego i do tego za darmo.
http://www.ektoplazm.com/free-music/kota-triangle-walks
Świetne Bubble! Treść tutaj wyraźnie plasuje klimat. Jakoś nabieram ostatnio co raz większego sentymentu do takich bpm-ów. Jakby większy wachlarz jest. :roll:
"Tak będzie przy końcu świata: wyjdą aniołowie, wyłączą złych spośród sprawiedliwych i wrzucą w piec rozpalony; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów." [Mt 13,50]

Awatar użytkownika
Psysutra
Cronomi Records
Posty: 4875
Rejestracja: 24 mar 2008, 12:32
Lokalizacja: Katowice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Progressive warty polecenia

Post autor: Psysutra » 13 paź 2012, 11:44

Astral, nie każdego stać na masteringowca i nie każdy ma inżyniera dźwięku :?

A materiał naprawdę dobry, kojący.

Awatar użytkownika
Astral
Elite User
Posty: 4902
Rejestracja: 05 lip 2006, 15:12
Lokalizacja: STOLICA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Progressive warty polecenia

Post autor: Astral » 13 paź 2012, 13:02

No wiem ze nie kazdy, ale co to ma do rzeczy ? Jak ktos chce sluchac materiałów z dolnej półki prosze bardzo, jego wybów. Ja tam wole sięgać "wyżej", co nie oznacza ze jak zaplacimy za muzyke to bedzie ona od razu lepsza od tej darmowej. Chodziło mi raczej o pewien schemat materiałów umieszczanych na ektoplaźmie. Bardzo wiele epek, skladanek i album przesluchalem z tego serwisu i 90% z nich jest zdecydowanie slabszych od tego co mozna "kupić"...
"Za darmo to słabsze ? a jak zaplacisz to lepsze" ? Najczęściej tak własnie, wedlug mnie, jest. A czy ktos sie z tym zgadza czy nie, to juz inna kwestia. Istotną role odgrywa tez znajomość nowosci.

Awatar użytkownika
muzik_ce
Respected User
Posty: 169
Rejestracja: 28 sty 2010, 02:00
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Progressive warty polecenia

Post autor: muzik_ce » 13 paź 2012, 13:46

Eee, z tą ektoplazmą to przesadzasz trochę. Jeśli chodzi o składanki leśnociemne, to chociażby nowości z ostatnich tygodni (Vajra and Lotus z Moon Station Records czy Druid's Gathering z Liquid Tune) w niczym nie ustępują nowym VA's z Parvati czy Real Vision (Brainzcrew 2, Sonic Visions). Zmasterowane profesjonalnie, brzmią elegancko. Na podbicie mojej tezy dodam tylko, że w moim personalnym rankingu dwie pozycje z pierwszej piątki najelpszych składanek ad 2012 pochodzą właśnie z omawianego darmowego źródła (Crystal Mountain, Akashik Memory).
Przyznam natomiast, że inaczej ma się sprawa z normalnymi autorskimi solowymi albumami, no ale czemu ktoś miałby zrobić sam całą płytę i wrzucać ją do neta za free, jak coś można na tym zyskać.

Awatar użytkownika
bubblegum
Psylesia / TLG
Posty: 3042
Rejestracja: 20 cze 2005, 18:16
Kontaktowanie:

Re: Progressive warty polecenia

Post autor: bubblegum » 13 paź 2012, 15:51

Astral pisze:Jak ktos chce sluchac materiałów z dolnej półki prosze bardzo, jego wybów. Ja tam wole sięgać "wyżej"

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ojej, ależ Ty jesteś ambitny Astral.

Faktycznie ta KOTA z dolnej półki. Brzmienie biedne i treść uboga. Trzeba sięgnąć bo jakiegoś Zyce czy Flegmę.

Awatar użytkownika
Astral
Elite User
Posty: 4902
Rejestracja: 05 lip 2006, 15:12
Lokalizacja: STOLICA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Progressive warty polecenia

Post autor: Astral » 13 paź 2012, 17:39

Jesli chopdzi o poziom produkcji to przebijaja tamto o lata swietlne

Awatar użytkownika
bubblegum
Psylesia / TLG
Posty: 3042
Rejestracja: 20 cze 2005, 18:16
Kontaktowanie:

Re: Progressive warty polecenia

Post autor: bubblegum » 13 paź 2012, 18:04

Ale czym Astral? Powiedz mi. I teraz bez złośliwości.

Bo jeśli chodzi o poziom produkcji patrząc od strony technicznej to numerowi K.O.T.A. - Soulclipse NICZEGO nie brakuje. Ani od strony technicznej, a tym bardziej merytorycznej, bo wiele fajnego dzieje się w tym kawałku...

Owszem, nie brzmi to jak Zyce i Flegma, czy reszta tych progresywnych klonów, ale też nie musi. Numer pięknie płynie i jest zajebistym przykładem jak może brzmieć klasyczny progressive, o którym w tych czasach praktycznie wszyscy zapomnieli. I w którym miejscu tutaj słyszysz amatora? Bo mastering tego tracka został wykonany, brzmi odpowiednio czysto i głośno.

Słucham bardzo dużo nowej muzy, która już przyjadła mi się totalnie. Dziwnym trafem to właśnie ten "biedny" wg Ciebie numer z darmowego Ektoplazm wywarł na mnie największe wrażenie od paru miesięcy. Nie będę pytać dlaczego, bo akurat to wiem. Jest świeży i mega treściwy, w końcu coś brzmi inaczej niż tysiące płatnej "lepszej" muzy.

Szczerze mówiąc chyba drażniło by mnie to gdyby ten numer brzmiał tak sterylnie jak inne "klony"...


Najprościej rzecz ujmując masz mocno spaczony gust, który nie akceptuje niczego co brzmi według określonego, nowoczesnego schematu i nie jest zmasterowane przez inżyniera, dając krystalicznie czystą kalke. Ty nie słuchasz co dany numer ma do zaoferowania, tylko to jak brzmi, a ten (KOTA) brzmi na prawdę dobrze.

Awatar użytkownika
Astral
Elite User
Posty: 4902
Rejestracja: 05 lip 2006, 15:12
Lokalizacja: STOLICA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Progressive warty polecenia

Post autor: Astral » 13 paź 2012, 19:05

Nie chce mi sie wdawac w kolejna jałowa, do niczego nie prowadzącą dyskujse, wiec po prostu przyznam Ci i kazdemu innemu wypowiadającemu sie w aspekcie produkcji KOTY rację.
Więc tak masz racje, mam spaczony gust przez zjebany fullon Astrixa, wiesz lepiej ode mnie samego jak oceniam muzykę, kawałki psytransowe po brzmieniu, a nie po tym co maja do zaoferowania (przesłanie...?) i w ogóle jestem taki nie "open minded" Znasz mniej lepiej niz ja sam siebie bubble...

Awatar użytkownika
Psysutra
Cronomi Records
Posty: 4875
Rejestracja: 24 mar 2008, 12:32
Lokalizacja: Katowice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Progressive warty polecenia

Post autor: Psysutra » 13 paź 2012, 20:08

Astral pisze: Więc tak masz racje, mam spaczony gust przez zjebany fullon Astrixa, wiesz lepiej ode mnie samego jak oceniam muzykę, kawałki psytransowe po brzmieniu, a nie po tym co maja do zaoferowania (przesłanie...?)
Ty to powiedziałeś człowieku :lol:

A ocenianie całości numeru po samym masteringu czy miksie to jak dla mnie generał żenadier... :?

Awatar użytkownika
Astral
Elite User
Posty: 4902
Rejestracja: 05 lip 2006, 15:12
Lokalizacja: STOLICA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Progressive warty polecenia

Post autor: Astral » 13 paź 2012, 20:35

Masz racje "człowieku"...jak można numer oceniac po samym masteringu. To nie do pomyślenia naprawdę.

Awatar użytkownika
seismic
Seismic Activity / The Tribe
Posty: 935
Rejestracja: 19 lis 2003, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Progressive warty polecenia

Post autor: seismic » 14 paź 2012, 00:22

Track "Triangle Walks" przypomina mi taki numer "TP Groove" z płytki "Cafu - Wake up". Ale to tak subiektywnie.

I chyba właśnie też najmocniej mi przypadł ten tytułowy numer ze wszystkich czterech na epce.
"Tak będzie przy końcu świata: wyjdą aniołowie, wyłączą złych spośród sprawiedliwych i wrzucą w piec rozpalony; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów." [Mt 13,50]

maruder
User
Posty: 50
Rejestracja: 04 wrz 2011, 18:54
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Progressive warty polecenia

Post autor: maruder » 17 paź 2012, 08:36

Astral nie rozumnie twojego stanu uniesienia. Przecież taka wyminą zdań jest ok. Ty się przy takiej okazji - słabej jak dla mnie zdenerwowałeś. Przecież nie raz cię mocniej besztali. Czyżbyś był u kresu wytrzymałości??

Awatar użytkownika
Astral
Elite User
Posty: 4902
Rejestracja: 05 lip 2006, 15:12
Lokalizacja: STOLICA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Progressive warty polecenia

Post autor: Astral » 17 paź 2012, 10:49

U kresu wolnego czasu na takie pierdoły jak bezsensowna wymiana zdań.

Awatar użytkownika
damon
Chillumafia
Posty: 3044
Rejestracja: 01 wrz 2006, 06:55
Kontaktowanie:

Re: Progressive warty polecenia

Post autor: damon » 26 lis 2012, 10:45


Awatar użytkownika
Astral
Elite User
Posty: 4902
Rejestracja: 05 lip 2006, 15:12
Lokalizacja: STOLICA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Progressive warty polecenia

Post autor: Astral » 30 lis 2012, 08:57

Powyższa płyta od jakiegos czasu juz w sprzedazy. Od kilku dni jesli mozliwosc w "ten" lub "inny" sposób odsluchania dwuplytowego najnowszego dziecka Atmosa. Musze przyznac ze album jest lepszy niz sie spodziewałem. Nie ma tu slabych numerów. Progresywny psytrance z najwyzszej półki, nie mogący byc porównanym do niczego innego do tej pory wydanego...oczywiscie poza wczesniejszymi produkcjami Balickiego. Ten sam styl co prezentuje od lat, tylko jeszcze bardziej dopieszczony i mozna by odniesc wrazenie ze dopiety na ostatni guzik brzmieniowo. Dla osób uważajacych, w tym ja, ze numery tego Pana czesto są dość monotonne i zbyt wiele sie w nich nie dzieje - dobra wiadomość - DZIEJE SIE, wiecej niż zwykle :) Zapewne bedzie to dla mnie nr.1 w tym roku z tego gatunku :wink:

ps: to co napisałem tyczy sie CD1, które slucham naokrągło :D podejscie do drugiej płyty z reimxami bedzie w weekend.

Awatar użytkownika
bubblegum
Psylesia / TLG
Posty: 3042
Rejestracja: 20 cze 2005, 18:16
Kontaktowanie:

Re: Progressive warty polecenia

Post autor: bubblegum » 01 gru 2012, 14:50

zgadzam się z Astralem (odnośnie CD1, bo CD2 jeszcze nie tknąłem)
Bardzo dopieszczony album, szkoda może tylko, że praktycznie wszystkie te numery już wcześniej były dostępne w dużej mierze do odsłuchu, więc nie było żadnego zaskoczenia.
Jedynie Resing Riot oraz EOTEB to świeżynki nigdzie niepublikowne.

Niemniej wyborne granie

Awatar użytkownika
bubblegum
Psylesia / TLG
Posty: 3042
Rejestracja: 20 cze 2005, 18:16
Kontaktowanie:

Re: Progressive warty polecenia

Post autor: bubblegum » 01 gru 2012, 14:52

a i co do Resign Riot, numer zdecydowanie dużo bardziej dynamiczny niż reszta, śmiem twierdzić, że to będzie właśnie nowe brzmienie kolejnych numerów Atmosa. Coś mi się wydaje, że w takim kierunku przez kolejne 4 lata będzie zmierzać Atmos :D

Awatar użytkownika
Astral
Elite User
Posty: 4902
Rejestracja: 05 lip 2006, 15:12
Lokalizacja: STOLICA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Progressive warty polecenia

Post autor: Astral » 01 gru 2012, 15:23

Began As Another i South Will Rise Again tez mi sie wydaje ze nigdy wczesniej nie publikowane

Odpowiedz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości