Goa Trance ver. 2.0 - trendy czy passe?

Ogólna dyskusja na temat Psychedelicznego Transu :: General discussions about Psytrance

Awatar użytkownika
cmbr
Posty: 13
Rejestracja: 13 wrz 2012, 15:30
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Goa Trance ver. 2.0 - trendy czy passe?

Post autor: cmbr » 17 wrz 2012, 12:10

Nie mówię też, że to źle czy coś, poprostu wolę inny styl melodii niż to co słyszałem w większości z tych nowych goa. Np. w tym tracku:
http://www.youtube.com/watch?v=lutVKxaCjKo
melodie wypełniają całą przestrzeń i nawalają bez przerwy w nutach 16kach, a w tym SFX, Astrali czy u Hallucinogena - LSD czy też w takim IM - Acid Killer to całkiem co innego :P Może też nie powinienem tak porównywać do klasyków ale whatever :D

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: Goa Trance ver. 2.0 - trendy czy passe?

Post autor: *JetMan* » 17 wrz 2012, 18:57

http://www.discogs.com/Liquid-Flow-Pres ... se/2026952

sprawdz sobie to jak nie znasz

jak dla mnie stylem tworzenia utworow najblizej astrali od wielu, wielu lat. [chodzi mi o technike, jakby ktos nie wiedzial]

http://www.psytrance.pl/reviews-albums. ... ence&#read
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Awatar użytkownika
seismic
Seismic Activity / The Tribe
Posty: 935
Rejestracja: 19 lis 2003, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Goa Trance ver. 2.0 - trendy czy passe?

Post autor: seismic » 17 wrz 2012, 20:11

Mimo że album faktycznie idzie w tą stronę co piszesz Jet to jednak skala jest tu dość uboga. Aranże mają jeszcze daleko - lecą przeważnie małe skale które secundo prawie nie wychodzą poza oktawę. BTW do jakich Astrali porównywałeś? Bo jak ktoś pisze że porównuje do astrali to wyznacznikiem dla mnie jest Trust in Trance - albumu wszechczasów, do którego już raczej nie znajdziemy nigdy odpowiednika.

Zgodzę się że jest to bardzo dobra płyta. Mocno energetyczna chwilami. A tak na marginesie, "Yang" - to najlepsza pozycja z tego krążka. :wink:
"Tak będzie przy końcu świata: wyjdą aniołowie, wyłączą złych spośród sprawiedliwych i wrzucą w piec rozpalony; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów." [Mt 13,50]

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: Goa Trance ver. 2.0 - trendy czy passe?

Post autor: *JetMan* » 17 wrz 2012, 23:37

sinusoidalnie rozpostartych w przestrzeni leadow, bardzo specyficznych i 'astralowych' wlasnie - nie porownywalem do zadnej konkretnej plyty, ale jednak mi AP przypominalo. ich sposob tworzenia. naturalnie, nie jest to ten sam poziom, to by bylo nierealne ;) aczkolwiek chyba mocno ten album niedoceniony .. przemknal bez wiekszego echa.

ps 'Tribal Vision' jak dla mnie wygrywa- istna kosiarka ;)
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Awatar użytkownika
Astral
Elite User
Posty: 4902
Rejestracja: 05 lip 2006, 15:12
Lokalizacja: STOLICA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Goa Trance ver. 2.0 - trendy czy passe?

Post autor: Astral » 18 wrz 2012, 08:26

Zgadzam sie ze wspomniany album LF jest podobny do stylu AP, a moze nie tyle podobny co przez dobór pewnych aranżacji może powodować uczucie podobieństwa do AP :mrgreen: Mimo tego nie spodobał mi sie. Brakuje w nim ewidentnie jak dla mnie pomysłu przewodniego na kawałki.

Awatar użytkownika
cmbr
Posty: 13
Rejestracja: 13 wrz 2012, 15:30
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Goa Trance ver. 2.0 - trendy czy passe?

Post autor: cmbr » 19 wrz 2012, 04:56

Jednak nie to samo jak dla mnie :P No ale też fajne.

Odpowiedz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości