Goa Trance ver. 2.0 - trendy czy passe?

Ogólna dyskusja na temat Psychedelicznego Transu :: General discussions about Psytrance

Awatar użytkownika
Astral
Elite User
Posty: 4902
Rejestracja: 05 lip 2006, 15:12
Lokalizacja: STOLICA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Goa Trance ver. 2.0 - trendy czy passe?

Post autor: Astral » 04 cze 2010, 01:21

Owszem, nie zaprzecze, ale Artifact to wyjątek. Gosciu ma talent i robi takie numery ze wyjebują w kosmos :)

Awatar użytkownika
in sect
User
Posty: 49
Rejestracja: 22 sty 2007, 14:31
Lokalizacja: radom
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Goa Trance ver. 2.0 - trendy czy passe?

Post autor: in sect » 04 cze 2010, 08:29

Psysutra pisze: parcie jest chyba bardziej na nazwę Goa, bo brzmi EGZOTYCZNIE. A teraz jest moda na egzotykę :wink:
miszcz, kurwa :lol:

Awatar użytkownika
bubblegum
Psylesia / TLG
Posty: 3042
Rejestracja: 20 cze 2005, 18:16
Kontaktowanie:

Re: Goa Trance ver. 2.0 - trendy czy passe?

Post autor: bubblegum » 04 cze 2010, 13:39

Psysutra nie rozróżnia PODgatunków psyprogressu, ale o wszystkim wie najlepiej!

To są jaja :D

Awatar użytkownika
Psysutra
Cronomi Records
Posty: 4875
Rejestracja: 24 mar 2008, 12:32
Lokalizacja: Katowice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Goa Trance ver. 2.0 - trendy czy passe?

Post autor: Psysutra » 04 cze 2010, 16:53

A wy łykacie haczyk :lol:

Awatar użytkownika
sensejstg
User
Posty: 92
Rejestracja: 05 gru 2008, 22:39
Lokalizacja: Pomorze.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Goa Trance ver. 2.0 - trendy czy passe?

Post autor: sensejstg » 06 cze 2010, 09:41

A wy łykacie haczyk :lol:
A Ty nie bądź jak stare małżeństwo i daj się ponieść nowym doznaniom ;p
dancing galaxy....

Awatar użytkownika
Pixel
Alien Bug
Posty: 1161
Rejestracja: 02 lip 2007, 13:55
Lokalizacja: wawa
Kontaktowanie:

Re: Goa Trance ver. 2.0 - trendy czy passe?

Post autor: Pixel » 11 cze 2010, 18:16

damon pisze:
Pixel pisze:
Współczesne Goa nic nie opowiada na dobrą sprawę a brzmieniowo to wszystko na jedno kopyto. Kiedyś w zasadzie każdy numer miał zupełnie inne brzmienia, nie tylko syntezatorów ale i sekcji rytmicznej.
Kiedys kazdy numer mial inne brzmienie? Ja Cie prosze Pixel .... :lol: :lol: :lol:
nie wiem co Cie tak bawi. jako osoba ktora siedzi w tym nie od dzis powinna sie smiac najmniej. posluchaj chociaz mixu sida shantiego dla techno party (nr 10 phantasm rec). nie ma tam ani jednego kawalka ktory ma te same brzmienia.
takich przykladow mozna by mnozyc, ale ten jeden przyklad wystarczy w zupelnosci.
wiadomo ze zdarzaly sie numery podobne, ale w porownaniu do tego ile bylo kiedys takich samych numerow, tylko pod innym tytulem, a ile jest teraz, to jak 1:100.
czy jakos tak... :)

Awatar użytkownika
Psysutra
Cronomi Records
Posty: 4875
Rejestracja: 24 mar 2008, 12:32
Lokalizacja: Katowice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Goa Trance ver. 2.0 - trendy czy passe?

Post autor: Psysutra » 11 cze 2010, 19:07

Producencja się rozleniwiła? :wink:

Awatar użytkownika
krzysztof
Respected User
Posty: 160
Rejestracja: 14 paź 2007, 21:24
Lokalizacja: planet earth
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Goa Trance ver. 2.0 - trendy czy passe?

Post autor: krzysztof » 06 lut 2011, 08:38

nadchodzący album antaresa na suntrip jest całkiem zjadliwy, 'aurum solis' kosi w starym, dobrym stylu. ciekaw jestem odsłuchów w rozsądnej jakości.
http://www.suntriprecords.com/release/cat/SUNCD21/

Awatar użytkownika
Psysutra
Cronomi Records
Posty: 4875
Rejestracja: 24 mar 2008, 12:32
Lokalizacja: Katowice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Goa Trance ver. 2.0 - trendy czy passe?

Post autor: Psysutra » 06 lut 2011, 12:14

Cały album prócz jednego numeru w tonacji C-moll :lol: No zajebiście

Awatar użytkownika
Astral
Elite User
Posty: 4902
Rejestracja: 05 lip 2006, 15:12
Lokalizacja: STOLICA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Goa Trance ver. 2.0 - trendy czy passe?

Post autor: Astral » 07 lut 2011, 11:30

1 numer kiepski, za wolny, drugi fajny, 3ci gorzej, 4 genialny, 5 lipa, 6 i 7 dosc podobne=nic specjalnego, 8mka za wolna
ale to to tylko sample, wiadomo. chociaz z drugiej strony w przy[padku newschoolu bardzo wiele one z reguły mówią o całym utworze. fnaom brzmien suntripa plyta pewnie przypadkie do gustu, reszcie niekoniecznie.

Awatar użytkownika
Templar
Psytrance.pl
Posty: 1834
Rejestracja: 16 mar 2003, 22:35
Lokalizacja: Gdańsk / Konsorcjum
Kontaktowanie:

Re: Goa Trance ver. 2.0 - trendy czy passe?

Post autor: Templar » 05 lip 2011, 12:43

Upłynęło już trochę wody w Wiśle od czasów wskrzeszenia goa transu w nowych realiach, jak i od moich wcześniejszych spostrzeżeń na jego temat. Przyznam, że wiele się nie zmieniło. Cały czas czekałem na jakąś rewolucję, przewrot w tej dziedzinie. Jak dotąd nic takiego nie nastąpiło. Nie wiem czy artystom brak odwagi, by rzucić na tapetę coś nowego, aniżeli oklepane do bólu schematy silące się na bycie goa, a często marnie kalkujące przeszłość.

Jaśniejszymi punktami są dla mnie przede wszystkim dwie osoby.

Pierwszą z nich jest wspominany Artifact303. Fakt, po jego debiutanckiej płycie "Back To Space" oczekiwałem dużo, dużo więcej, ale dostarczył przyzwoity album na wysokim poziomie, choć do statusu kultowego jeszcze mu sporo brakuje. Mięsista, melodyjna muzyka z dobrym powerem i kilotoną pozytywnej energii. Mimo wszystko dalej uważam, że jego kawałki na kompilacjach są znacznie lepsze: "Feelings", "Levitation Device" i inne. Pokładam w tym człowieku wielkie nadzieje i mam nadzieję, że nie tyle będzie trzymał poziom, co wybije się ponad to, co już zaproponował i stworzy coś jeszcze lepszego.

Drugim pretendentem do miana "ciekawy" jest dla mnie Trinodia, który nie tak dawno wypuścił za friko w internecie album "Human History" (recenzję znajdziecie w odpowiednim dziale na stronie). Fakt, facet trzyma się wręcz kurczowo wypracowanych lata temu schematów, ale zrobił to tak naturalnie, że gdybym nie wiedział, że to stosunkowo nowa produkcja, mógłbym ją spokojnie umieścić na osi czasu lata temu. Ponadto zapuszcza się momentami w nieco inne terytoria niż większość.

Cieszy mnie natomiast, że świat przełamuje się co do "staroci" i tzw. new-schoolu. Przykładem może być chociażby Filteria, jeden z wyraźniejszych producentów tych klimatów, który będzie grał na takiej Ozorze w tym roku. Dobrze mają się także rewitalizowane Zielone Siostrzyczki, bowiem Green Nuns of the Revolution grają od jakiegoś czasu swoje kwaśne, soczyste psy-goa na większych festach (m.in. na wyżej wymienionym). Życzyłbym sobie, żeby Artha również doczekał się swojego nicka w składzie takiego eventu, chociaż jak zaznaczałem w recenzjach jego wydawnictw Michał już dawno temu wyszedł poza dość ciasne ramy tego gatunku, choć wciąż często do niego nawiązuje.

W innym temacie zauważyłem wypowiedzi, jakoby goa średnio sprawdzało się na parkiecie. IMO takie uogólnianie mija się zupełnie z prawdą, ponieważ jeśli stosować podział na dobrą i złą muzykę, powyższe stwierdzenie jest dalekie od prawdy. Łatwo jest rzucić hasło "X średnio/w ogóle nie sprawdza się na parkiecie" (zamiast X wstaw: goa, progressive, minimal, full-on, dark...), ale życie weryfikuje swoje. Obserwując trójmiejskie imprezy ilekroć ktoś zapodaje jakieś goa (dodam, że częstokroć znane i lubiane numery) na parkiecie jest szał. Albo ktoś umie zrobić daną muzyką/odpowiednimi utworami klimat, albo nie. Aż wierzyć mi się nie chce, że kogoś nie ruszyłyby szlagiery typu "AP - Dancing Galaxy", "MWNN - Teleport", "Pleiadians - Maia" i "Shakta - Spiritual Beings In Physical Bodies". Jeśli są tacy, lepiej będzie jeśli się zbadają. :) Pomijając oczywisty ładunek kultu i historyczny bagaż każdego z tych numerów, wszystkie są jak instant źródło mocy, bez względu na to czy ktoś wyssał je z pierwszymi składankami lata temu, czy zaczął dopiero co słuchać tej muzyki. Tym samym "goa średnio sprawdza się na parkiecie" nie ma racji bytu. Autorom takiego stwierdzenia mogę tylko współczuć, że ktoś im nie zrobił dobrze - muzycznie rzecz jasna. Jak pisałem: albo ktoś umie zapodawać dobrą, kręcącą muzykę, albo nie.
Whatever happened to Gary Cooper, the strong, silent type?

Awatar użytkownika
Psysutra
Cronomi Records
Posty: 4875
Rejestracja: 24 mar 2008, 12:32
Lokalizacja: Katowice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Goa Trance ver. 2.0 - trendy czy passe?

Post autor: Psysutra » 05 lip 2011, 12:50

Cóż... Chętnie wypowiedziałbym się w temacie Arthy, ale nie jestem pewien czy do końca mogę... ;)

Awatar użytkownika
damon
Chillumafia
Posty: 3044
Rejestracja: 01 wrz 2006, 06:55
Kontaktowanie:

Re: Goa Trance ver. 2.0 - trendy czy passe?

Post autor: damon » 05 lip 2011, 13:02

Templar: a czego Ty sie tak naprawde spodziewasz po nowym/starym goa? Ze jakis producent wymysli trans od nowa? ;)

Mi osobiscie wystarcza fakt, ze brzmienia, ktore uwielbialem i dalej uwielbiam teraz sa wyprodukowane czysto i bardziej dynamicznie. Wiele starych kawalkow niestety nie przetrwalo proby czasu i brzmi dosc prostacko, brudno i plasko. I zeby sie nikt nie przyczepil, ze ten pierwotny styl mial swoj niepowtarzalny klimat, ktorego nowe produkcje nie oddaja: czesc starych i nowych (moim oczywiscie zdaniem) ma ten klimat, ktory w dalszym ciagu wywoluje gesia skorke. Wiele tez jest byleczego. Tak jak bylo w przeszlosci.

Ja tam sie osobiscie nie nastawiam na niewadomo co, za kazdym razem, gdy jakas goa wytfurnia anonsuje swoje kolejne wydawnictwo ;)

Awatar użytkownika
Psysutra
Cronomi Records
Posty: 4875
Rejestracja: 24 mar 2008, 12:32
Lokalizacja: Katowice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Goa Trance ver. 2.0 - trendy czy passe?

Post autor: Psysutra » 05 lip 2011, 15:36

Właśnie w starym transie fajny jest ten "analogowy brudek". Gdyby ten brud się nie liczył- to czy by np. Nomad (czy Sony Oxford, nie pamiętam) nie robił replik urządzeń studyjnych z Abbey Road (tych, na których nagrywano Beatlesów)?

Możecie mnie zjechać, że jestem ramol etc. etc. Ale to "archaiczne" brzmienie o wiele bardziej do mnie przemawia niż napompowane fajerwerkami plumkanie, które w 3/4 jest robione totalnie "po bandzie" na syntezatorze, którego nazwy nie wymienię (bo też mnie zjedziecie). :wink:

A to, że coś jest prostackie, płaskie i brudne nie musi oznaczać że zajebiste nie jest i nie powoduje parady ciarów na plecach.

Czyli z damonem zgadzam się połowicznie :wink: .

Awatar użytkownika
Astral
Elite User
Posty: 4902
Rejestracja: 05 lip 2006, 15:12
Lokalizacja: STOLICA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Goa Trance ver. 2.0 - trendy czy passe?

Post autor: Astral » 25 wrz 2011, 03:41

Ten wątek chyba bedzie najodpowiedniejszy do tego linka:
http://www.listology.com/somazoid/list/ ... iscography
Dla osób zainteresowanych jak wiele na przestrzeni minionych lat lat działo sie w nowoczesnym goatransie ten link bedzie jak znalazł. Lista wydaje sie być w miare aktualna. Ktos sie troche napracował :)

Awatar użytkownika
Psysutra
Cronomi Records
Posty: 4875
Rejestracja: 24 mar 2008, 12:32
Lokalizacja: Katowice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Goa Trance ver. 2.0 - trendy czy passe?

Post autor: Psysutra » 09 cze 2012, 21:55

http://www.youtube.com/watch?v=bjRRY_WB ... re=g-all-u

TAKIE Neo mi pasuje!

Typ bez pudła ma oryginalne 303 lub jego reinkarnację o nazwie x0xb0x® i wie, jak z tego korzystać. Wspaniałe brzmienie. Łoi solidnie :!:

Awatar użytkownika
reminiscenter
Syndromm
Posty: 481
Rejestracja: 09 maja 2004, 23:39
Lokalizacja: Kraków/Rzeszów
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Goa Trance ver. 2.0 - trendy czy passe?

Post autor: reminiscenter » 28 sie 2012, 00:24

Ja w końcu kiedyś zrobię ten numer goa co parkiety rozjebuje heheh. 10 lat się zbieram do niego, ale może potrzebuję jeszcze trochę czasu :P A jak już ten dzień nadejdzie to nie będzie gadania, że się niby goa nie sprawdza na parkiecie;)
rzeczywistość to tylko punkt widzenia ------> 1928209

Awatar użytkownika
seismic
Seismic Activity / The Tribe
Posty: 935
Rejestracja: 19 lis 2003, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Goa Trance ver. 2.0 - trendy czy passe?

Post autor: seismic » 28 sie 2012, 08:03

Remini witaj ponownie na forum po latach :) . Gdzieś chyba leży mocno zagrzebany jeden twój stary numer. Kiedyś był dla mnie całkiem całkiem pamiętam i może trzebaby było go po prostu odświeżyć i dopieścić?.

--
P.S. Już pewnie nie pamiętasz jak rozmawialiśmy na moondalli o wspólnym numerze. Tam to były tematy. :o
"Tak będzie przy końcu świata: wyjdą aniołowie, wyłączą złych spośród sprawiedliwych i wrzucą w piec rozpalony; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów." [Mt 13,50]

Awatar użytkownika
cmbr
Posty: 13
Rejestracja: 13 wrz 2012, 15:30
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Goa Trance ver. 2.0 - trendy czy passe?

Post autor: cmbr » 17 wrz 2012, 09:59

W neogoa nie podoba mi się to, że większość to kawałki jak dla mnie mocno zalatujące fullonem tzn. melodie są pisane by być energetyczne i szybkie (zwłaszcza to widzę u Filterii) zamiast klimatycznych, coś w stylu np tego kawałka:
http://www.youtube.com/watch?v=IuBTJqGuFWQ
czy http://www.youtube.com/watch?v=TPDic8Q1OQM
Nie wiem jak to dobrze opisać słowami ale może ktoś mnie rozumie :P
Ktoś gdzieś napisał że neogoa to klonowanie na przykład Astrali itp. ale ani jednej melodii, ani struktury tracka nie dopatrzyłem się jeszcze w stylu Astrali czy MWNN :)
Z nowych tracków to kilka mi przypadło do gustu, ale większość to dla mnie to samo co i fullon, tylko bardziej melodyjny i melodie zamiast na supersawach w unisonie są na jednym oscylatorze :P
Z tych fajnych to pamiętam:
Filteria - Domestic Modulator
Goasia - Sunrise
Chi-Ad - Sight of the Sages
nowe tracki od Astrali jak np. Humans will play for robots czy One (ministry mix) są super też jak dla mnie, znacznie bardziej przypadły mi do gustu od całej płytki Amen :)
jest jeszcze płytka Crossing Mind - InnerShift ciekawa, choć nie trawię jej jakoś, ale szanuję za oryginalność

Awatar użytkownika
Psysutra
Cronomi Records
Posty: 4875
Rejestracja: 24 mar 2008, 12:32
Lokalizacja: Katowice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Goa Trance ver. 2.0 - trendy czy passe?

Post autor: Psysutra » 17 wrz 2012, 11:27

reminiscenter pisze:Ja w końcu kiedyś zrobię ten numer goa co parkiety rozjebuje heheh. 10 lat się zbieram do niego, ale może potrzebuję jeszcze trochę czasu :P A jak już ten dzień nadejdzie to nie będzie gadania, że się niby goa nie sprawdza na parkiecie;)
Stare goa ZAWSZE się sprawdza na parkiecie :)

Po prostu kilkanaście osób próbuje chyba na siłę wmówić reszcie że jest inaczej :wink:

A co do fullonowatych zagrywek w neogoa, o czym napisał cmbr- w końcu zostało to nazwane po imieniu :) . Niemniej ostatni album/EPka Astrali to kompletna porażka...

Odpowiedz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości