czy dżokejowanie z Live`a jest faux pa?

Ogólna dyskusja na temat Psychedelicznego Transu :: General discussions about Psytrance

Awatar użytkownika
bubblegum
Psylesia / TLG
Posty: 3042
Rejestracja: 20 cze 2005, 18:16
Kontaktowanie:

Re: czy dżokejowanie z Live`a jest faux pa?

Post autor: bubblegum » 24 sty 2011, 22:32

*JetMan* pisze: nie wiem, ja tam ciagnalem z modemu z porywajaca predkoscia 6kb/s. Dla chcacego nic trudnego hehe ;).
dokładnie hehehe. I w ten czas linia telefoniczna zajęta :) (przynajmniej ja tak miałem z TPsą)

jedna mp3jka na 40 minut :)

Awatar użytkownika
Psysutra
Cronomi Records
Posty: 4875
Rejestracja: 24 mar 2008, 12:32
Lokalizacja: Katowice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: czy dżokejowanie z Live`a jest faux pa?

Post autor: Psysutra » 25 sty 2011, 08:08

Dziwi mnie że zostało tutaj pominięte jakimś cudem FinalScratch i jego kontynuacje- MixVibes czy Serato. Czyżby to było megaburżuazyjne? 8)

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: czy dżokejowanie z Live`a jest faux pa?

Post autor: *JetMan* » 26 sty 2011, 11:26

bubblegum pisze:
*JetMan* pisze: nie wiem, ja tam ciagnalem z modemu z porywajaca predkoscia 6kb/s. Dla chcacego nic trudnego hehe ;).
dokładnie hehehe. I w ten czas linia telefoniczna zajęta :) (przynajmniej ja tak miałem z TPsą)

jedna mp3jka na 40 minut :)
oto to :) no, czasami udawalo sie w 20scia. ale za to jaka radocha. :D
wiec niech nikt nie mowi, ze [wowczas] pirat nic nie placil ;)

a potem [pozniej juz] byly pakiety np 100godzin.. huehue
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Awatar użytkownika
DdruMmer
User
Posty: 35
Rejestracja: 22 gru 2011, 16:32
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: czy dżokejowanie z Live`a jest faux pa?

Post autor: DdruMmer » 26 sty 2012, 17:11

Trochę odświeżę temat być może. Na wstępie zaznaczę, że należę do grajków, którzy granie jakiekolwiek zaczęli od CD i poczciwych pioneer decków. Grywam sobie tak już parę lat różną muzykę przez ten czas. Od pewnego czasu czyli odkąd okazyjnie wpadł mi w posiadanie kontroler (traktowałem go na początku jako zabawkę) zacząłem wnikać w temat softu a konkretnie Traktor. Dla mnie zgrywanie beatów to żadna nowość aczkolwiek nie sprawia mi to tak wielkiej radochy co niektórym na tym forum. Praktycznie rzecz biorąc zbitowanie tracków pochłania trochę czasu a i czasami można wyciąć mukę pomimo starań... Po pewnym czasie grania z tego i z tego bardziej skłaniam się jednak w przyszłości ku rozwiązaniom "laptopowym" stary mały kontroler ustąpi niebawem miejsca dużemu i profesjonalnemu narzędziu ze stajni pioneer`a, I wcale nie jest tak, że z traktor`a każdy głupi zagra bo jest "sync" - ta funkcja o dziwo nie przynosi nic dobrego gdy nie zna się elementarnych zasad grania takich jak frazy, filtrowane wejścia beatu nowego tracku itp... poza tym sync nie robi tego zawsze tak samo. Traktor z nowym kontrolerem da mi możliwość grania seta z 4 decków!! i zaoferuje bibliotekę sampli wplatanych w czasie rzeczywistym. Więc z całą stanowczością na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć, że zdecydowanie jesten na nie wypalaniu płyt, inwestowaniu w drogi hardware, bitowaniu tracków przez kilka minut na przejście ;) Jestem na tak spakowaniu lapa z przygotowanymi trackami w bibliotece i kontrolera w plecak :)

Awatar użytkownika
☼ DigiTrip ☼
Elite User
Posty: 521
Rejestracja: 20 sie 2009, 00:09
Lokalizacja: bieda post-pruska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: czy dżokejowanie z Live`a jest faux pa?

Post autor: ☼ DigiTrip ☼ » 27 sty 2012, 16:17

a spotkales sie moze z jakimis "przykrosciami" ze strony innych za to, ze korzystasz z kontrolera? jestem ciekaw jak np. reaguja na takie cos organizatorzy? itd. : x
misie niechce

Awatar użytkownika
Psysutra
Cronomi Records
Posty: 4875
Rejestracja: 24 mar 2008, 12:32
Lokalizacja: Katowice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: czy dżokejowanie z Live`a jest faux pa?

Post autor: Psysutra » 27 sty 2012, 17:04

A co to w ogóle za różnica, z czego gra? Konie to konie- można rypać na deckach i na trakciaku. Co w ogóle w tej materii do gadania ma organizator? Że dj chujowy tylko i wyłącznie z racji tego, że gra z lapa i kontrolera? Trochę coś nie halo...

Awatar użytkownika
☼ DigiTrip ☼
Elite User
Posty: 521
Rejestracja: 20 sie 2009, 00:09
Lokalizacja: bieda post-pruska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: czy dżokejowanie z Live`a jest faux pa?

Post autor: ☼ DigiTrip ☼ » 27 sty 2012, 17:23

omg Luke, brales udzial wczesniej w tej dyskusji, wiesz czego dotyczyla i juz jestes bezpodstawnie poirytowany. Niektorzy w tym watku wypowiadali sie za, niektorzy przeciw - dla jednych to jest tylko i wylacznie funkcja "sync" a dla innych cos glebszego. Wez tez pod uwage, ze nigdy nie gralem za dekami, pewnie nigdy nie zagram, nie znam tych realiów i dlatego pytam zeby zweryfikowac opinie ludzi z tego forum ale tez z innych. Nie musi to oznaczac od razu ze cos nie halo ze mna :D

artysci, dj'e, organizatorzy to wszystko sa ludzie - od jednych masz ristekpa jak masz mega drogie pionki, dla innych winyle a dla jescze innych jak robisz fajny szoł za dekami. Kazdy jest inny i ma swoje widzimisie - dlatego pytam jak reagowali ludzie na ta "przekleta" kontrolerowa nowosc ;P
Ostatnio zmieniony 27 sty 2012, 17:29 przez ☼ DigiTrip ☼, łącznie zmieniany 2 razy.
misie niechce

Awatar użytkownika
☼ DigiTrip ☼
Elite User
Posty: 521
Rejestracja: 20 sie 2009, 00:09
Lokalizacja: bieda post-pruska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: czy dżokejowanie z Live`a jest faux pa?

Post autor: ☼ DigiTrip ☼ » 27 sty 2012, 17:26

podwojny post sory (aktualny wyzej)
misie niechce

Awatar użytkownika
DdruMmer
User
Posty: 35
Rejestracja: 22 gru 2011, 16:32
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: czy dżokejowanie z Live`a jest faux pa?

Post autor: DdruMmer » 29 sty 2012, 13:52

Generalnie granie z kontrolera zdarzało mi się tylko na jednej z cyklicznych imprez, które organizował znajomy i nie było problemu więc nie mam jeszcze porównania bo częściej zdarza się jednak granie z CD. Nie mniej gdy już na pokładzie znajdzie się duży kontroler to chyba nawet płyt nie będę brał ze sobą na grania... Pamiętam sytuację, gdy lapa i kontroler wziąłem nijako backupowo bo miałem grać z CD.. stały decki Denon`a i granie z nich to był istny koszmar... nie trafiały w ustalony CUE, nie trzymały tempa i gubiły spójność grania... momentalnie odpaliłem kompa bo bym się bardziej chyba zestresował niż dobrze cokolwiek zagrał... Poza tym soft np. daje mi możliwość równego zapętlenia fragmentu utworu i wrzucenie go w mix... co przy deckach staje się nieco kłopotliwe bo po nastu razach odtwarzania pętli choćby nie wiem jak się starać to nie trzyma się to z mixem... a w traktorze jest to bajka imożna tworzyć dzięki temu bardzo kreatywne mixy właśnie oparte na pętli co bardzo lubię. Ponad to żeby nawet grać z użyciem funkcji "sync" trzeba i tak w każdym tracku manualnie ustawić tzw. grid utworu.. a kawałek kawałkowi nierówny i jak ma np. zmienne metrum to w połowie kawałka takie sync można o kant pupy potłuc ;). Najbardziej jednak cenię sobie fakt, że widzę utwór graficznie i nie muszę go znać na pamięć jak wierszyk w podstawówce i nie zdarzy mi się opcja, że nie wiedziałem, że tu czy tam jest jakiś minutowy "break" po jednej frazie kawałka.

Awatar użytkownika
Styropian
Psytrance.pl / Psylesia / MAE
Posty: 4540
Rejestracja: 25 wrz 2003, 13:26
Lokalizacja: Katowice
Kontaktowanie:

Re: czy dżokejowanie z Live`a jest faux pa?

Post autor: Styropian » 16 lip 2012, 18:04

Pewnie wielu z Was to zdziwi, ale pod osłoną nocy na Kalachakra OA zagrałem po raz pierwszy z wykorzystaniem kontrolera Native Instruments Kontrol S2 i Traktora.

Wrażenia?
Fajna zabbawka, ale czegoś mi brakowało.Program jest tak rozwinięty, że naprawdę nie trzeba używać opcji synchronizacji-ona chyba jest tylko dla grajkow niedosłyszących lub tych którzy nie używają słuchawek (pozdro Aphid Moon ;-))
Zgrywanie jest banalne i chyba tylko w kilku nagraniach trzeba było lekko podgonić jogiem tak by nie było lekkiego patataj-bo o ogromnych "koniach" w przypadku tego oprogramowania nie można mówić. No chyba,ze ktoś jest gluchy, slepy i nawalony (ale ja z taką kompilacją wad u grajka się nie spotkałem;-))
Kontroler jest świetnie wykonany i korzystanie z niego to sama przyjemność. Nie ma 100 przycisków i gałek,a z dodatków ma tylko 4gałki na filtry, które można przypisać w traktorze. Crossfadery, gałki, przyciski i jogi sprawują się świetnie. Brakuje mi wprawdzie jednego przycisku umożliwiającego przejście do głównej przeglądarki, ale pewnie można tą funkcję przypisać shiftowi, który póki co nieodpowiada za nic.

Co skłoniło mnie na zakup?
Ogromne ilości cdr w domu. Już nawet nie przegrywam całych zakupionych płyt tylko tworzę własne składaki, ale i tak jest tego sporo. Do tego zajmuje to mniej miejsca niż 2cd playery i mixer. Urządzenia ma wbudowany interface audio więc wystarczy podpiąć pod wzmacniacz i ładnie śmiga. Nie było też problemów na lini kontroler-komp, na win7 wszystko gra bezszelestnie. I nie ma przypadków buczenia, przerywania lub innych usterek, które denerwują w czasie grania.

Jak już wspomniałem brakowało mi troszkę emocji w czasie grania.Choć nie zauważyłem zmiany w swoim podejsciu do grania - cały czas upewniam się czy wszystko jest ok, to mam jednak świadomość, że jak już wszystko ponastawiane to nie ma bata by się rozjechało;-) W cdkach zawsze nie byłem tego pewien ;-)
Oczywiście z cdkow póki co nie rezygnuję, ba będę monitorował własną satysfakcję z grania, tak by nie zamieniło się to w puszczanie piosenek na imprezie.

A wracając do głównego tematu, to z taką pomocą jak teraz mam mieszane uczucia, a co dopiero sety układane w abletonie, gdzie nie robi się praktycznie już nic. Nawet nie wybiera się kawałków...no chyba, ze wliczamy w to przygotowanie w domu :-)
pozniejsze doznania wynagrodzily to tym ktorzy wiedzieli po co przyszli i tym ktorzy nie sa jak Styropian ograniczonymi lans-transiarzami ktorzy pewnego dnia mieli wizje jak powinna wygladac TRUE psychedelic imreza

Awatar użytkownika
Psysutra
Cronomi Records
Posty: 4875
Rejestracja: 24 mar 2008, 12:32
Lokalizacja: Katowice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: czy dżokejowanie z Live`a jest faux pa?

Post autor: Psysutra » 16 lip 2012, 19:45

Moim zdaniem wszystko zależy od konceptu seta. Bo można coś podogrywać, tu się pobawić efektami i natywnymi i zewnętrznymi VST...

Można odjebać manianę albo wykręcić arcydzieło...

Awatar użytkownika
DdruMmer
User
Posty: 35
Rejestracja: 22 gru 2011, 16:32
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: czy dżokejowanie z Live`a jest faux pa?

Post autor: DdruMmer » 27 lip 2012, 20:58

Dwie cyfry po przecinku wartości pitch`a i bardzo czytelny waveform faktycznie eliminują konieczność używania sync`a ;) Kontrol s2 to dobry kontroler, ma wszystko czego trzeba ale do takiego Pioneer`a ddj-t1 nie oszukujmy się sporo mu brakuje ;) Nieporozumieniem totalnym jest dla mnie granie z czegoś takiego jak Traktor kontrol X1 albo i bez kontrolera wcale (myszką) a widziałem kilka razy takie akcje. Tak czy inaczej okazyjnie kupiłem standardowy cd sprzęt i podwójny kontroler idzie w odstawkę, w jego miejsce zastanawiam się nad jakimś maluchem pojedynczym, koniecznie z jogiem behringer cmd pl-1 cenowo i wizualnie mnie kusi ;)

Awatar użytkownika
Psysutra
Cronomi Records
Posty: 4875
Rejestracja: 24 mar 2008, 12:32
Lokalizacja: Katowice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: czy dżokejowanie z Live`a jest faux pa?

Post autor: Psysutra » 13 sie 2012, 14:38

http://electroclash.pl/felietony/kazdy- ... /#comments

bardzo dobry felieton o podobnej tematyce.

Awatar użytkownika
☼ DigiTrip ☼
Elite User
Posty: 521
Rejestracja: 20 sie 2009, 00:09
Lokalizacja: bieda post-pruska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: czy dżokejowanie z Live`a jest faux pa?

Post autor: ☼ DigiTrip ☼ » 13 sie 2012, 18:20

to ze jakas tam czesc osob gra biednie z sync'iem albo myszka to najmniejszy problem. zrodlo tej marnej sztuki bierze sie - jak w spomniano w artykule - z dziesiatek czy nawet setek tysiecy beznadziejnych utworow, ktore produkuja ludzie bez wiedzy i umiejetnosci. Gdyby bylo mniej niskopoziomowej muzy to i ten sync by pewnie tak nie razil :lol:

druga sprawa jet sprowadzanie muzyki do czysto komercyjnego, rozrywkowego poziomu. Jesli ogol traktuje muzyke jak bielizne, to nie nalezy sie niczemu dziwic. Poza tym nie wiem jak tam doswiadczenie autora tego tekstu z grajkami, ale poki co mialem okazje rozmawiac z dżokejami roznych gatunkow i dotad nie spotkalem kogos kto by traktowal muzyke jak szmate, wiec ten artykul ma w sobie troche za duzo dramaturgii w stosunku do tego co sam zaslyszalem.

zreszta jak to tez juz powiedziano: who cares? 9/10 osob na przecietnej imprezie idzie sie nachlac i poskakac a nie delektowac sie muzyka. No i mozna tutaj tez napisac o poczuciu estetyki (dyskusja z Mesca)... ale kto o tym dzis slyszal ;P

az cisnie sie do ust zaslyszane bardzo madre powiedzenie:

"niektorzy muzyke slysza, a inni jej sluchaja" ;)
misie niechce


Awatar użytkownika
Styropian
Psytrance.pl / Psylesia / MAE
Posty: 4540
Rejestracja: 25 wrz 2003, 13:26
Lokalizacja: Katowice
Kontaktowanie:

Re: czy dżokejowanie z Live`a jest faux pa?

Post autor: Styropian » 21 sie 2012, 09:51

Kolejny + grania z cd ;)

Wystarczyło 1,5h grania w spalonej słońcem Słowacji i na sprzęcie (kontroler i lapek) mnóstwo kurzu. Przy graniu z cd nie ma takich problemów (no chyba, że na scenie jest własny sprzęt ;))
pozniejsze doznania wynagrodzily to tym ktorzy wiedzieli po co przyszli i tym ktorzy nie sa jak Styropian ograniczonymi lans-transiarzami ktorzy pewnego dnia mieli wizje jak powinna wygladac TRUE psychedelic imreza

Awatar użytkownika
damon
Chillumafia
Posty: 3044
Rejestracja: 01 wrz 2006, 06:55
Kontaktowanie:

Re: czy dżokejowanie z Live`a jest faux pa?

Post autor: damon » 21 sie 2012, 12:51

Jak chcesz sprzedac kontroler to daj znac :P ;)

Odpowiedz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości