..:: NOWE PŁYTY 2011 ::..

Ogólna dyskusja na temat Psychedelicznego Transu :: General discussions about Psytrance

Awatar użytkownika
Psysutra
Cronomi Records
Posty: 4875
Rejestracja: 24 mar 2008, 12:32
Lokalizacja: Katowice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ..:: NOWE PŁYTY 2011 ::..

Post autor: Psysutra » 20 paź 2011, 12:06

Tia... :P Typowe techno to to dla mnie nie jest- nawet to detroitowskie (którego liznąłęm co nieco). Dobra, MWNN był kulą w płot dla mnie... Tyle, że kopiąc dalej natrafiłem na VA Project II Trance z 93...

http://www.discogs.com/Various-Project- ... ase/145186

taki smaczek - numer Genetic- Oracle ma wyraźnie wyciętą początkową sekwencję z AFX-Flaphead :)

A z bardziej współczesnych numerów- California Sunshine & Har-El - The Beast.

Awatar użytkownika
bubblegum
Psylesia / TLG
Posty: 3042
Rejestracja: 20 cze 2005, 18:16
Kontaktowanie:

Re: ..:: NOWE PŁYTY 2011 ::..

Post autor: bubblegum » 20 paź 2011, 12:39

dobra, dobra psusutra, nie ma sensu próbować błyszczeć po fakcie ;P

Awatar użytkownika
Psysutra
Cronomi Records
Posty: 4875
Rejestracja: 24 mar 2008, 12:32
Lokalizacja: Katowice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ..:: NOWE PŁYTY 2011 ::..

Post autor: Psysutra » 20 paź 2011, 13:14

Cicho, daj mi podnieść ego po tym dotkliwym ciosie :D

Szukałem potwierdzeń dla tezy, że numery z tempem w przedziale 120-130 mogą się wliczać bez problemu w kanon psychodelii :twisted:

Awatar użytkownika
Primal
Deepersense
Posty: 1066
Rejestracja: 01 lut 2008, 18:00
Lokalizacja: Hajduki
Kontaktowanie:

Re: ..:: NOWE PŁYTY 2011 ::..

Post autor: Primal » 21 paź 2011, 11:15

drug on pisze:Każdy już słyszał jak ładnie we flac brzmi ten album http://www.ektoplazm.com/2011/sephira-i ... -in-motion jest To psytrance w typowym tego słowa znaczeniu a deep trance chyba lubia moje głośniki, piekny album intro outro dobre do domu :) Jak widec ten gatunek chyba nie padnie ;p
deepowa swietna plyta dla ludzi ktorzy szukaja czegos wiecej w muzyce niz tylko energia...nie wiem po co tyle postow klotni bylo na jej temat. Prowokacyjne, jak zwykle z reszta, teksty Astrala powinny zostac bez komentarza tak zeby sie od razu uspokoil :)

Awatar użytkownika
Jatab
Elite User
Posty: 1356
Rejestracja: 09 wrz 2003, 11:01
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ..:: NOWE PŁYTY 2011 ::..

Post autor: Jatab » 21 paź 2011, 11:35

^^ hehe, wrzuciłem wcześniej link do tego albumu w dziale chillout/ambient i nie było takiego szumu wokół tej pozycji :)
( "zadymiarze" tam nie zaglądają,jak widać) :wink:

Awatar użytkownika
Templar
Psytrance.pl
Posty: 1834
Rejestracja: 16 mar 2003, 22:35
Lokalizacja: Gdańsk / Konsorcjum
Kontaktowanie:

Re: ..:: NOWE PŁYTY 2011 ::..

Post autor: Templar » 22 paź 2011, 13:09

bubblegum pisze:nie dziwie się, że Ci nie podeszła.

bardzo fajna płytka, ja nie żałuję transferu.
Biorąc pod uwagę kto napisał "cienizna" mnie również wcale to nie dziwi. :wink:

Album Sephiry to bardzo ciekawa pozycja, przede wszystkim mocno zróżnicowana i siegająca esencji psytransu w jego różnych, intrygujących formach. Poświęcenie czasu i łącza, nie mówiąc już o odsłuchu, w pełni uzasadnione.
Astral pisze:http://www.psyshop.com/shop/CDs/stm/stm1cd012.html
Obrazek

Ehh i co to ma być ? Nie ukrywam, że jak spojrzałem na trackliste to nie chciało mi sie wierzyć. Co album to coraz mniej Space Tribe'a w Space Tribie :P Pewnie dla iwekszosci z Was to bedzie niesamowicie łakomy kąsek. Angielsko brzmiące piardy od początku do końca. :cry:
Jedyną nadzieję moze byc numer z Johanem. Pozyjemy zobaczymy.

ps: smapli nie ma jeszcze z tego co widac, wiec jest jeszcze nadzieja ze nie bedzie tak źle jak to wygląda
Space Tribe już dawno temu popłynął w kolaboracje z innymi artystami, więc ta tracklista nie jest dla mnie specjalnie zaskakująca. Widać, że ciągle szuka nowych kolegów (ostatnio byli to GMS w Alien Jesus), bo w końcu ile można klepać tą nędzę z Electric Universe jako ESP. Ponadto doświadczenia z przeszłości pokazały, że nie można się przesadnie jarać nawet dobrym składem, bo później przychodzi mniejsze lub większe rozczarowanie. Nie wiem co mam sądzić o tekście o "angielsko brzmiących piardach" - czy podobnie jak Doda liżąca plastikowe penisy na Pudelku miała to być kolejna odsłona Astrala w wersji "patrzcie jaki jestem kontrowersyjny"? :D Najlepiej będzie go przemilczeć... Co do łakomego kąska dla większości z nas to ciekawe założenie z Twojej strony, bo ja właśnie odsłuchałem sample i myślę, że powinien być to kąsek dla Ciebie. :D

http://www.arabesquedistribution.com/in ... d=99999999

Numery z Dicksterem i Tristanem brzmią ok. Słychać, że to (kolejny) album nastawiono typowo na jazdę, czyli nic nowego w przypadku Olliego. Sample nie porywają, ale ostatecznie całość może okazać się ciekawsza.
Styropian pisze:Dickster się ożenił. Ciekawe jaki to będzie miało wpływ na jego twórczość 8)
Będą damskie wokale w kawałkach by Dickster? :D
Whatever happened to Gary Cooper, the strong, silent type?

Awatar użytkownika
Psysutra
Cronomi Records
Posty: 4875
Rejestracja: 24 mar 2008, 12:32
Lokalizacja: Katowice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ..:: NOWE PŁYTY 2011 ::..

Post autor: Psysutra » 07 lis 2011, 23:17

Obrazek

Trzeba przyznać, że tak po łebkach przesłuchując album dość ciekawa pozycja zagościła na downloadzie z Ektoplazmu. :)

Bezsprzecznie brzmienia są mocną stroną albumu. Jednakże wszystkie numery w jednej tonacji (Cmol)... Trochę dziwi :?

Gama ma 8 stopni...

Awatar użytkownika
Astral
Elite User
Posty: 4902
Rejestracja: 05 lip 2006, 15:12
Lokalizacja: STOLICA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ..:: NOWE PŁYTY 2011 ::..

Post autor: Astral » 11 lis 2011, 14:16

http://www.psyshop.com/shop/CDs/tip/tip1cd907.html
http://www.arabesquedistribution.com/in ... 6&Itemid=1
Nowa Logiczna Bomba :)
Mam nadzieje ze bedzie kosa :twisted:
Moze to tylko tak niefortunnie dobrane sample, ale odnoszę wrażenie ze brakuje spójności na tej płycie. Niektóre kawałki brzmią jak te z 2007, a niektóre zdecydowanie nowocześniej. Niewykluczone ze numery były właśnie wyprodukowane na przestrzeni tych ostatnich kilku lat i stąd taka rozbierzność brzmieniowa.

Awatar użytkownika
bubblegum
Psylesia / TLG
Posty: 3042
Rejestracja: 20 cze 2005, 18:16
Kontaktowanie:

Re: ..:: NOWE PŁYTY 2011 ::..

Post autor: bubblegum » 11 lis 2011, 14:56

w końcu! Będzie kozaczek!

Awatar użytkownika
seismic
Seismic Activity / The Tribe
Posty: 935
Rejestracja: 19 lis 2003, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ..:: NOWE PŁYTY 2011 ::..

Post autor: seismic » 11 lis 2011, 17:39

Mam wrażenie że Logic Bomb dodało troszeczkę koloru i słodkości do swojego brzmienia. Preview bardzo ciekawe.
Mix końcowy w numerach bardzo bardzo miodny. Zacierać ręce.
"Tak będzie przy końcu świata: wyjdą aniołowie, wyłączą złych spośród sprawiedliwych i wrzucą w piec rozpalony; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów." [Mt 13,50]

Awatar użytkownika
salvi
Fantazja / MAE
Posty: 1406
Rejestracja: 06 cze 2004, 01:02
Kontaktowanie:

Re: ..:: NOWE PŁYTY 2011 ::..

Post autor: salvi » 12 lis 2011, 23:13

ja jestem zawiedziony lb

Awatar użytkownika
krzysztof
Respected User
Posty: 160
Rejestracja: 14 paź 2007, 21:24
Lokalizacja: planet earth
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ..:: NOWE PŁYTY 2011 ::..

Post autor: krzysztof » 19 lis 2011, 02:52

http://soundcloud.com/bluehoursounds/se ... eware-of-1
Obrazek
drugi z kolei album austriackiego projektu Ianuaria, tym razem jeszcze przestrzenniej i bardziej kwaśnie względem poprzedniego albumu. wyważone nightfullonowe granie w sam raz na parkietowe harce :)

Awatar użytkownika
Astral
Elite User
Posty: 4902
Rejestracja: 05 lip 2006, 15:12
Lokalizacja: STOLICA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ..:: NOWE PŁYTY 2011 ::..

Post autor: Astral » 19 lis 2011, 12:07

http://www.psyshop.com/shop/CDs/utp/utp1cd036.html
Obrazek

1. Out of nowhere
SPADE

2. Shut Up and Dance (Spade rmx)
SPACE CAT, PERPLEX, MICHELLE ADAMSON

3. Flash Back
SPADE

4. Artcore (Spade rmx)
ASTRIX

5. Do it again
SPADE

6. Oblivious
SPADE

7. Music People
SPADE AND VIBE TRIBE

8. Super Nova
SPADE AND FADERS

9. Rocket Science (Spade rmx)
VIBE TRIBE

10. Just a glimpse
SPADE



Wreszcie jakis porządny dyskotekowo brzmiący eurofullon :twisted:
Dawno, naprawde dawno na scenie nie było tak dobrej, nie irytującej pedalskimi break-wstawkami fullonowej płyty. Muzyka odnosze wrazenie ze jest troche jakby przesterowana, ale mimo wszystko nie psuje to odbioru aż tak. Kto wie, moze to bedzie najbaredziej "jazdowski" album roku w psytransie wszak niewiele czasu juz zostało do konca 2012 :mrgreen:

Awatar użytkownika
seismic
Seismic Activity / The Tribe
Posty: 935
Rejestracja: 19 lis 2003, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ..:: NOWE PŁYTY 2011 ::..

Post autor: seismic » 19 lis 2011, 13:35

Czekałem na twoją wypowiedź Astral dot. tej płyty.
Przecukierkowy rarytas. Można wręcz położyć obok RMD.:wink:
Faktycznie jakoś przygasły ostatnio podobne produkcje na tym poziomie.
"Tak będzie przy końcu świata: wyjdą aniołowie, wyłączą złych spośród sprawiedliwych i wrzucą w piec rozpalony; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów." [Mt 13,50]

Awatar użytkownika
Templar
Psytrance.pl
Posty: 1834
Rejestracja: 16 mar 2003, 22:35
Lokalizacja: Gdańsk / Konsorcjum
Kontaktowanie:

Re: ..:: NOWE PŁYTY 2011 ::..

Post autor: Templar » 24 lis 2011, 20:04

Spade? Spadaj :P

Lodżik Bomb mniam mniam, czekam z niecierpliwością :)

Namierzyłem dzisiaj coś ciekawego dla fanów pewnego jegomościa... Bubble, myślę, że będzie szczególnie zainteresowany tą pozycją. :)

Talpa - The Path

Obrazek

01. J
02. The Path
03. You
04. Distraction
05. Lenjivac (Feat. Merlin)
06. Instinct
07. Hidden Smile
08. Shall We Dance
09. An Accident In Talpania
10. Away

Label: SunDance
Media Format:CD
Catalogue No.: SUNDCD0043
Expected: December 7, 2011

Talpa embarks upon a journey of aural perfection through psychedelia with his third album, The Path. The Path, released by SunDance records, is Serbian trance magician Talpa's most accomplished work yet, and showcases his skills as one of psytrance's premier producers. The album is powerful, smooth and tight, with Talpa's token motions through melodic phrases that encapture the art and wonder of true psychedelic trance, second only to classical music in composition in evoking emotional response. It moves through carefully detailed soundscapes of whimsy, poignancy and sheer bliss that is pure joy to listen to from beginning to end. Talpa continues to ascend in compositional ability of his craft, creating albums that are solid and full, while all tracks are retained as separately unique spells of their own. The result is a sound that can only be classified as TALPA.

Ostatnie zdanie nie mogło być trafniejsze. :) Kolejny smaczek do wyczekiwania.
Whatever happened to Gary Cooper, the strong, silent type?

Awatar użytkownika
bubblegum
Psylesia / TLG
Posty: 3042
Rejestracja: 20 cze 2005, 18:16
Kontaktowanie:

Re: ..:: NOWE PŁYTY 2011 ::..

Post autor: bubblegum » 24 lis 2011, 20:42

dzięki T.
Dlaczego ja jeszcze nic nie wiedziałem wcześniej o nowym albumie :D ?

ah ah ah ah Talpunia... to będzie coś pięknego!

Przedsmaczek:

http://soundcloud.com/talpator

Awatar użytkownika
Astral
Elite User
Posty: 4902
Rejestracja: 05 lip 2006, 15:12
Lokalizacja: STOLICA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ..:: NOWE PŁYTY 2011 ::..

Post autor: Astral » 27 lis 2011, 14:19

Dla odmiany tym razem cos mroczniejszego i szybszego

-Z- (alpha & antagon) � "Gospodin" (Sangoma Records)

Artist: Z- (alpha & antagon)
Album: Gospodin
BPM: 150 - 170
Label: Sangoma Records
Mastering: Tim Schuldt, 4CN-Studios

Release-Date: Dec 2011
Genre: Modern Psychedelic Trance (Dark Psychedelic Trance)

Tracklist:

01. -Z- (alpha & antagon) / Intro / 1:29
02. -Z- (alpha & antagon) / Dunkel Beer / 7:10 / 150bpm
03. -Z- (alpha & antagon) / Crying Dutchman / 7:30 / 153bpm
04. -Z- (alpha & antagon) / Che / 6:55 / 154bpm
05. -Z- (alpha & antagon) vs_Paratox / Traumtrottel / 7:01 / 156bpm
06. -Z- (alpha & antagon) / Tralala / 6:31 / 158bpm
07. -Z- (alpha & antagon) vs Cosmo / Piss Off / 6:15 / 170bpm
08. -Z- (alpha & antagon) vs Kindzadza / Gospodin / 6:45 / 158bpm
09. -Z- (alpha & antagon) / Bela Lugosi´s Dead / 7:21 / 156bpm
10. -Z- (alpha & antagon) / Bad Man / 7:22 / 154bpm
11. -Z- (alpha & antagon) / La Flauta / 6:54 / 153bpm
12. -Z- (alpha & antagon) / Reprise / 3:09


Samplidła:
http://soundcloud.com/z-alpha-antagon

Zapowiada sie wysmienicie. Debiutancka płyta -Z- była jedną z najlepszych wydanych w tamtym okresie (kilka lat wstecz) w swoim gatunku. Oby drugi longplay dorównał poprzendikowi.

Awatar użytkownika
Astral
Elite User
Posty: 4902
Rejestracja: 05 lip 2006, 15:12
Lokalizacja: STOLICA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ..:: NOWE PŁYTY 2011 ::..

Post autor: Astral » 29 lis 2011, 11:14

Obrazek
http://www.audiojelly.com/?a=releases/it-says/203395
Visions Of Sound
Cosmithex
Label:JOOF V.2 Cat Number:JOOF V2 016 Bitrate:320 Release Date:29 November 2011 Price:€6.99 (10 Tracks)

Tracklist:

1. Cosmithex - The Pressure (09:36)
2. Cosmithex - Explain This (07:45)
3. Cosmithex - Beyond Time (06:59)
4. Cosmithex - Alchemy (07:45)
5. Cosmithex - Oblivion (09:14)
6. Cosmithex - It's Only A Dream (07:49)
7. Cosmithex - Ascend (07:58)
8. Cosmithex - Cube (08:22)
9. Cosmithex - Projection (08:22)
10. Cosmithex - Awaken (07:39)


Nie mineło wiele czasu od kiedy Cosmithex wydał swoje singla, a tu już serwuje nam przeszło 80-minutowy album utrzymany w klimacie fullon/progressive. Dla fanów Mindwave/Organixa nie lada gratka. To nie jest fullon ani progress do jakiego jestescie wszyscy w większości przyzwyczajeni. Płyta w kazdym calu jest genialna. Dobte tempo do zabawy okraszone co raz kwaśnymi wstawkami.
Polecam zapodac :mrgreen:

Awatar użytkownika
Templar
Psytrance.pl
Posty: 1834
Rejestracja: 16 mar 2003, 22:35
Lokalizacja: Gdańsk / Konsorcjum
Kontaktowanie:

Re: ..:: NOWE PŁYTY 2011 ::..

Post autor: Templar » 01 gru 2011, 11:41

bubblegum pisze:dzięki T.
Dlaczego ja jeszcze nic nie wiedziałem wcześniej o nowym albumie :D ?
Starość nie radość, to i sokole oko zawodzi z czasem. :D Sample urzekają, talpowo-bajkowy klimat, momentami zajeżdża mocno Riddlerem, ale mogłem się tego spodziewać. Oczywiście to dobrze, oba projekty to klasunia.

Astral: komentarz o fuzji full-on/progressive (choć z tym różnie bywa), a tym bardziej o Mindwave, mnie kupuje. Będę musiał się z tym zapoznać.

Zbliża się też prawdziwa gratka dla fanów Cosmosisa. Oto co pisze na swojej stronie:

http://cosmosis.co.uk/blog/cosmosis-and ... ger-museum

W wielkim skrócie: Cosmo' i Ajja zapodali sobie spontaniczne jam-session podczas wystawy artystycznej, rezultatem czego będzie nowy album. Dwupłytówka w dodatku, o czym w najważniejszym fragmencie wpisu:

We recorded a multitrack of the instruments seperately and are currently working in the studio, mixing down some of the material for a live album - tentatively titled, yes, you've guessed it: "Live at The Giger Museum"

Niestety nie mam akurat dźwięku w robocie, ale może ktoś napisze co tam się dzieje na filmiku. :) Tak czy inaczej już jest ciekawie - szczególnie jeśli sporzeć na instrumentarium. Tyle razy myślałem o nie-psytransowym albumie Cosmosisa, a tu proszę...
Whatever happened to Gary Cooper, the strong, silent type?

Awatar użytkownika
damon
Chillumafia
Posty: 3044
Rejestracja: 01 wrz 2006, 06:55
Kontaktowanie:

Re: ..:: NOWE PŁYTY 2011 ::..

Post autor: damon » 01 gru 2011, 12:25

Templar pisze:
Niestety nie mam akurat dźwięku w robocie, ale może ktoś napisze co tam się dzieje na filmiku. :) Tak czy inaczej już jest ciekawie - szczególnie jeśli sporzeć na instrumentarium. Tyle razy myślałem o nie-psytransowym albumie Cosmosisa, a tu proszę...

Takie tam pitu pitu na gitarze elektrycznej przy funky podkladzie. Tez jestem ciekaw tego wydawnictwa. Mam ndzieje, ze bedzie dubstep :wink:

Odpowiedz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości