Polskie realia a zagraniczne "gwiazdy"

Ogólna dyskusja na temat Psychedelicznego Transu :: General discussions about Psytrance

Awatar użytkownika
mEwa
Egodrop / Syndromm
Posty: 1241
Rejestracja: 20 lut 2004, 15:57
Lokalizacja: Kraków
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Polskie realia a zagraniczne "gwiazdy"

Post autor: mEwa » 22 gru 2011, 21:49

Napiszę Wam tu jeszczę coś, ale nie teraz, bo głowa aż boli od tego wszystkiego, a mój post i tak zniknie w morzu innych...

żałuję, że nikt nie odniósł się do tego co napisałem ileś tam stron wcześniej...

ogólnie...

Da się? DA! (: Kraków jest tego świetnym przykładem!

...i nie trzeba mieć kilku tysięcy na promocję (chociaż nie obraziłbym się, gdyby było mnie na to stać - niestety nie jest), aby popularyzować temat z imprezy na imprezę (nie ma nic od razu...).
Trzeba chęci, czasu i trochę dobrych pomysłów... pierwszy z góry...

PŁYTY NA KONKURS? trudno zapytać artystę o jakieś promo egzemplarze? czy rodzimy artysta nie może też przygotować takiego promo (zarówno dla gości imprezy jak i dla organizatorów) ta płyta potem pójdzie w świat, dostanie ją jeden kolega, drugi, może akurat ktoś się zarazi... ja wiem, że to nie jest 1000 osób na następnej imprezie, ale nie oszukujmy się! Liczmy siły na zamiary!



btw. sorry, że nie odpisałem na facebooku kilku z Was, ale po prostu mam tam taki sajgon, że zabiorę się za to dopiero w sobotę :)
:E

Awatar użytkownika
damon
Chillumafia
Posty: 3044
Rejestracja: 01 wrz 2006, 06:55
Kontaktowanie:

Re: Polskie realia a zagraniczne "gwiazdy"

Post autor: damon » 22 gru 2011, 22:30

mEwa pisze:
PŁYTY NA KONKURS? trudno zapytać artystę o jakieś promo egzemplarze? czy rodzimy artysta nie może też przygotować takiego promo (zarówno dla gości imprezy jak i dla organizatorów) ta płyta potem pójdzie w świat, dostanie ją jeden kolega, drugi, może akurat ktoś się zarazi... ja wiem, że to nie jest 1000 osób na następnej imprezie, ale nie oszukujmy się! Liczmy siły na zamiary!
Albo np. CDr z miksem zrobionym przez rezydenta dja zawierajacym utwory wykonawcy(-ow) wystepujacych na danej imprezie dodawana do flyersow/odnosnik do pliku do sciagniecia zawarty w promo online.

8)

Trzeba przede wszystkim chciec.

Prawda troche tesz jest taka Mewski, ze masz w zanadrzu swierza krew, chetna do robienia czegos nowego ;) I efekty tego widzi caly kraj teraz. Sporo innym ludziom z "branzy" po prostu sie mniej chce, po x latach (jestem tego bardzo dobrm przykladem :p) - naturalna, czesto kolej rzeczy, za ktora ciezko kogokolwiek winic.

Awatar użytkownika
☼ DigiTrip ☼
Elite User
Posty: 521
Rejestracja: 20 sie 2009, 00:09
Lokalizacja: bieda post-pruska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Polskie realia a zagraniczne "gwiazdy"

Post autor: ☼ DigiTrip ☼ » 07 sty 2012, 20:26

przeklejone z innego posta:

"a moze by tak na tubie zrobic kanal psytrance.pl gdzie wrzucalo by sie wszystkie materialy promocyjne, wywiady z ToksynyFM z Artha czy Stellarami, filmy z imprez/festiwali polskich, darmowe utwory rodzimych artystow, linki pod filmami do innych stron itd itd?

mogloby to sluzyc jako "medialne centrum informacji" o psyscenie polskiej. Link do takiego kanalu mozna by bylo tez zbanerowac i wlepiac po stronach, na fejsbuku itd. Takie wszystko w jednym, ju noł ;P

skoro jest mozliwosc szerzenia info w witrynach odwiedzanych przez setki milionow ludzi (jak chocby YouTube) za darmo to czemu z tego nie skorzystac?"

jako tako dla ludzi nieobeznanych, wchodzacych w klimat czy przekazujacych wiedze kolejnym osobom prosciej by bylo miec wiekszosc konkretnych informacji w jednym/popularnym/zatloczonym miejscu ;P

peace
misie niechce

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: Polskie realia a zagraniczne "gwiazdy"

Post autor: *JetMan* » 07 sty 2012, 20:41

^^

kolejny znakomity pomysl.

trzeba usiasc, zrobic burze mozgow i zaczac dzialac.
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Awatar użytkownika
☼ DigiTrip ☼
Elite User
Posty: 521
Rejestracja: 20 sie 2009, 00:09
Lokalizacja: bieda post-pruska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Polskie realia a zagraniczne "gwiazdy"

Post autor: ☼ DigiTrip ☼ » 07 sty 2012, 20:51

jak cos to rece do roboty sa ;P
moge tez tlumaczyc teksty z angielskiego jak by byla taka potrzeba
misie niechce

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: Polskie realia a zagraniczne "gwiazdy"

Post autor: *JetMan* » 08 sty 2012, 00:04

mhm.. ja, T. i jeszcze kilku [?] pewnie by sie na forum znalazlo.

:) oficjalny channel serwisu p.pl i materialy zwiazane ze scena- zaden problem, doskonala darmowa reklama. Vimeo tez jest znakomite, szczegolnie do bardziej powaznych materialow.
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: Polskie realia a zagraniczne "gwiazdy"

Post autor: *JetMan* » 29 sty 2012, 02:14

--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Awatar użytkownika
mashburn
User
Posty: 37
Rejestracja: 12 wrz 2011, 15:18
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Polskie realia a zagraniczne "gwiazdy"

Post autor: mashburn » 05 lut 2012, 13:19

Cześć,

Być może takie zagadnienie było poruszane na przestrzeni 19 stron tego topicu - jeżeli tak, to przepraszam. :oops:

Swoje słowa kieruję przede wszystkim do ludzi odpowiedzialnych za psychodeliczną scenę w Krakowie, Gdańsku, Katowicach czy Warszawie - a więc tych najprężniej funkcjonujących i mających największe możliwości (wedle mojego niewielkiego rozeznania).

Sprawa tyczy się szans/możliwości zaproszenia do Polski "gwiazd" takiego formatu, jak np. Ott. Czy ktoś kiedykolwiek się tego podejmował, jest to w ogole realne i - przede wszystkim - opłacalne dla organizatorów? Były próby kontaktowania się z nim, albo kimś innym z Twisted? (choć Shpongle, jak mniemam, to jeszcze cięższa misja) Pytam, bo jednak w Polsce goszczą co jakiś czas psytrance'owe gwiazdy światowego formatu (wielkie dzięki), tudzież królowie ambientu (Carbon Based Lifeforms). Czy taki Ott to jednak inna liga finansowa? Z tego, co się orientuję, to grał na Ukrainie i w Rosji, więc może i tutaj dałoby radę. Z pewnością przyszłoby mnóstwo ludzi.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Templar
Psytrance.pl
Posty: 1834
Rejestracja: 16 mar 2003, 22:35
Lokalizacja: Gdańsk / Konsorcjum
Kontaktowanie:

Re: Polskie realia a zagraniczne "gwiazdy"

Post autor: Templar » 05 lut 2012, 15:31

Osobiście nigdy nie byłem odpowiedzialny za sprowadzanie "zagraniczniaków" do pl, jednak spokojnie jestem w stanie odpowiedzieć na postawione pytania. Ludzie kręcący tematem imprez robili to już wielokrotnie i wciąż to robią - wystarczy spojrzeć na rozpiskę imprezową w dziale Party na głównej stronie, gdzie widnieją mniej lub bardziej zaawansowane informacje o przyszłych eventach, w których figurują "gwiazdy" spoza Polski. Szanse i możliwości są rzecz jasna olbrzymie, jedynym czynnikiem decydującym o realności przedsięwzięcia są oczywiście pieniądze. Masz kasę - masz artystę/projekt X czy Y. I tyle, żadnej większej filozofii. Płacisz, dostajesz. Opłacalność przedsięwzięcia dla organizatorów to już inna para kaloszy. Historia pokazuje, że to jak z rosyjską ruletką - albo organizatorzy płyną niestety finansowo, albo wychodzą na zero, czasami jest na plusie. Wszystko uzależnione jest od wielu czynników, w tym dwóch najważniejszych: promocji danej imprezy i - co najważniejsze - frekwencji na samym evencie. Sprowadzić kogoś "zagramanicznego" to w dzisiejszych czasach i przy dzisiejszych możliwościach bułka z masłem. Trudnym zadaniem jest z kolei zrobić dobrą bibę, na którą przyjdą ludzie w odpowiedniej ilości.

Co do wspomnianej ekipy z Twisted Records, to ponownie - jeśli masz kasę, to możesz mieć tu zaraz cały skład, z Posfordem na czele. Nasza warszawska LeśnaSzajka zaprasza na 6 października pierwszoligowca z tejże oficyny - Prometheusa.

Jeśli chcesz sprowadzić Otta to żaden problem. Pytanie tylko czy dysponujesz odpowiednio zasobnym portfelem. :)
Whatever happened to Gary Cooper, the strong, silent type?

Awatar użytkownika
damon
Chillumafia
Posty: 3044
Rejestracja: 01 wrz 2006, 06:55
Kontaktowanie:

Re: Polskie realia a zagraniczne "gwiazdy"

Post autor: damon » 05 lut 2012, 15:40

Jezeli masz zasobny portfel albo sponsora to Ott zagra u Ciebie na urodzinach.

Awatar użytkownika
mashburn
User
Posty: 37
Rejestracja: 12 wrz 2011, 15:18
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Polskie realia a zagraniczne "gwiazdy"

Post autor: mashburn » 05 lut 2012, 16:56

Dzięki za odpowiedzi.

Że da się ich sprowadzić, to wynika jasno z lektury fanbridge'a Otta choćby :) Bardziej miałem na myśli pytania o szczegółowe kwoty, ile sobie życzą tacy oto wykonawcy i jak się to ma do takich Carbonów, którzy byli w Krakowie, czy Talamaski, Man With No Name'a. Nie chodzi o konkretne liczby, tylko jakieś porównanie np. O ile oczywiście nie jest to tajemnicą :)

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
damon
Chillumafia
Posty: 3044
Rejestracja: 01 wrz 2006, 06:55
Kontaktowanie:

Re: Polskie realia a zagraniczne "gwiazdy"

Post autor: damon » 05 lut 2012, 18:03

Nie latwiej zapytac artyste/jego managera od bookingow?

Awatar użytkownika
mashburn
User
Posty: 37
Rejestracja: 12 wrz 2011, 15:18
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Polskie realia a zagraniczne "gwiazdy"

Post autor: mashburn » 05 lut 2012, 21:01

Trochę niezręcznie pytać o to, nie mając ani doświadczenia, ani zaplecza, stąd kierowałem najpierw pytanie do Was, sądząc że może ktoś jest zorientowany/chciał coś kiedyś w tym kierunku zrobić. Ale w sumie - co mi szkodzi :D

Awatar użytkownika
Styropian
Psytrance.pl / Psylesia / MAE
Posty: 4540
Rejestracja: 25 wrz 2003, 13:26
Lokalizacja: Katowice
Kontaktowanie:

Re: Polskie realia a zagraniczne "gwiazdy"

Post autor: Styropian » 05 lut 2012, 22:20

Tak na oko to pewnie z 1000 euro + targowanie.
Choć w przypadku grajka na Chill'u to mogę się mylić. Bardziej realne wydaje mi się 500 euro po dobrej bajerze 8)
pozniejsze doznania wynagrodzily to tym ktorzy wiedzieli po co przyszli i tym ktorzy nie sa jak Styropian ograniczonymi lans-transiarzami ktorzy pewnego dnia mieli wizje jak powinna wygladac TRUE psychedelic imreza

Awatar użytkownika
damon
Chillumafia
Posty: 3044
Rejestracja: 01 wrz 2006, 06:55
Kontaktowanie:

Re: Polskie realia a zagraniczne "gwiazdy"

Post autor: damon » 06 lut 2012, 00:37

mashburn pisze:Trochę niezręcznie pytać o to, nie mając ani doświadczenia, ani zaplecza, stąd kierowałem najpierw pytanie do Was, sądząc że może ktoś jest zorientowany/chciał coś kiedyś w tym kierunku zrobić. Ale w sumie - co mi szkodzi :D
Ja z zenkiem jakis czas temu gadalem na ten temat ....bez konkretow jednak ;)

Jak masz zaplecze to mozemy dzialac ;)

Awatar użytkownika
dragon
Be Psychedelic
Posty: 3177
Rejestracja: 22 mar 2003, 13:07
Lokalizacja: z szanghaju ;>
Kontaktowanie:

Re: Polskie realia a zagraniczne "gwiazdy"

Post autor: dragon » 21 lut 2012, 14:27

523 ::nie karm trolla::
<tel506366626>
https://www.facebook.com/SmokMarcin
smokmarcin@gmail.com

Awatar użytkownika
dragon
Be Psychedelic
Posty: 3177
Rejestracja: 22 mar 2003, 13:07
Lokalizacja: z szanghaju ;>
Kontaktowanie:

Re: Polskie realia a zagraniczne "gwiazdy"

Post autor: dragon » 21 lut 2012, 14:29

Shpongle 65 tys euro.
523 ::nie karm trolla::
<tel506366626>
https://www.facebook.com/SmokMarcin
smokmarcin@gmail.com

Awatar użytkownika
damon
Chillumafia
Posty: 3044
Rejestracja: 01 wrz 2006, 06:55
Kontaktowanie:

Re: Polskie realia a zagraniczne "gwiazdy"

Post autor: damon » 21 lut 2012, 15:27

^Jako Live In Concert :wink:

Jako dj set znacznie, znacznie mniej :wink:

Awatar użytkownika
dragon
Be Psychedelic
Posty: 3177
Rejestracja: 22 mar 2003, 13:07
Lokalizacja: z szanghaju ;>
Kontaktowanie:

Re: Polskie realia a zagraniczne "gwiazdy"

Post autor: dragon » 21 lut 2012, 15:53

^^ no to na pewno.
523 ::nie karm trolla::
<tel506366626>
https://www.facebook.com/SmokMarcin
smokmarcin@gmail.com

Awatar użytkownika
damon
Chillumafia
Posty: 3044
Rejestracja: 01 wrz 2006, 06:55
Kontaktowanie:

Re: Polskie realia a zagraniczne "gwiazdy"

Post autor: damon » 21 lut 2012, 17:08

Aczkolwiek i tak duzo :lol:

Odpowiedz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości