Podsumowanie roku 2011

Ogólna dyskusja na temat Psychedelicznego Transu :: General discussions about Psytrance

Awatar użytkownika
Jatab
Elite User
Posty: 1356
Rejestracja: 09 wrz 2003, 11:01
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Podsumowanie roku 2011

Post autor: Jatab » 04 kwie 2012, 10:08

seismic pisze: Ten topik jest trochę inny od pozostałych, wymaga większej analizy, wydaje się ogólnie - bardziej znaczący. Osobiście zawsze byłem nowościami do tyłu a starałem się "dogonić czas". Więcej śledziłem to co było pisane a dopiero w tym roku zdałem się na odwagę.
Słusznie zauważyłeś, że temat wymaga wcześniejszej analizy i właśnie to było zapewne przyczyną tak małej ilości wpisów. Większości się po prostu nie chce tego robić i pisać coś od siebie (jak zauważył czerwony - łatwiej się skupić na bieżących wątkach, czy kliknąć "lubię to") :wink:

Ze mną było odwrotnie niż u Ciebie - wpisałem się w roku ubiegłym, w bieżącym nie miałem już na to ochoty :)

Awatar użytkownika
Styropian
Psytrance.pl / Psylesia / MAE
Posty: 4540
Rejestracja: 25 wrz 2003, 13:26
Lokalizacja: Katowice
Kontaktowanie:

Re: Podsumowanie roku 2011

Post autor: Styropian » 04 kwie 2012, 10:34

W przyszłym roku aby uatrakcyjnić podsumowanie zrobimy galę w tv. Bedą gwiazdy, celebryci no i rzecz jasna MY.

Może to Was zachęci do aktywnego udziału. ;)
pozniejsze doznania wynagrodzily to tym ktorzy wiedzieli po co przyszli i tym ktorzy nie sa jak Styropian ograniczonymi lans-transiarzami ktorzy pewnego dnia mieli wizje jak powinna wygladac TRUE psychedelic imreza

Awatar użytkownika
Psysutra
Cronomi Records
Posty: 4875
Rejestracja: 24 mar 2008, 12:32
Lokalizacja: Katowice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Podsumowanie roku 2011

Post autor: Psysutra » 04 kwie 2012, 12:10

Nie, wcale nikt się nożyczkami nie bawi tutaj :D

Hipokryzja pełną gębą!
Słusznie zauważyłeś, że temat wymaga wcześniejszej analizy i właśnie to było zapewne przyczyną tak małej ilości wpisów.
Jatabie, to nie jest gala Oscarowa :)

Nie trzeba specjalnie się wysilić na podsumowanie roku- tak samo nie musiałem godzinami kontemplować odn. tematu konkursowego Greenosophy.

Awatar użytkownika
Styropian
Psytrance.pl / Psylesia / MAE
Posty: 4540
Rejestracja: 25 wrz 2003, 13:26
Lokalizacja: Katowice
Kontaktowanie:

Re: Podsumowanie roku 2011

Post autor: Styropian » 04 kwie 2012, 13:58

^ Psysutra zgłoś to do Wyborczej i TVN i rzecznika praw obywatelskich.

W przedszkolu dzieci jak są niegrzeczne idą do kąta. Tutaj jeśli ktoś ubliża drugiej osobie lub robi syf w temacie (co Tobie zdarza się często) jest karany banem lub kasacją wpisów. I zazwyczaj jest o tym ostrzegany przez Templara. Więc skończ już się tak tym podniecać, bo jak widzisz innych takie "akcje" nie dotyczą. I to już powinno dać Ci wiele do myślenia. Ale weź napisz raz jeszcze, że forum umiera, że lepiej wrzucić coś na isratrance no i że kasowane są wpisy.
pozniejsze doznania wynagrodzily to tym ktorzy wiedzieli po co przyszli i tym ktorzy nie sa jak Styropian ograniczonymi lans-transiarzami ktorzy pewnego dnia mieli wizje jak powinna wygladac TRUE psychedelic imreza

Awatar użytkownika
Psysutra
Cronomi Records
Posty: 4875
Rejestracja: 24 mar 2008, 12:32
Lokalizacja: Katowice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Podsumowanie roku 2011

Post autor: Psysutra » 04 kwie 2012, 14:13

Tutaj jeśli ktoś ubliża drugiej osobie lub robi syf w temacie (co Tobie zdarza się często)
Więc skończ już się tak tym podniecać, bo jak widzisz innych takie "akcje" nie dotyczą
Gówno prawda. Więcej osób pieprzyło farmazony, a reakcji nie było ŻADNEJ. Tobie się chyba jeszcze tłucze po głowie moje postępowanie z 2009 ;] a minęły 3 lata, więc ogarnij się chłopie...

Ale tak, hoduj sobie w główce wizerunek Psysutry-trolla.

O tym, że panuje wybiórcza moderacja, nie jest nowością. Zależy, kto komu w dupę głębiej wejdzie ;] ot co.

Awatar użytkownika
Jatab
Elite User
Posty: 1356
Rejestracja: 09 wrz 2003, 11:01
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Podsumowanie roku 2011

Post autor: Jatab » 04 kwie 2012, 15:03

Psysutra pisze:Nie, wcale nikt się nożyczkami nie bawi tutaj :D

Hipokryzja pełną gębą!
Słusznie zauważyłeś, że temat wymaga wcześniejszej analizy i właśnie to było zapewne przyczyną tak małej ilości wpisów.
Jatabie, to nie jest gala Oscarowa :)

Nie trzeba specjalnie się wysilić na podsumowanie roku- tak samo nie musiałem godzinami kontemplować odn. tematu konkursowego Greenosophy.
oczywiście, że to nie gala, mimo to nadal uważam, że gdy ktoś traktuje temat w miarę poważnie, wpierw zastanowi się, co wybrać z tego natłoku ukazujących się albumów, zamiast rzucać "z rękawa" każdą przychodzącą akurat na myśl.
(indywidualnie wytypowane pozycje, będą przecież równocześnie "listem polecającym" dla osób, które jeszcze tego nie znają - swoistym "best of...", czyż nie ?)

Awatar użytkownika
seismic
Seismic Activity / The Tribe
Posty: 935
Rejestracja: 19 lis 2003, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Podsumowanie roku 2011

Post autor: seismic » 04 kwie 2012, 15:25

Rozmowa trochę jak pomiędzy młotem a kowadłem...
Jedno i drugie się zgadza panowie. Trzeba zastanowienia ale też bez przesady. :)
"Tak będzie przy końcu świata: wyjdą aniołowie, wyłączą złych spośród sprawiedliwych i wrzucą w piec rozpalony; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów." [Mt 13,50]

Awatar użytkownika
Jatab
Elite User
Posty: 1356
Rejestracja: 09 wrz 2003, 11:01
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Podsumowanie roku 2011

Post autor: Jatab » 04 kwie 2012, 15:38

seismic pisze: Jedno i drugie się zgadza panowie. Trzeba zastanowienia ale też bez przesady. :)
Napisałem przecież powyżej, że po prostu nie miałem ochoty wypowiadać się w tym temacie, tak więc i nie musiałem o tym wcale myśleć. :)

Zbędna dyskusja, doprawdy.... i niepotrzebnie tworzymy kolejny OT .

Wystarczy :)

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: Podsumowanie roku 2011

Post autor: *JetMan* » 05 kwie 2012, 20:44

No dobrze, juz pisze. ;)

1. Najlepszy album/kompilacja roku (max. 5 pozycji)


1. Artifact 303 - Back to Space - Dlaczego? A sluchaliscie tego czy tylko suwakiem albo na bzyczkach? Plyta dojrzewa jak maliny latem. Im wiecej jej sluchalem tym bardziej mi sie
podobala, odkrywala przed soba niewiarygodna klarownosc i czystosc brzmienia a jednoczesnie torpedujace melodie, wielka zlozonosc jesli chodzi o tzw 'drugie tla' i ogolnie co mam pisac? Najlepsze goa, jakie sie pojawilo! Melodie, hipnoza, trans! A to, ze jak ktos gluchy to nie zauwazy, jasne..

2. Portamento - The Portal - Dlaczego? A sluchaliscie tego czy wczesniej uznaliscie, ze naah to juz bylo X lat temu? ;) Hehe prawdopodobnie jedyny prawdziwie psytransowy album w roku 2011. Jest psychedelia, sa kwasy, jest kop, energia i czasami niezle melodie. Nie jest tak goa jak A303, ale rowniez wywala na orbite. Piekna sprawa. i to w zasadzie by bylo wszystko haha... ;) trzeba przyznac, ze tych dwoch kolosow sluchalem najczesciej. Zelazne pozycje na moim mp3- nie znikaja od momentu pojawienia sie tam i pewnie jeszcze dluuuugo sobie na nim poleza.
Pojawialy sie fajne kawalki, bardzo dobre numery - czasami znakomite, na pojedynczych albumach czy V.A. , ale zeby od razu najlepsze albumy? Nie bardzo. Bo wiecie, album ma jednak zazwyczaj tych 8 numerow czy ile tam nie? Zeby cos nazwac 'najlepszym' albumem to musi sie wyrozniac sposrod gowna. ;)

O, dobra. W sumie...

Aes Dana - Perimeters w sumie byl calkiem niezly. Rzadko slucham, ale to dojrzala i gleboka plyta- prawdopodobnie najlepsza w dorobku tego pana.

Perfect Blind - Three Spires - przypomnialo mi sie. Cudowne darmowe wydawnictwo. Fantastyczne acidowo-downtempowe pejzaze. Chwyta esencje tej muzyki, o tak!


2. Najlepszy utwór (max. 5 pozycji)

O, tu juz ciekawiej.

Szkoda, ze tylko 5 pozycji.

Alwoods - Samo8raki. Idealny minimalny progresyw. Czy co to tam jest. Fantastycznie buja. Doskonaly rozgrzewacz. Nagrzewa czlowieka jak trzeba. ;)

Artifact303 - They Will Communicate. Oj co tam bede sie rozpisywal- numer wywala w kosmos i tyle. ;)

Portamento - Injected Spawn. Cos pieknego, jest wystrzal z armaty, potezny kick, lechtajace uszy melodie i niesamowite psytransowe tornado. Takie numery chce sie sluchac w klubach czy na Open Airach. Tylko, ze nikt ich nie gra bo wszyscy jaraja sie nowym Ovnimoonem.. :roll:


Cosmithex - Explain This. No kto by pomyslal, ze artysta o tak zjebanej nazwie trafi do piatki najlepszych hehe ;) Za co? Swietny rozkminiacz parkietowy, rozkreca, rozbawia, rozgrzewa- podobnie jak walek Alwoods. Genialne acidy i przepyszny holy moment z perkusja przy breakdownie - cud miod i psytrans w najlepszej postaci! Pstryczek dla Styro- a gdzie sa prosze pana kategorie "najlepszy remiks" & "najlepsza okladka" ? :)

E-Mantra - Dansul Ielelor (Neurosect Edit 2011) - czyli odpowiedz na pytanie jak tez powinno sie remiksowac numery. Kawalek-torpeda. Tworcze rozwiniecie oryginalu, wyciagniety pyszny core z tegoz i dodane wisienki i ekstazowa euforia- piekna sprawa, super perkusja, niesamowite syntezatory, nic tylko odlatywac!


3. Najlepsza(e) impreza(y) (max. 3 pozycje) *

A dajcie spokoj.. jak sie bierze narkotyki kazda biba bedzie fajna.
jak sie nie bierze, to nie zawsze. ;) Pomijam temat bo to zbyt subiektywne. Podobaja mi sie Londynskie biby na tysiac piecset sto dziewiecset ludzi w opuszczonych halach. Ma to swoj urok. Takie w okololondynskich 'lasach' i zagajnikach rowniez. To ma nawet wiekszy klimat. Bede za tym tesknil.

4. Najlepszy set / live act (max. 5 pozycji)

Basilisk - Circadian Rhythms - fajny, 120bpm. Zgodne z naszym sercem. Swietny dobor numerow- Bazyl zna sie na rzeczy, nie ma co :)

5. Najlepszy polski artysta / nagranie.

Warci wyroznienia sa - jak zwykle Artha - zaraz za nim Sutra - a na 3cim miejscu TLG jako

najwieksze zaskoczenie. Oprocz tego naprawde szacun dla starszych wyjadaczy- Alien Bug czy Space Element lub Stellarzy [oraz wszyscy pozostali, sorry guys wasza karma nie wzrosnie jesli wymienie was po kolei ;) ] - ze tez Wam sie chce w to wszystko bawic. ;) Pojawilo sie w sumie sporo nowych artystow, ale jak to w Polsce, nikt ich na razie nie zauwaza. ;)


6. Nowa postać na scenie.

Chyba to by byla ciotka Komercja i siostra Lipa.


7. Największa porażka roku (bez ograniczeń)

Dzieki Jahwe- bez ograniczen. ;)

Porazka? Caly 2011 to byla jedna wielka porazka, klotnia i spory... masa beznadziejnej muzy.

Praktycznie zero wartych uwagi albumow. Bardzo zly rok, nie ma co o tym pisac bo to juz za nami. 2012 jest znacznie lepszy.

8. Wasze uwagi odnośnie tego, co wydarzyło się w 2011 roku (oczywiście chodzi o uwagi
odnośnie Psychedelic Trance oraz klimatów pokrewnych)


Bo ja wiem. Dragon wydaje kase na gwiazdy. MAE robi duze imprezy. Reszta bez zmian. Troche za duzo polskosci i walki o to, kto jest najlepszy.


9. Psytrance.pl w roku 2011? (lepiej, gorzej, tak samo + własne odczucia związane ze stroną).

Chyba spoko, konkursy troche tekstow do poczytania, poza tym ciagle za darmo i bez reklam! :D

10. Życie forum - wasze wspomnienia z forum w 2011 roku ? [Ściemy, lans, zabawne sytuacje, najciekawszy temat, najgorszy temat, najsympatyczniejszy użytkownik - możecie wspominać co tylko chcecie - bez ograniczeń]

Zieew. Forum umiera, ale co sie dziwic jak jedynie klotnie cos tu ruszaja? Pora to zmienic.

Ahaaaa zapomnialbym! Muzik Ce - zdaje sie miec tyle werwy, co my wszyscy 10 lat temu. :D No i naprawde swietne recenzje.


11. Wyróżnienie - płyta, utwór, artysta, wydarzenie które niekoniecznie znalazło się w waszych wcześniejszych typach.

Bo ja wiem, nie sluchalem duzo psy bo nie bylo zbytnio czego.

Dorzuce jeszcze jedna rzecz- zewszad dociera do mnie feedback o tym, jak to Styro zajebiscie gra- z tego co slysze, - naprawde dopiales kolego swego bo pamietam jak kiedys grales 10 numerow na przemian uczac sie grania ;)) takze chociaz i tak sobie buzi nie dajemy ;) to gratuluje wytrwalosci.


Album Elegy - Sleeping Giant - zasluguje na uwage. Gleboki mroczny i smutny Circular - Cycles of Remembrance
Biosphere - N-plants - bardzo ciekawy ambient. Gaudium-Session Of Progression bardzo fajny albumik [Znacznie lepszy niz dawny Tegma - Around the world in 80mins czy jak oni to tam nazwali ;) ] Sideform - Moving On przykul moja uwage na kilkanascie chwil. Cabeiri czy remiksy Memories Maze od Astropilota rowniez byly spoko. Iacchus - Together as One - byl tam
1 dobry numer ktory sie nudzil po tygodniu, ale sie przyjemnie sluchalo haha.

Tak wiec lipa, ciesze sie iz tamten rok juz daleko za nami. Na koniec warto wspomniec o Panta Deus - troche ludzi bylo w to zaangazowanych i trzeba przyznac, ze w chartach Ektoplazmy bylismy bardzo wysoko. Dzieki wszystkim za ten projekt raz jeszcze! :)

i ps. jesli chodzi o forum- dyskusSja o zagranicznych gwiazdach wskazala na bardzo drazliwy problem/temat ktory toczy PL-scene. Zdania sa jak zawsze podzielone, kazdy mial troche racji. Mimo wszystko uwazam, ze znacznie wieksza popularnosc udaloby sie zdobyc poza zapraszaniem mega gwiazd- odpowiednim wspieraniem rodzimych tworcow. to wszystko jest jak symbiotyczny organizm, nikomu sie nie uda, jak bedzie sie wypinal na cala reszte mowiac 'ja bardzo chcialbym ale to tez przeciez dla ludzi zapraszam Halucynogenka...' - prawda taka, ze jak ktos nie zna sie na tej muzie to nic mu to nie powie, a ci co by przyszli posluchac psytransu od Bongo Styro czy Anemo, przyjda tez na Halucka. No, ci ktorzy przychodza dla muzy. To samo tyczy sie dekoratorow. Sorry, guys.
Albo pasja, albo kasa i slawa. ;) No ale ja jestem idealista. :D


To tyle ode mnie, pokoj milosc jednosc respekt. Boom!
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: Podsumowanie roku 2011

Post autor: *JetMan* » 06 kwie 2012, 17:33

haha do powyzszego jeszcze dodaje comeback mEwskiego z jego Egodropem - chyba najlepsza energia na imprezach w naszym kraju ;) big up.
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Awatar użytkownika
Kryst
Elite User
Posty: 216
Rejestracja: 09 gru 2004, 02:05
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Podsumowanie roku 2011

Post autor: Kryst » 18 cze 2012, 23:27

Fora generalnie wymierają. Część ludzi wyrosła a młodzież nie chce już tracić czasu na zaistnienie na forum i przekonanine do siebie starych wyjadaczy. Mają błyskawicznego facebooka, na którym jest wszystko co ich interesuje. Poza tym, czy młodzi ludzie słuchają transu?:)

Awatar użytkownika
Astral
Elite User
Posty: 4902
Rejestracja: 05 lip 2006, 15:12
Lokalizacja: STOLICA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Podsumowanie roku 2011

Post autor: Astral » 19 cze 2012, 00:16

nie, mlodzi ludzie sluchają dżustina :lol:

Odpowiedz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości