Podsumowanie roku 2015

Ogólna dyskusja na temat Psychedelicznego Transu :: General discussions about Psytrance

Odpowiedz [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Awatar użytkownika
Styropian
Psytrance.pl / Psylesia / MAE
Posty: 4540
Rejestracja: 25 wrz 2003, 13:26
Lokalizacja: Katowice
Kontaktowanie:

Podsumowanie roku 2015

Post autor: Styropian » 31 gru 2015, 16:54

Kolejny rok za nami. Pora więc na podsumowanie tego co działo się na scenie Psychedelic Trance w bieżącym roku. Mamy nadzieję, że znajdziecie chwilę na podsumowanie i przy okazji podzielicie się nim z pozostałymi użytkownikami.

A oto i tegoroczne kategorie:

1. Najlepszy album/kompilacja roku (max. 5 pozycji)
2. Najlepszy utwór (max. 5 pozycji)
3. Najlepsza(e) impreza(y) (max. 5 pozycji)
4. Najlepszy set / live act (max. 5 pozycji)
5. Najlepszy polski artysta / nagranie.
6. Nowa postać na scenie.
7. Najlepsza okładka
8. Największa porażka roku (bez ograniczeń)
9. Wasze uwagi odnośnie tego, co wydarzyło się w 2015 roku (oczywiście chodzi o uwagi odnośnie Psychedelic Trance oraz klimatów pokrewnych)
10. Psytrance.pl w roku 2015? (lepiej, gorzej, tak samo + własne odczucia związane ze stroną).
11. Życie forum - wasze wspomnienia z forum w 2015 roku ? [Ściemy, lans, zabawne sytuacje, najciekawszy temat, najgorszy temat, najsympatyczniejszy użytkownik - możecie wspominać co tylko chcecie - bez ograniczeń]
12. Wyróżnienie - płyta, utwór, artysta, wydarzenie które niekoniecznie znalazło się w waszych wcześniejszych typach.


Proszę o przeanalizowanie swych odpowiedzi - starajcie się trzymać zalecanych ilości wybranych płyt. Oczywiście można dodać płytę, lub dwie więcej, ale by nie było ich dwadzieścia. Najlepiej by każdy wpisał się jeden raz, ewentualnie można wprowadzić jakieś drobne korekty! I jeszcze jedno, możecie komentować wpisy innych użytkowników, ale jeśli ktoś będzie robił to w sposób wulgarny lub bezsensowny to w nagrodę otrzyma odpoczynek od forum. Od podsumowania macie własny wpis. Tam możecie pisać, co chcecie.
pozniejsze doznania wynagrodzily to tym ktorzy wiedzieli po co przyszli i tym ktorzy nie sa jak Styropian ograniczonymi lans-transiarzami ktorzy pewnego dnia mieli wizje jak powinna wygladac TRUE psychedelic imreza

Awatar użytkownika
Halluciluna
Elite User
Posty: 275
Rejestracja: 16 gru 2012, 16:13
Lokalizacja: Nibiru
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Podsumowanie roku 2015

Post autor: Halluciluna » 19 mar 2016, 18:58

Za podsumowanie roku zeszłego mogę się zabrać dopiero teraz, a to ze względu na mój system odsłuchiwania muzyki - jak Styro wstawił wątek to przyłapałam sie na tym, że dopiero zaczynam ogarniać produkcje z 2015 roku na jako świeżynki latają mi po słuchawkach te z 2014. :D Trochę na szybkiego zaczęłam ogarniać, co się w 2015 roku działo. Na pewno nie będzie to pełne ani składne, ale coś trzeba nasmarować. Jak ja tego nie zrobię, to nikt inny. :roll:

Tak jak mówiłam, z punktami 1 i 2 będzie ciężko, bo gdy wpadło mi do głowy parę pozycji, których najwięcej słuchałam w 2015 roku, zdziwiłam się 'a to one są z 2014?'. :D Dlatego jest duża rozbieżność między tym, co rzeczywiście w minionym roku słuchałam (nie mówię tu o jakichś klasykach tylko albumach z jesieni/zimy 2014 :D ) a tym, co wpiszę, ograniczona datą.

1. Najlepszy album/kompilacja roku (max. 5 pozycji)
Podzielę na podgatunki, których będzie 5, pozwole sobie wprowadzić o 3 tytuły więcej:
Psychill: Argyria - Jai Shiva Shankar / Astral Waves - Magnetique /Dhamika - Energy Flow
Dark, psycore: Asamori - Mental Vacuum EP
Progres: Ilai - Mechanical Dancers
Full On: VA - Lucas Presents Avant Garden
Goa: Lectro Spektral Daze - Voyage In Your Mind/ Ohm Mind - Birds Will Go To Heaven
Samej mi to nie wygląda jak widzę, ile mam jeszcze materiału z 2015 do przesłuchania ale na daną chwilę tak to się przedstawia.

2. Najlepszy utwór (max. 5 pozycji)
Psychill: Argyria - Darshan
Goa: Lectro Spektral Daze - Bouncing Radar Off The Moon
Progres: Invisible Reality - Creation Album Mix
Full On: Mind Evolution - This Effect On The Mind
Psycore: Asamori - Mental Vacuum

3. Najlepsza(e) impreza(y) (max. 5 pozycji)
Pozostaje mi wymienić wszystkie na których byłam w tym roku a na których nie zauważyłam rażących błędów organizacyjnych:
*Dzikuska - mój podwórkowy festiwal :roll: Miałam robić chaishopa, niestety standardowo się pochorowałam i wpadłam tylko w niedzielę zobaczyć, co jest grane, a grane było cudownie i to nie tylko muzycznie. Od początku wielki potencjał, z roku na rok organizacja coraz lepsza, większy profesjonalizm, przy 5 edycji dorówna Goej Dupie.
*Dharma - no najlepszy festiwal w tym roku, to open który ma swój klimat, w 2015 wyglądało to jak rodzinny, hipisowski zjazd - mega rodzinna atmosfera, mnóstwo miłości i otwartości a i muzyka dobrze dobrana, przekrój przez wszystkie podgatunki, pierwszej nocy goa, drugiej darki. Dobrze rozwinięta też ta 'druga' strona festiwalu, namiot z warsztatami i mnogość zajęć. Najlepiej wspominam z sezonu 2015, coś niesamowitego. Nawet jak teraz o tym piszę, czuje tamtą miłość w sercu.
* Źródło - no swoje 'ale' co do tego openu mam, ale generalnie było zorganizowane dobrze, rzetelnie, nazjeżdżało się mnóstwo kochanych ludzi, a i muzycznie zostałam zaskoczona różnorodnością, bo myślałam, że bedą przez 3 dni tłuc goaśki. A tu i darków drugiej nocy się doczekałam. Udana strona warsztatowo-rozwojowa. A najlepsze jest to, że miałam nie jechać i zdecydowałam się w dzień rozpoczęcia festiwalu, także totalny spontan.
* Jesienna Serotonina mimo gestapowców w klubie.

4. Najlepszy set / live act (max. 5 pozycji)
Bongo na Źródle, niepowtarzalny styl, do tej pory szukam kawałków w takim klimacie i ciężko mi coś utrafić
Jara Luca na Źródle,
bardzo też mi się podoba ogólnie jak gra Ochen na openach, zawsze staram się wymanewrować tak, żeby być na mainie na jego secie, uwielbiam takie klimaty

5. Najlepszy polski artysta / nagranie.
Tu ukłon w stronę pewnej młodej, wschodzącej polskiej twórczyni psytrance. Zwie się Cosmaya, ma ogromny potencjał, mnóstwo pomysłów i przede wszystkim serce do muzyki, czego niestety wielu twórcom brakuje. Myślę, że niedługo psytransowy świat usłyszy o niej szerzej, naprawdę potencjał ogromny, jest co rozwijać. Z tej mąki będzie chleb. Próbka jej twórczości, epka wydana w 2015 roku: https://www.psyshop.com/shop/Downloads/ ... dw188.html

Do tego chciałam wyróżnić album Jara Luca - Perpetuum Mobile - nagrany już na światowym poziomie goa.

6. Nowa postać na scenie.
jw.

7. Najlepsza okładka - miałam kilka takich, ale teraz nie mogę sobie przypomnieć i znaleźć. Jak znajdę, to zedytuję.

8. Największa porażka roku (bez ograniczeń)
Całokształt organizacyjny Sadhany - na podstawie tego open airu można napisać poradnik, jak nie organizować transowego festiwalu. Głębiej rozpisywałam się w wątku o tymże.
Wywyższanie się niektórych ekip organizacyjnych. Byłam w szoku, że na psytransach coś takiego w ogóle ma miejsce.
Jeżeli chodzi o muzykę, to każdy na pewno sporo takich Roger Rabbitów, Loudów, Rockych itp. znajdzie. :P
Dla mnie porażką, chociaż może nie nazwałabym tego 'w psytransie', są też mainstreamowi transowcy podpinający się pod psytrance i zgrywający się na wielkich undergroundowych psajowców w swoim upadającym środowisku muzycznym (bo o kulturze tu mówić nie można). Nie wiem, czy to zjawisko ma miejsce nadal w takiej skali, w jakiej miało 2 lata temu.

9. Wasze uwagi odnośnie tego, co wydarzyło się w 2015 roku (oczywiście chodzi o uwagi odnośnie Psychedelic Trance oraz klimatów pokrewnych)
Jest nad czym pracować, bo zawsze będzie, zawsze coś można ulepszyć, ale liczy się sama esencja psytransów, która jest samą istotą piękna tkwiącego w ludziach i porusza tych, którzy na imprezy psytransowe przychodzą. Piękne jest to, że na psytransach możemy być tym, kim jesteśmy naprawdę, dawać i przyjmować miłość i akceptację, zrzeszać się w zgromadzenie połączone pragnieniami tak uniwersalnymi, a jednocześnie indywidualnymi. Owszem, jest to piękno otoczone niedoskonałością ludzką i zawsze takie będzie, ale po to jesteśmy my, transiarze i nasze wyjątkowe, niepowtarzalne zloty, żeby pracowac nad ta niedoskonałością i docierać do esencji, kochać psytrance właśnie za tą esencję. Może troche poetycka odezwa ale to się dzieje w psytransie w tym roku, to działo się w poprzednich latach i niech dzieje się nadal. Każdy, kto ma jakiś transowy pomysł, niech go śmiało realizuje, nawet jeśli miałaby to potupajka na 20 osób, o której nic nie wiadomo na fejsbuku albo spotkanie znajomych z psytransem w tle. Bo w przeciwieństwie do wielu innych gatunków muzyki możemy sie pochwalić tym, że psytrance to nie tylko muzyka, ale także szeroko rozwinięta kultura artystyczna i duchowa, w której każda kreatywna istota znajdzie swoje miejsce. Tak więc każdy z nas niech robi swoje i pozwólmy temu trwać i ewoluować.

10/11 - a to nie powinien być 1 punkt?
I to jest coś, co należy zmienić. Urozmaicić, wzbogacić forum. Niestety tak to wygląda, że dużo osób chodzących na transy nawet nie wie, że jest coś takiego jak psytrance.pl. Przydałoby się coś w rodzaju 'akcji promocyjnej'. Forum naprawdę może istnieć równolegle z fejsbukiem. Ale do tego też dobrze, żeby forum było takim kompendium wiedzy o psytransie, żeby ludzie chcieli tu zaglądać. Nowości, imprezy, relacje itp. No cóż, trzeba się czyms wyróżnić, żeby zaistnieć w umysłach ludzkich i myślę, że to zadanie na ten rok.
A co do życia forum to nie ma to jak filozoficzne przepychanki z JetManem. :D
Miło też było poznać Styropiana na Serotoninie. :wink:
Fajnie, że jest temat z nowymi wydawnictwami, zawsze ktoś zarzuci coś ciekawego, czego nie wyszperałam.
Ci, którzy macie konto, zaglądacie tu - nie wstydźcie się, jak macie jakieś przemyślenia, odczucia związane z muzyką, nowe lub starsze ale ulubione kawałki do podzielnia się, refleksje związane z czyimś postem - piszcie. :)

12. Wyróżnienie - płyta, utwór, artysta, wydarzenie które niekoniecznie znalazło się w waszych wcześniejszych typach.
Tak z innych klimatów to Rombanki w Szczecinie, świetne imprezy choć może nie do końca dla mnie, muszę mieć naprawdę specyficzny humor żeby pojechać i dobrze się tam czuć, ale gorąco polecam fanom teków/brejkorów.

Jak coś mi jeszcze przyjdzie na myśl to zedytuję. :)
Psychedelia Always In My Heart

Odpowiedz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości