..::Nowe Płyty 2016::..

Ogólna dyskusja na temat Psychedelicznego Transu :: General discussions about Psytrance

Awatar użytkownika
Astral
Elite User
Posty: 4902
Rejestracja: 05 lip 2006, 15:12
Lokalizacja: STOLICA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ..::Nowe Płyty 2016::..

Post autor: Astral » 12 lis 2016, 22:12

Nowy singiel U-Reckena, który z reguły daje rade i jego numery sa naprawde niezłe, ale ten...
https://www.youtube.com/watch?v=39ruEDstQMQ
Co o nim myslicie ? 69 lajków i 2 "na nie" w tym jeden mój głos.
Numer jest po prostu nudny.

Awatar użytkownika
Psysutra
Cronomi Records
Posty: 4875
Rejestracja: 24 mar 2008, 12:32
Lokalizacja: Katowice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ..::Nowe Płyty 2016::..

Post autor: Psysutra » 13 lis 2016, 17:01

Czego się spodziewasz po U-Reckenie? :roll:

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: ..::Nowe Płyty 2016::..

Post autor: *JetMan* » 13 lis 2016, 17:12

no nic takiego... ale coraz bardziej jestem przekonany, ze mlodzi ludzie (tak do 30stki?) jednak po prostu inaczej odbieraja (ta) muzyke.

moze wynika to z tego, ze nie slyszeli jeszcze wiekszosci wszystkich mozliwych kombinacji, patternow i aranzacji.
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Awatar użytkownika
Psysutra
Cronomi Records
Posty: 4875
Rejestracja: 24 mar 2008, 12:32
Lokalizacja: Katowice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ..::Nowe Płyty 2016::..

Post autor: Psysutra » 13 lis 2016, 17:29

Parafrazując wielu dj-ów, którzy okupują lineupy rodzimych imprez:
goa umarło, to już ogrywaliśmy n razy etc...

W pewnym sensie profesja dj-a została zeszmacona właśnie przez granie z kompa i kontrolerów (tak, powtarzam się, ale to będę mantrował do grobowej deski :P ), ale także i przez publikę, bo wymagania spadły drastycznie.

Nie wiem jak wy, ale profesję dj-ki postrzegam jako naprawdę zajebistą selekcję, której się szuka godzinami czy to na youtube (beatporta pierdolę ;) ) z discogsem do spółki, ew. Soulseek też niekiedy ma w "swoich zasobach" prawdziwe perełki.

I w gruncie rzeczy zastanawiam się, czy te czasy, kiedy imprezy muzycznie były różnorodne i naprawdę dobre dla nas, stetryczałych transiarzy, przeminęły bezpowrotnie.

Aktualnie nie ma weekendu bez imprezy w jakiejkolwiek części Polski, rok okazuje się zbyt krótki by każda ekipa miała coś do powiedzenia i nie kolidowała terminowo, trudno- scena się "rozwija" (chociaż mam wrażenie, że aktualnie mamy bardziej regres, ale to tylko bardzo moje personalne zdanie, jak by ktoś się mnie pytał :P ), więc w pewnym sensie pozostaje nam płynąć z tym prądem próbując przekazać muzycznie to, co naprawdę kochamy, nie poddając się zalewowi gówna klepanego na jedno kopyto.

Od 6 lat mam taką postawę i chyba to się nie zmieni. Sutra z Nazaretu- mesjasz Goa :lol:

*sorry za chaotyczność wypowiedzi- mam lekkiego kaca :P

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: ..::Nowe Płyty 2016::..

Post autor: *JetMan* » 13 lis 2016, 17:47

Psysutra pisze:
I w gruncie rzeczy zastanawiam się, czy te czasy, kiedy imprezy muzycznie były różnorodne i naprawdę dobre dla nas, stetryczałych transiarzy, przeminęły bezpowrotnie.
Ale wlasnie to jest w tym dziwne Sutra, ze tak naprawde to ani ja, ani tym bardziej Ty wcale nie jestesmy tymi stetryczalymi transiarzami per se.

Wiec jezeli ja spedzam kilka miesiecy regularnie chodzac na imprezy i widzac jak to teraz wyglada, co i jak jest grane i jacy ludzie przychodza (ok, tutaj jestem prawie pewien, ze jacys problematyczni osobnicy zawsze byli tylko sie na to nie zwracalo uwagi bo mocniej sie w tym wszystkim uczestniczylo itd) i stwierdzam ,ze to nie ma sensu bo i tak nie uslysze niczego naprawde fajnego a po kilku bibach znam juz cala obecna dyskografie ktora sie w zasadzie niczym od siebie nie rozni to jednak jest dziwne, bo wszedzie poza imprezami nadal slucham psytrance i jakos mi sie nie nudzi. I nie chodzi tylko o granie goa.
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Awatar użytkownika
Psysutra
Cronomi Records
Posty: 4875
Rejestracja: 24 mar 2008, 12:32
Lokalizacja: Katowice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ..::Nowe Płyty 2016::..

Post autor: Psysutra » 13 lis 2016, 19:32

W skali bezwzględnej pewnie nie, ale we względnej już to się nieco inaczej przedstawia- od dawna mieszam te "nowe transy" z błotem, bo uważam, że w pełni na to zasługują. I mowa nie tylko o psiakach, darach, progach, ale także o goasach. Każdy gatunek został po prostu przez tą komercyjną maszynę przepuszczony :(

Ale faktem jest, że naprawdę DOBRĄ muzę z biby zabiera się do domu i ma się ją w sercu ;)

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: ..::Nowe Płyty 2016::..

Post autor: *JetMan* » 13 lis 2016, 23:00

Tyle ,ze z imprez teraz niczego ludzie nie wynosza. Wszystkie kawalki zlewaja sie w jedno. Tzn wynosza, najczesciej siebie w stanie wskazujacym na spozycie ;)

Faktycznie, w tej gatunkowej specyfice psytrance bardzo duzo zostalo juz powiedziane w kazdym z gatunkow. Nawet stosunkowo mlode darki tez od jakiegos czasu zjadaja wlasny ogon. Wiec wiekszosc dobrych artystow przeminela a na ich miejsce pojawilo sie 5 x wiecej nowych, ktorzy zamiast wniesc cos nowego zaczeli wszystko splycac [bo najczesciej sami nie maja zadnej edukacji muzycznej za soba].
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Awatar użytkownika
Astral
Elite User
Posty: 4902
Rejestracja: 05 lip 2006, 15:12
Lokalizacja: STOLICA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ..::Nowe Płyty 2016::..

Post autor: Astral » 15 lis 2016, 18:13

Psysutra pisze:Czego się spodziewasz po U-Reckenie? :roll:
Czegos przynajmniej tak dobrego jak jego ostatni album "Flames Of Equilibrium" z 2015

Awatar użytkownika
Psysutra
Cronomi Records
Posty: 4875
Rejestracja: 24 mar 2008, 12:32
Lokalizacja: Katowice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ..::Nowe Płyty 2016::..

Post autor: Psysutra » 16 lis 2016, 14:51

Taki bardzo sobie ten album który wspomniałeś...
Ot poprawny ni to psytrance, ni to full-on :P całkiem (nawet całkiem całkiem ;) ) przyjemne, ale do wybitności temu imho daleko ;)
Takie motywy i budowę wałów to kojarzę sprzed 10 lat :P

Czyżby "klasyczny Dacru"? :P

Awatar użytkownika
Astral
Elite User
Posty: 4902
Rejestracja: 05 lip 2006, 15:12
Lokalizacja: STOLICA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ..::Nowe Płyty 2016::..

Post autor: Astral » 16 lis 2016, 21:40

Wybitny na pewno nie, ale dobry/bardzo dobry. Wiele kawałków z tego albumu do dzis czesto slucham.
A że U-Recken potrafi to nawet obecnie potwierdza.
https://www.youtube.com/watch?v=vhoNUulnyvE
Swietny Remix imho

Awatar użytkownika
Psysutra
Cronomi Records
Posty: 4875
Rejestracja: 24 mar 2008, 12:32
Lokalizacja: Katowice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ..::Nowe Płyty 2016::..

Post autor: Psysutra » 18 lis 2016, 06:23

Oryginał już do mnie średnio przemawia (mimo że to 2001, złote czasy progressive'u etc.) a remiks- no cóż, ja mam inną wizję na remiksy jako producent :P

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: ..::Nowe Płyty 2016::..

Post autor: *JetMan* » 18 lis 2016, 16:19

https://www.youtube.com/watch?v=cgpHWxdtMAg

Flembaz - Aquele

Chyba nikt nie wspominal o tej EPce

Nie jest to czysty psy, raczej psychedelic techno ale o tym portugalskim duecie warto wspomniec. Panowie utrzymali znakomity poziom, chyle czola za laczenie dwoch (gatunkowo jednak odleglych) muzycznych pejzazy.

https://techgnosisrecords.bandcamp.com/album/aquele

1. Aquele 07:42
2. Aquiles 08:20
3. Aquela 08:00
4. Aqueloutra 05:59


Techgnosis Rec.

Fajna tracklista, fajne tytuly i fajne kawalki :)


Obrazek

Kolorowy Kameleon tez fajny :D
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Awatar użytkownika
Astral
Elite User
Posty: 4902
Rejestracja: 05 lip 2006, 15:12
Lokalizacja: STOLICA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ..::Nowe Płyty 2016::..

Post autor: Astral » 18 lis 2016, 17:53

Znam, swietna epka. Nie pisałem o niej bo to nie psy, ale material kosa!

Awatar użytkownika
user_friendly
Elite User
Posty: 530
Rejestracja: 15 sty 2014, 21:23
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ..::Nowe Płyty 2016::..

Post autor: user_friendly » 22 lis 2016, 18:37

Podziele się moimi gustami ostanimi, w zasadzie nie są za bardzo wyszukane, z pierwszych stron psyshop.
Mowa o nowym Ticonie oraz "Static Movement - Sian".

Ten drugi, cudowny, prześliczny album od Iono. Nie jeden ponury transiarz podcignąłby to pod psy pop czy jakiś dream psy.
Jest prosto, ciepło jak na Iono przystało,tanecznie i niebiańsko. Bardzo mi sę podoba ten album i słucham na przemian z Ticonem.

Static Movement - Sian (2016)
https://www.youtube.com/watch?v=nHFd4kRazPk
I'm very sad :-(
Dear Static movement, you're getting too much commercial....
... tak wypowiada się jeden komentujący. Czy mi ten fakt przeszkadza, że materiał jest nieco przesłodzony? absolutnie nie. MOże dlatego,że ostatnio wieczorami pje hektolitry mleka i miodu? ; > ten albumik to taka kraina mlekiem i miodem płynąca. Dalej mam zwyczaj maszerować do tempa muzyki z pracy i do pracy, naturalny wycisk plus progressive trance idą w parze i to jak !

Awatar użytkownika
user_friendly
Elite User
Posty: 530
Rejestracja: 15 sty 2014, 21:23
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ..::Nowe Płyty 2016::..

Post autor: user_friendly » 22 lis 2016, 18:48

No i tak jeszcze z doskoku - gratki Łukasz!! Sample "Nebulla Cebulla" brzmią imponująco dobrze. Red sun rising dał niezły popis z tym psychillowym remixem równiez

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: ..::Nowe Płyty 2016::..

Post autor: *JetMan* » 27 lis 2016, 14:43

http://www.psytrance.pl/reviews-chillou ... draw&#read

Obrazek

Zoungla - The lines we draw


Krotko: album roku. Nie jest to psytrance, i tak naprawde to powinien byc w dziale chillout - ale wyjatkowo pisze o tym tutaj.
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Awatar użytkownika
user_friendly
Elite User
Posty: 530
Rejestracja: 15 sty 2014, 21:23
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ..::Nowe Płyty 2016::..

Post autor: user_friendly » 27 lis 2016, 19:03

*JetMan* pisze:http://www.psytrance.pl/reviews-chillou ... draw&#read

Obrazek

Zoungla - The lines we draw


Krotko: album roku. Nie jest to psytrance, i tak naprawde to powinien byc w dziale chillout - ale wyjatkowo pisze o tym tutaj.
Cztery kawałki w tym jeden którytrwa 17 minut to i tak za mało żeby mówić o albumie.

Rozochociłeś mnie, kilka sekund i brzmi fantastycznie. Zawiodłem się na nowym albumie Kimiyan Law, ale chyba znalazłem lekarstwo.

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: ..::Nowe Płyty 2016::..

Post autor: *JetMan* » 27 lis 2016, 20:35

user_friendly pisze:
*JetMan* pisze:http://www.psytrance.pl/reviews-chillou ... draw&#read

Obrazek

Zoungla - The lines we draw


Krotko: album roku. Nie jest to psytrance, i tak naprawde to powinien byc w dziale chillout - ale wyjatkowo pisze o tym tutaj.
Cztery kawałki w tym jeden którytrwa 17 minut to i tak za mało żeby mówić o albumie.

Rozochociłeś mnie, kilka sekund i brzmi fantastycznie. Zawiodłem się na nowym albumie Kimiyan Law, ale chyba znalazłem lekarstwo.
contentu na tej płycie jest znacznie więcej niż w 15 innych albumach o podobnej tematyce.

w tym wypadku ilość "utworów" nie ma żadnego znaczenia.

za kilka lat to będzie kultowa klasyka, tak samo jak stało się to z Shulman "aLive".
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Awatar użytkownika
user_friendly
Elite User
Posty: 530
Rejestracja: 15 sty 2014, 21:23
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ..::Nowe Płyty 2016::..

Post autor: user_friendly » 27 lis 2016, 21:42

Tak jeszcze zostając w temacie psybient odkryłem,że Tyler Smith (Androcell) w 2008 roku pod nazwą Distant System wydał jeden album,o którym było dosyć głosno a nawet został okrzyknięty albumem roku w gatunku psydub.
Tym bardziej się ucieszyłem,jak usłyszałem przed chwilą próbki brzmienia. To jest to co lubię :)
https://www.discogs.com/Distant-System- ... se/1252483

Awatar użytkownika
Psysutra
Cronomi Records
Posty: 4875
Rejestracja: 24 mar 2008, 12:32
Lokalizacja: Katowice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ..::Nowe Płyty 2016::..

Post autor: Psysutra » 29 lis 2016, 08:29

Astral pisze:Znam, swietna epka. Nie pisałem o niej bo to nie psy, ale material kosa!
Panowie, wy tak poważnie :?:

Przeklikałem EPę w 2-3 minuty i praktycznie słyszę jedno i to samo...

Odpowiedz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości