..::Nowe Płyty 2016::..

Ogólna dyskusja na temat Psychedelicznego Transu :: General discussions about Psytrance

Awatar użytkownika
user_friendly
Elite User
Posty: 530
Rejestracja: 15 sty 2014, 21:23
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ..::Nowe Płyty 2016::..

Post autor: user_friendly » 05 lis 2016, 15:02

Nie oszukujmy się, my tutaj mamy producenckie patrzenie na tą muzykę.. a może powinienem powiedzieć "koneserskie" ? Słyszymy więcej, to jest widzimy więcej w tym nurcie, Wiemy poprostu czego szukamy. Może "koneserskie" czy "producenckie" to za mało powiedziane.

Awatar użytkownika
Psysutra
Cronomi Records
Posty: 4875
Rejestracja: 24 mar 2008, 12:32
Lokalizacja: Katowice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ..::Nowe Płyty 2016::..

Post autor: Psysutra » 06 lis 2016, 17:52

bubblegum pisze: 3. Młodzi na bibach wręcz przeciwnie + używki z ich strony = spadek wymagań tego co puszcza dj
Dodałbym jeszcze JAK ;) aktualnie byle Miecio sobie kupi kontroler do tysiaka i jest elo dj-em na syncu wpierdalając na playlisty wszystko co ściągnie... Sorry, ale ja przy takiej "dj"-ce wysiadam ;)

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: ..::Nowe Płyty 2016::..

Post autor: *JetMan* » 07 lis 2016, 11:34

tyle ,ze byle Miecho nie zostanie wpuszczony na jakas impreze psy z rozpoznawanych ekip tak ot sobie.

problemem jest to, ze 'normalni' scenowi DJe graja w kolko to samo. zdarzalo mi sie bywac na bibach gdzie DJ jeden po drugim grali ten sam [dodajmy, slaby] kawalek po 2 razy. nie wiem, moze nie wiedzieli, ze poprzednik juz go puszczal.

goa malo kto gra, okreslane jest to mianem 'staroci' i ,ze oczywiscie nie da sie dobrze zmiksowac bo jakosc dzwieku nie ta.

Jak dla mnie to po prostu malo kto potrafi bo zeby zbudowac porzadnego seta to trzeba miec jakis pomysl a nie tylko zgrywac BPMy bo kazdy kawalek ma takie same breakpointy jak to sie zdarza w obecnie produkowanej muzie.
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Awatar użytkownika
bubblegum
Psylesia / TLG
Posty: 3042
Rejestracja: 20 cze 2005, 18:16
Kontaktowanie:

Re: ..::Nowe Płyty 2016::..

Post autor: bubblegum » 08 lis 2016, 00:19

Znowu w punkt JET

I dodam, że chyba w żadnej innej muzyce sama 'muza' nie jest do siebie tak podobna jak w psytrance. Wystarczą 2 minuty na psyshopie by stwierdzić, że poszczególne nagrania niczym się od siebie nie różnią. Od 10 lat te same kicky, te same trójkowe basy, banalne FXy zrobione na sylenthcie czy kolejne idiotyczne wstawki monologów typu "outerspace, psychedelic halucinations LSD, alien lifeforms". Faktycznie to może już imponować tylko nowemu narybkowi chyba.

Bleh

Awatar użytkownika
Astral
Elite User
Posty: 4902
Rejestracja: 05 lip 2006, 15:12
Lokalizacja: STOLICA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ..::Nowe Płyty 2016::..

Post autor: Astral » 08 lis 2016, 00:31

Dlatego z upływem czasu, im czlowiek starszy i ma wieksze zaplecze muzyczne, tym bardziej sie wkurwia, narzeka, rozkłada rece i kiwa glowa z niedowierzaniem jakie "to" wszystko marne.
Piszac marne nie do końca chodzi mi o pularne nurty w psytransie tzw "standardy", ale o to ze artysci, moze sie myle, sa mniej zdolni niz kiedys, dawno temu. Że nie wstyd im dawac do sklepów swoich kawałków które są poniżej poziomu mułu i żadać za nie kasy. Tak bezczelne to nawet PiS nie jest :P

https://www.beatport.com/release/cannab ... se/1868671
Przeciez to jest kurwa jakis dramat :|
Posluchac pierwszej próbki i załamka :lol:
Nie jestem w stanie pojąć jak "artysta" moze nie wstydzic sie publikowac cos takiego ?

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: ..::Nowe Płyty 2016::..

Post autor: *JetMan* » 08 lis 2016, 10:37

bo ogolny poziom jest nizszy. kiedys rownalo sie do Hallucinogena, dzisiaj do Vidi Vici ;)

poza tym ogolna 'marnosc' - kiedys to wszystko brzmialo naprawde lepiej i wiecej bylo w tym serca, pomyslow i dobrych aranzacji. lipa tez sie trafiala, ale jednak rzadziej. Bylo w czym wybierac.

dlaczego DJ nie graja czegos innego? nie wiem. nie chodzi mi tylko o goa, bo psy to bogaty gatunkowo zlepek roznych stylow.

mysle, ze to, co zabilo ta muzyke to gnanie w strone 'kick+bas najwazniejszy, i dopiero pozniej cala reszta'
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Awatar użytkownika
bubblegum
Psylesia / TLG
Posty: 3042
Rejestracja: 20 cze 2005, 18:16
Kontaktowanie:

Re: ..::Nowe Płyty 2016::..

Post autor: bubblegum » 08 lis 2016, 18:12

Astral pisze: https://www.beatport.com/release/cannab ... se/1868671
Przeciez to jest kurwa jakis dramat :|
Posluchac pierwszej próbki i załamka :lol:
Nie jestem w stanie pojąć jak "artysta" moze nie wstydzic sie publikowac cos takiego ?

To muszą być jakieś jaja. Ja w to nie wierze. Nawet pofatygowałem się pogooglować, nie ma żadnego info o tym tworze. Wyniki tylko beatport. Swoją drogą tam się tak łatwo dostać? Beatport nie robi żadnej selekcji?

To jest nienormalne, że takie coś się tam znalazło :roll:

Awatar użytkownika
Astral
Elite User
Posty: 4902
Rejestracja: 05 lip 2006, 15:12
Lokalizacja: STOLICA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ..::Nowe Płyty 2016::..

Post autor: Astral » 08 lis 2016, 18:28

Selekcja była kiedys, dosc rygorystyczna,ale jak widac to sie zmieniło. Artysta jako taki z tego co mi wiadomo nie moze nic "wrzucic" na beatport, może natomiast w kilku krokach zarejestrować nowy label i wtedy "dodawać" artystów do tego labelu. Z grubsza mniej wiecej tak to działało jeszcze do nie dośc dawna.

Awatar użytkownika
user_friendly
Elite User
Posty: 530
Rejestracja: 15 sty 2014, 21:23
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ..::Nowe Płyty 2016::..

Post autor: user_friendly » 08 lis 2016, 19:02

*JetMan* pisze:Jak dla mnie to po prostu malo kto potrafi bo zeby zbudowac porzadnego seta to trzeba miec jakis pomysl a nie tylko zgrywac BPMy bo kazdy kawalek ma takie same breakpointy jak to sie zdarza w obecnie produkowanej muzie.
W samo sedno trafiłeś ,mówie Ci ja mam jednego seta,którego buduje już chyba dwa lata. Przesada? W dwa lata można nagrać conajmniej album ale seta??????????? może i przesada,ale te przejścia tworzą z tych utworów coś,co wybija ten miks ponad wszystkie jakie słyszałem. Kawałki,które bardzo długo w siebie przechodzą,poprzez wyjątkową selekcję i mnóstwo głowienia się i kombinacji nad każdym szczegółem, brzmią o wiele lepiej razem niż w pojedynkę.

Jezszcze rok i może ujrzy światło dzienne

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: ..::Nowe Płyty 2016::..

Post autor: *JetMan* » 09 lis 2016, 12:28

bubblegum pisze:
Astral pisze: https://www.beatport.com/release/cannab ... se/1868671
Przeciez to jest kurwa jakis dramat :|
Posluchac pierwszej próbki i załamka :lol:
Nie jestem w stanie pojąć jak "artysta" moze nie wstydzic sie publikowac cos takiego ?

To muszą być jakieś jaja. Ja w to nie wierze. Nawet pofatygowałem się pogooglować, nie ma żadnego info o tym tworze. Wyniki tylko beatport. Swoją drogą tam się tak łatwo dostać? Beatport nie robi żadnej selekcji?

To jest nienormalne, że takie coś się tam znalazło :roll:
no przeciez jest kick bas i efekt[y]. jest psytrance. czego chciec wiecej :D
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Awatar użytkownika
bubblegum
Psylesia / TLG
Posty: 3042
Rejestracja: 20 cze 2005, 18:16
Kontaktowanie:

Re: ..::Nowe Płyty 2016::..

Post autor: bubblegum » 09 lis 2016, 20:30

Jet, tu ^^ akurat nawet tego zabrakło IMO :D

Awatar użytkownika
Astral
Elite User
Posty: 4902
Rejestracja: 05 lip 2006, 15:12
Lokalizacja: STOLICA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ..::Nowe Płyty 2016::..

Post autor: Astral » 09 lis 2016, 21:49

Jak znajde coś bardziej żenującego to zapodam :P Niech ludzie wiedzą jak nisko można upasc lol

Awatar użytkownika
Psysutra
Cronomi Records
Posty: 4875
Rejestracja: 24 mar 2008, 12:32
Lokalizacja: Katowice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ..::Nowe Płyty 2016::..

Post autor: Psysutra » 10 lis 2016, 09:54

Bubble, 100% racji, ale tak do 2008/2009 potrafiły wyjść jeszcze całkiem świeże wydawnictwa, chociaż zalew chujni od sztancy wtedy już się rozkręcał, niestety ;)
Astral pisze: https://www.beatport.com/release/cannab ... se/1868671
Przeciez to jest kurwa jakis dramat :|
Posluchac pierwszej próbki i załamka :lol:
Nie jestem w stanie pojąć jak "artysta" moze nie wstydzic sie publikowac cos takiego ?
Przecież to nie jest psytrance :D komuś się chyba pojebało tagowanie na beatporcie. Techno/experimental/idm czy jakieś inne chuje muje to są, nie psytrance :D gosh... Jak ktoś to kupi tylko dlatego że to psaje to normalnie się na kamień zleję :roll:

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: ..::Nowe Płyty 2016::..

Post autor: *JetMan* » 10 lis 2016, 16:53

Astral pisze:Jak znajde coś bardziej żenującego to zapodam :P Niech ludzie wiedzą jak nisko można upasc lol
dodajmy ,ze jesli nie jestes obecny na 90% imprez / dodatkowo nie cpasz/chlasz/palisz / niczego nie robisz ze scena, nie masz prawa sie wypowiadac. Twoj czas przeminal, Twoje muzyczne obeznanie nie ma znaczenia - jestes po prostu jakims tam sluchaczem w swoim domu i tyle. You don't exist :D
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Awatar użytkownika
Astral
Elite User
Posty: 4902
Rejestracja: 05 lip 2006, 15:12
Lokalizacja: STOLICA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ..::Nowe Płyty 2016::..

Post autor: Astral » 10 lis 2016, 16:56

Tylko trolluje zza monitora :P

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: ..::Nowe Płyty 2016::..

Post autor: *JetMan* » 11 lis 2016, 12:30

nie jestes prawdziwym scenowcem! :mrgreen:
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Awatar użytkownika
Astral
Elite User
Posty: 4902
Rejestracja: 05 lip 2006, 15:12
Lokalizacja: STOLICA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ..::Nowe Płyty 2016::..

Post autor: Astral » 11 lis 2016, 14:35

Dokładnie, ja jestem ten w tle

Obrazek

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: ..::Nowe Płyty 2016::..

Post autor: *JetMan* » 12 lis 2016, 03:15

Obrazek
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Awatar użytkownika
hobbit
User
Posty: 48
Rejestracja: 11 lis 2007, 15:44
Lokalizacja: prawa dolna ćwiartka wykresu kartezjańskiego
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ..::Nowe Płyty 2016::..

Post autor: hobbit » 12 lis 2016, 10:36

*JetMan* pisze:goa malo kto gra, okreslane jest to mianem 'staroci' i ,ze oczywiscie nie da sie dobrze zmiksowac bo jakosc dzwieku nie ta.

Jak dla mnie to po prostu malo kto potrafi bo zeby zbudowac porzadnego seta to trzeba miec jakis pomysl a nie tylko zgrywac BPMy bo kazdy kawalek ma takie same breakpointy jak to sie zdarza w obecnie produkowanej muzie.

moim zdaniem bardzo dobrze to ująłeś, set to budowanie klimatu, technika jest dopiero po, to co się stało to papueryzacja sceny, niska bariera wejścia , muza na wyciągnięcie ręki, shit in, shit out

pamiętam czasy jak po 12 jeździło sie do berlina raz na rok, wszyscy w lokalnej scenie podniecali się nowymi ep'ami które ktoś przywiózł, każdy znał numery na pamięć, a teraz..pffff beatport załatwia wszystko, do tego lapek z jabłuszkiem, machanie łapkami i mefedron
I Bóg przemówił: „Niech powstanie światło”. Wtedy powstało światło. Potem widział Bóg, że światło jest dobre, i Bóg oddzielił światło od ciemności.I Bóg zaczął nazywać światło Dniem, ciemność zaś nazwał Nocą. I nastał wieczór, i nastał ranek...

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: ..::Nowe Płyty 2016::..

Post autor: *JetMan* » 12 lis 2016, 16:25

niestety. ale to spotyka praktycznie kazda [kiedys 'undergroundowa' ] scene.

nie ma praktycznie miejsca na jakis indywidualizm muzyczny DJow bo co za roznica kto gra skoro tracklisty skladaja sie z tej samej papki - kick, 5-6 rodzajow basow na zmiane, f/x sa tak do siebie podobne i walkowane w nieskonczonosc, ze rzygac sie chce.. jak ktos pusci cos innego publika od razu sie dziwi ,czemu 'cos sie zmienilo' i czeka na powrot tego samego. zrobilo sie z tego bledne kolko

przykladowy set:

Tristan and Nigel - Purple OM
Aardvark - Powderpuff
Assioma - Mania
Dickster - Trigger
Virtual Light vs KIM vs Manipulation - The Moose Loose
Hookers - Daily Roads Voyager
Aphid Moon - Cosmic Order
Airi - Airwalk

rozne nazwy, ale jedno w kolko i to samo.


Oczywiscie, sa pewne wyjatki jesli chodzi o porzadnych DJ i chwala im za to, co robia i w dalszym ciagu trzymaja poziom.
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Odpowiedz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości