..::Nowe Płyty 2017::..

Ogólna dyskusja na temat Psychedelicznego Transu :: General discussions about Psytrance

Awatar użytkownika
Astral
Elite User
Posty: 4902
Rejestracja: 05 lip 2006, 15:12
Lokalizacja: STOLICA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ..::Nowe Płyty 2017::..

Post autor: Astral » 10 maja 2017, 13:58

http://www.psyshop.com/shop/CDs/sut/sut1cd046.html
Słyszeliśta ? :P
Słabe nawet w ramach neogoa
Co album/składanka to coraz gorzej od Suntripa

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: ..::Nowe Płyty 2017::..

Post autor: *JetMan* » 10 maja 2017, 14:22

no coz, neogoa to nigdy nie byl jakis specjalnie gleboki gatunek i 'wypala' sie szybciej niz inne.

a tak w ogole to Filteria/Jannis mial dobre 2 pierwsze albumy, z czego pierwszy pamietam - zamiotl scena ;] i to bylo prawdziwe wejscie smoka hehe ale ta formula tez sie szybko wypalila. To IMO jeden z mniej utalentowanych muzycznie artystow w tym żęre ;) [chociaz 2 pierwsze albumy byly mocne i mam do nich ogromny sentyment]

hahah http://www.psytrance.pl/interviews/filteria/ stare czasy. pamietam to lato, na pewnej miejscowce inny headliner wypadl i tak sie zlozylo, ze Jannis akurat byl w naszym kraju no i wystapil ...


ps. z tego wywiadu:


9) Templar: "Został zaproszony do Etnicanet Studios w styczniu" - napisał o Tobie jeden z managerów Etnicanet. Opowiedz nam - oczywiście w szczegółach - jak było?
"Filteria: Było miło. Nigdy wcześniej nie byłem na Ibizie. Praktycznie codziennie przebywaliśmy w studio. Ja i Pan nagraliśmy razem prawie dwa utwory. W studio panowała świetna atmosfera Max & Mauri byli akurat we Włoszech... Tam jest prawdziwa transowa społeczność."

tlumaczenie: chlalismy kazdego dnia. nie mielismy sily nagrac nic wiecej niz tylko dwoch utworow. Podobno we Wloszech biba rowniez sie nie konczy

:D
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Awatar użytkownika
user_friendly
Elite User
Posty: 530
Rejestracja: 15 sty 2014, 21:23
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ..::Nowe Płyty 2017::..

Post autor: user_friendly » 16 maja 2017, 23:29

Neogoa to nie był jakiś specjalnie głęboki gatunek i wypala się szybciej niż inne? Co za bzdura.
Pomińmy szufladkowanie i podział na gatunki.. Patrzcie ile wyszło chłamu w oldschool goa... wypala się? to pomysły mogą się wypalić albo nasza zajawka na wybrany gatunek. Są perełki wśród starych i wśród nowych goasków a są utwory które poprostu mogą się nie podobać.
Neogoa to gatunek,owszem,ale daje spore pole do popisu, niektóre kawałki brzmią oldschoolowo w 100%. A są podpisane jako "newschool goa" . Więc gatunek się wypala czy nie>
Pieprzy mnie ten podział na gatunki, dlatego chętnie wracam do starych,dobrze znanych albumów, starych albumów których jeszcze nie znałem ..no i oczywiście nowości . Nie można powiedzieć,że dany gatunek się wypalił. Czy ktoś robi muzykę pod dany gatunek? Prawdziwi muzycy robią to co kochają, wytwórnie szufladkują .

Jestemciekaw Waszej definicji Progressive. Czy to gatunek o ściśle określonych regułach czy raczej dotychczas niespotykanych patentach?

A tak z inej beczki.. nie byłby ktoś chętny na jakiś kolab? Mam dosyć obcykany Reaktor 6 oraz Kontakt od Naive Instruments. Jest tu ktoś,kto lubi robić bit i kwaśne sekwencje? Ja dotychczas zajmowałem się nagrywaniem dźwięków natury, a mając takie narzędzia jak Molekular (reaktor) czy Kontakt mam poprostu chęć połączyć z kimś siły i stworzyć coś wyjątkowego. Psysutra robi bardzo dobre perki, może chciałbyś pogadać? Albo Jet? Może Artha? Nie znam tutejszych artystów zbyt dobrze.

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: ..::Nowe Płyty 2017::..

Post autor: *JetMan* » 17 maja 2017, 10:17

no to polec mi te zajebiste odkrywcze albumy neogoa ktore ostatnio wyszly?
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Awatar użytkownika
Astral
Elite User
Posty: 4902
Rejestracja: 05 lip 2006, 15:12
Lokalizacja: STOLICA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ..::Nowe Płyty 2017::..

Post autor: Astral » 17 maja 2017, 12:45

Mysle ze mozna powiedziec ze dany gatunek sie "wypala" i niewiele da sie z niego wyciągnąć.
Co neogoa moze uratować ? To co kazdy inny gatunek w psytransie od jego powstania, niezaleznie czy sa to darki, progi goa czy fullon - DOBRA MELODIA - to recepta na każda bolączkę. Jak kawałek wpadnie w ucho, bedziemy go sobie nucić itp to znaczy ze numer dobry i artyscie udało sie osiągnąć cos niebywałego, tak tak, niebywałego!

Definicja progressive - generalnie wszystko co nowe i czego nie znamy i co popycha gatunek do "przodu" to progressive....z definicji.
A jak jest w rzeczywistosci chyba nie musze tlumaczyc.

EDIT: Przesluchałem wczoraj nowy album neogoa artysty - Morphic Resonance, który bazował na remixach Pleiadiansów i pokrewnych. Klasyki jak Alkajon, Tajgeta w neogoa otoczce. Moze sie podobac, moze sie nie podobać. Sample z SC brzmiały ciekawie, ale juz same numery nie. Kazdy kawałek identycznie skontruowany - ja dziękuję. IFO to dla mnie biblia goa i nie bede jej sluchał inaczej niz tak jak powinna byc sluchana :P

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: ..::Nowe Płyty 2017::..

Post autor: *JetMan* » 17 maja 2017, 14:30

dokladnie. kazdy identycznie skonstruowany bo oni po prostu nie potrafia tworzyc inaczej. jak maja konstruowac cos innego skoro wszystko jest od jednego modelu 'jak nalezy tworzyc psytrance' kserowane a jakiekolwiek przejawy inwencji tworczej i tak nie beda popularyzowane/grane?
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Awatar użytkownika
user_friendly
Elite User
Posty: 530
Rejestracja: 15 sty 2014, 21:23
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ..::Nowe Płyty 2017::..

Post autor: user_friendly » 18 maja 2017, 19:31

Ja czasami odnoszę inne wrażenie. Opiszę go w pierwszej osobie :
"Fajna muzyka ten goa trans. Ponapierdzielam w takim stylu w efelu ,powykręcam podobne brzmienia i zrobię coś,czego sam z chęcią będę słuchał a czy spodoba się to innym to wali mnie to. A może jednak nie? Może się spodoba? Siadam, zaczynam od elementów i narzędzi ,które mnie fascynują,próbuję czasami odtworzyć te same efekty które wydały mi się mega skomplikowane, i tak sobie komponuje i komponuje.

Są tacy producenci co nie robią pod publikę, robią to dla siebie a w opinii innych mogą się wydać schematyczne i żeby się sprzedało.

Chciałbym mieć taki przypływ weny,żebym wpadł w trans tworzenia transu,żeby nie można mnie było oderwać.. miałem tak lata temu ale robiłem inną "muzykę" .

Awatar użytkownika
user_friendly
Elite User
Posty: 530
Rejestracja: 15 sty 2014, 21:23
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ..::Nowe Płyty 2017::..

Post autor: user_friendly » 18 maja 2017, 21:06

Apropo melodii,która dla niektórych jest sednem i w zasadzie dla mnie też jest bardzo,bardzo ważna..
Polecam odsłuchać tego gościa,który zagrał na klawiszach kawałki Angerfist, zapewne każdy kojarzy Angerfista (?)

https://www.youtube.com/watch?v=EgQssECmjLM

Wiecie co? Pianino w goa mnie urzeka.. potraficie podać jeden utwór goa,gdzie występuje czyściutkie pianino? dla mnie te melodie to wielka inisipiracja...oraz cały OST z Final Fantasy 7... ale dobra... jak Wam się podobają te melodie które podlinkowałem? Mógłbym wskazać moje ulubione sekundy ale ciekaw jestem,które fragmenty Wam przypadną do gustu.

Może kiedyś pochwale się swoimi skillami na gitarze,robiłem podobną kompilację solówek i motywów pewnej speedmetalowej kapeli , Blind Guardian. Mam cały czas to nagranie a gitarka stoi obok, klawisze równieiż... szkoda,że trzeba się wyspać na jutro. A jak planuje tworzenie na weekend to często mi się nie chce.

Awatar użytkownika
Astral
Elite User
Posty: 4902
Rejestracja: 05 lip 2006, 15:12
Lokalizacja: STOLICA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ..::Nowe Płyty 2017::..

Post autor: Astral » 21 maja 2017, 10:20


Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: ..::Nowe Płyty 2017::..

Post autor: *JetMan* » 23 maja 2017, 18:23

cudo! :)
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Awatar użytkownika
user_friendly
Elite User
Posty: 530
Rejestracja: 15 sty 2014, 21:23
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ..::Nowe Płyty 2017::..

Post autor: user_friendly » 28 maja 2017, 14:08

Nawet nie musiałem klikać,wiedziałem że chodzi o AP. Już słuchamy :)

Awatar użytkownika
user_friendly
Elite User
Posty: 530
Rejestracja: 15 sty 2014, 21:23
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ..::Nowe Płyty 2017::..

Post autor: user_friendly » 28 maja 2017, 17:33

Ucinam sobie drugą drzemkę przy nowym Entheogenic, jest niezłe.
https://www.youtube.com/watch?v=ZT8Nz-oINpc
Obrazek

Awatar użytkownika
user_friendly
Elite User
Posty: 530
Rejestracja: 15 sty 2014, 21:23
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ..::Nowe Płyty 2017::..

Post autor: user_friendly » 02 cze 2017, 18:39

Nowy Ovnimoon - Voyage; bardzo dobry album, polecam na rower jak ktoś jeździ :)

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: ..::Nowe Płyty 2017::..

Post autor: *JetMan* » 02 cze 2017, 22:06

Entheogenic fajny, pierwsza polowa mnie troche znudzila [zbyt duzo juz slyszalem albumow tego typu zeby wywolal zachwyt] ale tak od srodka zrobilo sie naprawde bardziej wybitnie ;)

na rowerze jezdze bez sluchawek, inaczej bym sie zabil ;)
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: ..::Nowe Płyty 2017::..

Post autor: *JetMan* » 02 cze 2017, 23:25

Obrazek

Numer pierwszy solidny, w sumie to calkiem zajebisty ten remiks z Flemingiem i ten ze Spirit Architect 😀 kilka prostych patentow i ile radosci hehe. moglby caly album tak pociagnac. A tak jest poza tym troche nudnawo. Czyli trzy swietne kawalki i szesc mocno srednich.

Teraz jak wydasz plyte z trzema zajebistymi numerami to juz jest hicior wiec na pewno bedzie popularna. Fajna ayahuascowa okladka. ;)

Nie ukrywajmy, gdyby nie pomoc innych artystow album bylby nudny jak flaki z olejem a tak mamy troche swiezej energii. Na propsie.

Ale na nastepnym kolabie to bedzie chyba musial wystapic Pablo Moreno zeby byl hit. :mrgreen:

Daje 7.5 ;]
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Awatar użytkownika
user_friendly
Elite User
Posty: 530
Rejestracja: 15 sty 2014, 21:23
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ..::Nowe Płyty 2017::..

Post autor: user_friendly » 03 cze 2017, 23:30

Ja bez słuchawek nie wyobrażam sobie roweru, psytrance + rower równa się sami sobie dopiszcie. Można się zabić :D albo poskromić żywioł.
A Pablo wyrabia sobie markę niech tego nie spierdoli i zachowa imię. amen

kolejna przejażdżka, dzisiaj to chyba najmocniejsza jakiej słuchałem ..
https://globalsect.bandcamp.com/album/va-terraformer

Awatar użytkownika
user_friendly
Elite User
Posty: 530
Rejestracja: 15 sty 2014, 21:23
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ..::Nowe Płyty 2017::..

Post autor: user_friendly » 03 cze 2017, 23:49

*JetMan* pisze:
17 maja 2017, 10:17
no to polec mi te zajebiste odkrywcze albumy neogoa ktore ostatnio wyszly?

https://globalsect.bandcamp.com/album/va-terraformer

nie jest zajebisty ale się słucha przyjemnie, na wieczór i grzybowej mocy czar daje 4/5 .

Nieawno wpieprzyłem się w niemców na rowerze, w jednej ręce e-fajka w drugiej namiętnie piszę sms'a kierownica popłynęła jechałem samym środkiem i bang... jak to mój szef w pracy fajnie tłumaczył jak to ja im tłumaczłem - wy lewo, ja prawo - NOŁ PROBLEM !" przejeżdżam do pracy przez tamę i o zderzenie jest łatwo ,już myślami nieraz lądowałem w wiśle . Głupi przypadek z tymi niemcami jechałem z prędkością ślimaka.

Awatar użytkownika
Astral
Elite User
Posty: 4902
Rejestracja: 05 lip 2006, 15:12
Lokalizacja: STOLICA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ..::Nowe Płyty 2017::..

Post autor: Astral » 04 cze 2017, 08:53

Dopiero co rozmawialismy o tej skladance i polecałem w sumie z całego zestawu 30+ z 5 numerów, z czego okazało sie ze 4 poszły do kosza i "zatrzymałem" jeden - Artifact303.
Takie to teraz numery sie robi, jeden podobny do drugiego, niczym w sumie nie odstające od reszty.

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: ..::Nowe Płyty 2017::..

Post autor: *JetMan* » 04 cze 2017, 10:48

user_friendly pisze:
03 cze 2017, 23:30
albo poskromić żywioł.

zywiolu glupoty nie poskromisz.
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Awatar użytkownika
user_friendly
Elite User
Posty: 530
Rejestracja: 15 sty 2014, 21:23
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ..::Nowe Płyty 2017::..

Post autor: user_friendly » 04 cze 2017, 12:34

Co masz na myśli ?

Cholerna racja, z tej wcześniejszej długaśnej kompilacji The Mystery of Crystal Worlds wydanej na trzech CD o ile dobrze pamiętam nie spodobało mi się zupełnie nic. "Terraformer" jest takie samo. Brakuje charakteru. Dokładnie tego.

Może charakter pokażą jakieś dark-progi, w tych pseudo goa na prózno szukać ożeźwienia i ukojenia a to jest coś czego szukam. Przyjdzie orzeźwienie i ukojenie to pojawi się radość słuchania i gibania się w rytm.

V​.​A Ear Growth compiled by Dj Fungalam
https://occultarecords.bandcamp.com/alb ... j-fungalam

Odpowiedz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości