..::Nowe Płyty 2017::..

Ogólna dyskusja na temat Psychedelicznego Transu :: General discussions about Psytrance

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: ..::Nowe Płyty 2017::..

Post autor: *JetMan* » 24 kwie 2017, 12:13

ale musze przyznac, ze niezle :]
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: ..::Nowe Płyty 2017::..

Post autor: *JetMan* » 24 kwie 2017, 14:40

ten ostatni kawalek na pianinie rewelacja
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Awatar użytkownika
bubblegum
Psylesia / TLG
Posty: 3042
Rejestracja: 20 cze 2005, 18:16
Kontaktowanie:

Re: ..::Nowe Płyty 2017::..

Post autor: bubblegum » 27 kwie 2017, 21:02

Przyzwoite deep techno, choć sądzę, że większy szok robi to, że wydała to IBOGA niż, że sama muzyka jest jaka jest :)

Awatar użytkownika
Halluciluna
Elite User
Posty: 275
Rejestracja: 16 gru 2012, 16:13
Lokalizacja: Nibiru
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ..::Nowe Płyty 2017::..

Post autor: Halluciluna » 28 kwie 2017, 19:07

Nowy E-Clip:
https://www.psyshop.com/shop/CDs/inm/inm1cd080.html
Mam do niego sentyment, Shuma była jednym z pierwszych psytransowych albumów, jakich słuchałam. :roll:
Psychedelia Always In My Heart

Awatar użytkownika
Astral
Elite User
Posty: 4902
Rejestracja: 05 lip 2006, 15:12
Lokalizacja: STOLICA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ..::Nowe Płyty 2017::..

Post autor: Astral » 30 kwie 2017, 15:53

https://soundcloud.com/goa-madness-reco ... oming-soon
bedzie szał czy kał ?
goa, ale czy dobre ?
sample nie naprawają optymizmem według mnie. wszystko wydaje sie jakies takie bez pomysłu.

Awatar użytkownika
user_friendly
Elite User
Posty: 530
Rejestracja: 15 sty 2014, 21:23
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ..::Nowe Płyty 2017::..

Post autor: user_friendly » 01 maja 2017, 11:10

Iboga miała tego typu zagrania w ostatnim roku,chyba ze cztery albumy w stylu minimal,tech,house w tym jedna kompilacja która była dla mnie totalnym failem (deviations) ,także akurat mnie to nie dziwi bo przyglądam się szczególnie tej wytwórni. Nie jest to łatwe bo label napierdziela wydawnictwami na prawo na lewo i brakuje czasu żeby to wszystko ogarnąć. Na szczęście zgrabnie i systematycznie prowadzą kanał na youtube gdzie wszystko jest przejrzyście posegregowane i można zapoznać się z materiałem w całości zanim wyląduje na mojej "empegrajce" .
Jedna z ciekawszych płytek-odskoczni do której bym wrócił na sto procent jest Tripswitch - Vagabond .
Zabieram się za "remixes" z lekkim powątpiewaniem,że to może wypalić ale nie mówię "hop".

Coś z goa poważniejszego od początku roku mi umknęło? Nie najgorzej wypadło "604 Syndroms (mamomam)" . Były fajne momenty ale ta płyta zaspokoi raczej średni głód. Jakoś dwa lata temu działo się o wiele więcej, przychodzi komuś do głowy jakaś godna pozycja?

Awatar użytkownika
Halluciluna
Elite User
Posty: 275
Rejestracja: 16 gru 2012, 16:13
Lokalizacja: Nibiru
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ..::Nowe Płyty 2017::..

Post autor: Halluciluna » 01 maja 2017, 16:52

Idealny hi-tech, puściłam na chwilę i nie mogłam przestać słuchać. Rzadko kiedy zdarza się ta dopracowany album. W końcu to gatunek, w którym najłatwiej pójść w chaos i najebkę.
Agressive Mood - Portal Generator
https://www.psyshop.com/shop/Downloads/ ... dw010.html
user_friendly pisze:
01 maja 2017, 11:10
Coś z goa poważniejszego od początku roku mi umknęło? Nie najgorzej wypadło "604 Syndroms (mamomam)" . Były fajne momenty ale ta płyta zaspokoi raczej średni głód. Jakoś dwa lata temu działo się o wiele więcej, przychodzi komuś do głowy jakaś godna pozycja?
Somnesia - Cosmic Resonance
https://www.psyshop.com/shop/CDs/tim/tim1cd054.html
VA - Dimensional Gateway 4 - te kompilacje to już klasyka newschooli
http://www.ektoplazm.com/free-music/dim ... f-the-moon
Psychedelia Always In My Heart

Awatar użytkownika
user_friendly
Elite User
Posty: 530
Rejestracja: 15 sty 2014, 21:23
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ..::Nowe Płyty 2017::..

Post autor: user_friendly » 01 maja 2017, 18:21

Biorę te hajteki w takim razie, przekonało mnie to zdanie ,że łatwo w tym gatunku pójsć w "chaos i najebkę".
Nie żeby w napie**alaniu było coś złego ale ma to być kunsztowne napie**alanie.

Kwintesencja konkretu i sensu,tak jest.

Somnesia słuchałem raz, Dimensional Gateway 4 też. Nie mogę nic pozytywnego narazie powiedzieć,poza tym,że były. Dam im drugą szansę oczywiście przy okazji "Phases of Madness" bo to z tej samej parafii kompilacje.

Awatar użytkownika
Halluciluna
Elite User
Posty: 275
Rejestracja: 16 gru 2012, 16:13
Lokalizacja: Nibiru
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ..::Nowe Płyty 2017::..

Post autor: Halluciluna » 01 maja 2017, 21:18

Tak! Idealna definicja hajteków: kunsztowne napierdalanie. :roll: Dźwiękowy zapis rzeczywistości/myśli.
Co do tych goasów sama jeszcze dokładnie nie przesłuchałam, po samplach i ściągnęłam bo uwielbiam i Somnesię poprzedni album, utwór Mystic Sun był jednym z pierwszych kawałków goa, jakie w ogóle słuchałam. <3 (i zawsze miałam do tego w głowie wizję samotnej ceremonii Ayahuaski w lesie przy pełni księżyca :roll: ) i całą serię Dimensional Gateway (Astrancer - Tetragrammaton z Vol. 1 ; Trinodia - 7th Ace, Astrancer - Fenomena i Nova Fractal - Redemption z Vol. 3 :roll: ) .
Psychedelia Always In My Heart

Awatar użytkownika
user_friendly
Elite User
Posty: 530
Rejestracja: 15 sty 2014, 21:23
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ..::Nowe Płyty 2017::..

Post autor: user_friendly » 02 maja 2017, 18:20

O nie nie akurat utwór "Astrancer - Tetragrammaton" pochodzi ze składanki "Epoch of the Terrans". Bardzo dobrze kojarzę ze względu na fantastyczny buildup i finałową melodię. W sumie to nieważne ale utkwiło mi w głowie.

"phases of Madness" właśnie po drodze z pracy przerabiałem, przejeżdżam cały Kraków więc miałem czas się osłuchać. Nie przeszło mi przez myśl,żeby przełączyć więc to chyba dobra oznaka. Przyjemny umilacz, Filteria dalej robi swoje i się nie przejmuje, cała reszta utworów również nie mam uwag. Nie było jednak takiego kawałka,który by spowodował że zareaguje w ten sposób "łooł ale utwór! szybko muszę spojrzeć jak on się nazywa" co nie znaczy że nie mam chęci powtórzyć tej przejażdżki. Z tą muzyką to jest czasem tak jak z kwasem (przypadek?) trzeba mieć odpowiednie set&settings.

Las i ceremonia ayahuasci..nawet w samotności to i tak dla mnie dosyć bajecznie to brzmi, jak myślę o lesie to mam w głowie las w Witkowicach nieopodal i film"blair witch" . Szkoda,że las nie jest tak głęboki jak z tego filmu a historie o tym że jest nawiedzony są sfejkowane. Lubie się bać oj jak lubię.

Awatar użytkownika
user_friendly
Elite User
Posty: 530
Rejestracja: 15 sty 2014, 21:23
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ..::Nowe Płyty 2017::..

Post autor: user_friendly » 03 maja 2017, 13:59

Astral Projection wzięli pod lupę klasyki i odświeżyli je na swój sposób, teraz Morphic Resonance robią swoje wersje Crop Circles i Pleiadians. W świecie full-onu również mają miejsce podobne zabiegi a ja dalej czekam na jakieś prog-interpretacje. Albo gdyby tak Filteria wrzuciła na warsztat jakiś album Atmosa ? Brzmi abstrakcyjnie ale rzuciłbym się na coś takiego jak reksio na szynkę.
Szkoda że Doof nic nie robi, to równy chłop był. Równie szalonym pomysłem byłoby dobrać w pary niektórych zawodników, Doof + Khetzal to byłoby niebanalne i nieoczywiste kombo.

Awatar użytkownika
Astral
Elite User
Posty: 4902
Rejestracja: 05 lip 2006, 15:12
Lokalizacja: STOLICA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ..::Nowe Płyty 2017::..

Post autor: Astral » 03 maja 2017, 21:49

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater
Apropo Astrali
Doczekalismy sie!
Y-Salem wreszcie bedzie wydane. Jaram sie jak dziecko na tort urodzinowy.

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: ..::Nowe Płyty 2017::..

Post autor: *JetMan* » 04 maja 2017, 10:31

super!

szkoda, ze tylko ten kawalek.... co z nowymi hehe
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Awatar użytkownika
user_friendly
Elite User
Posty: 530
Rejestracja: 15 sty 2014, 21:23
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ..::Nowe Płyty 2017::..

Post autor: user_friendly » 06 maja 2017, 11:15

Mówi się ,że stara miłość nie rdzewieje. Ja wolę powiedzenie,że stare projekty jak się je pielęgnuje zawsze będą świeże. Czekam na ten remix.

Awatar użytkownika
user_friendly
Elite User
Posty: 530
Rejestracja: 15 sty 2014, 21:23
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ..::Nowe Płyty 2017::..

Post autor: user_friendly » 07 maja 2017, 21:59

Sadhu Sensi - Sonic Sands [2017, Iboga]
https://www.youtube.com/watch?v=NheOZs-OTfM
http://www.sadhusensi.com/album/sonic-sands/
Obrazek
Tym razem downtempo od Iboga. Niechętnie załączyłem ten singielek, ale akurat słuchałem starszych płyt (między innymi Saafi Brothers) i postanowiłem wpleść w playlistę jakąś nowość. I wiecie co aż trudno uwierzyć udało się.
Jestem przy pierwszym utworze, siła tkwi w prostocie!Przepiękny bas i doskonały,perfekcyjny flet.
Drugi utwór również przyciągający, dobre to jest . Ani mi w głowie zmieniać na coś innego,modle się żeby druga połowa EPki jeszcze bardziej mnie zaskoczyła.
Ładna strona internetowa, starannie wykonane okładki. Radosne podejście do tematu,proste melodie,żywe instrumenty.. Brakuje tu trochę jakiegoś tła,materiał jest krystalicznie czysty ale i tak z chęcią posłucham ich wcześniejszych kawałków.

Info about artist, z oficjalnej strony;
Andrew Winer has been performing and producing as Sadhu Sensi since 2007 breaking through barriers with an eclectic mix of chill out and upbeat tempos blending organic live instrumentation with analog and digital electronic soundscapes.

‘The White Microphone’ EP released in 2009 sparked off continued festival performances and collaborations with top artists leading up to the release of his first full-length album ‘Owl Medicine’ in 2014, which featured a track with Alice Phoebe Lou. Swiftly following up in 2015 with his second album ‘Tales of the Red Cat’ expanding a sound filled journey into a tribal mix of soul-filled guitar, electronic beats and conscious uplifting rhythms of nature.
Fajnie,że na stronce można posłuchać w całości dyskografii !

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: ..::Nowe Płyty 2017::..

Post autor: *JetMan* » 08 maja 2017, 10:49

okladka hm ciekawa - te kaktusy wygladaja tak ,jakby to byly placki pozostawione przez to zwierze ;)
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Awatar użytkownika
user_friendly
Elite User
Posty: 530
Rejestracja: 15 sty 2014, 21:23
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ..::Nowe Płyty 2017::..

Post autor: user_friendly » 08 maja 2017, 18:53

Miałem takie samo skojarzenie, nie mogę tego wyrzucić z głowy . To się już nie "odzobaczy" :)
Contentu napewno o wiele mniej niż u starych psy-downtempo/dub wyjadaczy czy na EPkach Zoungla, ale fajnie się słucha tych wpadających w ucho powtarzających się sampli.

Spodobało mi się Dimensional Gateway 4

http://www.ektoplazm.com/free-music/dim ... f-the-moon
Obrazek

Najchętniej sięgam po takie granie w plenerze, celowo wydłużam drogę powrotną z pracy jak jest taka ładna pogoda. Jak jestem w domu to wolę wybrać coś lżejszego.
Ulubiony utwór? Na ten moment PHARAOM - IT'S ALIVE. Dla mnie boskie.


Te kaktusy z okładki Sadhu Sensi i słoneczna pogoda przypomniały mi o tym,że cztery lata temu właśnie jakoś też w maju wracałem pociągiem z Enshede z torbą,na której było napisane chyba że to kompost (whaat? :P ) a w niej dwa duże kaktusy San Pedro. Nawet pamiętam jaki album mi umilał czas jak wydłużyłem sobie drogę skręcając w łąkę i mały lasek, to było to; James Murray ‎– Where Edges Meet [2008, Ultimae] https://www.discogs.com/James-Murray-Wh ... se/1576549
Nigdy w życiu nie czułem się tak samotny ale jednocześnie tak wolny. Pora sobie odświeżyć ten album, raczej mało znane dzieło ale ciekawe komentarze na discogs.. no i niezłe noty.

W tym samym sklepie gdzie dorwałem te dwa kolczaste cudeńka zaraz przy ladzie była cała dyskografia Shpongle :)

Awatar użytkownika
user_friendly
Elite User
Posty: 530
Rejestracja: 15 sty 2014, 21:23
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ..::Nowe Płyty 2017::..

Post autor: user_friendly » 08 maja 2017, 20:12

Tak fantastycznego promo Video dawno nie widziałem! Chociaż to fakt, mało visual-artów oglądam.

https://freakrecords.bandcamp.com/album ... e-velocity

Awatar użytkownika
Astral
Elite User
Posty: 4902
Rejestracja: 05 lip 2006, 15:12
Lokalizacja: STOLICA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ..::Nowe Płyty 2017::..

Post autor: Astral » 09 maja 2017, 16:24


Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: ..::Nowe Płyty 2017::..

Post autor: *JetMan* » 09 maja 2017, 16:42

no i fajniutko ;] wstrzelili sie klasycznie na wiosne/lato :)

AAA tak jak piszesz, genialny fragment.
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Odpowiedz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości