..::Nowe Płyty 2017::..

Ogólna dyskusja na temat Psychedelicznego Transu :: General discussions about Psytrance

Awatar użytkownika
Astral
Elite User
Posty: 4902
Rejestracja: 05 lip 2006, 15:12
Lokalizacja: STOLICA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ..::Nowe Płyty 2017::..

Post autor: Astral » 19 kwie 2017, 21:25

https://soundcloud.com/morphic-resonanc ... e-from-the
Co o tym myśleć ? Niech ktos mi powie bo sam nie wiem ;p
Złe to nie jest, dobry.....hmm....inne na pewno.
Takie płyty z remixami trzeba rozpatrywac raczej w kategoriach ciekawostki niż lepszy/gorszy.
Bo gdyby wychodzic z takiego zalozenia to kazdy remix Alcyone MUSI byc słabszy od oryginału. Nie wazne, czy Sajmon czy Astrale by to zremixowali. Ideału się nie da poprawić i tyle.
No wiec jest niezle, jesli mozna tak to ując, trzeba bedzie poczekac az plyta sie ukaże, przesluchac, przetrawić i po miesiącu ewentualnie ocenić jakoś.

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: ..::Nowe Płyty 2017::..

Post autor: *JetMan* » 19 kwie 2017, 22:02

tylko, ze remix niekoniecznie ma za zadanie 'poprawiac' oryginal - czesto to nowe ujecie tego samego tematu i tyle.

tutaj slysze, ze dodal 'new-ageowskiej przestrzeni' ale zadnego nowego tematu nie odkryl. po prostu popodkrecal znane motywy. alcyone moglem sluchac 100 razy i sie nie nudzilo. tutaj, z tym.. no nie wiem ;] nawet momentami jakby nutki nie do konca sie zgrywaly.

6/10. ;)
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: ..::Nowe Płyty 2017::..

Post autor: *JetMan* » 20 kwie 2017, 18:07

Ajja - Spira Mirabilis


https://www.beatport.com/track/spira-mi ... ix/9108764


https://www.youtube.com/watch?v=3WtaKS3n1NA

nowy album.

momentami fajnie sie slucha, tlusty basik np 33minuta...
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Awatar użytkownika
user_friendly
Elite User
Posty: 530
Rejestracja: 15 sty 2014, 21:23
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ..::Nowe Płyty 2017::..

Post autor: user_friendly » 20 kwie 2017, 19:59

Ajja... dlaczego nie wypuści prog-albumu? "Unicorn Flakes" to świetny utwór. Właściwie mało powiedziane, uwielbiam go, szkoda że spod jego ręki wychodzą inne twory. Nie umniejszam im rzecz jasna.

Ja właśnie zatapiam się w dźwiękach obszernej kompilacji "Hologram - 20 Years Iboga". Utworów jest aż 40, jakościowo jak wiadomo.. dla mnie bomba. Jestem wielkim fanem całego teamu. Sami spójrzcie na tracklistę.
http://www.psyshop.com/shop/CDs/ibo/index.html


A co poza całym moim zamiłowaniem do psyprogressive ? (Na marginesie - nowy album Animato całkiem smaczny,utwory w kolaboracji z Ticon,Liquid Soul itp)..

No wlaśnie, co poza progiem? Zenonki! Ale od czasu do czasu.. lubię i te stare i i te nowsze. Jednakże świeżo wypuszczone "Permutations 5" jest dla mnie zbyt eksperymentalne i nie wiem jak to określić.. przepych może to za dużo powiedziane,ale wolę Zenon Records bardziej od tej strony minmal/organic (przykładowy ponadczasowy Sensient - Galaxians) . W tych "permutacjach pięć" słychać,że to konkretna seria wydawnictw i na pewno znajdzie swoich zwolenników.

Siedzę również w starociach,jakżeby nie! Nawet forestów i darków posłucham do snu - tu polecam taką kompilację, której akurat nie wygrzebałem ze starych nagrań, w końcu jesteśmy w temacie 2017. Do rzeczy,prawdziwa petarda,przesłuchałem chyba z pięć razy całości.

VA - Tonkawa (2017)
https://goanmantra.bandcamp.com/album/tonkawa

Przewinęło się trochę albumów ostatnio, napewno napiszę jeszcze coś od siebie o nowym "VA - Inti" od Suntrip, póki co słucham wspomnianej 40-trackowej skłądanki od Iboga i wypoczywam po pracy. Mam nadzieję ,że jak tylko wyjdzie słońce z rana i załącze sobie te nowe santripy to zaskoczą mnie tak pozytywnie jak kiedyś ich "Va - Energy Waves" pewnego gorącego lata.

https://suntriprecords.bandcamp.com/album/va-inti

Awatar użytkownika
Astral
Elite User
Posty: 4902
Rejestracja: 05 lip 2006, 15:12
Lokalizacja: STOLICA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ..::Nowe Płyty 2017::..

Post autor: Astral » 20 kwie 2017, 22:18

Z Ibogi 40 kawałków do kosza poszło około 3/4, zostawiłem 8 numerów. Niektóre naprawde bardzo dobre.
Sphera, Symbolic Atmos na czele

Awatar użytkownika
Halluciluna
Elite User
Posty: 275
Rejestracja: 16 gru 2012, 16:13
Lokalizacja: Nibiru
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ..::Nowe Płyty 2017::..

Post autor: Halluciluna » 21 kwie 2017, 07:42

user_friendly pisze:
20 kwie 2017, 19:59


VA - Tonkawa (2017)
https://goanmantra.bandcamp.com/album/tonkawa
Miazga. :)
Psychedelia Always In My Heart

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: ..::Nowe Płyty 2017::..

Post autor: *JetMan* » 21 kwie 2017, 11:07

https://www.youtube.com/watch?v=kJUlhr_Fc1g

Beat Bizarre - Red

ze wspomnianej kompilacji , jak zwykle fajny :)

z fajna wkrętką w 3:35
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: ..::Nowe Płyty 2017::..

Post autor: *JetMan* » 21 kwie 2017, 11:10

Astral, jak Ci sie chce wpisz te numery ktore polecasz. wieczorem poslucham calej kompili i porownamy ;)
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Awatar użytkownika
Astral
Elite User
Posty: 4902
Rejestracja: 05 lip 2006, 15:12
Lokalizacja: STOLICA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ..::Nowe Płyty 2017::..

Post autor: Astral » 21 kwie 2017, 11:44

2, 3, 4, 10, 11, 13, 14, 16

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: ..::Nowe Płyty 2017::..

Post autor: *JetMan* » 21 kwie 2017, 12:25

thx

a co do tego ostatniego Suntrip

https://suntriprecords.bandcamp.com/album/va-inti

jakos nie moge zniesc tego polukrowanego neo-goa... po kilkunastu minutach mnie mdli ;] brakuje mu pazura.
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: ..::Nowe Płyty 2017::..

Post autor: *JetMan* » 21 kwie 2017, 14:29

user_friendly pisze:
20 kwie 2017, 19:59
Ajja... dlaczego nie wypuści prog-albumu? "Unicorn Flakes" to świetny utwór. Właściwie mało powiedziane, uwielbiam go, szkoda że spod jego ręki wychodzą inne twory. Nie umniejszam im rzecz jasna.

musze przyznac, ze calkiem fajnie mi sie slucha tego Spira Mirabilis. Nie ma jakiegos szalu, ale umila czas w pracy. Zobaczymy jak zabrzmi w domu i czy bedzie sie chcialo do tego wracac, z tym moze byc trudniej [poza 1-2 kawalkami]
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: ..::Nowe Płyty 2017::..

Post autor: *JetMan* » 21 kwie 2017, 15:21

ale takiego shitu nie moge sluchac

https://www.youtube.com/watch?v=RUZrHGVgdl4

veni - srici.

nudne jak diabli.

nic sie nie dzieje. dyskoteka, komercja, rzyg. :cry:

ale gdyby ktos mi skasowal pamiec ostatnich 19 lat sluchania tej muzyki - byc moze bylbym tym zachwycony? kto wie. bardzo wiele rzeczy juz sie kiedys slyszalo i nie robia takiego wrazenia [oczywiscie poza pompa starego goa, ktore jest nie do zatrzymania :twisted: ]
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Awatar użytkownika
user_friendly
Elite User
Posty: 530
Rejestracja: 15 sty 2014, 21:23
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ..::Nowe Płyty 2017::..

Post autor: user_friendly » 21 kwie 2017, 20:35

Zupełnie inaczej się słuchA w domu a zupełnie inaczej w plenerze.
Astral, pewnie powiedziałbym Ci drugi raz,że zbyt pochopnie (założę się,że po jednym odsłuchu) skreślasz utwory, ale jestem w stanie Cię zrozumieć zwłaszcza że mi faktycznie żaden nie wpadł w ucho (prócz wolniejszego utworu Sphera).
Dałem drugą szansę Zenonkom (Permutations 5) i nie żałuję, ale raczej tylko do snu. Chociaż zaraz stwierdzimy czy zagości na dłużej . Dwa ruchy myszką i buum,już leci z głośników.

Ja słucham ostatnio Neelix'a i się tego nie wstydzę,no może lekko :D Aż dziwne że coś takiego mi się spodobało. Ale miałem skłonności (Querox i cała szajka z Prog On Syndicate często umilała mi robotę).

To nowe suntrip żenua. Zgadzam się,zero pazura. Jak goa to tylko starsze albumy, jak progi to odwrotnie. Tak mam.

Awatar użytkownika
user_friendly
Elite User
Posty: 530
Rejestracja: 15 sty 2014, 21:23
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ..::Nowe Płyty 2017::..

Post autor: user_friendly » 21 kwie 2017, 20:43

A włąśnie tak jeszcze z doskoku,ten Flembaz to było ciekawe doświadczenie. Oryginalny twór.

Awatar użytkownika
Astral
Elite User
Posty: 4902
Rejestracja: 05 lip 2006, 15:12
Lokalizacja: STOLICA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ..::Nowe Płyty 2017::..

Post autor: Astral » 22 kwie 2017, 12:07

*JetMan* pisze:
21 kwie 2017, 12:25
thx

a co do tego ostatniego Suntrip

https://suntriprecords.bandcamp.com/album/va-inti

jakos nie moge zniesc tego polukrowanego neo-goa... po kilkunastu minutach mnie mdli ;] brakuje mu pazura.
gołasroła :P
to samo chciałem napisac. marna ta skladanka. chaos po prostu. ani jednego numeru, który by chociaz troche zaciekawił.

Awatar użytkownika
user_friendly
Elite User
Posty: 530
Rejestracja: 15 sty 2014, 21:23
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ..::Nowe Płyty 2017::..

Post autor: user_friendly » 22 kwie 2017, 18:41

O w morde, ja napisałem,że Ajja nie wydaje nic w klimatach "Unicorn Flakes" ? Byłem pewien,że to psybientowy album,taki jak z Cosmosis wydał.. Co ciekawe oceniłem dzieło po okładce i intrze, nigdy więcej takiego numeru nie odstrzelę. Słucham słucham , bo właśnie trochę podchodzi pod "Unicorn Flakes" :)
A nawet nie trochę,cholera to jest magiczne <3 TIP records, hah,to jest ciekawy fakt.

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: ..::Nowe Płyty 2017::..

Post autor: *JetMan* » 22 kwie 2017, 23:42

Najfajniejszy numer jak dla mnie to ten czysto imprezowy Ripples in Blue z klasycznym cieplym basem.
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Awatar użytkownika
user_friendly
Elite User
Posty: 530
Rejestracja: 15 sty 2014, 21:23
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ..::Nowe Płyty 2017::..

Post autor: user_friendly » 23 kwie 2017, 14:09

Od wczoraj słucham, czwarty już raz chyba, naprawdę bardzo dawno nic mnie tak pozytywnie nie zaskoczyło.

Awatar użytkownika
user_friendly
Elite User
Posty: 530
Rejestracja: 15 sty 2014, 21:23
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ..::Nowe Płyty 2017::..

Post autor: user_friendly » 23 kwie 2017, 21:17

O w mordę, co Iboga wydała...
Krusseldorf - Laidback

Wyszukać sobie naprawdę warto

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: ..::Nowe Płyty 2017::..

Post autor: *JetMan* » 24 kwie 2017, 11:56

takie troche techno momentami hehe ;)
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Odpowiedz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości