Podgatunki psytrance

Ogólna dyskusja na temat Psychedelicznego Transu :: General discussions about Psytrance

Awatar użytkownika
Astral
Elite User
Posty: 4902
Rejestracja: 05 lip 2006, 15:12
Lokalizacja: STOLICA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Podgatunki psytrance

Post autor: Astral » 27 mar 2017, 14:53

Od pewnego wieku po prostu coraz czesciej pojawia sie pytanie "czy warto..."

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: Podgatunki psytrance

Post autor: *JetMan* » 27 mar 2017, 15:07

tzn to bardziej zlozone ;)

przynajmniej u mnie.

-naprawde mala ilosc wydarzen gdzie graja muzyke taka, przy ktorej sie bawie (w obecnej sytuacji najczesciej musze leciec do innego kraju chociaz to akurat nie problem)
ale na to nachodzi sie
-mala ilosc wolnego czasu
a w koncu
-ile x mozna w kolko przerabiac to samo? (szczegolnie w towarzystwie pijanych/zacpanych malolatow?)

ale chyba najwiekszym problemem jest brak wydarzen na ktore moglbym pojsc wiedzac, ze bedzie grane doskonale goa [czy psytrance] bez jakiegos szajsu.

inna sprawa, ze nie lubie sie bawic na pol gwizdka wiec jak juz, to potrzeba troche wiecej wolnego. ;) po prostu nie jest to tak wazne, jak kiedys. tym bardziej ,ze na sluchawkach mam najlepsza trackliste, jaka kazdy DJ moglby mi zagrac ;) sa wazniejsze/inne sprawy ktore mnie teraz zajmuja/kreca niz kolejna impreza do bialego rana.

ale na 20 lecie ozory moze wpadne, zobaczyc jak bardzo sie pogorszylo ;) :D
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Awatar użytkownika
bubblegum
Psylesia / TLG
Posty: 3042
Rejestracja: 20 cze 2005, 18:16
Kontaktowanie:

Re: Podgatunki psytrance

Post autor: bubblegum » 02 kwie 2017, 13:45

priorytety :D poza tym muzyka się osłuchała, ile w kółko można wałkować to samo. Starocie już osłuchane. Ostatnio katuję perły trash metalu, muza mi siadła tak jak kiedyś transy. Megadeth - Dystopia, polecam :twisted: :twisted:

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: Podgatunki psytrance

Post autor: *JetMan* » 02 kwie 2017, 18:15

hehe no u mnie wlasnie druga mlodosc tych staroci + przy okazji okazuje sie, ze calkiem sporej ilosci materialu jeszcze nie znalem/nie znam wiec jest co odkrywac.
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Awatar użytkownika
Astral
Elite User
Posty: 4902
Rejestracja: 05 lip 2006, 15:12
Lokalizacja: STOLICA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Podgatunki psytrance

Post autor: Astral » 03 kwie 2017, 11:49

trasz metal ? To cecha współna "transowców", jesli juz mają odskocznie od transów to wlasnie najczesciej w metal inne gitarkowe gatunki.
Chyba zaliczam sie do nielicznej grupy, która praktycznie nigdy nie slucha niczego "nie-elektronicznego" Jak mi sie chwilowo znudzą psy, to slucham czegokolwiek innego, aby to zawierało sie w ramach "sztucznej" muzyki :)

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: Podgatunki psytrance

Post autor: *JetMan* » 03 kwie 2017, 15:32

to takie dzielenie wlosa na czworo.

po prostu zalezy czego szukasz w muzyce - dla mnie to jest energia i emocje/uczucia. jesli te dwie rzeczy jakis gatunek/kawalek zawiera, to nie ma dla mnie znaczenia czy to metal czy rock czy trance.

Ale jednak zawsze wracam do psytrance. ;)

i jednak najwiecej slucham elektroniki, to fakt.
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Awatar użytkownika
Astral
Elite User
Posty: 4902
Rejestracja: 05 lip 2006, 15:12
Lokalizacja: STOLICA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Podgatunki psytrance

Post autor: Astral » 03 kwie 2017, 15:47

Nie o tym pisałem
Równiez "slucham" rocka, hipahopa....w kazdym gatunku sa ze 3-4 numery które lubię i tyle w temacie. :P

Chodzi o typowe odskocznie, że np znudził mi sie chwilowo psytrance to siadam i katuje hewi metal przez kilka dni, bo kiedys tego sluchałem czy cos tam.

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: Podgatunki psytrance

Post autor: *JetMan* » 03 kwie 2017, 16:18

A, no to tak. mam tak samo hehe ;)

Bubble sprawdz czy aby na pewno przesluchales wszystkie czesci np 'the world of goa trance' to calkiem dluga seria, w dodatku dwuplytowa ;)

itd. jest wciaz troche materialu ktorego jeszcze sie nie zna, albo zapomnialo.
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Awatar użytkownika
Halluciluna
Elite User
Posty: 275
Rejestracja: 16 gru 2012, 16:13
Lokalizacja: Nibiru
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Podgatunki psytrance

Post autor: Halluciluna » 15 kwie 2017, 12:26

*JetMan* pisze:
27 mar 2017, 10:33
miec normalne zycie.
To trzeba najpierw wyjść z założenia, że ktoś chce mieć normalne życie - a nie każdy chce. :wink:

Kurde, psytrance to najcudowniejsza muzyka na świecie, ale nawet największy miłośnik musi stwierdzić, że mimo bogatości dźwięków jest dość jednostajna (jak każdy gatunek ma swoje jakieś wytyczne, założenia) i zrobić sobie odskocznie.
Mnie tam nigdy do muzyki gitarowej nie ciągnęło, nawet jak słuchałam radia w podstawówce, to wybierałam elektroniczne kawałki. :D Jak już to Ozric Tentacles, ale to też psychodelia. Jako odskocznia to u mnie Omnia i inne folki. :roll:
Ostatnio mantry słowiańskie - słucham na okrągło. :roll:
Psychedelia Always In My Heart

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: Podgatunki psytrance

Post autor: *JetMan* » 21 kwie 2017, 14:31

normalne zycie to bardzo szerokie pojecie ;)

glownie chodzi o to ,ze pozniej juz nie bardzo mozna czesto zarywac nocki i imprezowac jak kiedys. oczywiscie mozesz to robic, ale odbije sie to negatywnie zarowno na zdrowiu jak i zyciu. ;) no chyba ,ze naprawde nie chcesz nic w tym zyciu osiagnac (i nie jestes kims naprawde mocno zaangazowanym/"popularnym" na scenie)

przestaje to tez tak bawic, ja zdecydowanie wole czuc sie pelen energii niz tejze energii po takich balangach pozniej nie miec - a jak mowie, pracowac trzeba ;)

ale spoko, raz na jakis tam czas mozna poszalec. do ksiedza nadal mi daleko ;) zmienia sie tylko troche styl i forma.
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Awatar użytkownika
Halluciluna
Elite User
Posty: 275
Rejestracja: 16 gru 2012, 16:13
Lokalizacja: Nibiru
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Podgatunki psytrance

Post autor: Halluciluna » 27 kwie 2017, 18:56

*JetMan* pisze:
21 kwie 2017, 14:31
nic w tym zyciu osiagnac
A co to znaczy 'coś w życiu osiągnąć'?

Jedyne, co naprawdę można 'chcieć osiągnąć' to stałe połączenie ze źródłem miłości i światła. Wtedy wszystko dosłownie przychodzi samo. Inaczej wszystkie nasze działania są bezcelową gonitwą za osiągnięciem jakiegoś 'szczęścia', które po osiągnięciu wcale nie okazuje się szcześciem.
*JetMan* pisze:
21 kwie 2017, 14:31
wole czuc sie pelen energii niz tejze energii po takich balangach pozniej nie miec
Właśnie w psytransach chodzi o to, żeby uczestniczyć w nich w taki sposób, aby wygenerować w sobie potężne porcje energii, a nie ją wytracać. Naprawdę można podczas tańca transowego wytworzyć w sobie tak potężną energię (i mówię tu o wytworzeniu jej na trzeźwo), która trzyma jeszcze ponad połowę następnego dnia, a i odkłada się w zapasie na dni, a nawet tygodnie następne. Psytransy to taki jeden wielki generator, trzeba tylko wiedzieć, jak się do niego podłączyć. :wink:

Ale wiem o co chodzi że po jakimś czasie jeżdżenia na psytransy podejście trochę się zmienia, świadomość tego wszystkiego się zmienia, wzrok, jakim na to wszystko patrzymy.
Psychedelia Always In My Heart

Awatar użytkownika
bubblegum
Psylesia / TLG
Posty: 3042
Rejestracja: 20 cze 2005, 18:16
Kontaktowanie:

Re: Podgatunki psytrance

Post autor: bubblegum » 27 kwie 2017, 20:02

Ogólnie to nic dodać nic ująć co pisze JET.
po 17 latach słuchania tej muzy będziesz wiedzieć o czym piszemy :D

a tak na serio to ja tez tak kiedyś miałem. Wiek robi swoje, starsi odchodzą, nowi przychodzą. Nieliczni zostają. A raczej niedobitki. Ja w tej muzie nie odnajduje już tego co kiedyś, teraz trzyma mnie jedynie jakiś groove poszczególnych kawałków. Serio.

Choć pamiętam, że w 2004 roku potrafiłem latem przetańczyć pół nocy na łące (tylko z słuchawkami na uszach wpatrując sie w księżyc ;) )

I kiedyś też myślałem, że do życia nie potrzeba nic więcej niż "psytrance i harmonia z otaczającym światem receptą na szczęście"

ale to było dawno.

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: Podgatunki psytrance

Post autor: *JetMan* » 27 kwie 2017, 20:47

Halluciluna pisze:
27 kwie 2017, 18:56
A co to znaczy 'coś w życiu osiągnąć'?

Jedyne, co naprawdę można 'chcieć osiągnąć' to stałe połączenie ze źródłem miłości i światła. Wtedy wszystko dosłownie przychodzi samo. Inaczej wszystkie nasze działania są bezcelową gonitwą za osiągnięciem jakiegoś 'szczęścia', które po osiągnięciu wcale nie okazuje się szcześciem.
Halluciluna, konkrety. Nie wyjezdzaj mi tu z metafizyka.

Jak chcesz sie bawic w metafizyke to napisze to tak: to "stale polaczenie" masz przez caly czas, mialas i miec bedziesz. Niezaleznie od tego jak zyjesz. To nie oznacza, ze nie mozna sobie spierdolic zycia przez lenistwo, kiepskie towarzystwo, narkotyki czy np brak motywacji/wyzszych celow niz tylko imprezowanie.

Druga sprawa (i piszac dalej w tym stylu) poza tymi wyzszymi czakrami wazne sa tez te pierwsze. Nie mozna latac z glowa w chmurach jesli nie stoi sie twardo na ziemi.

Tak naprawde to co napisalas to taka mlodziencza metafora na "nie chce pracowac w korporacji/biurze/gdziestam, nie chce dorosnac i byc odpowiedzialna chce szalec i sie bawic" i to wlasnie powinnas robic, bo przeciez jestes bardzo mloda.

Natomiast juz o tym kiedys pisalem: pieprzenie o energii czakr wcinajac uzywki to jedno; naprawde zbalansowane cialo duch i umysl kogos zyjacego zdrowo to drugie.
Halluciluna pisze:
27 kwie 2017, 18:56
Właśnie w psytransach chodzi o to, żeby uczestniczyć w nich w taki sposób, aby wygenerować w sobie potężne porcje energii, a nie ją wytracać. Naprawdę można podczas tańca transowego wytworzyć w sobie tak potężną energię (i mówię tu o wytworzeniu jej na trzeźwo), która trzyma jeszcze ponad połowę następnego dnia, a i odkłada się w zapasie na dni, a nawet tygodnie następne. Psytransy to taki jeden wielki generator, trzeba tylko wiedzieć, jak się do niego podłączyć. :wink:
No i oczywiscie my juz nie wiemy.. a myslisz, ze dlaczego na tych wszystkich imprezach najwiecej jest mlodziezy a starszych mniej? Czyzby od pewnego wieku wszyscy zaczynali tracic owe polaczenie? ;)

Tak naprawde to zobaczymy co powiesz za 15 lat. ;)
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Awatar użytkownika
Halluciluna
Elite User
Posty: 275
Rejestracja: 16 gru 2012, 16:13
Lokalizacja: Nibiru
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Podgatunki psytrance

Post autor: Halluciluna » 28 kwie 2017, 11:28

*JetMan* pisze:
27 kwie 2017, 20:47
to "stale polaczenie" masz przez caly czas, mialas i miec bedziesz.
To nie do końca tak jest. Oczywiście, że połączenie mamy, przecież wszyscy żyjemy, natomiast chodzi mi o stałe, świadome połączenie, przebywanie w wibracji miłości w każdej sekundzie swojego życia. A to już nie jest takie łatwe do osiągnięcia. Znam osoby przebywające w takiej wibracj i odkąd je spotkałam, nie pragnę już niczego innego. Gdy przebywa się w tym stanie, wszystko się układa: i praca, i towarzystwo, i jeszcze jakikolwiek inny aspekt życia, który wpadnie Ci do głowy.

Wtedy okazuje się, że praca ma być w służbie człowieka tzn. w służbie jego obfitości finansowej, a nie człowiek w służbie pracy.

Czy ja gdziekolwiek w swojej wypowiedzi użyłam słowa 'czakra'?

Mówię o tym, że jak do kogoś zaczynają przychodzić takie rzeczy, jak spontaniczne channelingi, usypianie innych za pomocą energii, czytanie informacji z pola energetycznego przypadkowych ludzi itp. itd. można by wymieniać w nieskończoność, to jest raczej na bakier z 'normalnym życiem'.

Każdy człowiek jest potrzebny, tzw. 'normalni' (nie 'gorsi' ani nie 'lepsi', unikam jak ognia tego typu wartościowania! z braku lepszego słowa niech będą 'normalni') są potrzebni światu, lecz nie dla wszystkich jest przeznaczona ta sama droga. Po prostu jeśli Kosmos pokazuje ci na każdym kroku, wręcz krzyczy poprzez wydarzenia 'to nie jest droga dla Ciebie!', to nie ma sensu pchać się na siłę po to, aby... co? Zadowolić innych? Nie narażać się na krytykę?

Zastanawia mnie jedno. Skoro już 'zaczynacie tracić połączenie' z tą muzyką i z imprezami transowymi, wkurzają was utwory, które powstają, młodzież, która chodzi na imprezy i nic innego nie robi tylko 'ćpa', to po co nadal w tym wszystkim siedzicie? Ja, gdy mi się coś przestaje podobać i nie czuję już z tym połaczenia, po prostu odchodzę. Po co się zmuszać?

Widzę, że znowu zaczynamy bawić się w matematykę. No to ok. Czysta matematyka. Ja mam 20 lat. Ty, jak pamiętam, 37? Natomiast mój ukochany ma 43 lata, nie od dziś siedzi w tematyce rozwoju duchowego i ma na mój temat nieco inne zdanie niż Ty.
Eureka! :D
Psychedelia Always In My Heart

Awatar użytkownika
Astral
Elite User
Posty: 4902
Rejestracja: 05 lip 2006, 15:12
Lokalizacja: STOLICA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Podgatunki psytrance

Post autor: Astral » 28 kwie 2017, 12:43

Zastanawia mnie jedno. Skoro już 'zaczynacie tracić połączenie' z tą muzyką i z imprezami transowymi, wkurzają was utwory, które powstają, młodzież, która chodzi na imprezy i nic innego nie robi tylko 'ćpa', to po co nadal w tym wszystkim siedzicie? Ja, gdy mi się coś przestaje podobać i nie czuję już z tym połaczenia, po prostu odchodzę. Po co się zmuszać?

Za bardzo uogólniłas. Bo ja juz dawno temu straciełm łączność z imprezami i pedałami w rurkach i trampkach vans pojawiającymi sie na nich, jednak kontakt z samą muzyka nadal istnieje i bedzie istniał pewnie po mój ostatni dzien na tej ziemi :P Pomimo iz chłam jest wydawany i 99/100 kawałków idzie sie jebac do kosza i tak ciągle wertuję nowosci bo mimo wszystko uwzam ze warto.Wbrew pozorom "przelecenie" 100 utworów to kwestia 2-3 minut i wiadomo czy bedzie nam sie cos podobało czy nie. Jesli pierwsze wrazenie jest na "NIE" kasuje, jesli zainteresuje - "TAK" i odkladam do pełnego odsluchu. Tak to wygląda od zawsze dla mnie.

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: Podgatunki psytrance

Post autor: *JetMan* » 28 kwie 2017, 12:57

Halluciluna pisze:
28 kwie 2017, 11:28
To nie do końca tak jest. Oczywiście, że połączenie mamy, przecież wszyscy żyjemy, natomiast chodzi mi o stałe, świadome połączenie, przebywanie w wibracji miłości w każdej sekundzie swojego życia. A to już nie jest takie łatwe do osiągnięcia. Znam osoby przebywające w takiej wibracj i odkąd je spotkałam, nie pragnę już niczego innego. Gdy przebywa się w tym stanie, wszystko się układa: i praca, i towarzystwo, i jeszcze jakikolwiek inny aspekt życia, który wpadnie Ci do głowy.

Wtedy okazuje się, że praca ma być w służbie człowieka tzn. w służbie jego obfitości finansowej, a nie człowiek w służbie pracy.

Czy ja gdziekolwiek w swojej wypowiedzi użyłam słowa 'czakra'?

Mówię o tym, że jak do kogoś zaczynają przychodzić takie rzeczy, jak spontaniczne channelingi, usypianie innych za pomocą energii, czytanie informacji z pola energetycznego przypadkowych ludzi itp. itd. można by wymieniać w nieskończoność, to jest raczej na bakier z 'normalnym życiem'. ,
Ech. No i jak to zazwyczaj w tego typu przypadkach bywa, trochę się pogubilas. Ale to nic nowego, jedna z cech wczesnej mlodosci.
Halluciluna pisze:
28 kwie 2017, 11:28
Każdy człowiek jest potrzebny, tzw. 'normalni' (nie 'gorsi' ani nie 'lepsi', unikam jak ognia tego typu wartościowania! z braku lepszego słowa niech będą 'normalni') są potrzebni światu, lecz nie dla wszystkich jest przeznaczona ta sama droga. Po prostu jeśli Kosmos pokazuje ci na każdym kroku, wręcz krzyczy poprzez wydarzenia 'to nie jest droga dla Ciebie!', to nie ma sensu pchać się na siłę po to, aby... co? Zadowolić innych? Nie narażać się na krytykę?
czyt. "jestem mloda, chce robic wszystko po swojemu, jestem inna niz wszyscy, bunt!" Kazde pokolenie mlodziezy ma swoja wlasna rewolucje kulturowa, czy to dzieci kwiaty, rock czy rewolucja seksualna. Nic nowego.
Halluciluna pisze:
28 kwie 2017, 11:28
Zastanawia mnie jedno. Skoro już 'zaczynacie tracić połączenie' z tą muzyką i z imprezami transowymi, wkurzają was utwory, które powstają, młodzież, która chodzi na imprezy i nic innego nie robi tylko 'ćpa', to po co nadal w tym wszystkim siedzicie? Ja, gdy mi się coś przestaje podobać i nie czuję już z tym połaczenia, po prostu odchodzę. Po co się zmuszać?
Ja nie napisalem, ze trace polaczenie tylko Bubble. ;) Sam slucham psytrance po kilka godzin dziennie, po prostu glownie starszego materialu (i nowszego, jesli jest dobry) bo nowszy jest zwyczajnie kiepski o czym juz pisalismy. Sprawdzalas ostatnio dzial z recenzjami? Same swieze daty.
Halluciluna pisze:
28 kwie 2017, 11:28
Widzę, że znowu zaczynamy bawić się w matematykę. No to ok. Czysta matematyka. Ja mam 20 lat. Ty, jak pamiętam, 37? Natomiast mój ukochany ma 43 lata, nie od dziś siedzi w tematyce rozwoju duchowego i ma na mój temat nieco inne zdanie niż Ty.
Eureka! :D
Hehe, nie da sie tego napisac bez olania politycznej poprawnosci, takie mamy czasy: gdybym mial 43 lata i sypial z 20 latka tez moglbym jej rozne rzeczy opowiadac.

Mlodosc ma to do siebie, ze charakteryzuje sie brakiem doswiadczenia. Dlatego bardzo wielu zagubionych mlodych ludzi jest zwyczajnie wykorzystywanych przez innych ktorzy po prostu korzystaja na ich pogubieniu i braku wiedzy. Te historie o "spontanicznych channelingach, usypianiu innych za pomocą energii, czytaniu informacji z pola energetycznego przypadkowych ludzi itp" to tez od tego 43 latka? Jeśli tak to dobry z niego zawodnik.
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Awatar użytkownika
bubblegum
Psylesia / TLG
Posty: 3042
Rejestracja: 20 cze 2005, 18:16
Kontaktowanie:

Re: Podgatunki psytrance

Post autor: bubblegum » 28 kwie 2017, 13:49

Halluciluna pisze:
28 kwie 2017, 11:28
Zastanawia mnie jedno. Skoro już 'zaczynacie tracić połączenie' z tą muzyką i z imprezami transowymi, wkurzają was utwory, które powstają, młodzież, która chodzi na imprezy i nic innego nie robi tylko 'ćpa', to po co nadal w tym wszystkim siedzicie? Ja, gdy mi się coś przestaje podobać i nie czuję już z tym połaczenia, po prostu odchodzę. Po co się zmuszać?
A kto napisał, że ktoś mnie do czegoś zmusza? Na imprezy chodzę bardzo rzadko (transowe), wolę naładować się pozytywnie podczas miłego spotkania, kolacji w weekend z rodziną czy znajomymi, którzy też wyrośli z "robienia" się na bibach do 6 rano. I odchorowywać cały weekend. Swoje się już poimprezowało. I tak jak Astral pisze - można zrobić przesiew 100 utworów i wyszukać tą jedną perełkę, bo się zdarzają. W czakry i shivę nie wierzę, a miłość i harmonię znalazłem. Z doświadczenia jednak wiem, że "harmonia, psytrance, naładowane baterie po imprezie, miłość, love, PLUR" i te wszystkie inne pierdoły są domeną buntu jak pisał JET charakteryzujący ludzi, którym wydaje się, że to znaleźli i są lepsi od innych. Po czym z tego wyrastają. Mając 20 lat patrząc z perspektywy czasu mógłbym nazwać siebie niedoświadczonym gówniarzem :D

A dlaczego jeszcze tu piszę? Bo lubie to forum, czasem coś skrobnąć, czasem napisać jakąś reckę, te parę osób które tu piszą (obecnie chyba 3 osoby), mam do tego sentyment i uwielbiam grać na bibach (co raz rzadziej, ale jednak). Tak, transowych i mieć w swoim secie te wyszukane i osłuchane perły, które zawsze się sprawdzają :)

I to nie tak, że człowiek męczy się z odsłuchiwaniem płyt by coś znaleźć. Jak wcześniej pisałem obecnie katuje inny gatunek, który mi po prostu robi dobrze.

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: Podgatunki psytrance

Post autor: *JetMan* » 01 maja 2017, 11:21

nic dodac, nic ujac

jak sie jest bardzo mlodym ma sie nieskonczone wrecz poklady energii. wszyscy starsi ktorzy maja troche oleju w glowie mowia Ci wtedy - zyj zdrowo, odzywiaj sie zdrowo, nie pij, nie pal itd ;) ale masz to gdzies bo czujesz sie wlasnie tak. masz tak duzo energii, ze nie zdajesz sobie sprawy jakie to w ogole moze byc uczucie miec jej mniej. zyjesz w pelnej nieswiadomosci bedac przekonana, ze tak bedzie juz zawsze. az tu pewnego dnia budzisz sie rano i zauwazasz, ze juz jej nie masz. niespodzianka.

od tej pory do dyspozycji masz jedynie 100 jednostek energii. zyc, pracowac i 'imprezowac' nadal mozna/trzeba ale kazda z tych aktywnosci bedzie Cie kosztowala pewna ilosc tych jednostek. Imprezowanie w starym stylu niestety pochlania ich baaaardzo duzo. Jednostki odbudowujesz poprzez sen, zdrowe zycie i generalnie wszystko to, czego nie robilas bedac mloda. Imprezowanie robi sie po prostu nieefektywne- np dla kilku godzin nocnego picia musisz pozniej poswiecic 2 dni z zyciorysu na w ogole dojscie do jakiejkolwiek uzywalnosci, bo bedziesz miala te jednostki energii na minusie. A dopiero pozniej dochodzisz do siebie tak w ogole.

Mozesz oczywiscie dalej pic redbulle co troche przeciagnie wrazenie, ze dalej masz energie znikad ale to z kolei zabierze wiecej jednostek z puli 100 jednostek zdrowia.. itd ;) To ta sama gra w ktora gralo sie wczesniej, tylko od pewnego wieku wskakujesz na level: hard. :)

PS. tak po drodze dochodzi do Ciebie rowniez to, ze ci wszyscy ludzie z imprez ktorych tak bardzo kochalas to nie sa Twoi przyjaciele i wiekszosc z nich przychodzila tam zeby sie po prostu najebac ;) [wyszalec/pobawic] - tych prawdziwych jest znacznie mniej a ludzie wcale nie sa tacy, jacy Ci sie wczesniej wydawali. Milosc i jednosc z psytransow tez zamienia sie w cos innego: dobra promocje i marketing organizatorow, ktorzy na nieswiadomej mlodziezy trzepia mega kase. Takie zycie :)

powiesz: "przeciez mialam zajebiste euforyczne ekstazy mistyczne po psychedelikach!" owszem - tylko, ze to tak naprawde niczego nie zmienia. zycie plynie dalej. za 15 lat pewnie bedziesz na naszym miejscu pisac podobne rzeczy mlodzianom (oczywiscie o ile wszystko pojdzie dobrze, w pore sie obudzisz i nie zacpasz na amen bo takich przypadkow tez bylo wiele) To nic zlego, naturalna kolej rzeczy. Tak to juz po prostu jest. :)
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Awatar użytkownika
Halluciluna
Elite User
Posty: 275
Rejestracja: 16 gru 2012, 16:13
Lokalizacja: Nibiru
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Podgatunki psytrance

Post autor: Halluciluna » 01 maja 2017, 16:37

Patrzysz bardzo płytko, ale nie mogę o to do Ciebie mieć pretensji, w końcu to tylko forum i nie da się prześwietlić człowieka po postach. Natomiast psytrance już od dawna nie jest już treścią mojego życia, czymś najważniejszym, najwyższym celem. Owszem, zdaję sobie sprawę, że na transach: nie wszyscy ludzie są dobrzy, nie wszyscy ludzie biorą psychodeliki w celach duchowych, nie wszyscy się kochają i szanują, nie wszyscy organizatorzy wkładają serce i duszę w robienie imprez. Miałam taki etap, że sobie to uświadomiłam i pojawił się dylemat, co z tym robić dalej: albo przestać, albo zaakceptować to i pokochać takie, jakie jest i jeździć dalej. Zostałam okradziona na Ozorze 3 lata temu. W zeszłym roku na Goej Dupie miałam kryzys wiary w kulturę psytrance. Tam spotkałam się właśnie z tym wszystkim, o czym piszesz: festiwal jest organizowany tylko dla kasy i to czuć mimo wręcz idealnego dopracowania techninczego, brak przepływu energii między ludźmi, każdy sobie rzepkę skrobie, kupa ludzi na płytkim haju... Ale to zależy od festiwalu. Wiem, że tam już więcej nie pojadę. Natomiast jest multum innych festiwali z duszą i ekip organizacyjnych, które tą duszę wkładają w organizację imprez. Morfogeneza, którą będę chwalić i opiewac przy każdej okazji (niestety nie udało mi się być na ich festiwalu w ten weekend majowy), moje rodzime PsyWest Crew ze Szczecina - kochani ludzie, którzy przeżywają losy każdej z imprez i pewnie jeszcze kilka innych ekip w Polsce, z którymi nie miałam okazji się bliżej poznać. Mówię tylko o realiach polskich, niestety zagranicznych nie znam.

Skoro pojawił się dylemat, zrozumiałam, że chodzi o to, abym zaakceptowała psytransy takie jakie są i nie jestem tam w roli sędziego, który ocenia, czy ktoś jest dość peace & love, żeby uczestniczyć w tych imprezach, że nie chodzi o to, żebym psioczyła, że tu ludzie są tacy a tacy, wcale nie kochają i nie szanują się tak jak trzeba itp... Tylko zaczynam od siebie: czy ja jestem taka, czy ja kocham, szanuję i akceptuję tych ludzi bezwarunkowo. I to teraz ja przychodzę tam, aby dawać miłość tym wszystkim pięknym istotkom, niektórym smutnym i zagubionym, niektórym radosnym, niektórym takim, które potrafią również dzielić się miłością. I teraz ja jestem w roli tej, która przychodzi na transy i szanuje, akceptuje a nie wymaga tego od innych. Kiedyś to ja trafiłam na transy spragniona miłości i uzyskałam to, a teraz przekazuję dalej.

Właśnie ciekawa sytuacja zaistniała na Pure Psychedelic, transy w Szczecinie są bardzo młode, imprezy cykliczne trwają niewiele ponad rok, natomiast w tym czasie odbyło sie dużo edycji, co ściągnęło naprawdę różniastych ludzi. I nagle to ja znalazłam się tam w roli 'starej transiary', która wie już 'o co chodzi', a ludzie przychodzą tam pierwszy raz, z różnymi intencjami. I zależy, kogo tam spotkają, czy osobę, która ćpie, co popadnie, wyklina, melanżuje, nie szanuje innych itp. czy osobę pełną miłości i akceptacji, mówiącą o świadomości w zażywaniu substancji psychoaktywnych. Od tego bardzo dużo zależy i może bardzo dużo zmienić. I to jest niesamowite, gdy ludzie przychodzą tam pierwszy raz, rozglądają się niepewnie albo nawet przychodzą którys raz z kolei i widać, że nikt nie trafia tam przez przypadek. Gdy potem ja i inni ludzie, którzy już w tym 'trochę siedzą', dają im wszystko, co najlepsze. Gdy widzę uśmiechy pojawiające się na twarzach tych ludzi, słysze z boku rozmowy: "to jest niesamowite, ja się tu czuję jak w domu". O TO WŁAŚNIE CHODZI W PSYTRANSACH.

Miałam kilka kryzysów w kwestii psytransów, ale każdy ostatecznie prowadził mnie do tego, że mimo tego wszystkiego, co się nieraz na niektórych imprezach dzieje, to samo zjawisko psytransów jest czymś bardzo potrzebnym temu światu i w porównaniu z tym, co się dzieje w reszcie 'rzeczywistości' jest cudem. Czegoś takiego, co się dzieje na psytransach, nie uświadczysz prawie nigdzie indziej, chyba że latasz też na spotkania szamańskie i przebywasz wśród ludzi którzy zajmują się całym szeroko pojętym nurtem alternatywnym, duchowym.

Mylnie sądzisz, i tu właśnie jest Twoja nieścisłość: za bardzo wchodzisz w rolę sędziego, który ma przed soba kodeks Jedynego i Słusznego Prawa opracowanego przez samego siebie. Wiesz, już chciałam to odciąć, co się teraz zadziało na forum, ale stwierdziłam, że skoro mam z Tobą coś do przepracowania, bo pojawia się to którys raz, to lepiej przed tym stanąć niż odsuwac to w "czasie". Już dawno poszłam daleko dalej niż psytransy. Na początku psytransy i psychodeliki były dla mnie terapią, pomocą w życiu, okazją do poznania przyjaznych dusz, celebracją świadomości. Nie miałam pojęcia, że w pewnym momencie to pójdzie w inną stronę. Ale poszło i teraz wchodzę dużo, dużo głębiej niż psytransy, a psytransy są tylko, a właściwie to aż, jednym z elementów, lecz wyszłam już z tego jako całościowego etapu. Nie wiem czemu ciągle mi zarzucasz, że żrę coś na okrągło, podczas gdy ja właściwie już nie jem psychodelików, bo potrafię osiągnąć na trzeźwo stany bardzo podobne do doświadczeń psychodelicznych. To jest właśnie ten dalszy etap. Jednak czym innym jest, że moje zdanie w kwestii psychodelików się nie zmieniło - jest to cud, dar nadany nam z kosmosu, aby ludzkość weszła na wyższy poziom świadomości. Tylko w tym cudzie chodzi nie o to, aby nadużywać go na okrągło, żreć coś na każdej imprezie, bo jest fajnie, tylko o to, aby to narzędzie uświadomiło nam, że całe życie, każdego dnia można być 'na tripie', w stanie psychodelicznym, w wibracji miłości. A potem psychodeliki są już tylko od tego, aby nam to od czasu do czasu przypominać. Błędne koło robi się wtedy, jak ktoś myśli, że musi za każdym razem zjeść psychodelik, żeby wbić się w tą wibrację. A to przecież bzdura!

Red bulle? Zawsze byłam antystymulantowa. Uważam, że bez sensu jest z pomocą chemii wykorzystywać w krótkim czasie energię, którą organizm rozplanował na dłuższy czas przez co np. w jedną noc tracisz energię z 3 dni i potem po prostu jej nie masz. Owszem, jak potrzeba, nie ma nic złego w użyciu stymulantu czasem - i mówię tu o naturalnych stymulantach, np. yerba mate, guayusa itp. Chociaż uzależnienie ludu od kofeiny jest przerażające. Przeraża mnie to, co ludzie robią, większość społeczeństwa jest w nieustannym ciągu kofeinowym od dziesiątek lat i nie zdają sobie sprawy, że to tak, jakby zażywali trochę słabszą amfetaminę. Że to działa na tej samej zasadzie. Zabiera energię, którą w naturze organizm rozplanował na dłuższy czas. I co, jakby taka osoba po 20 latach wypiła o jedną mniej kawę dziennie?

Nie, to nie on wymyślił. To ja zaczęłam doświadczać tego wszystkiego i wielu innych rzeczy, o których tu nie napisałam - to, co napisałam, to są naprawdę delikatne przykłady - no i zaczęłam szukać ludzi, którzy sa w tych kwestiach bardziej kompetentni i są mi w stanie rozjaśnić, nauczyć, jak mam z tym postępować tak, aby obracało się na dobre i dla mnie, i dla innych. No i znalazłam.

Ok, piszecie do mnie z perspektywy normalnej rzeczywistości i ja to rozumiem i akceptuję, że zostaję przez was niezrozumiana, nie zdarza mi się to pierwszy raz i zdążyłam sie przyzwyczaić i przestałam oczekiwać, aby normalni ludzie żyjący w codzienności, w trójwymiarowej rzeczywistości w pełni odczuli, przyswoili to, co piszę. Oceniacie mnie - no właśnie, sama ta czynność powinna dać do myslenia - w kategoriach tejże rzeczywistości. Cóż. Dla mnie taka codzienność nie istnieje.

Nie czuję się w kompetencji prawić o nie wiadomo czym, bo sama jestem teraz w głębokim procesie, w transformacji i to sie tak naprawdę dopiero zaczyna, i nie wiem, do czego mnie zaprowadzi.

Co do kwestii muzyki, to nie da sie lubić wszystkiego i w tej kwestii podzielam waszą opinię. Sama nie trawię offbeatów czy wixiarskich full onów. Powoli zaczyna mnie wkurzać chaos w newschool goa (oczywiście nie mówię tu o wykonawcach tworzących perełki, a tych jest wiele!), bo gdy jest na imprezie sytuacja, że wg ramówki jeden DJ gra newschool goa, a potem następny wchodzi z oldschoolami, wyraźnie słychać różnicę. Oczywiście nie musze pisac, co na plus. Różnica we flow, w odbiorze dźwięków, w tańcu, w energii. I mam tak jak Astral, że przesłuchuje jedynie fragment i od razu czuję, czy mi się bedzie podobało - chociaż znajomy mnie kiedyś za to skrytykował, że przecież skąd mam wiedzieć, skoro nie przesłuchałam utworu w całości. Tylko gdybym miała słuchać wszystkich wałków w całości, nie starczyłoby mi na to czasu. Trzeba robić jakąś wstępną selekcję.

Myślę, że nie ma się tez co licytować, a jak jest teraz, a jak będzie za tyle a tyle lat... Daru jasnowidzenia jak dotąd nie uzyskałam. :) Ze swojej strony mogę wam obiecać, że napiszę, jak będzie za 3, 5, 10, 15... lat i wtedy zweryfikujemy, czy wasze prognozy były prawdziwe. O ile forum wtedy jeszcze będzie istniało i o ile bedę na nim pisać. :wink:

PS. Myślę, że warto przenieść tą dyskusję do kącika filozoficznego?
Psychedelia Always In My Heart

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: Podgatunki psytrance

Post autor: *JetMan* » 01 maja 2017, 21:24

milo popisac na forum, naprawde mi tego brakowalo. :D
Halluciluna pisze:
01 maja 2017, 16:37
Patrzysz bardzo płytko, ale nie mogę o to do Ciebie mieć pretensji, w końcu to tylko forum i nie da się prześwietlić człowieka po postach. Natomiast psytrance już od dawna nie jest już treścią mojego życia, czymś najważniejszym, najwyższym celem. Owszem, zdaję sobie sprawę, że na transach: nie wszyscy ludzie są dobrzy, nie wszyscy ludzie biorą psychodeliki w celach duchowych, nie wszyscy się kochają i szanują, nie wszyscy organizatorzy wkładają serce i duszę w robienie imprez. Miałam taki etap, że sobie to uświadomiłam i pojawił się dylemat, co z tym robić dalej: albo przestać, albo zaakceptować to i pokochać takie, jakie jest i jeździć dalej. Zostałam okradziona na Ozorze 3 lata temu. W zeszłym roku na Goej Dupie miałam kryzys wiary w kulturę psytrance. Tam spotkałam się właśnie z tym wszystkim, o czym piszesz: festiwal jest organizowany tylko dla kasy i to czuć mimo wręcz idealnego dopracowania techninczego, brak przepływu energii między ludźmi, każdy sobie rzepkę skrobie, kupa ludzi na płytkim haju... Ale to zależy od festiwalu. Wiem, że tam już więcej nie pojadę. Natomiast jest multum innych festiwali z duszą i ekip organizacyjnych, które tą duszę wkładają w organizację imprez. Morfogeneza, którą będę chwalić i opiewac przy każdej okazji (niestety nie udało mi się być na ich festiwalu w ten weekend majowy), moje rodzime PsyWest Crew ze Szczecina - kochani ludzie, którzy przeżywają losy każdej z imprez i pewnie jeszcze kilka innych ekip w Polsce, z którymi nie miałam okazji się bliżej poznać. Mówię tylko o realiach polskich, niestety zagranicznych nie znam.

No i dalej Twoja narracja to psytransy i narkotyki. ale trudno sie dziwic. z tego sklada sie ta scena.
Nie zgodze sie z tym, ze nalezy 'bezwarunkowo akceptowac' rowniez mniej sympatycznych ludzi. I, ze dzieki temu 'dzielisz sie z nimi miloscia' itd.
to tak nie dziala. Po prostu tracisz energie i nikomu tak naprawde nie pomagasz. Kazdy moze pomoc jedynie sobie. Miejmy nadzieje, ze kiedys to zrozumiesz.

Halluciluna pisze:
01 maja 2017, 16:37
Miałam kilka kryzysów w kwestii psytransów, ale każdy ostatecznie prowadził mnie do tego, że mimo tego wszystkiego, co się nieraz na niektórych imprezach dzieje, to samo zjawisko psytransów jest czymś bardzo potrzebnym temu światu i w porównaniu z tym, co się dzieje w reszcie 'rzeczywistości' jest cudem. Czegoś takiego, co się dzieje na psytransach, nie uświadczysz prawie nigdzie indziej, chyba że latasz też na spotkania szamańskie i przebywasz wśród ludzi którzy zajmują się całym szeroko pojętym nurtem alternatywnym, duchowym.

Nie ma zadnej reszty rzeczywistosci, jest po prostu rzeczywistosc. Czujesz, ze uczestniczysz w czyms wyjatkowym ale zapewniam,
ze tak samo czuja sie fanatycy metalu czy hiphopu i tak samo patrza na inne subkultury.
Halluciluna pisze:
01 maja 2017, 16:37
Mylnie sądzisz, i tu właśnie jest Twoja nieścisłość: za bardzo wchodzisz w rolę sędziego, który ma przed soba kodeks Jedynego i Słusznego Prawa opracowanego przez samego siebie. Wiesz, już chciałam to odciąć, co się teraz zadziało na forum, ale stwierdziłam, że skoro mam z Tobą coś do przepracowania, bo pojawia się to którys raz, to lepiej przed tym stanąć niż odsuwac to w "czasie". Już dawno poszłam daleko dalej niż psytransy. Na początku psytransy i psychodeliki były dla mnie terapią, pomocą w życiu, okazją do poznania przyjaznych dusz, celebracją świadomości. Nie miałam pojęcia, że w pewnym momencie to pójdzie w inną stronę. Ale poszło i teraz wchodzę dużo, dużo głębiej niż psytransy, a psytransy są tylko, a właściwie to aż, jednym z elementów, lecz wyszłam już z tego jako całościowego etapu. Nie wiem czemu ciągle mi zarzucasz, że żrę coś na okrągło, podczas gdy ja właściwie już nie jem psychodelików, bo potrafię osiągnąć na trzeźwo stany bardzo podobne do doświadczeń psychodelicznych. To jest właśnie ten dalszy etap. Jednak czym innym jest, że moje zdanie w kwestii psychodelików się nie zmieniło - jest to cud, dar nadany nam z kosmosu, aby ludzkość weszła na wyższy poziom świadomości. Tylko w tym cudzie chodzi nie o to, aby nadużywać go na okrągło, żreć coś na każdej imprezie, bo jest fajnie, tylko o to, aby to narzędzie uświadomiło nam, że całe życie, każdego dnia można być 'na tripie', w stanie psychodelicznym, w wibracji miłości. A potem psychodeliki są już tylko od tego, aby nam to od czasu do czasu przypominać. Błędne koło robi się wtedy, jak ktoś myśli, że musi za każdym razem zjeść psychodelik, żeby wbić się w tą wibrację. A to przecież bzdura!
no to fajnie, ze masz nowe ciekawe przemyslenia na temat zycia i narkotykow
Halluciluna pisze:
01 maja 2017, 16:37
że całe życie, każdego dnia można być 'na tripie', w stanie psychodelicznym, w wibracji miłości.
hehe z jednej korby w nastepna. juz to kiedys pisalem na tym forum ale powtorze: im szybciej sobie zadasz szczere pytanie co jest tak naprawde nie tak z Toba albo zyciem ,ze ciagle chcesz od niego uciekac w jakies inne stany/rzeczywistosci/tripy tym lepiej dla Ciebie.
Halluciluna pisze:
01 maja 2017, 16:37
Red bulle? Zawsze byłam antystymulantowa. Uważam, że bez sensu jest z pomocą chemii wykorzystywać w krótkim czasie energię, którą organizm rozplanował na dłuższy czas przez co np. w jedną noc tracisz energię z 3 dni i potem po prostu jej nie masz. Owszem, jak potrzeba, nie ma nic złego w użyciu stymulantu czasem - i mówię tu o naturalnych stymulantach, np. yerba mate, guayusa itp. Chociaż uzależnienie ludu od kofeiny jest przerażające. Przeraża mnie to, co ludzie robią, większość społeczeństwa jest w nieustannym ciągu kofeinowym od dziesiątek lat i nie zdają sobie sprawy, że to tak, jakby zażywali trochę słabszą amfetaminę. Że to działa na tej samej zasadzie. Zabiera energię, którą w naturze organizm rozplanował na dłuższy czas. I co, jakby taka osoba po 20 latach wypiła o jedną mniej kawę dziennie?
chyba troche po drodze zgubilas sens mojej wypowiedzi
Halluciluna pisze:
01 maja 2017, 16:37
Nie, to nie on wymyślił. To ja zaczęłam doświadczać tego wszystkiego i wielu innych rzeczy, o których tu nie napisałam - to, co napisałam, to są naprawdę delikatne przykłady - no i zaczęłam szukać ludzi, którzy sa w tych kwestiach bardziej kompetentni i są mi w stanie rozjaśnić, nauczyć, jak mam z tym postępować tak, aby obracało się na dobre i dla mnie, i dla innych. No i znalazłam.
Rrright ;)


Halluciluna pisze:
01 maja 2017, 16:37
Nie czuję się w kompetencji prawić o nie wiadomo czym, bo sama jestem teraz w głębokim procesie, w transformacji i to sie tak naprawdę dopiero zaczyna, i nie wiem, do czego mnie zaprowadzi.
Ty to juz sie tak kawalek czasu transformujesz, o ile pamietam to wspominalas o tych transformacjach juz lata temu.
Halluciluna pisze:
01 maja 2017, 16:37
Ok, piszecie do mnie z perspektywy normalnej rzeczywistości i ja to rozumiem i akceptuję, że zostaję przez was niezrozumiana, nie zdarza mi się to pierwszy raz i zdążyłam sie przyzwyczaić i przestałam oczekiwać, aby normalni ludzie żyjący w codzienności, w trójwymiarowej rzeczywistości w pełni odczuli, przyswoili to, co piszę. Oceniacie mnie - no właśnie, sama ta czynność powinna dać do myslenia - w kategoriach tejże rzeczywistości. Cóż. Dla mnie taka codzienność nie istnieje.

I Ty masz 20 lat, tak? Nie wiem czemu ale wydawalo mi sie, ze jestes jednak nieco starsza. Sluchaj, moze faktycznie pogadajmy za jakies 10-15 lat, teraz to nie ma sensu. Szkoda czasu. Moze za te kilkanascie lat bedziemy mniej normalni i mniej trojwymiarowi heheh
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Odpowiedz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości