najgorszy,najsłabszy,najbardziej zenujący...

Ogólna dyskusja na temat Psychedelicznego Transu :: General discussions about Psytrance

Awatar użytkownika
Astral
Elite User
Posty: 4902
Rejestracja: 05 lip 2006, 15:12
Lokalizacja: STOLICA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: najgorszy,najsłabszy,najbardziej zenujący...

Post autor: Astral » 08 kwie 2017, 23:36

Czasem mam zagwostke gdzie dac link do numerów takich jak ten. Nie jest to "chłam", nie dałbuym tego do polecanych numerów, ani do "nowosci 2017"
https://www.youtube.com/watch?v=ndKXGJaQaas
Tak czy siak - nowy kawałek Waio. Kiedys Gosciu robił naprawde solidny fullon, teraz z kawałka na kawałek oddala sie od psy i idzie w strone transu Vini Vici....moze kiedys nawet jak Protokalczur.
Ostatnio ten numer grał Armin w ASOT i skomentował to krótko "to zdecydowanie najszybszy numer jaki kiedykolwiek gralismy w tej audycji" - 145 bpm :|

ps: ja na takie numery mnam nowe określenie "chwilówki", czyli kawałki, które maja zrobić szał w danej chwili na "scenie" Pogra sie to chwile na imprezach, ludzie sie przy tym spuszczą, utwór pójdzie w totalne zapomnienie, zmieni sie nieco styl, nowe chwiłowki sie pojawią.
W dzisiejszych czasach zrobic kawałek, który za 5 lat dalej bedzie "wielki" to nie lada wyczyn i prawde mówiąc kwestia przypadku według mnie.

Awatar użytkownika
Astral
Elite User
Posty: 4902
Rejestracja: 05 lip 2006, 15:12
Lokalizacja: STOLICA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: najgorszy,najsłabszy,najbardziej zenujący...

Post autor: Astral » 28 kwie 2017, 12:45

http://classic.beatport.com/release/iscream/1984247
Co ludzmi kieruje ze nie wstydza sie "wystawiac" swiatu takie niedorobione demo ?

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: najgorszy,najsłabszy,najbardziej zenujący...

Post autor: *JetMan* » 07 maja 2017, 13:39

https://www.youtube.com/watch?v=QcZUynSK_9Y

nic nowego. polecam lekture komentarzy :D

Captain Hook - Try Listening from Your Heart

[powinno miec tytul 'another shitty track' jak sugeruje jeden z komentujacych

alez ci 'tfórcy' musza miec polewe z tych tlumow ktore tego sluchaja i sie nad tym spuszczaja.
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Awatar użytkownika
bubblegum
Psylesia / TLG
Posty: 3042
Rejestracja: 20 cze 2005, 18:16
Kontaktowanie:

Re: najgorszy,najsłabszy,najbardziej zenujący...

Post autor: bubblegum » 07 maja 2017, 14:08

faktycznie shitty. Tym triple bassem już rzygam, dlaczego wszyscy producenci uważają, że to takie "psy"? Heh, w tym numerze się totalnie nic nie dzieje. Parę sampli, na nie wrzucone FXy i już mamy '"so psychedelic". Fuj.

Awatar użytkownika
Astral
Elite User
Posty: 4902
Rejestracja: 05 lip 2006, 15:12
Lokalizacja: STOLICA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: najgorszy,najsłabszy,najbardziej zenujący...

Post autor: Astral » 07 maja 2017, 22:35

Słabe to ale czy aż tak....?
Wiekszy chłam sie slyszy czesto.

A tak z innej beczki to Hypnokutik uwaza ze jego drugoi album jest lepszy od pierwszego, którego to brzmienie jest poniekąd jest dziecinne i naiwne jak on to sam stwierdził. Hehehe słabo ? :p
Coś czuje ze psytrance.pl to kolebka psytransowych "skurwysynów", którzy jak cos jest slabe to piszą jak jest, a nie pierdolą na pocieszenie "great work bro, full support" itp bredni.
Kiedys jeszcze psynews tez nie zostawiał suchej nitki na pseudo-gwiazdorach. Jak jest tam teraz nie wiem.

Awatar użytkownika
Astral
Elite User
Posty: 4902
Rejestracja: 05 lip 2006, 15:12
Lokalizacja: STOLICA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: najgorszy,najsłabszy,najbardziej zenujący...

Post autor: Astral » 07 maja 2017, 22:58

https://www.youtube.com/watch?v=-fLfHM3Vu4Q
Co to jest od 2:18 ? O zgrozo dlaczego wszyscy powielają ten schemat, który działa na mnie jak płachta na byka. Żeby nie wiem jak zajebiscie kawałek dalej sie rozwijał, nie jestem w stanie dalej sluchac numerów do końca, które bazuja na tego typu przejsciach. Offbeat ? Jakby kur** koza rytmicznie srała na bęben. :x
Hmm, dzieje sie oj dzieje...idą zmiany ?
Pewnie wielu nie zauwaza tego jak nie sledzą "njusóf", że coraz czesciej i coraz wieksze "formaty" sceny trans biora się za psytrance. Pominę fakt czy ten kawałek jest dobry (wedlug mnie nie), ale chodzi mi strikte o sam nurt ....eksperymentowania transowców z "ambitniejszym psy"
Teraz Richard Durrand, był Sean Tyas i wielu innych ma w swoim dorobku psy numery na przestrzeni 2016-2017.
Co o tym sądzicie ? Skad takie numery i po co ? Czyżby nowoczesne gówno-psytransowe masowe badziewie było odpowiedzią na stagnację w scenie trans ? Gdybam, bo nie ukrywam, że troche mnie to intryguje.

Czy nadejdzie dzien kiedy granica miedzy psy a transem sie tak zatrze, ze bedzie to jeden wielki gatunek ?

Kto nie widzi, ten slepy, ale "rewolucja" a wlasciwie "ewolucja" dzieje sie teraz :P
Te mieszanie gatunków przez "gwiazdeczki" to jedno, drugie to same zmiany w psytransie - tribal psy, który powoli zaczyna zalewać scene. Vini Vici, Highlight Tribe itp to aktualni prekursorzy, za którymi co bystrzejsi idą w ciemno wiedząc, że to najbliższa przyszłość psy (progresive)

Awatar użytkownika
bubblegum
Psylesia / TLG
Posty: 3042
Rejestracja: 20 cze 2005, 18:16
Kontaktowanie:

Re: najgorszy,najsłabszy,najbardziej zenujący...

Post autor: bubblegum » 07 maja 2017, 23:07

Astral pisze:
07 maja 2017, 22:58
https://www.youtube.com/watch?v=-fLfHM3Vu4Q
Co to jest od 2:18 ? O zgrozo dlaczego wszyscy powielają ten schemat, który działa na mnie jak płachta na byka. Żeby nie wiem jak zajebiscie kawałek dalej sie rozwijał, nie jestem w stanie dalej sluchac numerów do końca, które bazuja na tego typu przejsciach. Offbeat ? Jakby kur** koza rytmicznie srała na bęben. :x
Hmm, dzieje sie oj dzieje...idą zmiany ?
Pewnie wielu nie zauwaza tego jak nie sledzą "njusóf", że coraz czesciej i coraz wieksze "formaty" sceny trans biora się za psytrance. Pominę fakt czy ten kawałek jest dobry (wedlug mnie nie), ale chodzi mi strikte o sam nurt ....eksperymentowania transowców z "ambitniejszym psy"
Teraz Richard Durrand, był Sean Tyas i wielu innych ma w swoim dorobku psy numery na przestrzeni 2016-2017.
Co o tym sądzicie ? Skad takie numery i po co ? Czyżby nowoczesne gówno-psytransowe masowe badziewie było odpowiedzią na stagnację w scenie trans ? Gdybam, bo nie ukrywam, że troche mnie to intryguje.

Czy nadejdzie dzien kiedy granica miedzy psy a transem sie tak zatrze, ze bedzie to jeden wielki gatunek ?

Kto nie widzi, ten slepy, ale "rewolucja" a wlasciwie "ewolucja" dzieje sie teraz :P
Te mieszanie gatunków przez "gwiazdeczki" to jedno, drugie to same zmiany w psytransie - tribal psy, który powoli zaczyna zalewać scene. Vini Vici, Highlight Tribe itp to aktualni prekursorzy, za którymi co bystrzejsi idą w ciemno wiedząc, że to najbliższa przyszłość psy (progresive)
Dokładnie tak jak piszesz, mogę się z Tobą zgodzić. To się już dzieje i zaczyna zacierać, a będzie się tak mocno zamierać, że równicy za 5 lat nie będzie. I wszystko będzie wrzucane do jednego worka. Ten kawałek co wkleiłeś (dla mnie tez słaby) ale zobaczcie jak to brzmi. Jak czysty "uplifting trance" jaki grali arminy, tiesta, marco v i inni, tylko z bitem, bassem i otoczką "psy" (chociaz jej tam nie ma, właściwie to tylko bass i kick). Można to bardzo łatwo poznać po tym, że w tle niby bardzo dużo się dzieje. Na maxa dużo reverbu i białego szumu, który opada i wznosi sie co 8 oktaw.

Generalnie to kaszana się z tego robi, kolejny level mainstremu, ale ja juz to widzę od pewnego czasu.

Ciekawe jak będzie, czy scena przepoczwarzy się w totalną komercje, a my zostaniemy totalnym undergroundem? Bo raczej tak, skoro psy wchodzi w tamtą scenę. Nie jest odwrotnie. Na tym forum nadal piszą 3, 4 osoby :P

Awatar użytkownika
Astral
Elite User
Posty: 4902
Rejestracja: 05 lip 2006, 15:12
Lokalizacja: STOLICA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: najgorszy,najsłabszy,najbardziej zenujący...

Post autor: Astral » 07 maja 2017, 23:56

No tak, ale ciągle pozostaje jeden aspekt, który dośc mocno "poróżnia" trans i psy - imprezy. Mam na mysli głownie festiwale i wszelakiej masci open air'y. Zostawmy muzyke z boku. Same dekory i całą otoczka imprez psy to kosmos. W transie jest tez dobrze, aczkolwiek bardzo, bardzo inaczej. Jak połączyć te 2 światy ?

ps: zeby nie było że samo zło i transowcy nie potrafią zrobic dobrego psy.
https://www.youtube.com/watch?v=8mJlvyOuc-M
Wedlug mnie to jeden z najlepszych numerów wydanych w ubiegłym roku.

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: najgorszy,najsłabszy,najbardziej zenujący...

Post autor: *JetMan* » 08 maja 2017, 10:45

bubblegum pisze:
07 maja 2017, 23:07

Dokładnie tak jak piszesz, mogę się z Tobą zgodzić. To się już dzieje i zaczyna zacierać, a będzie się tak mocno zamierać, że równicy za 5 lat nie będzie. I wszystko będzie wrzucane do jednego worka. Ten kawałek co wkleiłeś (dla mnie tez słaby) ale zobaczcie jak to brzmi. Jak czysty "uplifting trance" jaki grali arminy, tiesta, marco v i inni, tylko z bitem, bassem i otoczką "psy" (chociaz jej tam nie ma, właściwie to tylko bass i kick). Można to bardzo łatwo poznać po tym, że w tle niby bardzo dużo się dzieje. Na maxa dużo reverbu i białego szumu, który opada i wznosi sie co 8 oktaw.

Generalnie to kaszana się z tego robi, kolejny level mainstremu, ale ja juz to widzę od pewnego czasu.

Ciekawe jak będzie, czy scena przepoczwarzy się w totalną komercje, a my zostaniemy totalnym undergroundem? Bo raczej tak, skoro psy wchodzi w tamtą scenę. Nie jest odwrotnie. Na tym forum nadal piszą 3, 4 osoby :P

dokladnie tak. mysle, ze co po niektorzy przewidzieli to juz jakis czas temu. komercyjna scena trance to grube worki pieniedzy ,obie sceny 'zyskaja' na przyplywie dodatkowych ludzi. jak pogodzic festiwale, nie wiem. gadalem ostatnio z kolezanka ktora jezdzi wylacznie na tego typu trans-spedy i nigdy nie byla na czyms w rodzaju ozory - byla zdziwiona ,ze nie ma tam czegos takiego jak 'strefa vip'. dla nas festiwal to cos zupelnie innego, tam masz po prostu odgrodzony obszar ze scena posrodku jak na koncercie rolling stones ;) i to wszystko. banal. byc moze polacza jedno z drugim, czyli oddzielona scena i miasteczko festiwalowe... na pewno cos wymysla, kasa napedza innowacje (albo regresje) ;)

kiedys to bylo nie do pomyslenia, zeby te sceny sie zaczely przenikac ale najwyrazniej komus na tym bardzo zalezy. stad naplyw chujowych 'artystow' typu ci wyzej wymienieni ktorzy uparcie nagrywaja proste banalne kawalki [ktore jednak na transowej scenie sa powiewem swiezosci] - i jest to forsowane, ktos to gra na festach itd. samo sie nie dzieje. za wszystkim stoi kasa i ukladziki. z niekorzyscia dla odbiorcow.

ciekawe kiedy pospolici psytransiarze w koncu powiedza 'dosyc, ta muzyka nie ma juz nic wspolnego z psytransem' ale byc moze nigdy, pokolenia sie zmieniaja mlodzi nie pamietaja jak bylo 15 lat temu ida na impreze i bawia sie do tego, co jest. i to nowe ksztaltuje ich gusta.
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Awatar użytkownika
Astral
Elite User
Posty: 4902
Rejestracja: 05 lip 2006, 15:12
Lokalizacja: STOLICA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: najgorszy,najsłabszy,najbardziej zenujący...

Post autor: Astral » 08 maja 2017, 11:01

Jest sporo aspektów, które cieżko byłoby pogodzić ze sobą. Każda scena ma pewne cechy charakterystyczne. Transy Hardstyle Hardcore maja cos takiego na wszystkich duzych eventach jak "Anthem", czyli po naszemu hymn imprezy. Kawałek przewodni, definiujący daną imprezę, będący mogłoby się wydawać najlepszy, a na pewno zauważalnie lepszy od pozostałych granych przez artystów. W psytransie cos takiego nigdy nie istniało i naprawde nie widze aby ta kwestia kiedykolwiek sie zmieniła.....chociaż, jest troche pewna grupa djów i kolaboracji, które miałyby siłe przebicia i mogłyby spróbwować, na początku, jednorazowo wproawdzic na jakis open air/festiwal i sprawdzić reakcję. Jak nie Vini Vici to może np ostatni krzyk "mody" Alpha Portal (Astrix + Ace Ventura) https://soundcloud.com/alpha-portal Grają imprezowo....
Przyznam szczerze, że tylko sobie tak gdybam, bo z racji tego, ze nie jezdze na imprezy tyle co kiedys (moze raz do roku...) to wielkiego wpływu takie zmiany by na mnie nie miały, co nie zmienia faktu, że wszystko co z psy zwiazane mnie interesuje.
Kolejna kwestia - dekoracje psychodeliczne vs. laser show w transach. Jedni lubią jedno, drudzy drugie, a "dziwadła" mojego pokroju i jedno i drugie :P Ale żeby jakos to rozsadnie połaczyć to nie wiem jakby to miało praktycznie wyglądać.

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: najgorszy,najsłabszy,najbardziej zenujący...

Post autor: *JetMan* » 08 maja 2017, 12:48

co do tych 'anthems'- w czasach kiedy vini-srici jest uwazane za jakies spektakularne muzyczne odkrycie wszystko jest mozliwe...
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Awatar użytkownika
Astral
Elite User
Posty: 4902
Rejestracja: 05 lip 2006, 15:12
Lokalizacja: STOLICA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: najgorszy,najsłabszy,najbardziej zenujący...

Post autor: Astral » 17 maja 2017, 12:10

Kolejny przykład jak nowoczesne remixy starych klasyków sa..........totalnie zjebane

Astrix - Oranda (XI Live Remix)
https://www.youtube.com/watch?v=bI0vNvA_ptA
Po 5:58....co tam sie stało ? Ano nic. Jebane Antyqlimaxy zamiast pociągnać to dalej to jest "zjazd". To tak jakby przed orgazmem kazano ci "wyciągnąć" i skonczyć a potem argumentować tak, że teraz tak wygląda seks. LOL

https://www.youtube.com/watch?v=V7mvyXLyzJg
5:50+ / 6:16+ A tutaj oryginał i od razu porównanie jak to powinno wygladac (imho)
Przecudownie napierdala :)

Awatar użytkownika
user_friendly
Elite User
Posty: 530
Rejestracja: 15 sty 2014, 21:23
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: najgorszy,najsłabszy,najbardziej zenujący...

Post autor: user_friendly » 18 maja 2017, 20:51

Jak już Astral napomniałeś o Hardstyle czy Hardcore to uwielbiam te melodie;

Angerfist - take u back
Headhunterz - the end of my existence
Josh wesh - houze music <3
Angerfist - Conspiracy

To tak na szybko, bo kilka naprawdę mocarnych melodii z wyżej wymienionych gatunków uwielbiam.

Awatar użytkownika
Astral
Elite User
Posty: 4902
Rejestracja: 05 lip 2006, 15:12
Lokalizacja: STOLICA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: najgorszy,najsłabszy,najbardziej zenujący...

Post autor: Astral » 19 maja 2017, 09:54

Hardcore to jedno, ale mnogośc melodi w obecnym hardstyle jest tak przytłaczająca, że nawet mnie dosłownie mdli.
Kiedys lubiłem hardstyle, tak do 2014, wszystko potem zrobiło sie "ciotowate" i przeistoczyło sie w cos co mnie odrzuca.

https://www.youtube.com/watch?v=lyiT-x18-qM
1:57+
To taki rodzynek :)

Awatar użytkownika
Halluciluna
Elite User
Posty: 275
Rejestracja: 16 gru 2012, 16:13
Lokalizacja: Nibiru
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: najgorszy,najsłabszy,najbardziej zenujący...

Post autor: Halluciluna » 13 lip 2017, 21:49

Nosz jak można było zrobić coś takiego z tym jakże przecudnym, mistycznym klasykiem!
https://www.psyshop.com/shop/Downloads/ ... dw261.html
Psychedelia Always In My Heart

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: najgorszy,najsłabszy,najbardziej zenujący...

Post autor: *JetMan* » 14 lip 2017, 11:10

to nie ostatnie profany ostatnich miesiecy.. ,ze wspomne chociazby ostatniego potworka od talamasca :D
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: najgorszy,najsłabszy,najbardziej zenujący...

Post autor: *JetMan* » 10 wrz 2017, 15:10

i tak oto, po ponad 19 latach mojego sluchania tej muzyki, oficjalnie ustawiam krzyz nad grobem z napisem psytrance ;)

https://www.facebook.com/4Clubberspl/vi ... 004500702/

[Sorry Astral, musialem ;) ]
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Odpowiedz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości