chill out ambient

Ogólna dyskusja na temat Psychedelicznego Transu :: General discussions about Psytrance

Awatar użytkownika
marion
Psylesia / Ashoka
Posty: 3059
Rejestracja: 07 lut 2004, 19:32
Lokalizacja: higher states of consciousness
Kontaktowanie:

chill out ambient

Post autor: marion » 11 lis 2005, 12:44

z reguly po calodziennym sluchaniu psytrance/goa wieczorem uwielbiam zrelaksowac sie przy dobrych chillujacych dzwiekach, zauwazylem jednak ze wiekszosc czego slucham to starocie a wszystko nowe na co natrafiam to z pprawdziwa muzyka chillout'owa ma niewiele wspolnego...
stad prosba, czy moglibyscie polecic mi jakie sa wasze ulubione albumy i skladanki dotykajace wlasnie ten gatunek..., ewentualnie jakie nowosci (warte poswiecenia uwagi) wyszly w ostatnim czasie...,

ja zaczynam:
Aes Dana - Memory Shell
Matenda - Chilling Matenda
Emou - still... pretty good year (bardzo fajny albumik)
no i Shpongle wszystkie plytki ...
Obrazek

Awatar użytkownika
Gamma
Orthodox Caveman
Posty: 1082
Rejestracja: 25 lut 2005, 12:05
Lokalizacja: Silesia
Kontaktowanie:

Post autor: Gamma » 11 lis 2005, 13:44

no to lece wedlug alfabtu... dla ulatwienia podam tez daty wydania. :)

aes dana - season 5 [2002]
aes dana - memory shell [2004]
asura - code eternity [2000/2001]
asura - lost eden [2003]
aural planet - lightflow [1997]
banco de gaia - last train to lhasa [1995]
carbon based lifeforms - carbon based lifeforms [2003]
cell - phonic peace [2005]
celtic cross - hicksville [1998]
digital mystery tour - digital mystery tour [2001]
doof - it's about time [2000]
downhill - silent city [2003]
entheogenic - entheogenic [2002]
entheogenic - spontaneous illumination [2003]
entheogenic - dialogues ... [2005]
hallucinogen - in dub [2002]
lumen - esperanto [2003]
ott- blumenkraft [2003]
matenda - chilling matenda [2004]
saafi brothers - midnight's children [2000]
saafi brothers - mystic cigarettes [1997]
shpongle - wszystko...
shulman - sound scapes and modern tales [2002]
shulman - in search of a meaningful moment [2003]
solar fields - reflective frequencies [2001]
solar fields - blue moon station [2003]
the infinity project - mystical experiences [1995]
tripswitch - circuit breaker [2005]
total eclipse - violent relaxation (cd2) [1996]
younger brother - a flock of bleeps [2003]


i jeszcze amorphous androgynous ,biosphere, future sound of london, galaxy, toires, ishq, the orb...

+ masa swietnych kompilacji (np. cala seria fahrenheit project, eclipse, the mystery of the yeti, )

i masa swietnych pojedynczych trackow...

pewnie troche rzeczy mi ucieklo z pamieci...


Pozdrawiam :D
Plytki na sprzedaz -> psytrance / goa / dark / full on / chillout / ambient / inne :
https://www.discogs.com/seller/.Gamma./profile

Awatar użytkownika
double miu
Elite User
Posty: 940
Rejestracja: 02 kwie 2004, 12:25
Lokalizacja: Twierdza glogau
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: double miu » 11 lis 2005, 15:48

entheogenic na pierwszym miejscu...dla mnie shpongle im do piet nie dorasta tylko niech
mnie nikt zle nie zrozumie lubie shpongla ale to nie ta bajka :)
Carbon based lifeforsm....cudo!!!!

potem
Timewarp
Banco de Gaia
Aes Dana
Aural PLanet z plytka Lightflow ktora odkrylem na nowo ostatnio jak nie mialem czego sluchac tylko to na kasetce i biednym radyjku (ach te studenckie zycie:()
no i taki "chill outy" jak Aphex Twin,miuziq.

straszny sentyment mam tez do kompilacji Mangoa...najlepszy set chillowy jaki w zyciu slyszalem...
::SUMMER SOUND OF POLAND coalition::8 ZL DROZEJ USER::

Awatar użytkownika
mescarajah
Mesca
Posty: 777
Rejestracja: 27 mar 2005, 23:31
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Post autor: mescarajah » 11 lis 2005, 16:50

Ja tez duzo slucham takiego chillu jak wy, ale takze na noc b. lubie odpalic taki album:

yen pox - new dark age

Jest to darkambient - nie majacy duzo wspolnego z chillem. Przy tym mozna sie jedynie shizowac i bac jak h... hahah :D Polecam ;- ) !! Horror Music Rox! :)

Awatar użytkownika
Gamma
Orthodox Caveman
Posty: 1082
Rejestracja: 25 lut 2005, 12:05
Lokalizacja: Silesia
Kontaktowanie:

Post autor: Gamma » 11 lis 2005, 17:27

mescarajah pisze:Ja tez duzo slucham takiego chillu jak wy, ale takze na noc b. lubie odpalic taki album:

yen pox - new dark age

Jest to darkambient - nie majacy duzo wspolnego z chillem. Przy tym mozna sie jedynie shizowac i bac jak h... hahah :D Polecam ;- ) !! Horror Music Rox! :)
chyba nie chodzi o dark ambient. kupe rzeczy moglbym wymienic z dark ambientu i pochodnych, ale to chyba nie oto chodzi... chodzi o pozytywna energie, a nie mroczne wkrety... pytanie bylo chyba jasne w tym temacie, tematyka forum tez jest chyba jasna...

horror music sux !
Plytki na sprzedaz -> psytrance / goa / dark / full on / chillout / ambient / inne :
https://www.discogs.com/seller/.Gamma./profile

Awatar użytkownika
mescarajah
Mesca
Posty: 777
Rejestracja: 27 mar 2005, 23:31
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Post autor: mescarajah » 11 lis 2005, 17:34

Gamma pisze:
mescarajah pisze:Ja tez duzo slucham takiego chillu jak wy, ale takze na noc b. lubie odpalic taki album:

yen pox - new dark age

Jest to darkambient - nie majacy duzo wspolnego z chillem. Przy tym mozna sie jedynie shizowac i bac jak h... hahah :D Polecam ;- ) !! Horror Music Rox! :)
chyba nie chodzi o dark ambient. kupe rzeczy moglbym wymienic z dark ambientu i pochodnych, ale to chyba nie oto chodzi... chodzi o pozytywna energie, a nie mroczne wkrety... pytanie bylo chyba jasne w tym temacie, tematyka forum tez jest chyba jasna...

horror music sux !

Wiem dobrze ze chodzilo o chill - dlatego pisalem ze slucham tego samego co reszta ;- ) , ale tez lubie odpalic sobie cos z innej polki ambientowej ;- ) ... i napisalem w koncu, ze nie jest to muza pozytywna, wiec sie nie czepiaj :- D ...

Awatar użytkownika
marion
Psylesia / Ashoka
Posty: 3059
Rejestracja: 07 lut 2004, 19:32
Lokalizacja: higher states of consciousness
Kontaktowanie:

Post autor: marion » 11 lis 2005, 17:47

panowie: temat nie dotyczy tego czego sluchacie wieczorami..., (bo zacznie sie znowu ja slucham MWNN a ja astrali - choc naprawde nikogo to nie obchodzi) nie chodzi mi tez o wymienianie najbardziej popularnych albumow ktore znaja wszyscy..(bo np aphex twin-zna chyba kazdy),czy powtarzanie sie 10 razy typu "no ja tez slucham sphongle" chodzi mi o to abyscie polecili mi dobre albumy i skladanki a nie przepisywali to samo z posta wyzej...,

gamma: dzieki za zrozumienie :wink: (i do zobaczenia na djvd3, bo oczywiscie bedziesz :wink: )
Obrazek

Awatar użytkownika
Tribo oulus
Elite User
Posty: 724
Rejestracja: 11 sie 2004, 23:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: Tribo oulus » 11 lis 2005, 18:23

a ja polecam ( oprócz tego , co Gamma napisał ) również te , przepiękne albumy chillowe :

Hoopy Frood < Psychonaut > 2004
Kumba mela experiment < est of the river ganges > 2001
Indidginus < Mountain High > 2004
Androcell < Emotivison > 2004
Abakus < Tthat much closer to the sun > 2004
Kaya Project < Walking Through >

Awatar użytkownika
Jatab
Elite User
Posty: 1356
Rejestracja: 09 wrz 2003, 11:01
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: Jatab » 12 lis 2005, 01:30

pomijając to, co zostało wymienione wcześniej dorzucę od siebie

Patchwork (albumy: Patchwork, Odeon, Marsmellow, Diorama)
Children Of The Bong
Ooze - Where the Fields Never End
kompilacje: Module 1, 2
Backroom Beats 1,2

Netri
MoonUnity
Posty: 122
Rejestracja: 14 mar 2005, 17:51
Lokalizacja: Gdansk
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: Netri » 12 lis 2005, 08:31

polecam:

bardziej orientalne:
Makyo - Rasa Bhawa, oraz Yashini

a poza tym:
Toires - Majmar oraz Sanati
Synestesia - Desiteratum

Awatar użytkownika
Styropian
Psytrance.pl / Psylesia / MAE
Posty: 4540
Rejestracja: 25 wrz 2003, 13:26
Lokalizacja: Katowice
Kontaktowanie:

Post autor: Styropian » 12 lis 2005, 11:25

:shock: myślałem ,że w tym temacie będę jakiś wyalienowany ;) a widze ,że nikt nie wymienił takiej perełki jaką jest HEALER

Healer - Wonderground [2000]
Healer - Higher Grounds [2004]
pozniejsze doznania wynagrodzily to tym ktorzy wiedzieli po co przyszli i tym ktorzy nie sa jak Styropian ograniczonymi lans-transiarzami ktorzy pewnego dnia mieli wizje jak powinna wygladac TRUE psychedelic imreza

Awatar użytkownika
Delix
LiquidSoundDivision
Posty: 116
Rejestracja: 11 sie 2004, 17:42
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: Delix » 15 lis 2005, 01:14

Marionku, rzuć uchem na :
Entropica "Sonic boom entropica prolifica" - raczej nie znajdziesz tam rytmu, to takie ponad 10-cio minutowe "plamy dzwiękowe" mocno hipnotyczne i ultra głębokie...Sally D. friendly...
...at the end of the tunnel I saw the Light, it was the most beautiful light i've ever seen...

Awatar użytkownika
Gamma
Orthodox Caveman
Posty: 1082
Rejestracja: 25 lut 2005, 12:05
Lokalizacja: Silesia
Kontaktowanie:

Post autor: Gamma » 15 lis 2005, 08:26

marion pisze: gamma: dzieki za zrozumienie :wink: (i do zobaczenia na djvd3, bo oczywiscie bedziesz :wink: )
Co Ty mnie tak namawiasz. :D


Tak wracajac do tematu to niektore pozycje Klausa Schulzea tez sie moga spodobac, mnie sie podobaja... np. plytka "are you sequenced". :D
Plytki na sprzedaz -> psytrance / goa / dark / full on / chillout / ambient / inne :
https://www.discogs.com/seller/.Gamma./profile

Awatar użytkownika
Krizz
Elite User
Posty: 760
Rejestracja: 17 mar 2003, 21:12
Lokalizacja: Kowary
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: Krizz » 15 lis 2005, 12:12

Nikt nie wymienił Galaxy - Angel? A to taki znakomity chilloucik... wręcz wzorcowy.

A Klaus rządzi kawałkami takimi jak P.T.O. z "Body Love 2" czy cudny Crystal Lake z "Mirage"...

Awatar użytkownika
Gamma
Orthodox Caveman
Posty: 1082
Rejestracja: 25 lut 2005, 12:05
Lokalizacja: Silesia
Kontaktowanie:

Post autor: Gamma » 15 lis 2005, 13:48

Krizz pisze:Nikt nie wymienił Galaxy - Angel? A to taki znakomity chilloucik... wręcz wzorcowy.
Wymeinielme Galaxy jakos calosc, bez wymieniania konktretnych plyt/trackow.
Pozdrawiam. :)
Plytki na sprzedaz -> psytrance / goa / dark / full on / chillout / ambient / inne :
https://www.discogs.com/seller/.Gamma./profile

Awatar użytkownika
Sloug
Elite User
Posty: 426
Rejestracja: 22 sie 2005, 13:42
Lokalizacja: AbsurdSquad
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: Sloug » 15 lis 2005, 15:32

a Bonobo, album Sweetness? słyszał ktoś? polecam
NIECH BĘDZIE POCHWALONY OJCIEC DYREKTOR I RENATA BEGER ZAWSZE DZIEWICA !!! ----- CHWDPiSiOR

------------------------------------------------

WWW.ABSURDVINYL.PL WWW.ABSURDSQUAD.PL

Awatar użytkownika
Krizz
Elite User
Posty: 760
Rejestracja: 17 mar 2003, 21:12
Lokalizacja: Kowary
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: Krizz » 15 lis 2005, 15:34

Gamma pisze: Wymeinielme Galaxy jakos calosc, bez wymieniania konktretnych plyt/trackow.
Pozdrawiam. :)
A fakt... nie zauważyłem. Zwracam honor.

Awatar użytkownika
padma
Respected User
Posty: 123
Rejestracja: 11 lut 2005, 22:07
Lokalizacja: Kace
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: padma » 15 lis 2005, 16:55

Polecam składanki Angel Tears i Sky dancing 1 i 2, rowniez orientalnie: Karsh Kale - indyjskie wokale + podklady elektroniczne i Nittin Shawney - ale nie wszystkie walki.
love is universal communication

Awatar użytkownika
amnesia
spiral.active.project
Posty: 1684
Rejestracja: 17 mar 2003, 14:52
Lokalizacja: Wenus / Wrocław
Kontaktowanie:

Post autor: amnesia » 15 lis 2005, 18:08

Sloug pisze:a Bonobo, album Sweetness? słyszał ktoś? polecam
:* Ci za ten album - zresztą wiesz :-)
Dobre i godne polecenia z pewnością jest Biosphere. Aż się dziwię, że specjalista od tego artysty Tretek jeszcze go nie wymienił :-)

Awatar użytkownika
Sloug
Elite User
Posty: 426
Rejestracja: 22 sie 2005, 13:42
Lokalizacja: AbsurdSquad
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: Sloug » 15 lis 2005, 18:12

true, Biosphere rocx. nie wiem czy ktoś już wspominał Shulmana i Boards of Canada
NIECH BĘDZIE POCHWALONY OJCIEC DYREKTOR I RENATA BEGER ZAWSZE DZIEWICA !!! ----- CHWDPiSiOR

------------------------------------------------

WWW.ABSURDVINYL.PL WWW.ABSURDSQUAD.PL

Odpowiedz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości