Kompilacja "Panta Deus" - 10 lat Psytrance.pl

Informacje i materiały promocyjne polskich artystów i wytwórni :: Info & promotional materials of Polish artists & labels
Awatar użytkownika
Templar
Psytrance.pl
Posty: 1834
Rejestracja: 16 mar 2003, 22:35
Lokalizacja: Gdańsk / Konsorcjum
Kontaktowanie:

Re: Kompilacja "Panta Deus" - 10 lat Psytrance.pl

Post autor: Templar » 25 lip 2011, 16:10

Psysutra pisze:Jestem zbity z tropu jeśli o Deus Ex. Ale przyczynę zachowam dla siebie bo nie wiem czego jest faktycznym wynikiem.
Nie wiem o co chodzi, bo nie powiedziałeś, ale mogę się tylko domyślać, że pewnie o brzmienie. Jeśli o mnie i wielu innych odbiorców chodzi, to wszystko gra, ale podkreślam, że słuchamy tego z innych perspektyw. Odezwał się w Tobie znowu inżynier, który pucuje kryształowe brzmienie do upadłego i będzie wiecznie niezadowolony, a nie muzyk. ;) Na przyszłość proszę też o dopowiadanie swoich myśli, bo takie komentarze jak powyższy niczego nie wnoszą, a w pełni rozwinięte przydałyby się na przyszłość odnośnie tego co można poprawić, ulepszyć itd.

Dzięki wszystkim za dotychczasowe komentarze, cieszę się, że kompilacja się podoba. Liczę na kolejne, mam nadzieję, że obszerne - faworyty, co się podoba, co ew. nie.

Jak wspomniał JetMan, kompilowanie składaka to nie rurki z kremem, ale biorąc pod uwagę efekt - było warto. :)

Przekroczyliśmy właśnie pół tysiąca downloadów na Ektoplazm - biorąc pod uwagę, że kompilacja śmiga dopiero kilka godzin to niezły wynik. :) Linki i promocja poszły gęsto w świat na FB oraz polskie i zagraniczne strony.
Whatever happened to Gary Cooper, the strong, silent type?

Awatar użytkownika
Psysutra
Cronomi Records
Posty: 4875
Rejestracja: 24 mar 2008, 12:32
Lokalizacja: Katowice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kompilacja "Panta Deus" - 10 lat Psytrance.pl

Post autor: Psysutra » 25 lip 2011, 16:15

Niestety, po krótkiej konsultacji ze Space Elementem wyszło na to że zawiniłem ja... No cóż... Może nie będzie walić aż tak po uszach. Nie powiem co dokładnie, bo się wyczulicie cwaniaczki :>

Karolu, nie jest to techniczny problem (chociaż jak dla mnie mój numer na tle kompili brzmi całkiem słabo- miks zrąbałem i kropka) tylko merytoryczno-techniczny. Cóż, nie przewidziałem takiej akcji no i wyszło jak wyszło. Nauczka na przyszłość jest.

Niemniej kompila zajebista- przekrojówka jak nic. Następnym razem walić trzeba 3 płytki by ogarnąć naszych kochanych chillouciarzy. Bo chyba tylko tego mi zabrakło- takiego klasycznego podniosłego chilloutu jakim nas w Katowicach raczą. Ale 2 płyty to za mało by to wszystko ogarnąć.

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: Kompilacja "Panta Deus" - 10 lat Psytrance.pl

Post autor: *JetMan* » 25 lip 2011, 16:21

Pamietaj, ze polaczenie tak roznych styli i gatunkow w 1 wydawnictwie to nie jest prosta sprawa. Mi tam Twoj numer brzmi dobrze- chociaz wiem, co masz na mysli ;)

Ale ale.. piszmy o muzyce, nie o brzmieniu. J-M odwalil kawal dobrej roboty :)
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Awatar użytkownika
Deranger
Elite User
Posty: 220
Rejestracja: 02 cze 2005, 16:39
Lokalizacja: Śląsk
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kompilacja "Panta Deus" - 10 lat Psytrance.pl

Post autor: Deranger » 25 lip 2011, 18:37

Długo kazaliście czekać !!
Rewelacja !!! :D :D :D :D :D
GG 2565372

Awatar użytkownika
Templar
Psytrance.pl
Posty: 1834
Rejestracja: 16 mar 2003, 22:35
Lokalizacja: Gdańsk / Konsorcjum
Kontaktowanie:

Re: Kompilacja "Panta Deus" - 10 lat Psytrance.pl

Post autor: Templar » 25 lip 2011, 18:37

Obrazek

:twisted:
Whatever happened to Gary Cooper, the strong, silent type?

Awatar użytkownika
Astral
Elite User
Posty: 4902
Rejestracja: 05 lip 2006, 15:12
Lokalizacja: STOLICA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kompilacja "Panta Deus" - 10 lat Psytrance.pl

Post autor: Astral » 25 lip 2011, 18:52

A btw, master leży i kwiczy. Kto to masterował ? Majk ?
Cos chyba poszło nie tak. Dźwięk wydaje sie byc jakis stłumiony jakby bez dynamiki. Czy oby niezmasterowane pliki nie zostały umieszczone na ektoplaźmie ?

Awatar użytkownika
mescarajah
Mesca
Posty: 777
Rejestracja: 27 mar 2005, 23:31
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Re: Kompilacja "Panta Deus" - 10 lat Psytrance.pl

Post autor: mescarajah » 25 lip 2011, 20:55

Astral pisze:A btw, master leży i kwiczy. Kto to masterował ? Majk ?
Cos chyba poszło nie tak. Dźwięk wydaje sie byc jakis stłumiony jakby bez dynamiki. Czy oby niezmasterowane pliki nie zostały umieszczone na ektoplaźmie ?

No niestety musze potwierdzic ze cos jest BARDZO nie tak. Przynajmniej w wersji mp3 bo tylko taka narazie sciagnalem. Porownalem to z moim suchym renderem wlasnego kawalka. Kawalki byly obrabiane bo slychac roznice co do EQ oraz widze ze byly przepuszczone przez Limiter. Nie wiem TYLKO czemu sa ciche - ONE Trzymaja poziom rzedu -6dB !!! Co jest nie tak? Ektoplazm zjebal prawdopodobnie ten poziom bo nie wierze aby Mike wyslal im pliki az tak ciche po masteringu ktore powinny miec gdzies -0.1dB max

Techcznie patrzac i to tlumaczac - przez ten caly zabieg kazdy numer stracil bardzo duzo dynamiki, która moglby miec jakby dochodzil do gory headroom. Kawalki wygladaja jakby zostaly splaszczone limiterem ustawionym nie na 0dB na wyjsciu tylko -6dB. Przez to cala rozdzielczosc przeznaczona na dynamike nie jest wykorzystana. W dodatku iz jest to roznica nie liniowa a rosnaca logarytmicznie strata dynamiki jest kolosalna. 100x lepiej by bylo jakby w ogole nie bylo tam teraz limitera. Najbardziej sie obawiam ze to ectoplazm sciszyl nam juz kawalki Ktore byly ustawione na 0dB (tak brzmialy previews) o 50% co jeszcze bardziej pogarsza jakosc niz samo ustawienie limitera na -6dB za mixem.... WTF?!

Dla porownania nagralem moj numer do wave z kawalka z ectoplasm a pozniej wersje po masteringu wlasnym. Zobaczcie o co kaman:

Puscilem jeden za drugim w playerze tylko zmienilem volume suwakiem od playera aby nie wjechalo zbyt ostro. Obadajcie sobie w AudioEdytorze poziomy.

http://www.speedyshare.com/files/29575767/WTF.mp3


: /

Awatar użytkownika
Aquilpra
Aquilpra
Posty: 42
Rejestracja: 12 sty 2009, 00:35
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kompilacja "Panta Deus" - 10 lat Psytrance.pl

Post autor: Aquilpra » 25 lip 2011, 23:13

Ja ściągłem dwie wersje (FLAC/mp3) i to o czym piszecie powyżej dotyczy wersji mp3, bo FLAC'ki są ok. Czyli jak widać Ektoplazm coś spieprzył, a szkoda, bo większość ludzi zadowoli się pewnie empetrójką.
A kompilacja naprawdę zacna :)

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: Kompilacja "Panta Deus" - 10 lat Psytrance.pl

Post autor: *JetMan* » 25 lip 2011, 23:25

uff.. dobra wiadomosc.

sciagam juz zarowno WAV jak i FLAC'a.. :)
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Awatar użytkownika
bubblegum
Psylesia / TLG
Posty: 3042
Rejestracja: 20 cze 2005, 18:16
Kontaktowanie:

Re: Kompilacja "Panta Deus" - 10 lat Psytrance.pl

Post autor: bubblegum » 25 lip 2011, 23:45

Ja również potwierdzam - w przypadku porównania mp3 do wave różnica poziomów jest zauważalna.

A co do samego masteringu to chylę czoła. Mike odwalił kawał dobrej roboty, tym bardziej, że każdy podsyłał swój własny miks, robiony na swój sposób. Niektórzy lepiej, niektórzy gorzej. Mój numer w dużej mierze był robiony jeszcze na słuchawkach ;) Właściwie dopiero po tym tracku kupiłem monitory.

Także wielkie dzięki, good job :)

Awatar użytkownika
Just-Mike
Psytrance.pl / Stellar Magnitude / MAE
Posty: 678
Rejestracja: 19 mar 2003, 18:56
Lokalizacja: Warszawa / Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Kompilacja "Panta Deus" - 10 lat Psytrance.pl

Post autor: Just-Mike » 25 lip 2011, 23:47

Jeszcze nie ściągałem materiału z Ektopazm, ale z tego co czytam od was, to wina Ekto. Oni kodowali do mp3 i flac. Ciekawe, czy jest opcja podmianki tej paczki mp3, bym zakodował sam i im wysłał.

Ja oczywiście podciągnąłem pod -0.1db, nie wypuściłbym materiału na -6db ;]
Mesca, leciutko półką podniosłem tylko u ciebie jasność i wstawiłem limiter żeby nie przechodziło przez 0db. Nic więcej nie robiłem, bo tylko można było popsuć :-)
Obrazek

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: Kompilacja "Panta Deus" - 10 lat Psytrance.pl

Post autor: *JetMan* » 25 lip 2011, 23:52

a jak wypada porownanie WAV i FLAC'a? Sciagnal juz ktos obie wersje? Przy tempie tranferu z Ekto u mnie troche to jeszcze potrwa... :)

Mike- bledy sie zdarzaja jak zawsze przy serwisach tej objetosci-np. w innym albumie, ktory byl wrzucany dzisiaj nie dodali 1 numeru do tracklisty :) @ do Basiliska powinien wyjasnic ta kwestie.
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Awatar użytkownika
bubblegum
Psylesia / TLG
Posty: 3042
Rejestracja: 20 cze 2005, 18:16
Kontaktowanie:

Re: Kompilacja "Panta Deus" - 10 lat Psytrance.pl

Post autor: bubblegum » 25 lip 2011, 23:54

ja mam tylko wersje mp3 i wave. Po kilkakrotnym porównaniu stwierdzam - różnica kolosalna.

Awatar użytkownika
Astral
Elite User
Posty: 4902
Rejestracja: 05 lip 2006, 15:12
Lokalizacja: STOLICA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kompilacja "Panta Deus" - 10 lat Psytrance.pl

Post autor: Astral » 26 lip 2011, 00:26

bubblegum pisze:ja mam tylko wersje mp3 i wave. Po kilkakrotnym porównaniu stwierdzam - różnica kolosalna.
Ja po kilkukrotnym sprawdzeniu stwierdzam ze róznica niemalze nieslyszalna. Oczywiscie jedno to cbr lame 3.98 mp3 a drugie wav, wiec teoretycznie jakas róznica w jakosci jest. Nie wydaje mi sie jednak aby to było to o czym pisaliscie. Po 2-3 razy przeslucham z grubsza kawałki 11, 12, 13 mp3 i wav i obie wersje brzmią z podobnie "dynamicznie".

Awatar użytkownika
Just-Mike
Psytrance.pl / Stellar Magnitude / MAE
Posty: 678
Rejestracja: 19 mar 2003, 18:56
Lokalizacja: Warszawa / Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Kompilacja "Panta Deus" - 10 lat Psytrance.pl

Post autor: Just-Mike » 26 lip 2011, 00:47

i jeszcze powiedz, że słuchasz w Windows Media Player?
Obrazek

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: Kompilacja "Panta Deus" - 10 lat Psytrance.pl

Post autor: *JetMan* » 26 lip 2011, 00:56

:D

ojeju jeju roznica pomiedzy mp3 a wav czy FLAC jest duza - obojetnie co bysmy nie zrobili bedzie to slychac na glosnikach za 2tys zl [mniej] i tych za 25k - bardziej :D
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Awatar użytkownika
Just-Mike
Psytrance.pl / Stellar Magnitude / MAE
Posty: 678
Rejestracja: 19 mar 2003, 18:56
Lokalizacja: Warszawa / Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Kompilacja "Panta Deus" - 10 lat Psytrance.pl

Post autor: Just-Mike » 26 lip 2011, 01:11

Ja z tym Windows Media Player poważnie pytam, tam jest jakiś durny automatyczny detektor poziomu głośności i Ci reguluje poziom dynamicznie coś jak kompresor z release 30 sekund...
Obrazek

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: Kompilacja "Panta Deus" - 10 lat Psytrance.pl

Post autor: *JetMan* » 26 lip 2011, 01:15

haha wlasnie dlatego go nie uzywam.. :) To bylo bardziej do naszego 'dyzurnego' forumowego diabla, czyt. Astrala :D

Wyglada na to, ze calosc wav/flac sciagnie sie dopiero jutro - wtedy tez bede mogl cos wiecej napisac.

Anyway - na chwile obecna u mnie Download count: 1,045. i nie, zebym byl jakims maniakiem statystyk, ale musze przyznac iz jak na 1szy dzien to jest Bardzo Dobra Liczba. :)
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Awatar użytkownika
Astral
Elite User
Posty: 4902
Rejestracja: 05 lip 2006, 15:12
Lokalizacja: STOLICA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kompilacja "Panta Deus" - 10 lat Psytrance.pl

Post autor: Astral » 26 lip 2011, 01:18

Just-Mike pisze:i jeszcze powiedz, że słuchasz w Windows Media Player?
Nie. Winampa a czasem foobara.
*JetMan* pisze::D

ojeju jeju roznica pomiedzy mp3 a wav czy FLAC jest duza - obojetnie co bysmy nie zrobili bedzie to slychac na glosnikach za 2tys zl [mniej] i tych za 25k - bardziej :D
Ale piszesz ogólnie mniemam, tak ? Bo konkretnie ta skladanka widze ze ci sie jeszcze nie sciągnęła. Dyskusji na temat czy jest duza róznica czy nie (ogólnie wav vs. mp3) nie bede tu wszczynał bo mogloby to sie źle skonczyc...
Trzymajmy sie wiec tematu :)

Numer Aqulipri
góra wav, dół mp3
Obrazek

a tutaj na analizatorze widma
mp3
Obrazek
wav
Obrazek

Nie widze tu nic nadzwyczajnego. Zwyczajna strata jakosci przy kompresji do mp3. O co chodzi z tymi -6db?
Ostatnio zmieniony 26 lip 2011, 01:32 przez Astral, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: Kompilacja "Panta Deus" - 10 lat Psytrance.pl

Post autor: *JetMan* » 26 lip 2011, 01:25

Astralny - pisze ogolnie bo mam dopiero 11% wav/flac jesli chodzi o PantaDeus. Porownuje plyty ktore mam w 320kbps mp3/flac/wav/cda -oczywiscie.

Masz racje ,trzymajmy sie tematu. :D Jutro podesle swoja recenzje, jesli mozna to bedzie tak nazwac. ;)
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Odpowiedz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość