FESTIWAL 2008

Wasze spostrzeżenia, uwagi, wspomnienia, info odnośnie transowych festiwali :: Your remarks & infos about trance festivals

Bede robił festiwal, bo:

1. chce zarobic uczciwe pieniadze 2. oraz zrobic impreze na poziomie i byc dobrym w tym temacie a swiat o nas uslyszy!
14
31%
1. chce aby duch transowej braci dawal nam sile 2. do dalszych dzialan na rzecz naszej wspolnoty i zmagan z wiecznie złą aurą z kosmosu a shiva nam to w koncu wynagrodzi!
31
69%
 
Liczba głosów: 45

Awatar użytkownika
Kino Oko
Bigwigs
Posty: 140
Rejestracja: 20 wrz 2006, 11:11
Kontaktowanie:

Post autor: Kino Oko » 05 cze 2007, 23:41

ja wiem
jestem za opcja nr 1

gadanie swiadczy, na tym to polega

JAH FREE PEOPLE
Posty: 27
Rejestracja: 16 maja 2007, 08:51
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: JAH FREE PEOPLE » 05 cze 2007, 23:46

nie badz taki madry. zajmij sie lepiej produkcja muzyki( slyszalem ze dobrze Ci wychodzi) a nie pisaniem mongolskich madrosci na forum

Awatar użytkownika
Kino Oko
Bigwigs
Posty: 140
Rejestracja: 20 wrz 2006, 11:11
Kontaktowanie:

Post autor: Kino Oko » 05 cze 2007, 23:48

bylem w ktoryms miejscu dla kogos nieuprzejmy?

JAH FREE PEOPLE
Posty: 27
Rejestracja: 16 maja 2007, 08:51
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: JAH FREE PEOPLE » 05 cze 2007, 23:54

nie. skad to przypuszczenie? robisz tylko ankiety, podsmiewasz sie tak sympatycznie. wez sie do roboty, jakies konkurs na remix zrob kino oko.

ja spadam z tego topicu i zagladac bede tylko na moj. jeszcze tego brakowalo zeby transiarzom przepychanki slowne na forum robil jakby malo miedzy soba mieli madrali

Awatar użytkownika
Kino Oko
Bigwigs
Posty: 140
Rejestracja: 20 wrz 2006, 11:11
Kontaktowanie:

Post autor: Kino Oko » 06 cze 2007, 00:03

prawda, jakis leniwy i otyly ostatnio jestem.

ale pozwolisz ze bede sie jeszcze podsmiewal tu i owdzie.

Awatar użytkownika
magnatec
Stellar Magnitude / MAE
Posty: 499
Rejestracja: 14 lip 2004, 22:41
Lokalizacja: wawa
Kontaktowanie:

Post autor: magnatec » 08 cze 2007, 04:07

Kino Oko pisze:pewnie ze tak
to ankieta humorystyczna
się uśmiałem...

P.S. Nie będę głosować na tak postawione pytania, ale dodam, że irytuje mnie (postanowiłem nie przeklinać) fakt, a bardzo często się zdarza, że szanownego organizatora nie stać nawet na to, ażeby zwrócić koszt taryfy, przejazdu, nie wspominając już o jakimkolwiek datku na rzecz grających, do czego może się już zwykli byli przyzwyczaić, albo i nastawić - uważam, że i sziwa i cała reszta spirytu ma tu gówno do powiedzenia

P.S.2 Ciekawe co by było jakby jakiś grajek zażyczył sobie ubezpieczyć swój sprzęt...? :twisted:

Awatar użytkownika
nomatrixx
Projekt Indra
Posty: 240
Rejestracja: 13 cze 2004, 20:07
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: nomatrixx » 08 cze 2007, 13:09

Sadze magnatec, ze to wiaze sie z nieunikniona profesjonalizacja sceny, jesli chcemy robic powazne imprezy i za nalezne nam za to pieniadze.dochodza tu rowniez kwestie zaiksu i placenia podatkow za to, co sie robi (jesli sie myle, to niech ktos mnie oswieci). moglby byc niezly pogrom gdyby jacys panowie natkneli sie na wszechobecne na bibach verbatimy itp...

Awatar użytkownika
biniu
Elite User
Posty: 775
Rejestracja: 26 lut 2004, 11:52
Lokalizacja: warszawa
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: biniu » 09 cze 2007, 04:55

ja zagłosowałem na 1 opcje poniewarz jeśli uda się zarobić to:
1 - jest motywacja do dalszego działania
2 - są fundusze by zrobić coś nastepnego i lepszego
3 - jeśli o nas usłyszą na scenie miedzynarodowej to jest promocja kraju i ogólnie sceny
4 - ludzie zawsze dużo lepiej sie przyłoża do orgzacji czegoś co da im profity i zarobek.....
a biń to tylko o darkach nawija...a gdzie Halucynogen? Etnica? Pleiadians? binio sprzedałeś swe transowe ideały za pare darkowych, judaszowych srebrników !
Wujkie Jurgen jest The BEST!!!!!!

Awatar użytkownika
Oliwia
Telepateam / Syndromm
Posty: 841
Rejestracja: 08 mar 2005, 13:17
Lokalizacja: Południowy Wschód Góry Lasy
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: Oliwia » 10 cze 2007, 00:42

biniu pisze: 4 - ludzie zawsze dużo lepiej sie przyłoża do orgzacji czegoś co da im profity i zarobek.....
Nie zawsze, bywałam na imprezach, które z pewnością przyniosły zyski organizatorom ( za granicą) a były na odwal się, niestaranne , nie ładne, nie przemyślane: tak po prostu jakby wystarczyło powiesic pare wyblakłych szmat i zaprosić kilka znanych nazwisk i kaska poleci....
The truth can not be said...
gg 5343579

Awatar użytkownika
Mauser
User
Posty: 79
Rejestracja: 17 mar 2003, 20:33
Lokalizacja: Gdańsk
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: Mauser » 11 cze 2007, 20:31

Fest z prawdziwego zdarzenia? Bez kasy? No przeciez to smieszne jest wogole prowadzic dyskusje na ten temat.

Przyklad: pierwszy lepszy profesjonalny festiwal np. Ozora czy Fullmoon. Klimat - istny miod, sziwe czuc w atmosferze az milo, jest milo rodzinnie a wszyscy dj-e sie usmiechaja, a co niektorzy tancza na djejce. Ale robia to za hajc. Jak sie nie zaplaci artyscie naleznego honorarium, to nie przyjedzie i koniec. Bedzie sie usmiechal tam, gdzie bedzie mial zaplacone. Tak samo umowa z wlascicielem terenu, nawet z jakims wywozicielem gowien z toi toiow - no przeciez to jest biznes jak kazdy inny, te usmiechniete twarze sa nastepswem - czy sie to komus podoba czy nie - pewnego wkladu finansowego. Za darmo mozna dostac w ryja i tyle.
Wiadomo, ze open-airek na 200-300 osob to jeszcze mozna ogarnac w kilka/kilkanascie osob. Grup robiacych u nas takie bibki jednodniowe tez jest troszke i chwala im za to. Ale kazdy z nich inwestuje w agregaty, ochrone, itd. Zebym nie zostal zle zrozumiany, jestem absolutnym zwolennikiem tego typu bibek, ale jesli ma to wygladac bardziej profesjonalnie, to po prostu potrzebna jest kapusta, a ja chcac wyjechac wypoczac te kilka dni, wole wydac 50E sie bawic na fescie gdzie jest wszystko dopiete na ostatni guzik niz siedziec przy jakims pierdzacym glosniku i sobie wkrecac film o sziwie... Po prostu spedzic czas w komfortowych warunkach, bo traktuje to jak urlop, ktory ma byc przyjemny, a nie uczestniczyc w survivalu, gdzie ktos chce udowodnic, ze 'bez hajcu to sie jednak da, a w koncu nie jedziemy dla pachnacych toi-toiow'.
Dla mnie to nie wszystko, ale zalezy to od punktu widzenia. Tylko nie zgodze sie z pierdoleniem, ze to o czym mowie da sie osiagnac bez $$.

Awatar użytkownika
tretek
spiral.active.project
Posty: 348
Rejestracja: 12 lis 2003, 18:12
Lokalizacja: transogród :)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: tretek » 11 cze 2007, 21:29

Myślę, że problem czy robić bibe dla sianka czy idei paru organizatorów już rozwiązało czego dowodem są piękne imprezy które u nas jednak się odbyły :wink:
Problemu ja nie mam gdy chce sobie pograć w domu, mam miły pokój sprzęt też jest i inne bajery też i jest gitara :D

Jednak gdyby zrobić coś nawet dla małej grupki znajomych musiałbym zorganizować jakieś pomieszczenie, nagłośnienie w przypadku biby w polu agregat itp. oczywiście koszty byłyby większe gdybym miał zrobić normalną imprezę. I raczej bym się starał by osiągneła jakiś poziom bo po prostu byłoby mi głupio jakby wszystko było na słowo i odwal się.

Czasem zdarza się że nie dostałem kasy nawet na bilet grając gdzieś, czasami bo biba nie wyszła a raz ktoś nie wyciągnął odpowiedniej sumy dla siebie... mniejsza z tym czasem takie rzeczy się zdarzają.

Fajnie byłoby jeździć gdzieś grać i nie męczyć kogoś o kasę bo by się ją miało ale tak po prostu nie jest. Ciekawe ile razy ktoś o dobrym sercu jechałby przez pół polski za swoje sianko i grał z uśmiechem ? :wink:
Moim zdaniem tak sie nie rozwinie żadna scena :lol:

Dla niektórych 200zł to już dużo dla niektórych 'dopiero' 2 tysiące. Faktem jest żeby zrobić dobrą imprezę na poziomie trzeba włożyć kasę. Czyli po prostu zainwestować. Moim zdaniem ktoś robiący dla idei będzie chciał wyjść na zero bo ten co będzie chciał zarobić może powiedzieć grającym że zwróci tylko za przejazd, ludziom żeby robili kupę w lesie a komuś innemu żeby się w ogóle odwalił. To głupie przykłady coś właśnie takiego.

Niestety organizacja imprezy a tym bardziej festu to nie ustawka na granie na haromijkach. Wymaga to zaangażowania ludzi i sprzętu a co za tym idzie pieniędzy. Więc normalne jest to , iż jednak trzeba się wykazać żyłką przedsiębiorcy i trzeba umieć liczyć. Jednak chyba najważniejsze jest by zrobić pierwszy krok... podjąć ryzyko, bo pieniądze jakoś można załatwić jednak trzeba mieć pewność że włożona kasa się zwróci po prostu. Zwykle jest tak że do jakiejś granicy im większą sumę załatwimy tym większa pewność że się zwróci jednak co wtedy gdy się nie zwróci :(

Szanujmy tych co ryzykują i nie należy karcić tych którzy nie muszą do tego dopłacać bo to dzięki nim scena rośnie w siłę.

Tak przy okazji naprawdę chciałem się przyłączyć do inicjatywy JAH FREE PEOPLE jednak nie będę miał na to czasu niestety, będę pracował.
Obrazek

Awatar użytkownika
magnatec
Stellar Magnitude / MAE
Posty: 499
Rejestracja: 14 lip 2004, 22:41
Lokalizacja: wawa
Kontaktowanie:

Post autor: magnatec » 15 cze 2007, 04:13

NOMA - profesjonalizacja sceny nie musi oznaczać od razu wchodzenia w ZAIKS i jego sprawki... Może się mylę, ale wydaje mi się, że gdyby stać Cię było na płytki oryginalne to bys je kupował... grać możesz z wypalanek jeśli posiadasz w domu oryginał - argumentacja w stylu "... nie chcę niszczyć oryginału..." w zaiksie przechodzi, to po pierwsze, a po drugie słyszałem kiedyś o jakims związku didżeji - składka śmieszna a masz z bani jakiekolwiek opłaty związane z graniem numerów na imprezach...

wracając jednak do kwestii samej imprezy - trzymam stronę Magnesa i chyba zagłosuje jednak na 1, bo jak gdzies przeczytałem tutaj na forum :) - dzięki temu, że organizatorzy płacą, wszyscy grajkowie chętniej grają...

poza tym, zawsze milej się robi cokolwiek wiedząc, że się na tym zarobi, bo można się temu poświęcić!

P.S. nie mylić poświęcenia z pasją

Awatar użytkownika
seismic
Seismic Activity / The Tribe
Posty: 935
Rejestracja: 19 lis 2003, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: seismic » 20 lip 2008, 11:17

"nie chcę niszczyć oryginału..." w zaiksie przechodzi, to po pierwsze,
a po drugie słyszałem kiedyś o jakims związku didżeji - składka śmieszna a masz z bani jakiekolwiek opłaty związane z graniem numerów na imprezach...
Zgadzam się, tu masz dobre informacje.True.
[...]
Mag zgadzam się też z tobą o honorowym podejściu do organizacji - tak aby i grający i imprezowicz nie został pokrzywdzonyi ale chyba nie uważasz że z takich polskich imprez dotrwasz na tym szczęśliwie do "emerytury" ? :-)
Taka młoda euforia stanie się z czasem w życiu męcząca - wszyscy wiedzą że w PL nie ma "rynku" na to.
Poprostu trzeba mieć inne zajęcie - przy dobrym szczęściu bliskie naszej dziedzinie,
a transową sztuke traktować jako pasja a nie rozwiązanie na życie. Nie uważasz?

P.S. Sorry że odbiegam od tematu.
"Tak będzie przy końcu świata: wyjdą aniołowie, wyłączą złych spośród sprawiedliwych i wrzucą w piec rozpalony; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów." [Mt 13,50]

Awatar użytkownika
salvi
Fantazja / MAE
Posty: 1406
Rejestracja: 06 cze 2004, 01:02
Kontaktowanie:

Re: FESTIWAL 2008

Post autor: salvi » 15 paź 2008, 14:06

z dupy wysrany temat. dziwi mnie prześmiewcza postawa Grzesia.

Awatar użytkownika
Wujek Jurgen
Banned User
Posty: 2513
Rejestracja: 21 lip 2004, 09:37
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: FESTIWAL 2008

Post autor: Wujek Jurgen » 16 paź 2008, 23:17

salvi jak zwykle dramatyzujesz...

Awatar użytkownika
magnatec
Stellar Magnitude / MAE
Posty: 499
Rejestracja: 14 lip 2004, 22:41
Lokalizacja: wawa
Kontaktowanie:

Re: FESTIWAL 2008

Post autor: magnatec » 22 lis 2008, 02:16

Magnes, dawaj ankietke na 2009 rok :P zróbmy z tego tradycje, ciekawe co w tym roku sądzą organizatorzy 8)
http://www.morenoise.eu
Wujek Jurgen 10.08.2006 - 23:58
to lump jeden ! łysy buc ! łachudrzyna ! wódki się ochlał i lans za dj-ką? :D

Awatar użytkownika
Artha
Cronomi Records / The Tribe
Posty: 937
Rejestracja: 25 mar 2003, 12:19
Lokalizacja: malbork
Kontaktowanie:

Re: FESTIWAL 2008

Post autor: Artha » 24 lis 2008, 17:07

Kino Oko za ile grasz live acty ? ;)

Awatar użytkownika
Styropian
Psytrance.pl / Psylesia / MAE
Posty: 4540
Rejestracja: 25 wrz 2003, 13:26
Lokalizacja: Katowice
Kontaktowanie:

Re: FESTIWAL 2008

Post autor: Styropian » 29 lis 2008, 14:13

Artha pisze:Kino Oko za ile grasz live acty ? ;)
Zacytują wpis pewnego użytkownika z innego forum:
kino oko... bliski znajomek znajomego,teraz podobno siedzi w chinach i tam zapierdala, w huj pieniedzy ma z grania itp...
:)
pozniejsze doznania wynagrodzily to tym ktorzy wiedzieli po co przyszli i tym ktorzy nie sa jak Styropian ograniczonymi lans-transiarzami ktorzy pewnego dnia mieli wizje jak powinna wygladac TRUE psychedelic imreza

Awatar użytkownika
Artha
Cronomi Records / The Tribe
Posty: 937
Rejestracja: 25 mar 2003, 12:19
Lokalizacja: malbork
Kontaktowanie:

Re: FESTIWAL 2008

Post autor: Artha » 06 gru 2008, 18:29

:)

Awatar użytkownika
Wujek Jurgen
Banned User
Posty: 2513
Rejestracja: 21 lip 2004, 09:37
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: FESTIWAL 2008

Post autor: Wujek Jurgen » 07 gru 2008, 00:24

Kino Oko ile dostaliście za BooM-a 2008 ? :D podobno na Was gwiazdali :D

Odpowiedz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości