TranceFuzja OA 10-12 Lipca 2009 k. Starogardu Gd

Wasze spostrzeżenia, uwagi, wspomnienia, info odnośnie transowych festiwali :: Your remarks & infos about trance festivals
Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: TranceFuzja OA 10-12 Lipca 2009 k. Starogardu Gd

Post autor: *JetMan* » 17 lip 2009, 23:29

Eh mysle, ze mylicie tutaj to, jak niektorzy do tego podchodza.
Moze taki MultiEvil wlasnie chce byc tak odbierany? [niektorzy na pewno
chca] ale to niech sie sam wypowie..

Co do jednostajnosci setow- owszem, sa nudne jak flaki z olejem sety i sporo
osob pewnie tak gra a wydaje im sie, ze sa nie wiadomo jak genialni.
Ale czy to dotyczy tylko darkow? Nie...

Dobre sety? A i owszem! Np Zimowy Demon.
Mozna znalezc gdzies na necie, chocby psytrance.cz. [ale nie wiem czy link dalej dziala]

http://www.psytrance.cz/music.php

Dj MiM - Winter Daemon

Jest tez gdzies indziej, poszukajcie, posluchajcie a potem ocencie.
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Osthato Chetowa
Medulla Oblongata
Posty: 340
Rejestracja: 16 mar 2007, 16:37
Lokalizacja: Wejherowo/Kaszuby
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: TranceFuzja OA 10-12 Lipca 2009 k. Starogardu Gd

Post autor: Osthato Chetowa » 17 lip 2009, 23:39

... wy i tak nie rozumiecie o co chodzi :wink: ...

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: TranceFuzja OA 10-12 Lipca 2009 k. Starogardu Gd

Post autor: *JetMan* » 17 lip 2009, 23:53

Ty i tak setow nie sluchasz to sie nie odzywaj! :P ;)
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Awatar użytkownika
Psysutra
Cronomi Records
Posty: 4875
Rejestracja: 24 mar 2008, 12:32
Lokalizacja: Katowice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: TranceFuzja OA 10-12 Lipca 2009 k. Starogardu Gd

Post autor: Psysutra » 18 lip 2009, 22:50

Cóż, na Transfuzję nie pojechałem z kilku powodów:
1. brak czasu / brak możliwości urlopu
2. brak gotówki
3. lineup głównie darkowy (Darków "stykło" mi na MG, gdzie już mi nosem wychodziły)

Cóż, postanowiłem wrzucić swoje 3 marne grosze do dyskusji (tyle, żebym znowu bana nie dostał, bo naprawdę kurwicy dostanę :D ).

Było napominane o tempie 150- czy to jest tylko wyróżnik darków?
Ależ skąd! Jest trochę Goa, Psychedelicu na tempie zbliżonym do 150 czy nawet je przekraczającym, więc błagam was, nie pierdolcie za przeproszeniem o tym już więcej, bo przelustrowałem temat (nie do końca od deski do deski, bo by mi żywota zabrakło, a czasu nie miałem by śledzić to na bieżąco).

Well, jeszcze trochę i będziemy się doszukiwać ile darku w darku, ile psychodelii w darku i po grzyba? Doszukiwanie się takich dosłownie pierdół zostawmy w spokoju, bo to jest BEZ CE LO WE.

Owe słowo "remont" praktycznie mnie zwaliło z krzesła :lol:, jednak ten filmik na YT autentycznie brzmiał jak remont drogi (młoty pneumatyczne i te sprawy), pracę maszyn w zakładach przemysłowych (pracuję tam, więc wiem w czym rzecz), chociaż nie zawsze maszyny napierdalają w takim tempie ;) i w ogóle nie dało się doszukać jakichkolwiek oznak psytransowego spiritu IMHO. Po prostu każdy napierdalał jak szło i się zastanawiałem, kiedy się tam zacznie pogo :roll: .

Anyway, jako maniak starego jak węgiel goa i psychodelii czasami lubię sobie poszaleć do darków żeby wyrzucić z siebie całą negatywność w sobie skumulowaną, by po prostu poczuć się wyczyszczonym z całego zła wyciekającego w postaci potu (bo jak się przy darkach nie spocić?). Maksymalnym limitem dla takiej sieczki, która w pewnych momentach przypomina mi Schranz jak dla mnie są 2-3 godziny, bo potem organizm mówi stanowcze NIE.

Lineup podany przez Aszpena nie jest doskonały, jednak byłbym dość przychylny takowemu, dodałbym jeszcze trochę morningów na wschód słońca. Lineup można by nawet porównać do utworu, gdzie rządki poniekąd zasada "pompki". Jednak czasami w środku imprezy są niemalże konieczne długaśne breakdowny w celu nabrania sił na kolejne szaleństwa, gdyż "na trzeźwo" napieprzanie na parkiecie ponad 3 godziny przekracza siły organizmu (no, chyba że mamy do czynienia z wyjadaczami "parkietów"- swoją drogą, smaczne drewienko? :) ).

Był też poruszany krótki wątek chaosu i harmonicznej sieczki- cóż, chaos czasami bywa fajny, a obecność industrialowych lub codziennych dźwięków pokroju borowania (którego dźwięku wręcz NIENAWIDZĘ, więc kontekstowo wyjdzie delikatny paradoks) jest OK do momentu kiedy nie osiągamy roztworu nasyconego (bo ile można słuchać wiertarki jak np. Nuclear Drill w wykonaniu Vigipirate czy pracy sztaplarki tudzież tłoka, którego pracę może czasami bit darku przypominać). W kilku wykonaniach Penty doszukałem się fajnych wstawek np. dźwięków z kreskówek, co mnie po prostu zmiotło :lol:
lub dźwięk klaksonu (Horn Please), który potrafił zaskoczyć.

Co do coverów i motywów rodem z Piły- temu mówię zdecydowane NIE! Dla mnie okładka ma przyciągnąć wzrok i zachęcić do tego, by na niej owy wzrok zawiesić na dłuższą chwilę i zachęcić do przesłuchania (chociaż czasami skrajnie okładka z wizerunkiem flaków czy widoku z Resident Evil rodem przykuje moją uwagę). A jak ma mnie zachęcić motyw śmierci i szatana? Drapiąc się po mózgoczaszce nie widzę tu jakiejkolwiek logiki. Zwłaszcza przy dekoracjach z takimi motywami- z takiej imprezy bym spierdalał gdzie pieprz rośnie w obawie, że zacznie się coś pokroju imprezy z filmu Blade Wieczny Łowca :P .

Oliwia, jasny gwint, jak ja bym chciał się znaleźć na imprezie z motywami słowiańskimi lub innymi pokroju prakultur obu ameryk i afryki (paradoksalnie tam jest wiele o śmierci i cierpieniu, jednak wygląda to inaczej). Takie wystylizowanie imprezy wg mnie nadaje naprawdę ciekawego ducha imprezie i można się trochę poczuć jak w starych czasach gdy się odbywały jakiekolwiek rytuały taneczne.

Darki- tak. Non-stop- definitywne NIE!

Awatar użytkownika
war
Medulla Oblongata
Posty: 866
Rejestracja: 27 sty 2007, 18:40
Lokalizacja: eudezet/wwo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: TranceFuzja OA 10-12 Lipca 2009 k. Starogardu Gd

Post autor: war » 19 lip 2009, 09:58

odezwało sie sumienie narodu ;p
it's not a drug it's a holly sacrament

Awatar użytkownika
biniu
Elite User
Posty: 775
Rejestracja: 26 lut 2004, 11:52
Lokalizacja: warszawa
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: TranceFuzja OA 10-12 Lipca 2009 k. Starogardu Gd

Post autor: biniu » 19 lip 2009, 14:15

jak nie byłeś na bibie to się nie mądrz...
set łapy nad ranem i popaya bardzo pasowały, livy w nocy też ,
popay ty napisz co to za numer z tym textem z filmu terminator vs jezus hihihi,
a biń to tylko o darkach nawija...a gdzie Halucynogen? Etnica? Pleiadians? binio sprzedałeś swe transowe ideały za pare darkowych, judaszowych srebrników !
Wujkie Jurgen jest The BEST!!!!!!

Awatar użytkownika
kudłaty
Be Psychedelic
Posty: 47
Rejestracja: 26 wrz 2005, 00:32
Lokalizacja: z księżyca (3city)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: TranceFuzja OA 10-12 Lipca 2009 k. Starogardu Gd

Post autor: kudłaty » 20 lip 2009, 14:01

no i zamiast o samej bibie to weszliscie na temat gatunkow.
moze inny topic trzeba by bylo zalozyc ?
ja tez nie przepadam co by nie powiedziec nie lubieee darkow, ale set papaya nad ranem w niedziele byl milusi zreszta tyle juz bylo powiedziane w tym topicu ze moj post nie ma sensu
pozdrawiam :)
muzyka jest dobra na wszystko :)

Awatar użytkownika
Ernest
Medulla Oblongata
Posty: 697
Rejestracja: 20 lis 2004, 03:37
Lokalizacja: Valhalla
Kontaktowanie:

Re: TranceFuzja OA 10-12 Lipca 2009 k. Starogardu Gd

Post autor: Ernest » 21 lip 2009, 13:59

A co do tego filmiku na jutub co tak wszyscy narzekacie że wiertarki - dźwięk "zmiażdżony" bo mikrofon kamerki nie ogarnia tak głośnego natężenia ot cała filozofia dlaczego brzmi jak "remont"... :roll:

Awatar użytkownika
Psysutra
Cronomi Records
Posty: 4875
Rejestracja: 24 mar 2008, 12:32
Lokalizacja: Katowice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: TranceFuzja OA 10-12 Lipca 2009 k. Starogardu Gd

Post autor: Psysutra » 21 lip 2009, 18:42

http://www.youtube.com/watch?v=q-5NPhoy ... re=related

tu już masz wyraźny materiał ;)

Tłok parowy jak nic :D

Awatar użytkownika
Pixel
Alien Bug
Posty: 1161
Rejestracja: 02 lip 2007, 13:55
Lokalizacja: wawa
Kontaktowanie:

Re: TranceFuzja OA 10-12 Lipca 2009 k. Starogardu Gd

Post autor: Pixel » 21 lip 2009, 20:13

Ernest, aż tak to ludzie nie są tepi i wyczaili że jest przester :P
Ale to nie o przester się rozchodzi, idzie usłyszeć co tam jest grane :)

Awatar użytkownika
Gobit
Ator Project / No Comment Records
Posty: 102
Rejestracja: 10 lut 2006, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: TranceFuzja OA 10-12 Lipca 2009 k. Starogardu Gd

Post autor: Gobit » 21 lip 2009, 21:20

ble bla ble ....
bełkot
totalny brak konsekwencji
i jadzior
oraz podbijanie ogladalności yt
FREE YOUR MIND (YOUR aSS WILL FOlloW...)

Awatar użytkownika
kace
Fantazja
Posty: 1549
Rejestracja: 12 gru 2003, 19:22
Lokalizacja: Warszawa/BMW
Kontaktowanie:

Re: TranceFuzja OA 10-12 Lipca 2009 k. Starogardu Gd

Post autor: kace » 21 lip 2009, 21:41

a co to Jadzior ?
"When the dance really possesses you, when there really is a dance, the dancer is no more, the dancer has disappeared; he doesn't exist..."

Awatar użytkownika
przemski
Medulla Oblongata / Fembot Electronic
Posty: 167
Rejestracja: 19 mar 2009, 21:23
Lokalizacja: Gdynia
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: TranceFuzja OA 10-12 Lipca 2009 k. Starogardu Gd

Post autor: przemski » 21 lip 2009, 22:26

wrzucanie calosci darkowego grania do jednego wora mija sie z celem i przeciez kazdy z was o tym dobrze wie!!!

porownując przykladowo numer:

http://www.youtube.com/watch?v=9hSMWdQNWvw

do tamtego gowna kazdy chyba slyszy ogromna roznice?

Kazdy bedzie uzywal swoich wlasnych argumentow gdyz kieruje sie czyms innym jezeli chodzi o muzyke wiec nie rozumiem dlaczego walkujecie ten temat juz kilka dobrych stron jak zdajecie sobie sprawe nikt nikomu nic nie wytlumaczy
Wrzyscy lubimy co innego, toczy sie konwersacja na temat Darku a dlaczego akurat na ten temat?
Bo chyba byly tez grane tak slabe fullony na tej imprezie ze byla to czysta dyskoteka ale nikt o tym akurat nie napisal!
Zadam pytanie-dlaczego?
Uwazam ze wrzucanie muzyki granej przez Dantrexa i projektu BioSynthesis do jakiejs bezsensownej negatywnej napierdalanki to grzech bo bylo to kilka godzin bardzo dobrej ciezkiej i przedewrzystkim psychodelicznej muzyki:).

Jezeli jestescie tacy wygadani to napiszcie cos o samej imprezie o dekosach miejscowce itp a nie tam zajmujecie sie jakims malo wnoszacym gadaniem o tym kto co lubi i czy jedno nalezy do drugiego czy nie nalezy i czy fajnie sie tego slucha na imprezie w nocu i w dzien!
"Prawdopodobnie najbardziej radykalna ekipa psychodeliczna, być może poza Brianem Jonesem i jego marokańskim koczownikiem z 1967, KoxBox, wypełniacze Duńskich parkietów, walą prosto z mostu."

Awatar użytkownika
kace
Fantazja
Posty: 1549
Rejestracja: 12 gru 2003, 19:22
Lokalizacja: Warszawa/BMW
Kontaktowanie:

Re: TranceFuzja OA 10-12 Lipca 2009 k. Starogardu Gd

Post autor: kace » 21 lip 2009, 22:53

nie słyszałem tam zbyt wielu fullonów nie mówiąc już o słabych
"When the dance really possesses you, when there really is a dance, the dancer is no more, the dancer has disappeared; he doesn't exist..."

Awatar użytkownika
☼ DigiTrip ☼
Elite User
Posty: 521
Rejestracja: 20 sie 2009, 00:09
Lokalizacja: bieda post-pruska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: TranceFuzja OA 10-12 Lipca 2009 k. Starogardu Gd

Post autor: ☼ DigiTrip ☼ » 30 gru 2011, 14:18

a moze by tak jeszcze raz ten festiwalik, w tym samym miejscu? ;P

watch?feature=player_detailpage&v=2nxTB69tmwE#t=213s
misie niechce

Odpowiedz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości