Psy Trance Party in Czech Republic

Światowe imprezy & festiwale psytrance :: World psytrance parties & festivals
Odpowiedz [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Awatar użytkownika
Styropian
Psytrance.pl / Psylesia / MAE
Posty: 4540
Rejestracja: 25 wrz 2003, 13:26
Lokalizacja: Katowice
Kontaktowanie:

Psy Trance Party in Czech Republic

Post autor: Styropian » 25 wrz 2003, 15:22

Jako, że mam blisko do naszych południowych sasiadów jestem dość częstym gościem na ich imprezach. I w kilku zdaniach chcialbym wam przedstawić ich scenę, a zarówno namówić by udać się do nich na imprezę. Naprawde warto.
Scenę czeską przedewszystkim tworzą dwie organizacje :
HEDONIX [www.hedonix.cz] , oraz SONIC DISTORTION [http://sonicdistortion.psytrance.cz] . Poza tymi dwoma organizacjami bardzo dobrze działają i propagują trance :SURFACE TENSION oraz TRIBAL VISION. Oczywiście jest też kilka mniejszych , które jednak nie mają tak dużego wpływu na scenę.
Imprezy transowe odbywają się głównie w dwóch rejonach : Praga i okolice , oraz na Morawach [rejon w Czechach] - Ostrava,Frydek Mistek,Havirow i inne miasta.
Lokalizacje klubów są dobre przez co nie trzeba błądzić po miastach. Kluby zazwyczaj są małe/średnie ale panuje w nich świetny klimat.
Wjazdy na imprezy są w porównaniu z Polską bardzo małe . Minimalna granica cenowa to 50-60 koron i to wcale nie znaczy,że impreza jest słabo obstawiona , bowiem za 50 koron dane mi było już usłyszeć dj TV [sonic distortion] czyli jednego z najlpszych czeskich dj w Czechach , a niechaj świadczy o tym fakt,ze grał on już nie tylko w większości czeskich imprez ,ale także na festiwalu SUNRITE (Hiszpania) gdzie zagrał obok takich dj/producentów jak: raja Ram,Skazi,Shakta,Hyper Freuencies .....
Jeśli chodzi o czeskich dj's to poza wspomnianym już TV bardzo dobry poziom zarówno pod względem doboru utworów jak i techniki prezentują dobrze u nas znany Martyzan oraz Psyrix,Rawe,Sunset,Schwa
Dla mnie zagwarantowaniem dobrej imprezy w Czechach jest to ,że zagra na niej Sunset[Surfence Tension] ,chłopak ma dopiero 18 lat, ale to co prezentuje za cd playerami jest naprawdę godne podziwu-jego ostatni set na Cyclic Drive w Ostravie rozwalił mnie!!!
No, ale nie ma się czemu dziwić jeśli jest się bratem Rawe'a !!! A Rawe uważany jest przez wszystkich psy trancowych freak'ów z Moraw za najlepszego dj'a czeskiego!
No taki lokalny patriotyzm, ale naprawde RAWE [Sonic Distortion] prezentuje wysoki poziom a pokazał to także na wspomnianej już imprezie Cyclic Drive.
Jeśli już wspomnialem o transowych ludzikach :) to naprawdę Czechy są pod tym względem numer jeden!!!
Na imprezy transowe przychodzi zazwyczaj od 100 do 200 ludzi, no chyba ,że jest to impreza w większym klubie to nawet i z 300-400.
Ale Ci co przychodzą to są transowi wyjadacze. Na imprezach transowych trudno dostrzec tzw. clubbingu. Ludzie są ubrani normalnie lub we własnej produkcji kreacje, które naprawdę robią wrażenie!!! Otwartość czechów na inne narody jest ogromna! Nie ździwcie się jeśli nagle zostaniecie poczęstowani piwkiem (notabene bardzo tanim ; jak to na czechy przystało), vodeczką lub lemoniada(to akurat wersja dla mnie) .
Czesi bawią się energicznie i długo choc większość imprez konczy się o 6:00
Używki ??? trudno mi cokolwiek na ten temat powiedzieć , jedyne z tego co widzę to trudno zauważyć by "jechali" oni na jakiś tabletach,kwasach itp. Jak jest z grzybami też trudno mi powiedzieć, bowiem się tym poporstu nie interesuję, jedyne co da się zauważyć to marichuana i częste o nią pytanie :) tym bardziej nas polaków :) Nie żdziwcie się jak jednym z pierwszych pytań psy trancowego wyjadacze będzie właśnie dotyczyło się odnośnie marichuany :)
Piwkami oczywiście także się raczą , a piwka na imprezie w róźniej granicy cenowe. Ja przestawie tutaj ceny z dużego klubu Fabroc w Ostravie, czyli zapewne ceny i większe niż w pozostałych. Piwo Radegast 0.3 l - 16 koron ; 0,5 l - 22 korony. Pilsner 0,5 l - 30 koron , były jeszcze 3 inne marki w tym Coroba 0,5 l za 60 koron. Inne napoje ?
Pepsi 0,33 l - 25 koron , Ice Tea - 30 koron , Red Bull - 60 koron , Smirnov Ice - 60 koron
Więc jak widzicie drogo nie jest, a na mieście jest jeszcze taniej. Tyle ,że do większych klubów typu Fabric nie wniesiecie własnych napojów bądź co gorsza niebezpiecznych narzędzi. Przy wejsciu jest wszystko sprawdzane, nie zostanie wam to zabrane(napój) tylko poprosza was o opróżnienie :) Z wniesieniem uzywki pewnie takich problemów nie ma , bo zawsze sie gdzieś ją da schować :)
W mniejszych klubach nie ma takich rewizji, ale uważam, że wnoszenie własnych napojów , tym bardziej kupionych w Polsce nie ma sensu bowiem tam w klubie jest poprostu taniej. Aha z tego co mówią ludzie którzy raczą się piwkiem to Radegast nie jest zbyt dobry- ale to tak nawiasem mówiąc.
Granica wiekowa ??? Czescy bracia / siostry słuchający i bawiący sie przy psy trance mają "na oko" od 17 do 27 lat, są oczywiście i starsi , a także i młodsi przykladem jest moja znajoma Monika mająca ...lat 15 !!! ale już jest "starą" wyjadaczką i na wielu imprezach można ją spotkać.
Dekoracje czyli jakże ważny element psy transowych imprez.
I tutaj także jest bardzo bogato :) bowiem na imprezach możecie zobaczyć wiele backdrop'ów od FLUOROBOTANICS [http://fluorobotanics.psytrance.cz] oraz back drop'y od Borut'a który wszystko robi sam, ale naprawdę jego dekoracje są świetne!
Wszystkie pomysły jakie na nich umieszcza są tylko jego własne i nie wzoruje się na nikim.
Oczywiście organizacje Hedonix ,Sonic Distoration,Tribal Vision posiadają własnedekoracje . Są także inne osoby które tworzą deko, ale niestety ich nie wymienie , bowiem ich nie znam, ale ich dekoracje zawisają na imprezach :)
O projekty 3 D odpowiedzialna jest ekipa Cybertronix i tutaj także można podziwiac wiele ciekawych dzieł--piramidy,gwiazdy,sześciany oraz..... trudno mi nazwać to bowiem toni była figura:)
Nagłośnienie w klubach jest dobre - w Fabric było bardzo dobre, ale to wiadomo znany w Czechach klub w którym grają najlepsi dj/producenci sceny techno oraz drum n bass.
W mniejszych klubach do nagłośnienia także nie można mieć zastrzeżeń.
Jedynym takim problemikiem jest to,że na imprezach często jest brak chill out'u .
Wiąże się to z tym ,że w mniejszych klubach nie ma miejsca na jego lokalizacje, oraz by muzyka z głównej sceny nie zagłuszała tej granej w chill out'cie.
A jesli już jesteśmy przy muzyce to i oczywiście w czechach jest różnorodnie , przez co każdy może zabawić się przy swoich ulubionych dźwiękach !!
Psychedelic , Full On to gatunki grane przeważnie , ale można także uslyszeć Porgressywne produkcje , nie będe już wspominał już o morningach,dark itp. bo poprostu szkoda dzielić tego wszystkiego :)
Jedyne czego jeszcze nie słyszałem w wykonaniu czeskich dj's to goa, no ale wiadomo :) było mineło!
Na imprezach w Czechach od jakiegoś czasu pojawiają się coraz to bardziej znane grupy/nazwiska. W tym roku z live actem wystąpili min: Lemurians, a dość czestym gościem jest dj Alizzard [Ketuh rec.- Grecja], który jednak za czesto atakuje nas kwaśnymi produkcjami :)
Jeśli chodzi o live act'y to także często można usłyszeć goszczących na Moondalli '03 Mutant Star.
Na imprezie w Fabric wystąpił live act PARAHULU [Ijeninugu-Węgry], naprawdę było bardzo miodnie , trójka węgrow momentami zagrała jak S.U.N. Project tyle,że gitara byla rzadko uzywana i nie tak doniośle jak to ma mijsce w produkcjach niemców.
Dodatkowo tak jak szaleli oni za sprzetem to ...cala ta energia przenosiła się na nas i było gorąco!!!
Inna sprawą na czeskiej psy trancowej scenie są festiwale których mają dośc sporo Bioplex,Protivin,Natural Escape,EartDance i inne.
Mi dane było byc na Natural Escape II i było naprawdę świetnie , znane twarze z czeskich imprez, muzycznie takze ,z live actem zagrał Gappeq a jako "gwiazda" wystąpił Virtuart z Frencji , który zagrał secik na pograniczu goa i psy trance.
I tak w "kilku" zdaniech wygląda psy trancowa scena w Czechach. Naprawdę warto się tam wybrać i zabawić, a zabawa jest przednia.
Co ciekawsze wiele osób w tym wielu czechów mówi, że jeszcze lepsze imprezy są na Słowacji!!! Pora i tam się wybrać!!!
Wiele wspominalem o imprezie w Fabric . Fotki z tej imprezy znajdziecie na
http://www.punish.elsat.net.pl/cyclic_drive_@_ostrava/

Pozdrawiam i do usłyszenia
Styropian
pozniejsze doznania wynagrodzily to tym ktorzy wiedzieli po co przyszli i tym ktorzy nie sa jak Styropian ograniczonymi lans-transiarzami ktorzy pewnego dnia mieli wizje jak powinna wygladac TRUE psychedelic imreza

Awatar użytkownika
amnesia
spiral.active.project
Posty: 1684
Rejestracja: 17 mar 2003, 14:52
Lokalizacja: Wenus / Wrocław
Kontaktowanie:

Post autor: amnesia » 05 paź 2003, 13:18

To fakt, scena psychedelic w Czechach ma się bynajmniej bardzo dobrze. Czasami z wielką zazdrością patrzę na to, co się tam wyrabia. Pewnie spowodowane jest to tym, że czesi są bardziej otwartym narodem. Nie wiem jak wyglądają tamtejsze imprezy, ale z relacji też innych ludków wynika, że jest świetnie i przede wszystkim profesjonalnie. Sam gościłem ekipę Tribal Vision i mimo, że impreza była klapą, to chłopaki pokazali bardzo dobrą klasę w miksowaniu. Quapim zaskoczył przede wszystkim jakością ambientowych kawałków, a Slater metodą miksowania i łatwością, z jaką przechodził do kolejnych kawałków. Gdzieś z internetu ściągałem też miks Schwy. Zagrał wtedy bardzo chore i eksperymentalne dark psychodelici - rozwaliło mnie.

Odpowiedz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości