Muza własna

Generowanie transowych dźwięków w domowym zaciszu :: Music making, independent artists
Awatar użytkownika
Krizz
Elite User
Posty: 760
Rejestracja: 17 mar 2003, 21:12
Lokalizacja: Kowary
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Muza własna

Post autor: Krizz » 19 mar 2003, 22:26

Wiele wody upłynęło od ostatnich rozmów w starym forum. Została tam przedstawiona idea prezentowania swojej twórczości, a jako że minęło tyle czasu, może uzbierało się trochę nowych muzyków. Ja ze swojej strony stworzyłem tylko jeden nowy goa kawałek. Jest do sciągnięcia stąd, a zwie się "Suns of NSI". Stroniącym od melodii radzię omijać z daleka.
Apeluję, by inni także zalinkowali do swojej twórczości.

Awatar użytkownika
GULI
User
Posty: 74
Rejestracja: 17 mar 2003, 21:41
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Post autor: GULI » 19 mar 2003, 22:35

Krizz - zankomity pomysł, juz sciagam:)

Awatar użytkownika
eclipt127
User
Posty: 43
Rejestracja: 19 mar 2003, 17:47
Lokalizacja: Gdansk-Wrzeszcz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

GoaManieczki

Post autor: eclipt127 » 19 mar 2003, 22:53

Krizz: dobre na Manieczki te twoje utworki...:)

pozdrawiam:)

ps.zastanow sie nad masteringiem...i brzmieniem
nic juz nie pisze bo mnie beda znowu opieprzac:)heheeee

.:::PsyMvaa:::.
"PsyTrance Project"
eclipt

Awatar użytkownika
GULI
User
Posty: 74
Rejestracja: 17 mar 2003, 21:41
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Post autor: GULI » 20 mar 2003, 09:51

Mi sie podoba, to ten sam styl co nitrogene, a to mi sie podoba. A wiec melodyjne i przyjemne dla ucha. Ja sie ciesze ze powstaje rowniez takie trance nawiazujacy do goa z połowy lat 90tych, w koncu ile mozna słuchac fullonowego morderstwa:)

Awatar użytkownika
eclipt127
User
Posty: 43
Rejestracja: 19 mar 2003, 17:47
Lokalizacja: Gdansk-Wrzeszcz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Man...

Post autor: eclipt127 » 20 mar 2003, 10:10

GULI:jak podoba ci sie taka muzyczka to proponuje ci Manieczki
bo z goa i trancem to ma malo wspolnego...:)))


pozdrawiam

_________________________.:::PsyMvaa:::.__________________________________
________________________PsyTrance Project_________________________________
eclipt

Awatar użytkownika
Just-Mike
Psytrance.pl / Stellar Magnitude / MAE
Posty: 678
Rejestracja: 19 mar 2003, 18:56
Lokalizacja: Warszawa / Gdańsk
Kontaktowanie:

Post autor: Just-Mike » 21 mar 2003, 15:37

Krizz
przesluchalem jak narazie Suns Of NSI. Bardzo odprezajacy kawalek, pelen efektow. Bardzo przyjemnie sie go slucha. Moze nie jest to styl ktory mi sie podoba, ale posluchac czegos takiego jest zawsze milo. Absolunie nie zgadzam sie z wypowiedzia PsyMvaa ze to manieczki itp. To podchodzi bardziej pod elektronike niz pod trance (koncowka jest taka). Po za tym PsyMvaa musi nauczyc sie troche tolerancji dla caaaalej muzyki elekroniczniej i caleeeeego transu nawet tego melodycznego.

kolego PsyMvaa zaprezentuj cos swojego moze dobrze?? Ocenimy wszyscy wspolnie.

powodzenia w dalszych pracach!

Awatar użytkownika
Stiopa
Posty: 23
Rejestracja: 16 mar 2003, 16:46
Lokalizacja: Gdansk
Kontaktowanie:

Post autor: Stiopa » 21 mar 2003, 15:48

sadze ze kolega PsyMvaa jest tylko mocny w gebie;/

skipp604
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Suns of NSI

Post autor: skipp604 » 21 mar 2003, 16:55

A mnie się podoba ten kawałek. Fajnie pieści mózg, wręcz koi =) Wyobrażam sobie lot ponad chmurami, a na horyzoncie widać zachodzące na czerwono słońce =) Coś pięknego.. Krizz, nie przestawaj tworzyć! (i nie słuchaj PsyMvaa...;))

Awatar użytkownika
skipp604
Andromeda
Posty: 29
Rejestracja: 21 mar 2003, 17:01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontaktowanie:

Myoozik by Krizz

Post autor: skipp604 » 21 mar 2003, 18:08

Hello,

przesłuchałem wszystkie kawałki "TRANCE, GOA" i strrrrrrasznie mi się spodobały! Naprawdę. Niektóre brzmienia osobiście wymiełbym na inne (ale co tam, zawsze remix można zrobić =)) ale całość prezentuje się w mojej czaszce całkiem wyk*rwiście ;)) Jedyne co mnie osobiście denerwuje (we wszystkich psy-trance'ach) to zmiana tonacji (np. w 03:19 w "Binary Unison"). Ale niektórzy to już wiedzą (hi, PsyCode =)). Muzyka podoba mi się bardzo. Kojarzy mi się trochę z albumem "Trance Mission" bodajże kolesi z Indoor chyba. A linia która wchodzi w 05:03 w "Binary Unison" po prostu mnie powala z nóg (albo unosi, zależy od nastroju :))) Niestety w 05:31 znowu zmieniasz nutę i trochę mnie to wytrąca z klimatu! :((
A "Nitrogene" zabija tą łagodnie kwaśną linią (pH 5.0 ;)) =) i pięknymi, naprawdę przepięknymi stringami =) TO jest coś na co czekałem - piękne brzmienia! Bardzo bardzo bardzo mi się podoba ten fragment od 03:25 do 05:29... kojarzy mi się z czymś takim jak wznosząca swe pnącza w górę ogromna roślina! =) Ale mam schemat =) Tylko te zmiany tonacji niestety mnie osobiście troszkę wybijają z rytmu... troszkę bardzo nawet =) Hej, zrób specjalnie dla mnie wersję bez zmian tonacji, OK ? :))) Please, bo kawałek jest piękny, naprawdę.

PS> Manieczki?? Que??

Awatar użytkownika
eclipt127
User
Posty: 43
Rejestracja: 19 mar 2003, 17:47
Lokalizacja: Gdansk-Wrzeszcz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

...

Post autor: eclipt127 » 22 mar 2003, 02:25

R.I.P.
THE END.
LOGOUT FOREVER.

powodzenia wam zycze...wracam do rzeczywistosci...

"Power of Parasense"
Dark Psychedelic Trance.

naYA
eclipt

Awatar użytkownika
Krizz
Elite User
Posty: 760
Rejestracja: 17 mar 2003, 21:12
Lokalizacja: Kowary
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: Krizz » 22 mar 2003, 15:43

Skipp:
>A mnie się podoba ten kawałek. Fajnie pieści mózg, wręcz koi =) Wyobrażam sobie lot ponad chmurami, a na horyzoncie widać zachodzące na czerwono słońce =)
-------
Raczej słońca... :)
Cieszę się, że podchwyciłeś moje zamierzenie.

>Ale niektórzy to już wiedzą (hi, PsyCode =)). Muzyka podoba mi się bardzo. Kojarzy mi się trochę z albumem "Trance Mission" bodajże kolesi z Indoor chyba. A linia która wchodzi w 05:03 w "Binary Unison" po prostu mnie powala z nóg (albo unosi, zależy od nastroju :)))
--------
Binary jest najstarszym utworem goa jaki ładowałem do netu. Robiony jest na starym "sprzęcie" więc jest generalnie cienki w barwach i ma duże braki w masteringu... Mało wtedy umiałem.

Słówko do PsyMvaa: ooo, wielki nauczycielu, padam przed Tobą na kolana i błagam, byś nauczył mnie podążać Twoją drogą... :) Bo chyba za takiego się właśnie masz, czyż nie? Twoje zacietrzewienie w połączeniu z postawą "jaki to ze mnie nie jest specjalista od psychodelii" nie jest oznaką szerokości horyzontów, tylko ich ograniczenia, bo jak za otwartego można uważać człowieka, który dokonuje wręcz chamskiego skwintowania czyichś wypociń (szczególnie mnie poraziła twoja recenzja w wątku obok) tylko dlatego, że się gustuje w innych klimatach... Przecież to wszysko można było przedstawić w dużo łagodniejszej i konstruktywniejszej formie.
Trans nie jest gatunkiem na którym się skupiam, robię go raczej sporadycznie, ale jak robie, to tworzę go tak, jak mam ochotę, nie ograniczając się do mody panującej w tym momencie w środowisku psytransowym (choć słucham też cięższych, zdecydowanie bardziej psychodelicznych odmian).
Oczywiście moje trzy grosze nie spowodują zmiany twojej postawy, ale czułem się zobligowany odpowiedzieć.

Awatar użytkownika
Liszu
User
Posty: 60
Rejestracja: 22 mar 2003, 21:20
Lokalizacja: Stamtad
Kontaktowanie:

Post autor: Liszu » 23 mar 2003, 14:26

Witam Krizz po niewytlumaczalnie dlugiej przerwie... ja slyszalem tylko Nitrogen i to dawno juz bo jeszcze przed wysypaniem sie poprzedniego forum. Jako ze czepiac moge sie jedynie gustu muzycznego to z racji istnienia niepisanej zasady o niepodwazalnosci takowego pomine to calkowicie. Sam kawalek latwo wpada w ucho... nawet teraz pamietam melodie wiodaca choc juz prawie pol roku minelo od ostatniego czytania. Widac wyraznie uwielbienie do melodyjnosci w muzyce tanecznej jak i awersje do mocnych elementow perkusyjnych o czym zreszta wielokrotnie wspominales. Nie zaskoczyla mnie tez jakosc dzwieku... jest bardzo dobra chociaz musze przyznac ze w przypadku syntezatorowych emulatorow (tu : Reason) trudno nabawic sie jakichs wielkich zaklocen tym bardziej jesli krecimy cut-off'em czy resonance'em. Trudno wiec mi oceniac i moze sobie odpuszcze bo to nie jest filozofia tworzenia muzyki ktora czuje czy nawet rozumiem.
Jesli boisz sie ze do niczego w zyciu nie dojdziesz zawsze mozesz zrobic z siebie idiote.

Awatar użytkownika
eclipt127
User
Posty: 43
Rejestracja: 19 mar 2003, 17:47
Lokalizacja: Gdansk-Wrzeszcz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

///\\\

Post autor: eclipt127 » 23 mar 2003, 16:53

Krizz: nie ma mowy...:)

pozdr

_________________________.:::PsyMvaa:::.__________________________________
________________________PsyTrance Project_________________________________
eclipt

Awatar użytkownika
Krizz
Elite User
Posty: 760
Rejestracja: 17 mar 2003, 21:12
Lokalizacja: Kowary
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: Krizz » 23 mar 2003, 20:39

Liszu: hiehie, mam dziwne wrażenie że miałeś ochotę zjechać te utworki na całego, dzięki że się powstrzymałeś... :)
Czekam na twoje wypociny. Sądzę że po tak długiej przerwie dorobiłeś się czegoś naprawdę nowego. Jako że twoje ostatnie tunesy były naprawdę impresywne, spodziewam się monster hita :)

Awatar użytkownika
Liszu
User
Posty: 60
Rejestracja: 22 mar 2003, 21:20
Lokalizacja: Stamtad
Kontaktowanie:

Post autor: Liszu » 23 mar 2003, 22:19

Krizz : hahaha czym byloby to forum bez nutki zlosliwosci tak z mojej jak i Twojej strony :)Nie... nie mialem ochoty zjechac Twojego kawalka bo do dziela zawsze podchodze obiektywnie (staram sie bo obiektywizmu osiagnac nie sposob w zadnej dziedzinie). Ogolnie jest tak jak napisalem... to nie moja dzialka muzyki, nie te dzwieki, nie ta atmosfera ale z punktu widzenia Goa-Freaka to kawal dobrej muzy. Jakie jest moje podejscie do tego wiesz, wiec nie bede powtarzal bysmy sie znowu asertywnym miesem nie rzucali. A co do moich wypocin to bedzie ciezko bo nowe kawalki kraza po roznych ludziach a ci w razie czego nie beda chcieli by muza byla freeware. NIESTETY I NA SZCZESCIE jednoczesnie :)
Jesli boisz sie ze do niczego w zyciu nie dojdziesz zawsze mozesz zrobic z siebie idiote.

Awatar użytkownika
Krizz
Elite User
Posty: 760
Rejestracja: 17 mar 2003, 21:12
Lokalizacja: Kowary
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: Krizz » 23 mar 2003, 22:22

Nie daj się skomercjalizować, Liszu! :P No dobra, ja tez się dałem, choć w zupełnie innej działce muzycznej...
Ale uchyl choć rąbka tajemnicy :)

Awatar użytkownika
PANZA
Pancer Productions
Posty: 27
Rejestracja: 27 mar 2003, 11:58
Lokalizacja: WARSZAWA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: PANZA » 27 mar 2003, 18:56

chyba jestem pierwszy raz w zyciu swiadkiem jak ludzie psychodelczne siem kloocom !!!
coosh za zuosliwosci drodzy koledzy, jak tak moshna?? ;)

KRIZZ: YO MAN [=)
SaiKoDeLiC !

Awatar użytkownika
Krizz
Elite User
Posty: 760
Rejestracja: 17 mar 2003, 21:12
Lokalizacja: Kowary
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Nowy trak

Post autor: Krizz » 11 kwie 2003, 21:55

Zainteresowanych zapraszam do ściągnięcia mojego nowego utworku, Square Repulsion. Tym razem w klimatach bardziej minimalnych :) Uwagi mile widziane.

Awatar użytkownika
Liszu
User
Posty: 60
Rejestracja: 22 mar 2003, 21:20
Lokalizacja: Stamtad
Kontaktowanie:

SQUARE REPULSION

Post autor: Liszu » 12 kwie 2003, 12:23

Pierwsza próba na tak swego czasu nienawidzonym polu... trudno mi jednoznacznie stwierdzic co o tym mysle... widac wyraznie ze Goa nadal krzyczy w Twoim sercu gdyz jest to raczej minimalistyczne Goa niz twardy przedstawiciel ortodoksyjnego minimalu. Z pewnoscia metody pracy charakterystyczne dla melodyjnej (gałkowej) muzyki przyczyniły się do takiego a nie innego efektu... czego mi tu brakuje?? Moze przede wszystkim koncepcji... to dla mnie glowny wyznacznik transu niebedacego Goa... zawsze mamy jakis koncept (aranzacyjny, brzmieniowy, klimatyczny badz jeszcze inny) i choc nawiazanie tytulu do kwadratowego przebiegu fali podstawowych acid'ow (przypuszczenie) jest ciekawe to jednak wlasnie tej mysli przewodniej o jakims z gory zaakcentowanym temacie mi brakuje... bardziej jest to chyba proba w stylu : "zrobie minimal, zobacze co wyjdzie" niz "eureka!! mam pomysl". Biorac pod uwage dwie szkoly minimalu trduno tez stwierdzic do ktorej sie odnosisz. Z jednej strony bowiem jest granie niezwykle oszczedne za pomoca skrajnie bazowych dzwiekow - chyba mistrzostwem swiata w tej dziedzinie jest plyta Planet BEN - Silver (to chyba najwiekszy ortodoks minimalistyczny). Z drugiej (i te wole) mamy tzw. maksimum efektu przy minimum srodkow przekazu... dzwieki niezwykle sugestywne wystepujace czasem nawet jednostkowo zastepuja z godnoscia serie wykreconych acid'ow. Ten nurt miazdzy wyszukanymi brzmieniami czesto kojarzonymi tylko i wylacznie z jedna plyta badz wykonawca. W Square Repulsion natomiast mamy acidy niczym w Goa naniesione na minimalistyczna motoryke rytmu... pod koniec utworu lekko melodia podchodzi ale w sposob nienachalny... zdecydowanie wole Twoje Goa kawalki bo widze w nich ze czujesz sie jak ryba w wodzie... tutaj byc moze braklo odwagi (odnosze dziwne wrazenie ze podszedles do tego jak do Goliata), a moze po prostu to nie ta muzyka... z naszych wczesniejszych rozmow wynikalo ze raczej nie do konca poczules istote tej muzyki... z jakich powodow?? nie mnie osadzac ale przypomniec nalezy ze nikomu nie kazano grac wszystkiego co jest na swiecie... ja gram swoje, Ty grasz swoje, Artha czy Insular rowniez. Na koniec jeszcze tylko slowko... gralo mi sie kiedys wykrecone Goa... potem sie tym znudzilem... poszukalem sobie w glowie czegos innego... i jedno moge powiedziec... metody pracy zmieniaja sie plynnie wraz ze zmiana stylistyki.... tak mi sie przynajmniej wydaje... a ja ide sobie posciagac Twoje Goa kilery... one sa wysmienite... tutaj jest jedynie dostatecznie...

PS
Mam nadzieje Krizz ze docenisz moja szczerosc 8)
Jesli boisz sie ze do niczego w zyciu nie dojdziesz zawsze mozesz zrobic z siebie idiote.

Awatar użytkownika
Krizz
Elite User
Posty: 760
Rejestracja: 17 mar 2003, 21:12
Lokalizacja: Kowary
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: Krizz » 12 kwie 2003, 20:31

>Pierwsza próba na tak swego czasu nienawidzonym polu
--------
Nie przypominam sobie, bym kiedykolwiek powiedział, iż nienawidzę minimalu.

>nawiazanie tytulu do kwadratowego przebiegu fali podstawowych acid'ow (przypuszczenie)
--------
Nie, nie to miałem na myśli :)
Cieszę się jednak, iż tytuł wywołuje tak niejednoznaczne skojarzenia :)

>"zrobie minimal, zobacze co wyjdzie"
--------
Tak się składa, że masz rację... mam potrzebę nurzania się w najprzeróżniejszych obszarach muzycznych, nie mogąc się zdecydować na jeden gatunek (a jeszcze nie odkryłem swojego stylu). To mój pierwszy minimal, bo chciałem się sprawdzić na tej działce. Robię to, na co mam ochotę (no, żebyś na przyszłość nie narzekał, kiedy powiem że nie poddaję się modzie :)), nawet jeśli niezbyt mi to wyjdzie. Mam nadzieję iż kiedyś, mając doświadczenie zdobyte przy tworzeniu tak zróżnicowanej muzyki, jakoś mi się to zrekompensuje. Nie znam przynajmniej drugiego takiego muzyka, który by równocześnie tworzył tak oddalone od siebie klimaty, jak ja :) (nie mam oczywiście na myśli goa i minimalu)
Poszukiwania trwają...
Choć cenię zdanie Lisza jako bardzo zdolnego muzyka i człowieka który odkrył już swój styl, jego recenzja jest oczywiście podyktowana gustem, więc jestem ciekaw co inni sądzą na temat tego utworu. Bylebyście się nie uprzedzali opinią Lisza.

Odpowiedz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 9 gości