Lekcje tworzenia psytransu (2) - Bass

Generowanie transowych dźwięków w domowym zaciszu :: Music making, independent artists
Awatar użytkownika
mescarajah
Mesca
Posty: 777
Rejestracja: 27 mar 2005, 23:31
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Lekcje tworzenia psytransu (2) - Bass

Post autor: mescarajah » 07 lip 2007, 13:41

:arrow: A moze zmienimy temat na JAK ZROBIC KILLER BASS ;- )

Sprobujcie zrobic tak buehehe:

:arrow: http://pwsh11.pwsh.edu.pl/~mescarox/tut ... ssibas.jpg

lol :lol:
Ostatnio zmieniony 18 gru 2010, 01:16 przez mescarajah, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Artha
Cronomi Records / The Tribe
Posty: 937
Rejestracja: 25 mar 2003, 12:19
Lokalizacja: malbork
Kontaktowanie:

Post autor: Artha » 12 lip 2007, 02:31

wow :-) kuba, to twoja dzialka ? czy cudzy tutorial ??

pozdr

Awatar użytkownika
Ernest
Medulla Oblongata
Posty: 697
Rejestracja: 20 lis 2004, 03:37
Lokalizacja: Valhalla
Kontaktowanie:

Post autor: Ernest » 12 lip 2007, 02:47

"benbas" czyli pewnie bas a'la benny benassi :)

Awatar użytkownika
mescarajah
Mesca
Posty: 777
Rejestracja: 27 mar 2005, 23:31
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Post autor: mescarajah » 12 lip 2007, 14:26

O jaka BEKA, ktos to przeniosl na nowy Watek hahaha ;- ) Ogolnie bassline z mojego jpg jest genialny ale do psy ciezko go uzyc ;- )

Awatar użytkownika
Pixel
Alien Bug
Posty: 1161
Rejestracja: 02 lip 2007, 13:55
Lokalizacja: wawa
Kontaktowanie:

Post autor: Pixel » 21 wrz 2007, 22:17

jesli ktos zna angielski to zapraszam:
http://forum.isratrance.com/the-mother- ... ead/page1/

ojacie... mi kilka dni zajeło nim to wszystki przeczytalem :wink:
ale warto, polecam :)

Awatar użytkownika
mescarajah
Mesca
Posty: 777
Rejestracja: 27 mar 2005, 23:31
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Post autor: mescarajah » 03 paź 2007, 16:58

Pixel pisze:jesli ktos zna angielski to zapraszam:
http://forum.isratrance.com/the-mother- ... ead/page1/

ojacie... mi kilka dni zajeło nim to wszystki przeczytalem :wink:
ale warto, polecam :)

tez polecam, nie tylko ten watek. Ja chyba przeczytalem wszystko co jest na tamtym forum w dziale produkcja muzyki. Info sie przydalo jak nic. : ) CHociaz czesto to jest tam wiecej lamerow dzwieku oraz ludzi co chca kogos skopiowac tylko, a nie experymentowac ... wiec duzo jest postow ktore nic nie wnosza do tematu oprocz placzu :P

Awatar użytkownika
Artha
Cronomi Records / The Tribe
Posty: 937
Rejestracja: 25 mar 2003, 12:19
Lokalizacja: malbork
Kontaktowanie:

Post autor: Artha » 18 gru 2007, 14:28

od dluzszego czasu uyzwam do basu spectrasonics-trilogy. nie spodziewalem sie tego,ze ta maszynka rzeczywiscie da rade... meczylem troche vb-1, ale jak wiecie jest to ograniczona maszynka.

Awatar użytkownika
magnatec
Stellar Magnitude / MAE
Posty: 499
Rejestracja: 14 lip 2004, 22:41
Lokalizacja: wawa
Kontaktowanie:

Post autor: magnatec » 21 gru 2007, 19:35

Trilogy mistrz, ale ostatnio kombinowałem z BB-303 + EQ, też daje rade, szczególnie jeśli chce się zrobić coś bardziej w GOA stylu.
Szczerze odchodzę od VB1 bo denerwujący jest :D ale swoje robi na parkietach. A że ktoś mnie zapytał kiedyś, czemu wirusa nie używam do basu, to odpowiadam teraz - wszystko jest piękne w tym instrumencie, ale niestety nie da się w nim opanować modulacji w trybie VST
niby wszystko masz wyzerowane, a po kilku taktach i tak coś się rozjedzie na dźwięku

śmiechu warte :)

Awatar użytkownika
seismic
Seismic Activity / The Tribe
Posty: 935
Rejestracja: 19 lis 2003, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: seismic » 14 lip 2008, 18:54

Kiedyś dawniej jak usłyszałem brzmienia wirusa to myślałem że będzie on głównym narzędziem właśnie do linii basu, a tu jednak jest inaczej...
Magnatec pochwal się i wrzuć tu własną dobrze spreparowaną stope z basem :idea: :roll:
"Tak będzie przy końcu świata: wyjdą aniołowie, wyłączą złych spośród sprawiedliwych i wrzucą w piec rozpalony; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów." [Mt 13,50]

Awatar użytkownika
Pixel
Alien Bug
Posty: 1161
Rejestracja: 02 lip 2007, 13:55
Lokalizacja: wawa
Kontaktowanie:

Post autor: Pixel » 14 lip 2008, 20:00

heee ja nigdy nie uzylem vb-1, jakos mnie nie przekonywal (slabe gui a ja jestem wzrokowcem do bólu hehe).
ja tez uzywam Trilogy. Jest mistrzunio szczegolnie do obecnie uzywanych brzmien :) Poza tym Muon Tau Pro - bardziej "kwasowe klasyczne" basy.

Z tego co czytam to duzo ludzi uzywa Virusa Ti do basów. Nie ma tam jakiejs opcji INIT OSC WAVE czy coś? Np w NI Massive trzeba dokopac sie do ukrytej funkcji INIT JAKOŚTAM, ktora zeruje fale oscylatora przy kazdej kolejnej nucie. Bez tego bas na Massive jest tragiczny bo fala leci sobie jak chce.
Inna metoda to - jak tez robi wielu - zgranie uzywanych nut albo 1-2 oktaw gotowego juz brzmienia i potem ładują w sampler. Osobiscie nie chcialoby mi sie w to bawic, szczegolnie znajac moje upodobania do zmieniania wszystkiego co chwile hehe :wink:

Awatar użytkownika
seismic
Seismic Activity / The Tribe
Posty: 935
Rejestracja: 19 lis 2003, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: seismic » 17 lip 2008, 09:22

A ja uzywam ciągle vb-1.
Jakoś poprostu łatwo osiągam nim przyzwoite brzmienie na baseline.
Tau Pro to niestety dla mnie udręka.
Przez spory okres męczyłem go i nic ciekawego z niego wyciągnąć nie mogłem. :)
Nawet leady brzmią mi troche zbyt standardowo.
"Tak będzie przy końcu świata: wyjdą aniołowie, wyłączą złych spośród sprawiedliwych i wrzucą w piec rozpalony; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów." [Mt 13,50]

Awatar użytkownika
mescarajah
Mesca
Posty: 777
Rejestracja: 27 mar 2005, 23:31
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Post autor: mescarajah » 21 lip 2008, 12:25

Pixel pisze: Z tego co czytam to duzo ludzi uzywa Virusa Ti do basów. Nie ma tam jakiejs opcji INIT OSC WAVE czy coś?:
Jest taka opcja ale w podmenu oscylatora. Wtedy kazda kolejna nuta zaczyna sie od tego samego przebiegu "waveform". Ulozylem raz na Ti calkiem przyjemny bassline przy uzyciu arpegiatora :) Fajna barwa i cieplo lecz jak to juz pisal mag- vir jako VST potrafi czasem zgubic sync i sie robi kupa ;) Po prostu sampling trzeba stosowac i jedziesz ;)

Awatar użytkownika
Artha
Cronomi Records / The Tribe
Posty: 937
Rejestracja: 25 mar 2003, 12:19
Lokalizacja: malbork
Kontaktowanie:

Post autor: Artha » 21 lip 2008, 14:28

sampling na basie to dobra metoda, jest sporo wtyczek, ktore podczas generowania maja nierowne peak'i itp. i tak wiekszosc jedzi kbbb, lub k_bb, wiec warto wyrenderowac.

Awatar użytkownika
seismic
Seismic Activity / The Tribe
Posty: 935
Rejestracja: 19 lis 2003, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: seismic » 21 lip 2008, 23:02

Uhu zgadzam się.
A ja często kombinuję ze szczegółami bo często czuje przerwe miedzy stopą i basem,
i tak ostatnio pojechałem sobie (kb)BBB, (kb)BBB, (kb)BBB, (kb)BBB.
I co wy na to? :P Hmm moze podrzuce wavea...

P.S. Mesca avatar miałeś oryginalny, a teraz to już z Aphex Twin ale Good :D
"Tak będzie przy końcu świata: wyjdą aniołowie, wyłączą złych spośród sprawiedliwych i wrzucą w piec rozpalony; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów." [Mt 13,50]

Awatar użytkownika
mescarajah
Mesca
Posty: 777
Rejestracja: 27 mar 2005, 23:31
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Post autor: mescarajah » 22 lip 2008, 00:17

seismic pisze: P.S. Mesca avatar miałeś oryginalny, a teraz to już z Aphex Twin ale Good :D
padl serwer i stary nie dziala :D pozniej wgram moze ten sam czarnobiały :D nie wiem jeszcze hehe

Awatar użytkownika
Just-Mike
Psytrance.pl / Stellar Magnitude / MAE
Posty: 678
Rejestracja: 19 mar 2003, 18:56
Lokalizacja: Warszawa / Gdańsk
Kontaktowanie:

Post autor: Just-Mike » 22 lip 2008, 00:44

Ja czasem stosuję Albino3 do basu, bo ma głębokie brzmienie i nie "ucieka" ten przebieg, wszystko jest powtarzalne. Pobawcie się jedną prostą falą i zobaczycie jaki efekt :D
Obrazek

Awatar użytkownika
seismic
Seismic Activity / The Tribe
Posty: 935
Rejestracja: 19 lis 2003, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: seismic » 25 lip 2008, 10:31

Nie mam narazie monitorow przy sobie,
ale za niedługi czas zrobie jako taki kick + bas,
zapodam tu i powiecie co niepasuje/ co zmienić.
D
"Tak będzie przy końcu świata: wyjdą aniołowie, wyłączą złych spośród sprawiedliwych i wrzucą w piec rozpalony; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów." [Mt 13,50]

Awatar użytkownika
seismic
Seismic Activity / The Tribe
Posty: 935
Rejestracja: 19 lis 2003, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: seismic » 02 sie 2008, 19:29

Takie coś - bardzo krótkie zrobiłem na szybko - niech ktoś oceni czy dobrze bas puka.
http://www.speedyshare.com/840888602.html

Edit: Narazie rozkminiłem że troszke stopa przydługa.
"Tak będzie przy końcu świata: wyjdą aniołowie, wyłączą złych spośród sprawiedliwych i wrzucą w piec rozpalony; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów." [Mt 13,50]

Awatar użytkownika
seismic
Seismic Activity / The Tribe
Posty: 935
Rejestracja: 19 lis 2003, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: seismic » 10 sie 2008, 14:45

No i jak tam linia basu proszę państwa ??
Teraz jak coś pomóc/powiedzieć konkretnego to już speców nie ma co? cwaniaki. :D
"Tak będzie przy końcu świata: wyjdą aniołowie, wyłączą złych spośród sprawiedliwych i wrzucą w piec rozpalony; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów." [Mt 13,50]

Awatar użytkownika
Artha
Cronomi Records / The Tribe
Posty: 937
Rejestracja: 25 mar 2003, 12:19
Lokalizacja: malbork
Kontaktowanie:

Post autor: Artha » 10 sie 2008, 15:08

Krzysiek, spece na gg :-)

Odpowiedz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości