Psysutra- Oldschool Goa Youngblood

Generowanie transowych dźwięków w domowym zaciszu :: Music making, independent artists

Jak materiał siada?

Żeś jest miszczu Yoda!
0
Brak głosów
Zajebiste!
0
Brak głosów
Dobre!
1
33%
Da się słuchać.
0
Brak głosów
Nie podchodzi.
1
33%
Cienkie to to.
0
Brak głosów
Stary, zajmij się kurwa hodowlą jedwabników.
1
33%
 
Liczba głosów: 3

Awatar użytkownika
Psysutra
Cronomi Records
Posty: 4875
Rejestracja: 24 mar 2008, 12:32
Lokalizacja: Katowice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Psysutra- Oldschool Goa Youngblood

Post autor: Psysutra » 04 cze 2008, 18:47

http://www.speedyshare.com/700298571.html

zapraszam do odsłuchu i oceny ;)

Mam nadzieję, że technicznie brzmi już dużo lepiej, niż materiał PsySutRy
Ostatnio zmieniony 10 lip 2011, 01:13 przez Psysutra, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
marion
Psylesia / Ashoka
Posty: 3059
Rejestracja: 07 lut 2004, 19:32
Lokalizacja: higher states of consciousness
Kontaktowanie:

Post autor: marion » 04 cze 2008, 20:22

nie jako ekspert, ale jako statystyczny odbiorca... :wink:

miejsce 1.
deep space - calkiem fajnie, w moim stylu, lubie takie delikatne melodyjki, ktore mozna podciagnac pod morning'owe granie, momentami przypomina mi kawalki space cat'a. ogolnie bardzo fajne najlepszy z tych czterech.

miejsce 2.
I'm the Mindhuntaaa - podobnie jak wyzej..., bardzo fajny kawalek...

miejsce 3.
Dialog with Aliens - troszke slabiej, ale trzyma poziom...,

miejsce 4.
Clear Vision - czegos mi tam brakuje...

ogolnie pierwsze 3, a juz na pewno pierwsze 2 - bardzo na plus...
Obrazek

Awatar użytkownika
Comanche
Aconcagua
Posty: 98
Rejestracja: 21 cze 2007, 01:13
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: Comanche » 05 cze 2008, 02:07

I'm the Mindhunter: haaa, fajne, a te fletnie to aż miło posłuchać, słyszę, że raczej syntetyczne ale i tak rewelacja, też w jednym ze starszych kawałów umieściłem kiedyś syntezowane fletnie, generalnie używamy takich instrumentów na żywo, trzeba kiedyś wspólnie zagrać. Kawałek należy do tych spokojniejszych, ale ma "duszę" i dużo życia, Aconcagua: Fire_bow.mp3

Awatar użytkownika
Pixel
Alien Bug
Posty: 1161
Rejestracja: 02 lip 2007, 13:55
Lokalizacja: wawa
Kontaktowanie:

Post autor: Pixel » 05 cze 2008, 09:25

nooo zaraz zobaczymy co tam nowego wysmażyłes :wink:

Awatar użytkownika
Psysutra
Cronomi Records
Posty: 4875
Rejestracja: 24 mar 2008, 12:32
Lokalizacja: Katowice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: Psysutra » 09 cze 2008, 10:33

Byle szybciej, bo jutro się ten plik traci (pieprzony speedhyshare kasuje owo po tygodniu).

Acongagua- do dźwięku fletni na jednym oscylatorze dodałem drugą falę square z paroma filtrami- to było całkiem zamierzone

Marion- czego Ci brakuje w "Clear Vision"?

BTW- Zastanawiam się, dlaczego nie doszukaliście się paru znanych motywów w moich wałkach ;> Są chamsko charakterystyczne ;]

Awatar użytkownika
Pixel
Alien Bug
Posty: 1161
Rejestracja: 02 lip 2007, 13:55
Lokalizacja: wawa
Kontaktowanie:

Post autor: Pixel » 09 cze 2008, 11:08

ja na razie sluchalem tylko na glosniczkach creative'a za kilka zł w pracy, wiec sie wiele wypowiedziec nie moge.
Ogolnie podoba mi sie, kawalki maja fajny klimat. Niestety za wiele nie uslyszalem. Sprawdze w domu jak nie zamule zgrac :wink:

Awatar użytkownika
marion
Psylesia / Ashoka
Posty: 3059
Rejestracja: 07 lut 2004, 19:32
Lokalizacja: higher states of consciousness
Kontaktowanie:

Post autor: marion » 09 cze 2008, 11:36

mh_aka_psysutra pisze:Marion- czego Ci brakuje w "Clear Vision"?
chodzi o to ze pozostale bardziej mi podeszly..., dlatego ten numer wypada troszke slabiej (choc nie mowie, ze jest zly)!
Obrazek

Awatar użytkownika
Pixel
Alien Bug
Posty: 1161
Rejestracja: 02 lip 2007, 13:55
Lokalizacja: wawa
Kontaktowanie:

Post autor: Pixel » 10 cze 2008, 11:18

Jeszcze sie specjalnie nie wsluchalem ale daje sie zauwazyc ze masz ciekawe pomysly.
Na razie sluchalem Clear Vision, patrzac na budowe utworu to zmierza on w strone nawet tech-trance/acid :)

Technicznie najbardziej co mnie uderzylo to za duza glosnosc. Uzywasz limitera? Wiekszosc kawalkow dochodzi do -8dB RMS. To za duzo (niektore komercyjne kawalki tez juz tyle maja, ale one sa zrobione naprawde dobrze i potraktowane wysokiej klasy sprzetem ktory potrafi mocno podniesc glosnosc bez duzego znieksztalcenia), tutaj muza na tym sporo traci.
Jest zbyt ostra i brzmi jakbys nie uzywal limitera tylko dawal wszystko na full i powstawal clipping/przesterowanie.
Mysle ze -10dB RMS to jest maksimum jakie mozna wycisnac wtyczkami bez wiekszej szkody dla dzwieku.

Awatar użytkownika
seismic
Seismic Activity / The Tribe
Posty: 935
Rejestracja: 19 lis 2003, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: seismic » 10 cze 2008, 23:36

Kawałki niezłe. Dość ciekawe.
Ale mam kilka uwag do wszystkich utworow ogólnie...
1. Jak dla mnie brzmią troche jakby były pisane na tzw "układance".
Linie dokońca brzmieniowo nie są zgrane ze sobą, brzmią czasem jak troszke wyrwane z kontekstu. Np w clear vision i chyba i tutaj to mocno widać, zobacz ... np ten synth padowy jest nie najlepiej dopasowany z tym kwasem. Jak sie przysłuchać to troszke nieczysto razem to wychodzi. I tak wychodzi z tego że jedno sobie a drugie sobie gra...

2. Mindhunter rusza naprawde wielkim klimatem ale za chwile okazuje się ze to znowu ukladanka. Jak tak wlaczyc na minute to spoko bym powiedział klimat jest, ale z czasem wyglada na to ze kawalek to loop ktory praktycznie kręci się w kółko. OK z perką łądnie się zgrywa + pasuje mi jeszcze ten arp na phaserze. I tyle. I tak w kółko. Taki dziwny minimal bym powiedział. Nie ma rozwinięcia - przejścia w coś nowego... Ten kawałek ma sporą przyszłość, brzmi jak takie rozciągnięte preview.

Deep space i Aliens są najciekawsze.
Jesli ma to być trans a nie eksperimental to wg mnie brakuje spójności w liniach i rozwnięć. :idea:
Pozdrawiam.
"Tak będzie przy końcu świata: wyjdą aniołowie, wyłączą złych spośród sprawiedliwych i wrzucą w piec rozpalony; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów." [Mt 13,50]

Awatar użytkownika
Psysutra
Cronomi Records
Posty: 4875
Rejestracja: 24 mar 2008, 12:32
Lokalizacja: Katowice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: Psysutra » 11 cze 2008, 10:42

w tym rzecz, że eksperymentuję z różnymi gatunkami i stylami- co do loop-owania, to się troszeczkę zgodzę... tak do końca września otrzymacie gotowe:
604 plus x equals empty set
oraz
4th dimension

Awatar użytkownika
Kwachu
Elite User
Posty: 253
Rejestracja: 08 cze 2008, 19:03
Lokalizacja: Warszawa
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: Kwachu » 11 cze 2008, 13:30

Witam wszystkich.
W kawałku "Dialog with Aliens" moje ucho wychwyciło nawiązanie do utworu "Astral Projection - Kabalah" (1:23 - 2:18 oraz 4:38 - 5:33). Podoba mi się ten kawałek, choć nie wiem czy to nie przypadkiem z sentymentu do ww. utworu AP, który jest jednym z moich ulubionych. O reszcie utworów wypowiem sie być może gdy je przesłucham.

"Deep Space" na 2:13 zaczyna się drugi ze znanych mi motywów. Jestem przekonany, że gdzieś już to słyszałem, ale nie moge skojarzyć. Mam to na końcu języka....

Awatar użytkownika
Psysutra
Cronomi Records
Posty: 4875
Rejestracja: 24 mar 2008, 12:32
Lokalizacja: Katowice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: Psysutra » 23 cze 2008, 19:26

Słusznie, przedmówco, jednak usłyszałem pewien cytat, który mi się całkiem spodobał:
"Jeżeli kopiujesz coś i jednocześnie tworzysz coś nowego, jest to w porządku" (to było odnośnie Matrixa i zarzutów dot. jego "klonowaniem" motywów Anime. Wypowiedź w tym stylu była autorstwa reżysera jednego z tych filmów- niestety zapomniałem tytułu tego filmu, ALE)
Oto najnowsza paczka (jeden wałek jest prawie czterominutową pętlą- jest tam długa partia padów)
http://www.sendspace.pl/file/H82Cmyct/
proszę o ocenę nie tylko zawartości merytorycznej, ale i także kwestii technicznych ;)

Awatar użytkownika
asphodel
MoonUnity
Posty: 460
Rejestracja: 28 sty 2004, 22:27
Lokalizacja: elblag
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: asphodel » 13 lip 2008, 10:03

od razu mowie, nie mam bladego pojecia o "technologii" robienia nagran (hehehe, a przeciez w psytransie czy generalnie w calej elektronice dzisiaj, w zasadzie do tego tylko sprowadza sie robienie muzy. tworca bardziej jest technikiem niz autorem z pomyslem ;) wiec nie bede mowil o technicznych stronach nagran (bo sam nie mam o tym najmniejszego pojecia), a jedynie o ich, przeze mnie odbiorze o mocno SUBIEKTYWNEJ ocenie. i nie denerwuj sie zruganiem, bo glaskaniem po glowce dobrej muzy nie bedziesz robil, a jak ktos sie przyczepi, to moze cos to pomoze ;)

clear vision__ podoba mi sie :) fajny pomysl. motyw glowny bardzo fajny, tylko za ostro i bez "logiki dramatycznej" kawalka przechodzi w 2.16 wyzej. ale potem juz okej ;) fajnie przechodzi w "szalenstwo" tylko te plamy dzwiekowe w tle sa irytujace, jak dla mnie.... generalnie daje rade, choc jednak czegos mi brakuje

deep space__ dobry pomysl., tylko znowu perkusja rodem z ery przedlodowcowej ;) generalenie nie podchodzi mi Twoje robienie perkusji :P choc w tym nagraniu ten openhajhet calkiem fajny. i nawet mnie tu melodyjki nie draznia ;) podba mnie sie ;)

dialogue__ to najlepsze jak dla mnie nagranie. tylko nie kumam tego "telefonu" w srodku, na chuj to? wynika cos z tego? bez sensu. no i jeszcze - brakuje odrobiny szalenstwa ;)

mindhunter___ nie podoba mi sie. zbyt nachalna ta petla melodyjkowa.

analogue dreams__ przyjemne elektro ;) brzmi jak soundrack do wieczornej jazdy przez miasto :) slaby jest moment okolo 3.30, ta przerwa, jakas tak, nijaka - rozbudowalbym to jakos. hihaty slabo brzmia, jakby byly rozmazane, takie malo czytelne, wyostrzylbym, ale bez przesady. bardzo fajne sa te rozne "melodyjki" w tle. Tobie wychodzi dobrze to, czego ja nie potrafie. czyli te pady, czy tam ledy ;) generalnie w tym nagraniu przyczepilbym sie do perkusji, a zwlaszcza hatow i tych z wyzszych rejestrow, jakies takie nie teges ;)

lost in matrix__ snare z poczatku mnie drazni. nie wiem czemu, moze dlatego ze jest taki ...nachalny?. generalnie znowu cala perkusja jest jak w starych nagraniach goa niektorych, taka jakas zlewajaca sie, rozmazana, ale to pewnie tylkko kwestia gustu. natomiast samo nagranie. generalnie mi to nagranie nie robi, podoba mi sie tak kolo 1.29 jak wchodzi w tle takie rzezenie czy cos, (wchodzi od tez 4.19 do 5.17, co to takiego? na czym robione, bo super, tylko za bardzo w tle jak dla mnie ). no i melodyjki. ja nie lubie melodyjek ;)

natural energy___ nie podoba mi sie zupelnie. kilka fajnych pomyslow, ale nagranie jako calosc wrecz mnie wkurwia ;) najpierw jakies dileje rozjezdzaja calosc i wprowadzaja zupelnie niefajny chaos. potem te cymbalki czy inna niby cytra. nie, to nie dla mnie, choc zakladam ze moze sie podobac innym.


psylence__ juz sam poczatek podkurwia, wiesz, te klawisze rodem z żara i potem te melodyjki ... no prosze cie. bas fajnie wjechal ale potem ten kick... jakis taki :(. znowu mi sie nie podba. takie nijakie. ladniutkie i nijakie. za stary jestem by mi sie takie rzeczy podobaly ;)

star wind__no, tu fajnie... sie zaczyna a potem nic z tego nie wynika.... nie ma historii do opowiedzenia. petla i tyle. czegos brakuje. rozumiem, ze to dopiero szkic?


generalnie. duzo fajnych pomyslow. ale to za malo. zeby robic psytrans nie musisz miec pomyslow, musisz byc inzynierem dzwieku. bez tego ani Ty ani ja nigdy nie zrobimy dobrze brzmiacego nagrania ;) zycze wiec sobie i Tobie zdobycia tej wiedzy ;P


i na koniec jeszcze pytanie. nurtuje mnie, dlaczego wszystkie twoje nagrania maja dokladnie 6 minut 4 sekundy? z jakiejs sztancy jedziesz? :P
czym jest, co nie jest?

dzwieki aszpena:

www.soundcloud.com/aszpen
http://www.chomikuj.pl/asphodel

Awatar użytkownika
Psysutra
Cronomi Records
Posty: 4875
Rejestracja: 24 mar 2008, 12:32
Lokalizacja: Katowice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: Psysutra » 13 lip 2008, 18:28

Świetnie, że zauważyłeś ich długość
Tak się nazywa album: "604+x=epmty set"

"Star Wind" był faktycznie szkicem, już zmienił nazwę na "Soldead" i trochę inaczej brzmi. Nie mam w tym momencie linka, więc nie podrzucę go na forum, ale zaręczam, że teraz jest naprawdę zrobione z jajami

Co do "Dialogue with Aliens" jestem w trakcie ściągania filmu E.T., by dorzucić tam sample z gadkami (pozostawiam to w Twoim domyśle, jakie ;) )

"Natural Energy" jest już zupełnie innym wałczem, a oto link do tego:
http://www.speedyshare.com/878901757.html

Perkę perkusyjną robię, jaką robię ;) Podoba mi się styl stare-goa

Lost in Matrix- te rzężenia robił kumpel, nie mam pojęcia na czym on to wszystko kręci, a chłopak ma smykałkę do takich dźwięków- jego szaleństwa na sputniku, czy glitchu powalają na kolana

Ogólnie co do moich ledów- mi wychodzi właśnie to, a Tobie za to wychodzą fajnie te sample psychodeliczne w tle- może jakiś wspólny projekt? ;)

Dodano 20.07.2008

http://www.sendspace.pl/file/uFnVYWb2/ link do "Solsdead"
http://www.sendspace.pl/file/7CNDj9Lc/ link do "Like a Bird"

dwa ostatnie wałki z "604+x=(0)"

A oto stare wałki z okresu, kiedy zacząłem tworzyć psyche- nie myślałem wtedy zbytnio o miksie, więc nie oceniajcie pod tym kątem... :P

http://www.sendspace.pl/file/CkMd9Onw/
http://www.sendspace.pl/file/MPdcCFdj/
http://www.sendspace.pl/file/H7PSvhYq/

polecam :P

Awatar użytkownika
Psysutra
Cronomi Records
Posty: 4875
Rejestracja: 24 mar 2008, 12:32
Lokalizacja: Katowice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: Psysutra » 04 sie 2008, 16:45

I co, nikomu nie chce się ruszyć tyłków do odsłuchu, jak zarzuciłem trochę większą ilością materiału? :P

Awatar użytkownika
Psysutra
Cronomi Records
Posty: 4875
Rejestracja: 24 mar 2008, 12:32
Lokalizacja: Katowice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: MH solo

Post autor: Psysutra » 03 paź 2008, 21:56

Ostatnio zachciało mi się remiksować Aszpena ;>
Oceńcie, jak mi to wyszło
http://www.sendspace.pl/file/1AehgRiL/

Awatar użytkownika
Psysutra
Cronomi Records
Posty: 4875
Rejestracja: 24 mar 2008, 12:32
Lokalizacja: Katowice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: MH solo

Post autor: Psysutra » 07 paź 2008, 00:01

http://www.sendspace.pl/file/87Usen8D/
Najnowszy wałek "Huhtamaki"
Smacznego ;)

Awatar użytkownika
bubblegum
Psylesia / TLG
Posty: 3042
Rejestracja: 20 cze 2005, 18:16
Kontaktowanie:

Re: MH solo

Post autor: bubblegum » 10 paź 2008, 13:21

wiem, że pewnie nie takiej oceny oczekujesz ;) ale mi się to za bardzo nie podoba. Bas jakiś dziwny jest, całość monotonna i drętwa.

Ale rób dalej :)

Awatar użytkownika
Pixel
Alien Bug
Posty: 1161
Rejestracja: 02 lip 2007, 13:55
Lokalizacja: wawa
Kontaktowanie:

Re: MH solo

Post autor: Pixel » 10 paź 2008, 13:35

no aranzacja (a w zasadzie jej brak) kuleje. Przydalo by sie wiecej zmian. A czy przypadkiem nie jest to dopiero poczatkowa czesc utworu :wink:
btw nie moj klimat

Awatar użytkownika
magnatec
Stellar Magnitude / MAE
Posty: 499
Rejestracja: 14 lip 2004, 22:41
Lokalizacja: wawa
Kontaktowanie:

Re: MH solo

Post autor: magnatec » 10 paź 2008, 14:14

pixel - czek mail pliz
http://www.morenoise.eu
Wujek Jurgen 10.08.2006 - 23:58
to lump jeden ! łysy buc ! łachudrzyna ! wódki się ochlał i lans za dj-ką? :D

Odpowiedz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości