Psycode - progresywny, melodyjny psy-trance

Generowanie transowych dźwięków w domowym zaciszu :: Music making, independent artists
Odpowiedz [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Awatar użytkownika
psycode
Posty: 22
Rejestracja: 10 sie 2004, 16:33
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Psycode - progresywny, melodyjny psy-trance

Post autor: psycode » 10 sie 2004, 17:02

Masz troche czasu i checi? To prosze zapoznaj sie z moimi kawalkami. Mysle ze sa warte sciagniecia i zapoznania. Klimatem to psysex, ciut astrix (nowsze kawalki), ciut infected mushroom.

Kazda uwaga jest dla mnie cenna.
ps. najowszy kawalek to REMiX dla Andromedy.
milego sluchania :D
" 'cause, music is the soundtrack of your life" ;)

Awatar użytkownika
psycode
Posty: 22
Rejestracja: 10 sie 2004, 16:33
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Post autor: psycode » 11 sie 2004, 16:49

KRIZZ: napisales "Szczególnie "Desire to survive" mnie po prostu zmiażdżył - fenomenalna produkcja i mastering, świetna separacja linii basu od stopy (to jest trudne do osiągnięcia), melodia która dosłownie wżera się w pamięć... jeden z niewielu utworów, które puszczałem sobie kilka razy z rzędu. To jest mix, a czyj oryginał?"


otoz nad Desire to Survive siedzialem 2 miechy po kilka gdzodzin dziennie. Ciezko bylo ale ciesze sie bo kawalek jest dokladnym odzwierciedleniem mojej wizji (czyli udalo sie :) )

Kawalek, konstrukcja, melodie itp sa w 100% mojego pomyslu czyli nei jest to zaden remix - jego pelna nazwa to psycode - desire to survive (mild mix) <-- to MiLD MiX napisalem celowo gdyz zamiezam w niedalekiej przyszlosci zrobic wersje szybsza, psy-tancowa, powiedzmy na 143BPM - dlatego musialem juz z gory zaznaczyc MiLD MIX <--czyli spokojny mix.

pozdro i raz jeszcze dzieki!
" 'cause, music is the soundtrack of your life" ;)

Awatar użytkownika
Krizz
Elite User
Posty: 760
Rejestracja: 17 mar 2003, 21:12
Lokalizacja: Kowary
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: Krizz » 12 sie 2004, 08:02

psycode pisze:Kawalek, konstrukcja, melodie itp sa w 100% mojego pomyslu czyli nei jest to zaden remix - jego pelna nazwa to psycode - desire to survive (mild mix) <-- to MiLD MiX napisalem celowo gdyz zamiezam w niedalekiej przyszlosci zrobic wersje szybsza, psy-tancowa, powiedzmy na 143BPM - dlatego musialem juz z gory zaznaczyc MiLD MIX <--czyli spokojny mix.

pozdro i raz jeszcze dzieki!
No to respect.... naprawdę sądziłem że to remix jakiegoś znanego utworu (choć mi akurat nieznanego :) ) - po prostu uznałem go za zbyt dobry jak na jakiegoś nikomu nie znanego (to już chyba nieaktualne) amatora (to też :) ). Po prostu czapki z głów.

Nie mogę się zatem doczekać wersji szybszej.

Awatar użytkownika
Templar
Psytrance.pl
Posty: 1834
Rejestracja: 16 mar 2003, 22:35
Lokalizacja: Gdańsk / Konsorcjum
Kontaktowanie:

Post autor: Templar » 12 sie 2004, 14:22

Ściągnałem 5 numerów Psycode, przesłuchałem i czas conieco odnotować:

1. Andromeda - Crystal Kingdoms (Psycode Remix) - chyba najfajniejszy jak dla mnie z wszystkich utworów. Albo w ogóle nie słyszałem wcześniej oryginału Andromedy albo mi po prostu gdzieś umknął, niemniej jednak będę się musiał z nim zapoznać (na nowo?). Jeśli jest tak dobry jak ten remix (lub nawet lepszy, bo w większości przypadków to pierwowzory są lepsze), to tylko dobrze mu wróży. Wracając do Twojego remixu - jak dla mnie początek mógłby trwać całą wieczność. Piękny, delikatny, "rozwodniony"... Tyle nostalgii ile zawarto w tych kilkunastu sekundach mogło by starczyć spokojnie na cały chilloutowy numer (mam cichą nadzieję, że zrobisz kiedyś takowy z tym podkładem jako główny motyw). Reszta bardzo przyjemna, w drugiej minucie czuć nawet przez chwilę MFG. Od 6:02 coś co zawsze lubiałem i ceniłem sobie w takich numerach. Ogólnie track sprawdziłby się na pewno znakomicie na parkiecie. Koniecznie muszę się zapoznać z jego oryginałem... Oklaski.

2.Psycode - Desire To Survive (Mild Mix) - ciekawe aranżacje i garść dobrze spożytkowanych pomysłów. Track jest bardzo infectowy (nieodparte wrażenie słuchania czegoś z pogranicza dyskografii Infected Mushroom), chociaż kuleje chyba mastering tego numeru. Pojawia się też parę błędów, chociażby na samym początku utworu zauważ jak brutalnie ucinasz sampel wody (15ta sekunda). Razi w uszy... Ogólnie na plus, ale zabrałbym się za to wszystko jeszcze raz i wyeliminował usterki.

3. Psycode - First Psychedelic - tu od razu słychać, że mam się przygotować na tzw. pierdolnięcie. :wink: Jest fajnie, ale nie da sie zaprzeczyć, że słyszałem takie rzeczy już nie raz i nie dwa. Niemniej jednak dobry track. Kolejny "parkietowiec".

4. Psycode - On My Acid Side - podoooba się. Oczywiście znowu infectowo (pianino w stylu "Classical Mushroom" i tym podobne), ale czuć tu jak najbardziej Ciebie. Dużo ciekawych zawirowań numeru. Podoba się...

5. Psycode - Resident Evil - Dobry temat na numer (bardzo lubię film "Resident Evil"), ale gorzej z jego realizacją. Dobre sample z wiadomego filmu, sprytnie użyte tu i tam ("this is gonna slow us down..." - i faktycznie track zwalnia - to sie nazywa konsekwentnośc w stosowaniu sampli, a nie jak inni wrzucają je "aby były"), ale trochę za dużo żydowsko-fullonowego podejścia. W moim odczuciu średnio na jeża, co nie znaczy że track jest zły. Mi jednak, poza paroma jego elementami, nie podpasował.

I to tyle moich lużnych myśli. Pracuj dalej, dobrze Ci idzie.
Whatever happened to Gary Cooper, the strong, silent type?

Awatar użytkownika
Templar
Psytrance.pl
Posty: 1834
Rejestracja: 16 mar 2003, 22:35
Lokalizacja: Gdańsk / Konsorcjum
Kontaktowanie:

Post autor: Templar » 12 sie 2004, 14:24

ps. dałem "W deche" ale ja zaznaczę, że jest to w deche z adnotacją, że jeszcze trzeba popracować.
Whatever happened to Gary Cooper, the strong, silent type?

Awatar użytkownika
Krizz
Elite User
Posty: 760
Rejestracja: 17 mar 2003, 21:12
Lokalizacja: Kowary
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: Krizz » 12 sie 2004, 15:29

Templar pisze: 2.Psycode - Desire To Survive (Mild Mix) - ciekawe aranżacje i garść dobrze spożytkowanych pomysłów. Track jest bardzo infectowy (nieodparte wrażenie słuchania czegoś z pogranicza dyskografii Infected Mushroom), chociaż kuleje chyba mastering tego numeru. Pojawia się też parę błędów, chociażby na samym początku utworu zauważ jak brutalnie ucinasz sampel wody (15ta sekunda). Razi w uszy... Ogólnie na plus, ale zabrałbym się za to wszystko jeszcze raz i wyeliminował usterki.
Nie słyszałem tego ucięcia... może dlatego że kawałek tak mnie wciągnął że usterek po prostu nie zauważałem (a może to było celowe?).
Co do masteringu to nie mogę NIC utworowi zarzucić.

Awatar użytkownika
Templar
Psytrance.pl
Posty: 1834
Rejestracja: 16 mar 2003, 22:35
Lokalizacja: Gdańsk / Konsorcjum
Kontaktowanie:

Post autor: Templar » 12 sie 2004, 18:33

Cóż, może to tylko ja, ale jakość brzmienia "Desire To Survive" odbiega moim zdaniem od pozostałych utworów.

Sampel wody zostaje urwany w 16tej (pomyliłem się o jedną :wink:) sekundzie i równie niespodziewanie pojawia się w 18tej. Nie wiem czy to działanie celowe, być może...

Teraz jednak, po ponownych wsłuchaniu się w ten początek mogę się skłaniać ku stwierdzeniu, że to celowe - sample wody przez te dwie-trzy sekundy nie są wcale nieobecne, gdyż słychać je przytłumione w tle a temu słumieniu towarzyszy sampel "I was drowning" - co nadaje temu zabiegowi odpowiedniego znaczenia. Do 16 sek "I can breath", później szybkie zanurzenie - schodzimy gwałtownie na pewną głębokość ("I was drowning"), po czym znowu nasz 'bohater' odzyskuje dech. Czy nadinterpretowałem? Nie wiem... Początkowo nie zrozumiałem tego nagłego urwania dźwięku wody, teraz to ma sens. :wink:
Whatever happened to Gary Cooper, the strong, silent type?

Awatar użytkownika
psycode
Posty: 22
Rejestracja: 10 sie 2004, 16:33
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Post autor: psycode » 12 sie 2004, 19:12

do Templar: dzieki bardzo za opinie to cholernie mile i budujace (daje kopa :) )

desire to survive (mild mix) - hmm moze masz jakis 3dsound wlaczony na swoim sprzecie bo jestem mocno zadowolony z masteringu w tym kawalku! Co do zekomo BLEDOW przez ciebie znalezionych - no cuz to lekko przykre jesli przychodzi Ci do glowy ze moglbym nie zauwazyc bledu zerwania sampla wody na samym poczatku. Wystarczylo by sie samego zapytac - "jesli widac ze koles wie o co chodzi i dopracowywuje kazdy szczegol, siedzi nad kawalkiem nawet po 2-3miechy to czy byl by w stanie zrobic taki razacy blad???"
otoz NIE! to jest w 100%zamierzony efekt. Po dluzszym czasie rozgryzles moja wizje: dzwiek lejacej sie wody jest stlumiony bo bohater jest "utopiony" niezyje - wiec znajduje sie pod woda lub innym swiecie - dlatego woda zostala oddalona na drugi plan.
a co do pozostalych usterek: owszem znalazlem z 3 ale to nie usterki a raczej chec zmiany pewnych dzwiekow/koncepcji na inne.

andromeda-crystal kingdoms (psycode remix) -odrazu mowie wszystkie melodie (synth'y) sa grane z wav (po ciezkiej obrobce i przyspieszeniu) bo nie moglem uzyskac takigo klimatu grajac od nowa. Pozostale dzwieki sa moje.

raz jescze dzieki za opinie - napewno cos z niej wyniose
" 'cause, music is the soundtrack of your life" ;)

Awatar użytkownika
Hardcore
Elite User
Posty: 1519
Rejestracja: 11 mar 2004, 21:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Post autor: Hardcore » 13 sie 2004, 00:02

Ja pierdziele... widze, że na tej stronce rodzą się coraz to nowe gwiazdy!
Utwory są zajebiste. Na moje ucho "Crystal Kingdoms" jest mniej czysty od pozostałych kawałków (pewnie dlatego, że to remix) i jest dobry do potańczenia, a pozostałe są na bardzo dalekiego tripa :)
bardzo fajne...
powodzenia przy projekcie Psycode, bo psychedelic jest najlepszy :twisted:

PS. ten sampel z remixu ze słowami "Crystal" to mi się kojarzy z Astrix'a - Crystal Sequence... ale to bardzo dobrze bo go uwielbiam 8)
Obrazek
"Turn on, tune in and drop out" Timothy Leary :roll:

Alien
Elite User
Posty: 479
Rejestracja: 29 kwie 2003, 13:38
Lokalizacja: another planet
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: Alien » 13 sie 2004, 01:47

Cóż, właściwie to zgodzę się z opinią Templara, choć On My Acid Side wcale nie musi być zrzyną z Infected, oni też stosują stare patenty :lol: , a numer wyróżnia się mimo wszysto oryginalnością :!:
Ogólnie mało niedociągnięć, choć do własnego stylu jeszcze trochę, widać, że największą wagę przywiązałeś do brzmienia, gratuluję dobrego opanowania programów
:)

Awatar użytkownika
psimon
Remote Access
Posty: 57
Rejestracja: 16 kwie 2003, 20:59
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: psimon » 13 sie 2004, 18:52

a mnie sie podobaly bardziej wczesniejsze wersje remiksu dla skippa ... wysle Ci moja prywatna opinie na maila :)

pokoj szefie !


ps. Artha i Psycode rulez forever !!!!!!!!!!!! :)
gg: 3663779

peace ! :)

Awatar użytkownika
seismic
Seismic Activity / The Tribe
Posty: 935
Rejestracja: 19 lis 2003, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

psycode

Post autor: seismic » 14 sie 2004, 03:07

twoje utworki już trzymam na hd spory czas ale dopiero teraz napisze pare słów na ich temat, wcześniej jakoś nie mogłem sie zabrać do tego.

first psychedelic - mój de beściak, te przystopowania hi-hatowe są trafnym strzałem w 10-tke, zaraz za nimi rodzi sie skoczny power (6:40 - przy słuchaniu kawalku od poczatku w tym momencie zaczyna sie max odjazd - kulminacja utworu). Czyste brzmienie genereatora melodii naprawde mnie wtedy wykręca.

resident evil - wałek przypomina mi scenki z filmu, ale jakbym nie oglądał to utwór by mi sie tak nie spodobał, bo gustuje w melodycznych riffach, a tu przeważają efekty,spowolnienia, wokale- wszystko na ciszy, na pauzach - tak to odbieram. Ale całość, harmonia i klimat jest ok.

on my acid side - utwór odbiega mi już od psychedeli, ma swoją melodie (kierunek -> bardziej poison code). cieszył bym sie bardziej jakbyś czasami dorzucił coś etnicznego czy old schoolowego, bo utwór taki pusty goaszczo, choć nie wątpie że to mogło by popsuć styl... wałek ok ale nie mój gust.

desire to survive - piekny - czysty baseline nastawia mi rytm i łatwo wyczuwam klimat wałka. bardzo fajnie tworzą klimat te chwilowe "bez-delay'e - cut-offy" (nagłe zanurzenie, zatonięcie - coś jakby zmiana pogłosu srodowiska [np 4:10, czy 16sek templara :-) ] ). takie cos najbardziej mi wpada w ucho.

crystal kingdoms - ten wałek znam dopiero od nie dawna. po pierwszym przesłuchaniu wydało mi sie że za wiele to sie nie napracowałeś przy nim, bo riffy wydały mi sie jakby identyczne jak u skipa (ale po rozmowie z toba dowiedziałem sie że jednak nie było łatwo - spox).tak jak mowi templar padzik z początku jest bardzo fajny i popasował do utwóru, (szkoda że go tak mało ) bo natomiast twój baseline to formalność (zachowanie stylu) - z góry go oczekiwałem.

Reasumując: według mnie utwory świetne - całość zachowuje styl (nie wiem czy to cel zamierzony czy poprostu własne słuchowe ingerencje w typowe generatory, sample... nie ważne), wszystko biegnie dobrą drogą i zakładam że nastepny wałek również zakolekcjonuje na swoim hd.

pozdrawiam
"Tak będzie przy końcu świata: wyjdą aniołowie, wyłączą złych spośród sprawiedliwych i wrzucą w piec rozpalony; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów." [Mt 13,50]

Awatar użytkownika
psycode
Posty: 22
Rejestracja: 10 sie 2004, 16:33
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Post autor: psycode » 14 sie 2004, 12:39

seismic: oo takie recenzje lubie (templara tez)- sa o wiele praktyczniejsze i wiecej moge z nich wyniesc- niz takie krotkie 3-5slow.

Coz moge powiedziec, poraz wtory dzieki za czas poswiecony - takie posty dodaja kopa i z pewnoscia nastepne kawalki beda lepsze. Duzo wskazowek otrzymalem z wszystkich forum na jakich jestem. WIec masa pomyslow :>

Co do kawalkow - to prawie kazdy ma od dawna tak zwana liste rzeczy do sPATCHE'owania - czyli pomysly, poprawki - ktore zostana wprowadzone przy wydawaniu kawalkow. No jedynie RESIDENT EVIL - przepadl bo stracilem projekt i sample przez awarje dysku

pozdro
" 'cause, music is the soundtrack of your life" ;)

Awatar użytkownika
Ginn
Insidelamp
Posty: 522
Rejestracja: 09 maja 2004, 22:12
Lokalizacja: gdynia/wejherowo
Kontaktowanie:

Post autor: Ginn » 17 gru 2004, 00:02

Andromeda - Crystal Kingdoms (Psycode Remix) jest cool

pozdroofka :)

Awatar użytkownika
minus
Posty: 21
Rejestracja: 26 kwie 2005, 01:00
Lokalizacja: BYDGOSZCZ
Kontaktowanie:

Post autor: minus » 06 maja 2005, 23:06

ten kawalek jest tak zajebisty ze nie moge przestav go sluchac :D

psycode - dobry numer >>> Poison Code - problemy ;D

peace
..:: minus ::..
..:: psychedelikkk wizards ::..

> ..:: psychedelikkk myspace ::.. <
> ..:: psychedelikkk wizards homepage ::.. <

Awatar użytkownika
spinny
Injection
Posty: 596
Rejestracja: 21 kwie 2005, 23:32
Lokalizacja: 3miasto
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

;)

Post autor: spinny » 28 maja 2005, 10:38

Siema psycode- nie wiem czy mnie pamietasz poznalismy sie kiedys przez Semiego kolo waszej budy !!;-)

Kawalki znam - slucham i doceniam/oceniam ;)
O "Problemach" nie bede p[isac, bo pewnie domyslasz sie opini (rzecz jasna pozytywnej)
Reszta: znaleziona przeze mnie na roznych stronach - hmm... w skali 1-10 7 ;-)
Czasami gdzieniegdzie slychac niezgrywanie sie beatow i hihaty po uszach daja - no ale kto nie gra ten sie nie wprawia, kto sie nie wprawia ten jest cieniasem - wiec oby tak dalej!!;)
Pozdroweczka;)
There's the place, where U can find your way and the music in your mind just take control.

Odpowiedz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości