Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Generowanie transowych dźwięków w domowym zaciszu :: Music making, independent artists
Awatar użytkownika
Psysutra
Cronomi Records
Posty: 4875
Rejestracja: 24 mar 2008, 12:32
Lokalizacja: Katowice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Post autor: Psysutra » 28 gru 2010, 23:44

Nie powinno Ci to rozpierdolić- mówię Ci, 2 lata tak mam i żadnych problemów :) Off course- jak będziesz nakurwiać to kolumny pójdą w drzazgi. Gdybyś wylot zatkał materiałem sztywnym to byłoby to możliwe- a tak powietrze po części przechodzi a po części jest pochłaniane przez szmatę.

Przede wszystkim zniweluje Ci zjawisko odrzutu w głośniku- w tym przypadku do tyłu. Bo do przodu to pół biedy. Kłopot właśnie się zaczyna gdy rura idzie do tyłu.

Wierz mi, to naprawdę dobre rozwiązanie :) Niewielkim kosztem minimalnego wzrostu obciążenia głośników (na pewno to czymś skutkuje, nie ma szans by wcale nic z tego nie było).

A to, że numery mam mocno pozbawione dołu świadczy o tym, że 80Hz na HP w monitorach to za mało :D chyba musi być na 110

Awatar użytkownika
mescarajah
Mesca
Posty: 777
Rejestracja: 27 mar 2005, 23:31
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Re: Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Post autor: mescarajah » 29 gru 2010, 00:03

Ja Ci jednak radze wyjac te zatyczki i pozwolic monitorom produkowac troche tego mięsa w niskich rejestrach. Przeciez z zatkanym bassem praktycznie nie ma dołow. To tak jakbys wstawil HP na 100hz.
To male monitorki a nie kolumny hifi co moga buczec az chata sie trzesie. Rozumiem takie rozwiazania jakby byl mega problem z akustyka, ale bez przesady takie teorie do mnie nie przemawiaja tym bardziej ze muze sie mixuje na przewaznie na niskim poziome glosnosci i nic nie dmucha za mocno. Bez kitu ale jak sobie wsadzasz szmaty tam to nie masz pojecia czy jest jebniecie czy nie. Robisz sobie ostre ciecie dolnego pasma w charakterystyce monitorow. Mija sie to totalnie z celem gdzie monitory powinny zejsc przeciez najnizej. To brzmi tak samo jak bajki ze pojemniki od jaj poprawiaja bardzo akustyke.

Awatar użytkownika
Psysutra
Cronomi Records
Posty: 4875
Rejestracja: 24 mar 2008, 12:32
Lokalizacja: Katowice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Post autor: Psysutra » 29 gru 2010, 00:08

No powiem Ci że odkąd to zrobiłem to lepiej mi siedzi to dolne pasmo. Możesz wierzyć lub nie. Ale u mnie w grupie wszyscy z takimi monitorami gdy mają poniżej 90 cm od ściany to skarpety dają do bass reflexów. Zwłaszcza przy małym pomieszczeniu- teraz chociaż nie mam rozjebu na niskich częstotliwościach jak wcześniej.

Inaczej- na pewno dół pasma zyskał na czytelności- dzięki temu wiem co tam mam.

Awatar użytkownika
mescarajah
Mesca
Posty: 777
Rejestracja: 27 mar 2005, 23:31
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Re: Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Post autor: mescarajah » 29 gru 2010, 00:36

A nie masz w alesisach przelaczniki half/quarter space? To duzo zmienialo u mnie. Raz pamietam jak zatkalem bassreflexy i totalnie nie mialem dołow. Ale u mnie w pomieszczeniu az takiego cyrku nie mam bo monitory moge odsunac nawet i 2m od sciany hehe. Jak Ci sluzy na dudnienie to Ok, ale polecam Ci abys kiedys skarpety wyja i Odsunal monitorki troche, przelacznik dal na halfspace i zobaczyl jak graja. Ja tam mixowalem przez dlugi czas na moich i dalo rade mimo wszystko. Z zatkanym otworem nawet przy samej scianie kolumny graly tak jakby staly na openair :D

Awatar użytkownika
Psysutra
Cronomi Records
Posty: 4875
Rejestracja: 24 mar 2008, 12:32
Lokalizacja: Katowice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Post autor: Psysutra » 29 gru 2010, 09:09

Tak się składa że pokój mi to skutecznie uniemożliwia 8) Jak odsunę choćby metr od ściany to chyba je na łóżku postawię :lol:

Awatar użytkownika
Artha
Cronomi Records / The Tribe
Posty: 937
Rejestracja: 25 mar 2003, 12:19
Lokalizacja: malbork
Kontaktowanie:

Re: Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Post autor: Artha » 30 gru 2010, 11:14

sample z ponad 200 automatow perkusyjnych, moze komus sie przydadza.

http://samples.kb6.de/downloads.php

Awatar użytkownika
Psysutra
Cronomi Records
Posty: 4875
Rejestracja: 24 mar 2008, 12:32
Lokalizacja: Katowice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Post autor: Psysutra » 30 gru 2010, 11:21

Wholy shit :!:

Nawet z Panasonica :lol:

Dzięki wielkie! :)

http://www.goldbaby.co.nz/freestuff.html a tu coś z czego ja sam nieraz korzystam.

Drummaszyny przepuszczone przez szpulę tudzież inne analogowe zabawki. Są i darmowe, i płatne.

Awatar użytkownika
Psysutra
Cronomi Records
Posty: 4875
Rejestracja: 24 mar 2008, 12:32
Lokalizacja: Katowice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Post autor: Psysutra » 07 sty 2011, 13:56

Wpadł mi do głowy pomysł jak można poniekąd sobie pomóc w synchronizacji kilku ścieżek pojedynczego numeru- na samym początku każdej ścieżki mógłbym umieścić pojedynczy przebieg sqr lub triangle o wysokiej amplitudzie, który oczywiście w projekcie byłby potem wyciszony- chodzi o punkt odniesienia do warpingu.

Jakieś dodatkowe sugestie?

Awatar użytkownika
Artha
Cronomi Records / The Tribe
Posty: 937
Rejestracja: 25 mar 2003, 12:19
Lokalizacja: malbork
Kontaktowanie:

Re: Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Post autor: Artha » 07 sty 2011, 18:17

dokladnie tak mozna, malo tego, moze takze dac na koncu.
ja tak robilem z renderami buzza,aby dokladnie miec start sciezki.

Awatar użytkownika
bubblegum
Psylesia / TLG
Posty: 3042
Rejestracja: 20 cze 2005, 18:16
Kontaktowanie:

Re: Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Post autor: bubblegum » 28 sty 2011, 13:42

byłem dziś w Empiku i przeglądałem nowy numer EiS. Fajny artykuł o Richiem Hawtin aka Plastikman i jego występach Live.
To się dopiero nazywa live. Cała masa gratów na scenie...
I to wszystko dla tech/minimal.
Świetnie.

Awatar użytkownika
seismic
Seismic Activity / The Tribe
Posty: 935
Rejestracja: 19 lis 2003, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Post autor: seismic » 21 lut 2011, 15:24

Szkoda już zakładać nowy topic ze względu na kończący się dead line dlatego pozwolę sobie zaprezentować informację właśnie tu:

Juno Reactor Remix Competition 2011
Juno Reactor are looking for an interesting and powerful remix of "Zwara" to include on the upcoming remix album "Inside the Reactor"

Please read the rules of the competition, then register. (only registered users will be allowed in the competition) All entries must be submitted by the end 7th March UK time. The winner will be announced on 10th March, we will contact them by that day, winner will be posted on the web by the end the 10th March.

All audio files start at the same point so it doesn't matter which DAW you use.
Good luck.
JR


:!: Dead Line: 7 Marca 2011
:arrow: http://www.junoreactor.com/index.php
"Tak będzie przy końcu świata: wyjdą aniołowie, wyłączą złych spośród sprawiedliwych i wrzucą w piec rozpalony; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów." [Mt 13,50]

Awatar użytkownika
Artha
Cronomi Records / The Tribe
Posty: 937
Rejestracja: 25 mar 2003, 12:19
Lokalizacja: malbork
Kontaktowanie:

Re: Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Post autor: Artha » 21 lut 2011, 17:22

swietny post. aby sciagnac pliki do remiksu nalezy sie zarejestrowac, co trwa bardzo szybko, bez zbednych maili potwierdzajacyhc aktywacje konta. czasu malo, ale mozna cos skleic.

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Post autor: *JetMan* » 21 lut 2011, 18:32

oooooooooooooo!!

la fantastico!

czasu bardzo malo, ale sprobujemy ;]
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Awatar użytkownika
bubblegum
Psylesia / TLG
Posty: 3042
Rejestracja: 20 cze 2005, 18:16
Kontaktowanie:

Re: Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Post autor: bubblegum » 21 lut 2011, 18:37

tylko to powerful odstrasza :P
lazy już być nie może? :P

Awatar użytkownika
Just-Mike
Psytrance.pl / Stellar Magnitude / MAE
Posty: 678
Rejestracja: 19 mar 2003, 18:56
Lokalizacja: Warszawa / Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Post autor: Just-Mike » 24 lut 2011, 16:33

No dobra, wchodzę w to :-)
Obrazek

Awatar użytkownika
mescarajah
Mesca
Posty: 777
Rejestracja: 27 mar 2005, 23:31
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Re: Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Post autor: mescarajah » 25 lut 2011, 13:17

Jakbym miał tylko w końcu sprawne monitory .... : (

Awatar użytkownika
Psysutra
Cronomi Records
Posty: 4875
Rejestracja: 24 mar 2008, 12:32
Lokalizacja: Katowice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Post autor: Psysutra » 25 lut 2011, 13:26

Narzekasz na swoje? Przecież masz takie miksy że połowa producentów komercyjnych by się mogła powstydzić :>

Awatar użytkownika
mescarajah
Mesca
Posty: 777
Rejestracja: 27 mar 2005, 23:31
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Re: Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Post autor: mescarajah » 25 lut 2011, 14:14

Psysutra pisze:Narzekasz na swoje? Przecież masz takie miksy że połowa producentów komercyjnych by się mogła powstydzić :>
Narzekam bo jeden jest rozpierdzielony i się kurzy jak narazie to nie mam jak aby go w końcu zrobić tak aby grał a nie tylko syczał.

Awatar użytkownika
Psysutra
Cronomi Records
Posty: 4875
Rejestracja: 24 mar 2008, 12:32
Lokalizacja: Katowice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Post autor: Psysutra » 25 lut 2011, 14:27

Lipnie... Cóż to się stało? Zbyt duże obciążenie? :D

Awatar użytkownika
Artha
Cronomi Records / The Tribe
Posty: 937
Rejestracja: 25 mar 2003, 12:19
Lokalizacja: malbork
Kontaktowanie:

Re: Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Post autor: Artha » 26 lut 2011, 17:01

Qba juz o tym zdaje sie pisal. wada fabryczna, ktora sie potrafi objawic w alesisach.

Odpowiedz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości