Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Generowanie transowych dźwięków w domowym zaciszu :: Music making, independent artists
Awatar użytkownika
☼ DigiTrip ☼
Elite User
Posty: 521
Rejestracja: 20 sie 2009, 00:09
Lokalizacja: bieda post-pruska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Post autor: ☼ DigiTrip ☼ » 19 kwie 2011, 14:45

sproboj jeszcze tego srodowiska do robienia VST:

http://synthmaker.co.uk/index.html

w przeciwienstwie do synthedita nie ma problemow z aliasingiem i timingiem midi. niektore moduly mozna tez rozbierac na czesci pierwsze. ogolnie ma o wiele wiekszy "power", wiecej mozliwosci kombinowania i konstruowania operacji matematycznych.

google:
http://www.google.pl/search?hl=pl&q=syn ... synthmaker

ponadto synthmaker ma dosc rozbudowana, bardzo pomocną spolecznosc na swoim forum. Mozna tam znalezc mase podpowiedzi oraz duzo projektow syntezatorow i efektow do rozebrania i podpatrzenia co i jak.

wish you luck :D tez jestem ciekaw co tam naskrobales :twisted:

ps. jeszcze link z gotowymi synthami/efektami zrobionymi na synthmakerze:
http://synthmaker.co.uk/examples.html
misie niechce

Awatar użytkownika
Just-Mike
Psytrance.pl / Stellar Magnitude / MAE
Posty: 678
Rejestracja: 19 mar 2003, 18:56
Lokalizacja: Warszawa / Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Post autor: Just-Mike » 20 kwie 2011, 20:54

Obecnie postanowiłem najpierw ogarnąć SynthEdit a później zobaczymy kiedy się możliwości skończą :D Oto pierwsza próbka brzmienia. Dwa oscylatory ukształtowane w stylu gałki w Virus TI (osc shape) coś pomiędzy pulse a saw na detunie z lekkim FM i przesuniętym PW na jednym. Jeszcze gra w mono więc dodałem delay i reverb już pod abletonem. Może nic imponującego, ale zabawa się zacznie jak zrobię unison i zwielokrotnianie synału :D

http://soundcloud.com/spaceelement/self ... iser_test1

Edit: te filtry są bardzo słabe w SE, jak znacie darmowy filtr VST w stylu analogowym to piszcie, potestuję.
Obrazek

Awatar użytkownika
Just-Mike
Psytrance.pl / Stellar Magnitude / MAE
Posty: 678
Rejestracja: 19 mar 2003, 18:56
Lokalizacja: Warszawa / Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Post autor: Just-Mike » 31 maja 2011, 16:32

No dobra przyszedł poważny test unisona tego syntezatora co tworzę. Gra około 100 oscylatorów o kształcie fali "piła". Filtry też już poprawiłem, pozostaje tylko optymalizować i lekko poprawiać szczegóły.

Oto próbka: http://soundcloud.com/spaceelement/lept ... hesiser-by

EDIT: kolejna próbka: http://soundcloud.com/spaceelement/lept ... -duo-theme
Obrazek

Awatar użytkownika
Psysutra
Cronomi Records
Posty: 4875
Rejestracja: 24 mar 2008, 12:32
Lokalizacja: Katowice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Post autor: Psysutra » 31 maja 2011, 20:29

Do eurotrance jak najbardziej się nada. Ale do psychedelic... Za mało agresywny filtr... :)

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Post autor: *JetMan* » 31 maja 2011, 23:11

No Majk, Safri Duo - slodycz koi moje uszy : )

pieknie to brzmi.

tylko zoptymalizuj do psytransow :D

pierwsze mi nie podchodzi -tak jak nap. Sutra. Ale rozumiem, ze to tylko jedna z mozliwosci. :)

btw, teraz jak na dloni widzimy jakie kokosy zbijaja 'artysci' pokroju safri duo za swoja muzyke.. pheh.
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Awatar użytkownika
bubblegum
Psylesia / TLG
Posty: 3042
Rejestracja: 20 cze 2005, 18:16
Kontaktowanie:

Re: Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Post autor: bubblegum » 31 maja 2011, 23:17

ależ JetMan. Safrii Duo to przecież jeszcze bębenki. Takie prawdziwe noo ;)

Próbki mega!

Awatar użytkownika
Psysutra
Cronomi Records
Posty: 4875
Rejestracja: 24 mar 2008, 12:32
Lokalizacja: Katowice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Post autor: Psysutra » 01 cze 2011, 00:08

Dokładnie- Safri Duo to przede wszystkim ich zajebista gra na perkusji (a te kity drumowe to wywalają w kosmos). Poza tym to nutki mojej młodości :D

Awatar użytkownika
Primal
Deepersense
Posty: 1066
Rejestracja: 01 lut 2008, 18:00
Lokalizacja: Hajduki
Kontaktowanie:

Re: Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Post autor: Primal » 01 cze 2011, 00:11

Psysutra pisze:Do eurotrance jak najbardziej się nada. Ale do psychedelic... Za mało agresywny filtr... :)
aha i human blue i 12 moons to tez pewnie eurotransy dla ciebie :P

popieram to co pisze gumi boj ;)

Awatar użytkownika
seismic
Seismic Activity / The Tribe
Posty: 935
Rejestracja: 19 lis 2003, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Post autor: seismic » 01 cze 2011, 13:15

No zgadza się Primal. Euro nie euro. Nieźle ci to wyszło Mike.
Barwa nie jest teraz tak ważna ale efekt! A ten wyszedł ci konkretnie. Trudno teraz budować brzmienia żeby próbować coś tu rewolucjonizować. Gratsy.
"Tak będzie przy końcu świata: wyjdą aniołowie, wyłączą złych spośród sprawiedliwych i wrzucą w piec rozpalony; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów." [Mt 13,50]

Awatar użytkownika
Artha
Cronomi Records / The Tribe
Posty: 937
Rejestracja: 25 mar 2003, 12:19
Lokalizacja: malbork
Kontaktowanie:

Re: Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Post autor: Artha » 01 cze 2011, 22:01

dokladnie, skupmy sie nad tym co Mike uzyskal, a nie na tym do czego w/w brzmienie sie nada. szacun Mike :-) ja takze kiedys myslalem nad tworzeniem vsti pod siebie. a dokladniej przepisac pare ulubionych maszynek z buzztracker'a na vsti.

Awatar użytkownika
Psysutra
Cronomi Records
Posty: 4875
Rejestracja: 24 mar 2008, 12:32
Lokalizacja: Katowice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Post autor: Psysutra » 01 cze 2011, 22:19

Po obadaniu tematu głębiej jestem cholernie zaintrygowany. Piszę się na beta testy :)

Awatar użytkownika
Psysutra
Cronomi Records
Posty: 4875
Rejestracja: 24 mar 2008, 12:32
Lokalizacja: Katowice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Post autor: Psysutra » 05 cze 2011, 13:18

Pamiętam, że było rzucone kiedyś pytanie nt. interfejsu audio z kilkoma niezależnymi wyjściami- i przypadkiem znalazłem.

http://www.focusrite.com/products/audio ... rlett_8i6/

http://www.focusrite.com/products/audio ... lett_18i6/

Są to stosunkowo niedrogie interfejsy (1000-1200 zł) i w tym momencie trochę sobie wbijam za zakup Saffire 6... :wink:

Awatar użytkownika
Just-Mike
Psytrance.pl / Stellar Magnitude / MAE
Posty: 678
Rejestracja: 19 mar 2003, 18:56
Lokalizacja: Warszawa / Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Post autor: Just-Mike » 07 cze 2011, 03:45

To sobie nie wbijaj, bo do studia i tak potrzebujesz stół. Żeby obsłużyć stół cyfrowy 8 kanałowy potrzebujesz MADI a dopiero ze stołu przetwornik cyfrowo analogowy, którego ta karta i tak nie spełni (brak wejść cyfrowych). Kompa pod MADI nie masz. Jeśli byś się zdecydował kupić stół analogowy (duża kasa minimum 10 tysięcy PLN), to dopiero ta karta by mogła Ci coś dać, chociaż pod studio nie używa się już kart dźwiękowych z tego przedziału cenowego, lepiej zainwestować np w SSL XLogic Alpha-Link albo jakiś inny wysokiej klasy przetwornik cyfra-analog. Więc nie ma co płakać. Dobry zakup.
Obrazek

Awatar użytkownika
bubblegum
Psylesia / TLG
Posty: 3042
Rejestracja: 20 cze 2005, 18:16
Kontaktowanie:

Re: Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Post autor: bubblegum » 07 cze 2011, 18:47

YO

Coś mi od dziś brzęczy w jednym monitorze odsłuchowym. Jak wyciągnę USB z kompa lub interfejsu to przestaje. To samo jak wyciągnę kabel.
Jakieś sprzężenie się pojawiło po drodze. Ma ktoś jakiś pomysł?

edit:

Jeśli ktoś by chciał wiedzieć to znalazłem przyczynę. Listwa (przedłużacz) zwalony. Włożyłem wtyczkę normalnie do gniazdka i problem znikł. Muszę kupić nową listwę.

Awatar użytkownika
Artha
Cronomi Records / The Tribe
Posty: 937
Rejestracja: 25 mar 2003, 12:19
Lokalizacja: malbork
Kontaktowanie:

Re: Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Post autor: Artha » 09 cze 2011, 00:01

bubblegum pisze:YO

Coś mi od dziś brzęczy w jednym monitorze odsłuchowym. Jak wyciągnę USB z kompa lub interfejsu to przestaje. To samo jak wyciągnę kabel.
Jakieś sprzężenie się pojawiło po drodze. Ma ktoś jakiś pomysł?

edit:

Jeśli ktoś by chciał wiedzieć to znalazłem przyczynę. Listwa (przedłużacz) zwalony. Włożyłem wtyczkę normalnie do gniazdka i problem znikł. Muszę kupić nową listwę.
czestym problemem w naszych domach sa nieuziemione gniazdka, w wiekszosci posiadamy instalacje dwuzylowe bez uziemienia. rozwiazaniem na to jest zainstalowanie gniazka z bolcem i zmostkowanie go z przewodem N wg standardu instalacji elektrycznych :-)

Awatar użytkownika
seismic
Seismic Activity / The Tribe
Posty: 935
Rejestracja: 19 lis 2003, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Post autor: seismic » 09 cze 2011, 09:51

Nigdy bym nie pomyślał, że akurat to może być przyczyną takich zakłóceń. Czy filtry (kondensatory) w zasilaczu nie powinny na wstępie zapobiegać takim niedomaganiom?
"Tak będzie przy końcu świata: wyjdą aniołowie, wyłączą złych spośród sprawiedliwych i wrzucą w piec rozpalony; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów." [Mt 13,50]

Awatar użytkownika
bubblegum
Psylesia / TLG
Posty: 3042
Rejestracja: 20 cze 2005, 18:16
Kontaktowanie:

Re: Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Post autor: bubblegum » 09 cze 2011, 10:01

Artha - wszystkie gniazdka w pokoju mam z bolcem :)
Listwa - filtr również ma wtyki z bolcami.

Też myślałem, że taka listwa powinna zapobiegać tego typu zakłóceniom.
Widocznie, albo miałem kiepską listwę, albo ją szlag trafił :)

Awatar użytkownika
Artha
Cronomi Records / The Tribe
Posty: 937
Rejestracja: 25 mar 2003, 12:19
Lokalizacja: malbork
Kontaktowanie:

Re: Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Post autor: Artha » 09 cze 2011, 22:21

bubblegum pisze:Artha - wszystkie gniazdka w pokoju mam z bolcem :)
Listwa - filtr również ma wtyki z bolcami.

Też myślałem, że taka listwa powinna zapobiegać tego typu zakłóceniom.
Widocznie, albo miałem kiepską listwę, albo ją szlag trafił :)
mogą być z bolcem nawet przy instalacji dwuzylowej.. odkrec gniazdko i sprawdz, czy sa 3 zyly. chyba, ze jestes tego pewien to pomin moj watek :-)

Awatar użytkownika
bubblegum
Psylesia / TLG
Posty: 3042
Rejestracja: 20 cze 2005, 18:16
Kontaktowanie:

Re: Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Post autor: bubblegum » 09 cze 2011, 23:52

aa :) pewnie masz rację :) dom już swoje lata ma

Awatar użytkownika
seismic
Seismic Activity / The Tribe
Posty: 935
Rejestracja: 19 lis 2003, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Post autor: seismic » 10 cze 2011, 08:03

Gniazdek zmostkowanych to raczej gotowych nie sprzedają ? :D
"Tak będzie przy końcu świata: wyjdą aniołowie, wyłączą złych spośród sprawiedliwych i wrzucą w piec rozpalony; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów." [Mt 13,50]

Odpowiedz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości