Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Generowanie transowych dźwięków w domowym zaciszu :: Music making, independent artists
Awatar użytkownika
Artha
Cronomi Records / The Tribe
Posty: 937
Rejestracja: 25 mar 2003, 12:19
Lokalizacja: malbork
Kontaktowanie:

Re: Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Post autor: Artha » 19 gru 2010, 11:43

czym konwertowales do mp3 ?
opcjonalnie moznaby znalezc konwerter, ktory nie powoduje problemow przy warpie. ktory po prostu zachowuje oryginal. ja tez to zauwazylem. malo tego. wrzucalem wav do edytora i robilem save, juz byl problem z warpingiem :-)

edit - add :-)

tez mam w planie rozbicie partii na sekcje, ale zawsze brakuje czasu na rendery i grupowanie sciezek :-)

Awatar użytkownika
mescarajah
Mesca
Posty: 777
Rejestracja: 27 mar 2005, 23:31
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Re: Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Post autor: mescarajah » 19 gru 2010, 16:00

Psysutra pisze:Mesca, sprecyzuj, czy chodzi Ci może o zbyt niskie cięcie dolnozaporowym perkusji? ... .
Głownie chodzi o to, ze w twoim kawalku nie ma powietrza. Po prostu nie ma góry - tam gdzie powinny byc talerze to ich inie slychac, za to graja wysokim srodkiem za mocno. Druga sprawa - PAD z duzym rezonansem i cutofem - Jest zdecydowanie za glosno moze z 6dB oraz tez za duzo w nim srodka. Mam tez wrazenie ze on jest w mono i ma na jakis stereo expander bo strasznie go slychac w prawym kanale mocno. Dziwnie to brzmi po prostu. Co jeszcze? Masz tam mase fx na LFO ktore cwierkaja - tu znow nie ma w nich gory a powinny udezac w tym pasmie. A bass i kick - nieco muli jakby za duzo srodka mialy - taki efekt buly u siebie z nim mam. Wez obadaj to swoje wlasne mp3 co potraktowalem b. mocno EQ i zobacz czy nie brzmi to troche lepiej - jest wiecej miesa i powietrza ;)

SPL - nie wiem ile zjada CPU, ciezko powiedziec bo mam duzo wtyczek razem, ale mysle ze nie jest az tak zle. Jedyne co to z ta wtyka trzeba uwazac na co stosujesz i jak ustawiasz bo mozna skopac dzwiek latwiej niz polepszyc. Tak wlasnie w moim kwas11.mp3 zrabalem kick ;D puka jak sroka

Awatar użytkownika
Psysutra
Cronomi Records
Posty: 4875
Rejestracja: 24 mar 2008, 12:32
Lokalizacja: Katowice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Post autor: Psysutra » 19 gru 2010, 21:32

No niby tak dół i górę ładnie wyciągnąłeś ale za to środek poszedł w piździec- wydaje mi się że lid stracił sporo z mięcha.

@ Artha- PowerEnc. Co śmieszniej, Majku mi go polecał :wink:

Awatar użytkownika
mescarajah
Mesca
Posty: 777
Rejestracja: 27 mar 2005, 23:31
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Re: Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Post autor: mescarajah » 19 gru 2010, 22:19

Psysutra pisze:No niby tak dół i górę ładnie wyciągnąłeś ale za to środek poszedł w piździec- wydaje mi się że lid stracił sporo z mięcha.

@ Artha- PowerEnc. Co śmieszniej, Majku mi go polecał :wink:
Widzisz i tu polega problem z twoim miksem. Jak wyrownalem master to poszedlem na kompromis - czesc rzeczy stracilo, aby reszta w ogole byla czytelna. Musisz zadbac chociaz osobno o te kanały, czyli postaraj sie przynajmniej z samym EQ/Poziomami na grupach:

Bass/Kick - daj dolu nieco i usun troche ze srodka, walnij LP na ok 10-12kHz

Pera, - HP na min.150Hz, Czasem Warto nawet na +500Hz. Dodaj powietrza jesli trzeba. Staraj sie dawac takie sample aby mialy góre!

Leads/FX, - powinnobyc czytelne czyli HP na 120-150Hz, Srodek powinien byc czytelny, ale tez nie zamulac. Koniecznie zadbac o pasmo 4-6kHz gdzie uszy sa wrazliwe na dzwieki, na koniec LP np na 18kHZ aby nie syczalo.

Pady - zadbaj o to aby graly rowno co do poziomu glosnosci, duzo dzwiekow co maja rezonans/cuttof moga nabierac duzo glosnosci wraz z poziomem cutoffu - tutaj koniecznie kompresor zanim wyslesz na FX - kompresja nie musi byc mocna ratio 2:1 - 4:1 starczy. Sredni atack i dlugi realse powinien dac rade. Rob tak aby kompresowalo te 4-6dB. Za tym daj limiter i ustaw tak aby usuwal ewentalane peaki padow. *Tylko peaki a nie ze caly czas bedzie je walcowal* Motyw z limiterem polecam tez na leadach jesli maja zmienny cuttof aby graja dynamicznie.Pady koniecznie Hp tak jak LEady. Usun z padow Samą gore aby nie syczaly. Zabierz im ze srodka aby bylo miejsce dla LEADOW. POstarj sie wyslac pady na dlugi poglos aby je oddalic oraz zadbaj o to aby graly szeroko i lekko.

Na koniec mozesz osobno tez werbel potraktowac jakby zaginal w miksie. Tutaj dobrowolnie aby pasowal do Kicku i Pery i dawal pizde :)

TO tyle w skrocie. Co jeszcze? Staraj sie to robic bez wlaczonego zadnego EQ czy Kompresora/Limitera na kanale master wylacz tez inne dopalacze na tym kanale!

Wlacz sobie analizator widma na sumie i patrz przy miksowaniu czy calosc Ci sie wyrownuje i czy nie ma dziur. To pomaga jak sie ma problem z glosnikami/akustyką.

No i miksuj to wszystko wlaczone naraz a nie w trybie SOLO! :)

Co jeszcze? Nie wiem :D Pozniej powinien dopiero wejsc master.

Awatar użytkownika
Psysutra
Cronomi Records
Posty: 4875
Rejestracja: 24 mar 2008, 12:32
Lokalizacja: Katowice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Post autor: Psysutra » 21 gru 2010, 08:38

Próbowałem wczoraj wieczorem pogmerać za kopiowaniem ustawień "warp"-a na inne ścieżki i takiego wała jak Polska cała. Nie dość, że wrzucam wave'a, to jeszcze wyczynia mi z nim niestworzone rzeczy. I deliktanie jestem tym faktem podkurwiony. Może jednak po renderingu numeru na owe 6 ścieżek jakoś inaczej będzie to wyglądać.

Awatar użytkownika
mescarajah
Mesca
Posty: 777
Rejestracja: 27 mar 2005, 23:31
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Re: Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Post autor: mescarajah » 23 gru 2010, 22:18

Hej poleccie mi jakis spoko vocoder. Kiedys uzywalem takiego pomaranczowego, ale to bylo wieki temu. Na bank jestescie bardziej na czasie z wtyczkami, a ze z miecha na miech ich coraz wiecej - wiec hmmm co warto obadac?

Glownie zalezy mi na tym aby byl prosty i przejzysty i nie jadl za duzo CPU. Moglby byc jakis firmowy ale totalnymi amatorkami nie pogardze :P
No i glownie chce go uzywac do syntezatorow do wokali juz mniej.

Help :D
EDIT:
Znalazlem cos takiego i brzmi cool! Co Wy na to?
http://www.youtube.com/watch?v=y6JQR0eoBZA

Awatar użytkownika
Artha
Cronomi Records / The Tribe
Posty: 937
Rejestracja: 25 mar 2003, 12:19
Lokalizacja: malbork
Kontaktowanie:

Re: Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Post autor: Artha » 23 gru 2010, 22:43

mescarajah pisze:Hej poleccie mi jakis spoko vocoder. Kiedys uzywalem takiego pomaranczowego, ale to bylo wieki temu. Na bank jestescie bardziej na czasie z wtyczkami, a ze z miecha na miech ich coraz wiecej - wiec hmmm co warto obadac?

Glownie zalezy mi na tym aby byl prosty i przejzysty i nie jadl za duzo CPU. Moglby byc jakis firmowy ale totalnymi amatorkami nie pogardze :P
No i glownie chce go uzywac do syntezatorow do wokali juz mniej.

Help :D
EDIT:
Znalazlem cos takiego i brzmi cool! Co Wy na to?
http://www.youtube.com/watch?v=y6JQR0eoBZA
mozliwosci na filmiku daja rade, podoba mi sie :-)

jesli chodzi o ten pomaranczowy to byl to zdaje sie orange vocoder

http://www.kvraudio.com/db/orangevocoder_by_prosoniq

Awatar użytkownika
Psysutra
Cronomi Records
Posty: 4875
Rejestracja: 24 mar 2008, 12:32
Lokalizacja: Katowice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Post autor: Psysutra » 23 gru 2010, 23:06

Próbowałeś z The Mouth od Native Instruments?

Awatar użytkownika
☼ DigiTrip ☼
Elite User
Posty: 521
Rejestracja: 20 sie 2009, 00:09
Lokalizacja: bieda post-pruska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Post autor: ☼ DigiTrip ☼ » 24 gru 2010, 12:15

skopiowac. wkleic co przegladarki.

kvraudio.com/get.php?mode=results&st=adv&soft[]=e&type[]=58&f[]=vst&win=1&free=1&com=1&sf=0&receptor=&de=0&sort=3&rpp=100

ja bym polecil SugarBytes Robotronic, duzo mozliwosci kontroli sygnalu, wysoka jakosc:
http://www.sugar-bytes.de/content/produ ... /index.php
misie niechce

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Post autor: *JetMan* » 25 gru 2010, 00:00

Artha, ten voc "z filmiku" jest na dziendobry razem z pakietem FLStudio9.0... :roll: [i tak, jest dobry] ;)
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Awatar użytkownika
Psysutra
Cronomi Records
Posty: 4875
Rejestracja: 24 mar 2008, 12:32
Lokalizacja: Katowice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Post autor: Psysutra » 25 gru 2010, 00:15

I żeby było lepiej, do Vocodexa można zapiąć wokal i coś z zewnątrz- jak to miało miejsce w starych analogowych wokoderach.

Przykład foniczny- z jednego kanału wrzuciłem wokal od Aszpena, a na drugi Crystal. Niestety jeszcze nie opanowałem tego tip top i jest straszne syczenie. Ale Mesca- co to jest dla Ciebie takie syczenie... Minuta osiem i już jest tip top :mrgreen:

http://soundcloud.com/psysutra/aszpen-l ... entdub-rmx

Awatar użytkownika
mescarajah
Mesca
Posty: 777
Rejestracja: 27 mar 2005, 23:31
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Re: Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Post autor: mescarajah » 28 gru 2010, 20:17

Psysutra pisze:... jest straszne syczenie. Ale Mesca- co to jest dla Ciebie takie syczenie...

Poniewaz (wydaje mi sie ze ) ten glos jest w jez. polskim, ktory niestety jest jezykiem strasznie syczacym i szeleszczacym przez duza ilosc glosek szczżśź, bywa ciezki w miksowaniu. Mikrofony nagrywaja to tak ze te gloski maja o wiele wiekszy poziom glosnosci do innych glosek i pozniej przy stosowaniu fx/miksowaniu jest cyrk. Dlatego powstalo cos takiego jak DeEsser.
Wg mnie to wlasnie dlatego masz to syczenie ktore vocoder nieco wyostrzyl, a bolesny delay powielil tyle razy ze glowa peka.

1. Eq vocal - usun szumy tla i to co moze tam dudnic (mic nagrywa wszystko) oraz dopasuj go do reszty mixu.
2. Wlacz DeEsser i znajdz przedzial syczacy, od biedy mozna zrobic DeEsser kompresorem wielopasmowym, a nawet dynamicznym eq, ale po co jak dzis jest pelno deeserow jako opcja w kompresorach czy eq niemowiac juz o osobnych wtyczkach.
3. Kompresuj wokal aby wyrownac dynamike. Na bank znajdziesz jakis preset w compresorach do wokalu - zadbaj pozniej jedynie aby ustawic threlshod na tyle aby kompresowalo te np. ok 4dB

3a - Wlacz Dopiero VOCODER i ustaw sobie preset.


4. Znow Eq wokal bo kompresor zglasnia rowniez czasem pasma ktorych nie chcemy az tak zglasniac. Oraz mozesz tu na koncu juz dopasowac dokladnie eq do mixu. W tym wypadku i tak musisz uzyc eq bo wlaczyles Vocoder na wokalu i mimo dopasowania presetu vocodera na bank bedziesz musial znow dopasowac barwe do reszty miksu.
Zwroc koniecznie uwage czy vocoder nie dodaje subbasow czy jakis smieci w gornym pasmie. Potraktuj wiec moze to jak syntha. LowCut/HighCut? ... analizator Ci powie prawde co sie dzieje ze spectrum przed i po zastosowaniu danego vocodera.

4a Jesli vocoder wplywac bedzie na dynamike - bedzie glosniej modulowac np wyzsze tony, a ciszej nizsze znow przyda sie kolejna kompresja sciezki aby wyrownac dynamike. Zakladam jednak ze wokoder jako FX nie powinien wplywac na dynamike, ale kto wie? Czesto same filtry z duzym ustawieniem Rezonansu robia maniane przy otwieraniu z glosnoscia dzwieku filtrowanego.

5. Daj limiter aby blokowac ewentualne peak'i - nadwyzki ktore moga sie jednak pojawic mimo wszystko i zabierac Ci headroom.

5.Wyslij wokal na FX przy czym blagam - TYLKO NIE na taki dlugi i szeroki delay czy Reverb bo slowa nie mozna zrozumiec z wokalu, a to chyba najwazniejsze w tego typu dzwiekach... Pamietaj ze parametr Dry/Wet przewaznie to czesto najwazniejsza galka w tego typu fx.
Jesli jednak zdecydujesz sie na gleboki delay to ustaw za nim Filter LP - filtruj górne pasmo aby nie bylo znow maniany i odbic syczenia, a jesli masz taka opcje w delayu to ja wlacz. Przewaznie to Lowcut/Highcut Freq. No i warto ustawic vocal w mono centalnie, a delay dac np w pingpong prawo lewo wtedy i delay bedzie czytelny jak i sam wokal w centrum.

Ja bym to chyba tak zrobil...
Peace!

Awatar użytkownika
Psysutra
Cronomi Records
Posty: 4875
Rejestracja: 24 mar 2008, 12:32
Lokalizacja: Katowice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Post autor: Psysutra » 28 gru 2010, 20:55

Sęk w tym, że sygnał modulujący wokal (wprowadzany jako drugi do wokodera) jest sam w sobie rozbieżny w dynamice ;) Mówiłem- to w sumie preset Swirrly Q z Crystala.

Wokal sam w sobie jest równy- dobrze został nagrany. No i de esser na to poszedł właśnie 8)

Awatar użytkownika
mescarajah
Mesca
Posty: 777
Rejestracja: 27 mar 2005, 23:31
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Re: Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Post autor: mescarajah » 28 gru 2010, 21:46

Psysutra pisze:Sęk w tym, że sygnał modulujący wokal (wprowadzany jako drugi do wokodera) jest sam w sobie rozbieżny w dynamice ;) Mówiłem- to w sumie preset Swirrly Q z Crystala.
Wokal sam w sobie jest równy- dobrze został nagrany. No i de esser na to poszedł właśnie 8)
Wyrownaj dynamiki. Sprawdz czy Deeser przypadkiem nie usuwa S ze zlego pasma oraz kombinuj az bedzie dobrze.

To moze zmienmy temat.

JAK DALEKO WG WAS powinny byc odstawione monitorki od tylniej sciany (tej za nimi). Podkreslam ze mam BassReflex z tylu kolumn. Kombinuje znow i zjechalem z 1.2m do 0.5m i widze ze mam o wiele lepsze bass i stereo czuc ale cholera wie czy powinienem :D bo w sumie zaczelo dudnic hehe.

Awatar użytkownika
Psysutra
Cronomi Records
Posty: 4875
Rejestracja: 24 mar 2008, 12:32
Lokalizacja: Katowice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Post autor: Psysutra » 28 gru 2010, 22:07

Bassreflexy masz z tyłu?

Awatar użytkownika
mescarajah
Mesca
Posty: 777
Rejestracja: 27 mar 2005, 23:31
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Re: Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Post autor: mescarajah » 28 gru 2010, 22:36

Psysutra pisze:Bassreflexy masz z tyłu?
jop, wyloty mam z tylu.

Awatar użytkownika
Psysutra
Cronomi Records
Posty: 4875
Rejestracja: 24 mar 2008, 12:32
Lokalizacja: Katowice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Post autor: Psysutra » 28 gru 2010, 23:12

Zatkaj skarpetami ;)

Awatar użytkownika
mescarajah
Mesca
Posty: 777
Rejestracja: 27 mar 2005, 23:31
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Re: Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Post autor: mescarajah » 28 gru 2010, 23:28

Psysutra pisze:Zatkaj skarpetami ;)
Ludzie, ja prosze o powazne opinie oparte o doswiadczenia, takie jakie staram sie wystawiac Wam tutaj na forum ... A w skarpete to mozesz sobie wiesz co wsadzić :D

Awatar użytkownika
Psysutra
Cronomi Records
Posty: 4875
Rejestracja: 24 mar 2008, 12:32
Lokalizacja: Katowice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Post autor: Psysutra » 28 gru 2010, 23:32

A ja mówię jak najzupełniej poważnie. Nawet u mnie w grupie mówili o tym- jak bassreflexy z tyłu to skarpetami zatkać :) kilka osób tak zrobiło, sam mam tak od dwóch lat- i jest naprawdę dobrze :)

Awatar użytkownika
mescarajah
Mesca
Posty: 777
Rejestracja: 27 mar 2005, 23:31
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Re: Tworzenie muzyki- wątek ogólny

Post autor: mescarajah » 28 gru 2010, 23:33

Psysutra pisze:A ja mówię jak najzupełniej poważnie. Nawet u mnie w grupie mówili o tym- jak bassreflexy z tyłu to skarpetami zatkać :) kilka osób tak zrobiło, sam mam tak od dwóch lat- i jest naprawdę dobrze :)
A co ma mi to dac? Oprocz tego ze maxymalnie zmniejszy mi suby? Rozpierdoli mi jeszcze kolumne : D To moze lepiej odetkaj swoje i daj nieco wiecej dołu im ;)

Odpowiedz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości