Tworzenie PsyTrance - jaki sprzęt, od czego zacząć?

Generowanie transowych dźwięków w domowym zaciszu :: Music making, independent artists
Awatar użytkownika
Artha
Cronomi Records / The Tribe
Posty: 937
Rejestracja: 25 mar 2003, 12:19
Lokalizacja: malbork
Kontaktowanie:

Re: Tworzenie PsyTrance - jaki sprzęt, od czego zacząć?

Post autor: Artha » 30 lip 2012, 07:15

ja bym nic nie wydawal kasy, tylko najpierw zobaczyl, czy w ogole potrafie cos stworzyc na tym co mam, czy mam smykalke do muzyki i tworzenia. pozniej myslal nad rozbudowa "studia".

pozdr.

Awatar użytkownika
seismic
Seismic Activity / The Tribe
Posty: 935
Rejestracja: 19 lis 2003, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Tworzenie PsyTrance - jaki sprzęt, od czego zacząć?

Post autor: seismic » 30 lip 2012, 12:35

Kiedyś myślałem jaki to bajer mieć małe studio uwalone sprzętem po sufit - wykręcę tysiące brzmień, efektów, no i będzie w ogóle mega. :D Organizując się, z czasem doszedłem do wniosku że najlepszym wyjściem jest wypracowanie sobie kilku/kilkunastu narzędzi które najbardziej mi odpowiadają - są intuicyjne, niezawodne i co najważniejsze: wiem dokładnie do czego mi służy na tle budowania całego numeru.
"Tak będzie przy końcu świata: wyjdą aniołowie, wyłączą złych spośród sprawiedliwych i wrzucą w piec rozpalony; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów." [Mt 13,50]

Awatar użytkownika
Artha
Cronomi Records / The Tribe
Posty: 937
Rejestracja: 25 mar 2003, 12:19
Lokalizacja: malbork
Kontaktowanie:

Re: Tworzenie PsyTrance - jaki sprzęt, od czego zacząć?

Post autor: Artha » 30 lip 2012, 14:02

ogolnie podstawowe wyposazenie "studia" domowego:

1. komputer (porzadny procesor)
2. DAW (oprogramowanie) + wtyczki (instrumenty/efekty)
3. monitory odsluchowe
4. interfejs audio
5. klawiatura sterujaca
6. sluchawki

jest to jak najbardziej wystarczajaca konfiguracja do tworzenia muzyki na lata.

moje pierwsze numery i jedne z najlepszych powstaly w konfiguracji komp + DAW + sluchawki :-) tak wiec ponownie powtarzam, niewazny jest sprzet, jak sam "talent" do tworzenia.

Exit
User
Posty: 72
Rejestracja: 30 sie 2011, 10:07
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Tworzenie PsyTrance - jaki sprzęt, od czego zacząć?

Post autor: Exit » 01 sie 2012, 19:39

Szybki komp z dobrym audio, software i słuchawki na początku wystarczają. Oczywiście ma to swoje ograniczenia, ale zalety są niezaprzeczalne - można na spokojnie ogarnąć podstawy + stworzyć coś sensownego bez dużego wydatku finansowego.

... czyli nic ponad to, co już tu zostało napisane.

Antoni MirrorMe
Posty: 16
Rejestracja: 02 kwie 2012, 15:15
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Tworzenie PsyTrance - jaki sprzęt, od czego zacząć?

Post autor: Antoni MirrorMe » 01 sie 2012, 22:31

słuchaj- nie kupuj żadnych hardware'ów do póki nie ogarniesz softa. Kup se komp, kup se audio interfejs, dobre monitory, program DAW.

Potem, jak głębiej będziesz wchodził w produkcje to sam wyczujesz co ci brakuje hardware'owego, czy to synth (wątpię) lub kontrolery MIDI. i wtedy sobie kupisz to co ci naprawdę brakuje na podstawie realnych potrzeb dostosowanych do twego unikalnego podejścia do produkcji które samo się rozwinie z czasem.

pozdrawiam

Odpowiedz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości