Czy operowanie na takim sprzecie ma jakikolwiek sens ??

Generowanie transowych dźwięków w domowym zaciszu :: Music making, independent artists
Odpowiedz [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Awatar użytkownika
double miu
Elite User
Posty: 940
Rejestracja: 02 kwie 2004, 12:25
Lokalizacja: Twierdza glogau
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Czy operowanie na takim sprzecie ma jakikolwiek sens ??

Post autor: double miu » 01 kwie 2005, 13:03

Yo freaks :)

sluchajta moja konfiguracja sprzetowa to
Duron 750 , 128 mb ram , dzwiek zintegrowany....

z braku funduszy na pewno nie bede mogl kupic sobie nowki ale chce dolozyc troche ramu moze wymienic prota na 1 ghz i kupic sb live na chipsecie emu10k1 . Czy cos takiego ma sens ?? Generalnie operuje na reasonie 2.5 (chwilowo zastuj bo hd na razie tez nie mam :D :) :( :? :x no ale mniejsza. jak sadzicie czy da rade tworzyc na tym kompie i na tym sofcie w miare porzadna muze (nie musza to zaraz byc perelki wszechswiata :) poza tym co myslicie o takich pierdolkach jak kity ktore mozna kupic w sklepach elektyronicznych i np zlutowac sobie w domu kamerke poglosowa , echo ,albo jakis biedny mixerek....strasznie chce znow robic muze ale boje sie ze moj komp mi na to nie pozwoli :(

to by bylo na tyle...stay tuned and never touch da grand ;p
::SUMMER SOUND OF POLAND coalition::8 ZL DROZEJ USER::

Awatar użytkownika
seismic
Seismic Activity / The Tribe
Posty: 935
Rejestracja: 19 lis 2003, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: seismic » 01 kwie 2005, 15:52

Sens zawsze jest.
Ja mam niewiele lepszą konfiguracje.
Na takiego kompa na pewno znajdziesz jakis 'dobry' soft.
Wogle, jak chcesz pisać utwory to niekieruj sie odrazu super brzmieniem.
Ale stwórz kilka utworów całych i dobrych kompozycyjnie [!]
Jak coś zrobisz, wyślij mi na maila - chętnie posłucham.
Osobiście niepolecam składania tanich efektów.. o ile wyjdą ci tanio.
Bo sie okaże że na sofcie znajdziesz lepszej jakości efekty.
Klep na kompie, a jak będzie ci wychodziło, zainwestujesz w w jakies
dobre efekciory do kompa obok...
pozdro
"Tak będzie przy końcu świata: wyjdą aniołowie, wyłączą złych spośród sprawiedliwych i wrzucą w piec rozpalony; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów." [Mt 13,50]

Alien
Elite User
Posty: 479
Rejestracja: 29 kwie 2003, 13:38
Lokalizacja: another planet
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: Alien » 01 kwie 2005, 16:44

seismic pisze: Ale stwórz kilka utworów całych i dobrych kompozycyjnie [!]
właśnie :)
sprzęt jest bardzo ważny, ale najważniejsza jest treść :!:
GG: <9205344>
to fall in hell or soar angelic, you'll need a pinch of psychedelic

Awatar użytkownika
double miu
Elite User
Posty: 940
Rejestracja: 02 kwie 2004, 12:25
Lokalizacja: Twierdza glogau
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: double miu » 01 kwie 2005, 19:06

dzwieks za motiwo :)

next week kupuje hdd !! :) i instaluje Przyczyne 2.5 :D
::SUMMER SOUND OF POLAND coalition::8 ZL DROZEJ USER::

Awatar użytkownika
mescarajah
Mesca
Posty: 777
Rejestracja: 27 mar 2005, 23:31
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

hmmmm

Post autor: mescarajah » 02 kwie 2005, 12:37

bom!

hmmm.... do reasona mysle ze przydalby sie jakis kontroler midi - keybord za powiedzmy 500zł, ktory mozna podlaczyc do PC i grac na nim, badz cos na USB nowszej generacji. Chyba ze mozna grac i pisac nuty przy pomocy qwerty, ale z tego co zauwazylem korzystajac z RSa nie dalo sie. Wg mnie pisanie nut i seq przy uzyciu myszki to masakra, chyba ze masz w paluszku teorie charmoni :- ) ...

Jeszcze raz podkreslam ze nie jestem pewien czy sie nie da na grac qwwerty ;), ... cya

Awatar użytkownika
Masakrator
Derek Oldman
Posty: 882
Rejestracja: 01 kwie 2005, 18:03
Lokalizacja: Tarnów
Kontaktowanie:

Post autor: Masakrator » 02 kwie 2005, 13:15

wiecie, ja zaczynalem od Atari 130XE
alez z tej maszynki mozna bylo wydobyc brudne dzwieki... (Digital Hardcore)
hmmm...
a wracajc do tematu,
na duronie, przy duzej liczbie efektow w reasonie, moze zabraknac mocy obliczeniowej.
kiedys haratnąłem pare utworkow goscia co sie zwie monk69 i na duronie 1200, ram 512 brakowalo mocy do ich odworzenia.

Awatar użytkownika
magnatec
Stellar Magnitude / MAE
Posty: 499
Rejestracja: 14 lip 2004, 22:41
Lokalizacja: wawa
Kontaktowanie:

Post autor: magnatec » 02 kwie 2005, 14:21

moim zdaniem nawet ten 1Ghz to troszke mało, a ramu to nigdy za dużo

Awatar użytkownika
Just-Mike
Psytrance.pl / Stellar Magnitude / MAE
Posty: 678
Rejestracja: 19 mar 2003, 18:56
Lokalizacja: Warszawa / Gdańsk
Kontaktowanie:

Post autor: Just-Mike » 03 kwie 2005, 01:39

heh ja jeszcze 2 miesiace temu robilem na Duron 900 Mhz i 256 Mb ram... ale jak sie przesiadlem na P4 3Ghz i 512 Mb ram to teraz dopiero jest komfort pracy, uzywam czasem po 20 efektow/filtrow/kompresorow razem i odsluchuje w czasie rzeczywistym co generuje moj Orion Platinum :D Teraz dopiero mozna uczyc sie poprawiac jakosc. A co do samej kompozycji, to wystarczy slaby komp, ale pewne doswiadczenie i kreatywnosc/pomyslowosc.

Awatar użytkownika
mescarajah
Mesca
Posty: 777
Rejestracja: 27 mar 2005, 23:31
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Post autor: mescarajah » 03 kwie 2005, 12:09

Hmmm nie wiem czy Ci to pomoze ale ja mam Seprona 2400 i 512 ram i mi to nie wystarcza :- (

Wszystko lata na 48 kHz poprzez ASIO na Audigy. Czasem zdarza sie tak ze musze robic wavy z niektorych sekwencji/efektow bo CPU wariuje :- ) - to raczej przez tez ten wielki poglos ;- ) ktory nakladam na vsti.

cya

Awatar użytkownika
double miu
Elite User
Posty: 940
Rejestracja: 02 kwie 2004, 12:25
Lokalizacja: Twierdza glogau
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: double miu » 12 kwie 2005, 13:02

na reasonie mozna grac za pomoca qwerty tylkotrzeba zainstalowac wirtualna maszyne midi najlepioej yoki i wirtualny keyboard :) troche jest z tymprzeprawy ale jak ktos szalal na trackerach to mu to styka (mowa tuo mnie hehe:) no to dol :( dzisiaj ide po hdd i widze ze trzabedzie naallegro lookac za mocniejszymi duronami i ramem :(

a tak poza tym to jakie fajne sekwencery/syntezatory byscie polecili w zastepstwie reasona na moja maszynke ??
::SUMMER SOUND OF POLAND coalition::8 ZL DROZEJ USER::

Awatar użytkownika
Krizz
Elite User
Posty: 760
Rejestracja: 17 mar 2003, 21:12
Lokalizacja: Kowary
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: Krizz » 12 kwie 2005, 15:48

mescarajah pisze: Wszystko lata na 48 kHz poprzez ASIO na Audigy.
Błąd. Używanie 48 Khz mija się z celem, i to nie dlatego że wymaga większej mocy przerobowej, bo oczywiście róznica jest znikoma miedzy 44.1 a 48, ale dlatego że jesli całość kiedyś ląduje na CD (a prędzej czy później ląduje), to tracisz na jakości utworu konwertując z 48 na 44.1 z powodu niemozności prezycyjnego odwzorowania próbek.
88.2 i 96 to juz inna sprawa oczywiście.

Awatar użytkownika
Masakrator
Derek Oldman
Posty: 882
Rejestracja: 01 kwie 2005, 18:03
Lokalizacja: Tarnów
Kontaktowanie:

Post autor: Masakrator » 12 kwie 2005, 16:33

double miu - moglbys mi nakreslic temat wirtualnego keyborda w reasonie? nie chce mi sie na razie przesiadac na innego kombajna a mozliwosc uzywanie qwerty jako keyboarda by mi ulatwila zabawe z muzyka :).
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
double miu
Elite User
Posty: 940
Rejestracja: 02 kwie 2004, 12:25
Lokalizacja: Twierdza glogau
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: double miu » 16 kwie 2005, 14:09

no wiec ja juz to testowalem i jest na 100 % mozliwe.

w jakims faq o reasonie to wyczytalem.

Chodzi o to ze instalujesz wirtualny interfejs midi. Ijak odpalisz reasona wchodzisz w setup nazakladke MIDI i ustawiasz na pierwszym porcie ta wirtualna maszynke midi.Jak masz zainstalowana wirtualna klawiature podlaczasz ja do tego interfejsu i po sprawie.

Ja mialem wirtualny interfejs yoki czyjakos tak.Freewarowy. klawiaturka to nie problem...dzisiaj moze poszukam tych interfejsow najwyzej pozniej dam posta z linkami :)

acha ale jest jeden przypal z qwerty.Jak chcesz grac to niestety reason nie moze byc nawierzchu tylko ta klawiaturka :( co moze t roche zdenerwowac ale moze tylko ja sie spotkalem z taka sytuacja.

A ze mam teraz sterowniki Asio4ALL to mi latencja spadla do 13 ms.
::SUMMER SOUND OF POLAND coalition::8 ZL DROZEJ USER::

Odpowiedz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości