hosus85 - moja muzyka

Generowanie transowych dźwięków w domowym zaciszu :: Music making, independent artists
Odpowiedz [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
hosus85
Posty: 19
Rejestracja: 02 sty 2013, 10:10
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

hosus85 - moja muzyka

Post autor: hosus85 » 10 mar 2013, 19:43

No i się odważyłem. Dziękuję osobom, które na prv podały rady/wady/zalety/co się podoba a co nie/uwagi na przyszłość, które z pewnością przydadzą się w przyszłości (dzięki zwłaszcza dla Psysutry i Seismica). Track pozostawia nieco do życzenia, jeszcze sporo pracy przede mną żeby dopracować technikalia i brzmienie, ale mam nadzieję że z czasem to przyjdzie :)
Ale odbiór był ogólnie pozytywny (co mnie kompletnie zaskoczyło :D), dlatego to upubliczniam. Nie każdemu się to spodoba, są gusta i guściki. Jest to moja pierwsza kompletna produkcja i mam nadzieję że uda mi się stworzyć następną - oczywiście lepszą. Miałbym tu jeszcze kilka pomysłów co by tu poprawić czy zmienić brzmienie niektórych generatorów.....ale po co grzęznąć na jednym. Taki wyszedł i już :)

https://soundcloud.com/hosarkadius/hose-on-waking-up
HF

Dalsza konstruktywna krytyka mile widziana.

pzdr
hose

Awatar użytkownika
mescarajah
Mesca
Posty: 777
Rejestracja: 27 mar 2005, 23:31
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Re: hosus85 - moja muzyka

Post autor: mescarajah » 12 mar 2013, 18:29

Jak na początki to jest super. Mimo, że od dawna jakoś nie rusza mnie Goa to ten numer ma to co najlepiej wspominam w tym gatunku - orient, i mrok. Przypomniała mi się demoscena! :D

Najważniejsze, że jest klimat i pewna estetyka brzmień. Ciśnij dalej. Na technikaliach się nie skupiaj teraz zbyt mocno bo zabijesz własną kreatywność i frajdę z robienia muzyki. Przyjdzie wszystko z czasem jak zaczniesz słyszeć własne dziury. Do tego potrzeba i trochę sprzętu i słuchania analitycznego, co znów niszczy kreatywność. Jednak ważne aby się bawić, a nie pocić nad muzą :D Wg mnie zawsze lepszy klimatyczny przytłumiony numer, który wpadnie w pamięć niż super zmiksowany bubel.

Myślę, że powinieneś zacząć od kręcenia syntezatorami, aby szukać własnego brzmienia i przez to rozwijać pomysły. Skup się na góra kilu wtyczkach i je męcz do bólu. Aż się zdziwisz co możesz sam wykręcić za sound! Z czasem będziesz wiedział czego Ci trzeba dokładnie a czego wcale - czy to inny DAW czy VSTi czy klocki hardware.

No i moja osobista rada - Staraj się też nagminnie nie kopiować w 100% innych bo to totalnie bez sensu i strata czasu (ewentualnie dobre w celu nauki).

Peace!

hosus85
Posty: 19
Rejestracja: 02 sty 2013, 10:10
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: hosus85 - moja muzyka

Post autor: hosus85 » 13 mar 2013, 17:55

wow :) Dzięki wielkie, to motywuje do dalszej pracy :)
Generalnie orient i mrok to właśnie to co mniej więcej chciałem osiągnąć:) To nie tak, że siadłem sobie pewnego dnia do fruta i to wyplułem ;) Z muzyką mam kontakt od dawna. W sensie uczyłem się samodzielnie grać na instr. klawiszowych, do dzisiaj sobie czasem rzępole - a skąd znam nuty? - nie pamiętam - więc powiedziałbym że "od zawsze" :) Bawiłem się już w wersji 3.0 i 4.0 FL-a, jak jeszcze w liceum byłem, potem trochę 5ką, ale to były krótkie epizody i raczej nie budowałem utworów (a tym bardziej psytrance'owych :D), a tylko bawiłem się dźwiękiem. Sam DAW nie jest dla mnie wielką tajemnicą, problem w tym, że wykorzystuje niewielką część jego możliwości, bo brakuje mi expa :P Wiem też jak działają syntezatory i myślę, że byłbym w stanie napisać prosty w LabView - po drobnych poszukiwaniach ;) Też raczej chodzi tu o mój brak rozeznania w możliwościach akustycznych :D No i ofc praktyki. Trzeba po prostu nad tym pracować :)

Przytłumienie może wynikać z tego że pracuję w słuchawkach, a one nie dają takiej przestrzeni, musiałbym mieć lepsze - ale i tak nie oddadzą tego co głośniczki. Przydałyby się do odsłuchu choćby małe monitorki :/

Masz rację, tym trzeba się bawić :) Ale nie robię tego na siłę, to moje hobby, robię to tylko w wolnym czasie jak mam wenę i ochotę :D Niestety nieraz jest wena...a trzeba iść spać bo 1-2 w nocy a o 6 trzeba wstać do pracy :D

pzdr

hosus85
Posty: 19
Rejestracja: 02 sty 2013, 10:10
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: hosus85 - moja muzyka

Post autor: hosus85 » 06 maja 2013, 09:54

Nowy miks:
https://soundcloud.com/hosarkadio/hosar ... bservation

Jest jak jest :P

Have fun

pzdr

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: hosus85 - moja muzyka

Post autor: *JetMan* » 07 maja 2013, 22:56

no, fajne. jak dla mnie zbyt poukladane, zbyt przewidywalne i brzmienie zbyt suche [jakies filtry, czy cos moze? ;) ]

zreszta znasz moje podejscie, technikalia zaczna Ci same wychodzic z czasem na razie baw sie tworzeniem muzyki :)
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: hosus85 - moja muzyka

Post autor: *JetMan* » 07 maja 2013, 22:57

zeby nam kolejny ovnimoon nie wyrosl ;) miks i brzmienie/technika to nie wszystko. to wazne, ale aranz - najwazniejszy. ale niewielu sie ze mna tutaj zgodzi.
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

hosus85
Posty: 19
Rejestracja: 02 sty 2013, 10:10
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: hosus85 - moja muzyka

Post autor: hosus85 » 08 maja 2013, 08:39

Dzięki za opinię :) Popracuję jeszcze nad tym (tzn brzmieniem i aranżacją, bo ten kawałek zostanie taki jaki jest :P)


Pozdro

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: hosus85 - moja muzyka

Post autor: *JetMan* » 08 maja 2013, 13:34

yup wazne, by robic swoja wlasna muzyke ... bo tak to kazdy Ci powie 'ja bym to zrobil tak' albo 'tu bym dal tyle i tyle Hz, a tam taka perkusje' i wtedy to przestaje byc Twoja muzyka.

Reguly sa stale, ale w ich ramach mozna zrobic wiele - takze rob po swojemu i nie przejmuj sie opiniami. To nie ma sie podobac innym bo to nie laurka, to ma sie podobac glownie Tobie, a jak komus jeszcze- to fajnie.

Ale jak nie bedzie sie podobalo Tobie to raczej nie ma szans, ze spodoba sie innym. Taka dziwna zasada ;)
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Awatar użytkownika
fraxi
Elite User
Posty: 210
Rejestracja: 29 maja 2012, 14:29
Lokalizacja: Wrocław
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: hosus85 - moja muzyka

Post autor: fraxi » 08 maja 2013, 16:25

Kawałek całkiem spoko, ale tak jak pisze JetMan, suchy strasznie. Przydałoby się tam więcej filtrów i przestrzeni
*JetMan* pisze:rob po swojemu i nie przejmuj sie opiniami
robić po swojemu - oczywiście, lecz z drugą tezą się nie zgodzę. Jeśli ktoś wrzuca coś na forum to chyba między innymi po to, żeby o tym podyskutować, zawsze można jakieś ciekawe patenty od innych podłapać, także branie pod uwagę opinii innych jest jak dla mnie bardzo wskazane, oczywiście w rozsądnych granicach

Chyba, że się wrzuca żeby tylko pokazać, to wtedy lepiej katować wytwórnie, ewentualnie swoją własną założyć i się wydawać na krążkach.

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: hosus85 - moja muzyka

Post autor: *JetMan* » 08 maja 2013, 16:54

'nie przejmuj sie opiniami' w sensie nie bierz ich zbytnio do serca uznajac, ze robisz beznadziejna muzyke tylko dlatego, bo komus sie nie podoba np Twoj styl. w tym sensie.

techniczne porady sa jak najbardziej wskazane. ;)
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

hosus85
Posty: 19
Rejestracja: 02 sty 2013, 10:10
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: hosus85 - moja muzyka

Post autor: hosus85 » 09 maja 2013, 08:37

Hehe dzięki za rady, na pewno za nimi podążę ;) Brakuje mi expa i to aż wylewa się z głośników ;D Aczkolwiek styl który...że tak powiem "tworzę", bardzo mi odpowiada :)

Sory, zadam może głupie pytanie, ale....."suchy" tzn jaki? (intuicyjnie chyba wiem ocb, ale wolałbym się upewnić) :) W sensie mało przestrzeni? mało filtrów? Mało reverbów, delay? Surowe brzmienia? brakuje kopa ? :) - wszystko razem? xD

Rady oczywiście techniczne. Bo melodie, aranżacja etc - to już raczej kwestia gustu. W następnym spróbuję pokombinować, ale znając samego siebie będzie nieco przekombinowane. No ale się zobaczy ;)
Ostatnio zmieniony 09 maja 2013, 09:54 przez hosus85, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
fraxi
Elite User
Posty: 210
Rejestracja: 29 maja 2012, 14:29
Lokalizacja: Wrocław
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: hosus85 - moja muzyka

Post autor: fraxi » 09 maja 2013, 09:40

Dokładnie, filtry, delaye, reverby itp

hosus85
Posty: 19
Rejestracja: 02 sty 2013, 10:10
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: hosus85 - moja muzyka

Post autor: hosus85 » 22 maja 2013, 21:34

W sumie napisałem Fraxiemu na PW, ale w sumie stwierdziłem, że lepiej od razu wrzucić.
Troszkę go zmieniłem :P Podug sugestii. Dziękuję JetManowi, Fraxiemu i Seismicowi, który doradził zmianę skali pod koniec (aczkolwiek zmieniłem tylko tonacje) :) Nie kombinowałem z łączeniem różnych skal jednocześnie (next time ;D), ale chciałem uniknąć tej monotonii to zrobiłem najprostszy zabieg z możliwych ;)
https://soundcloud.com/hosarkadio/hosar ... bservation

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 22 maja 2013, 23:21 przez hosus85, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
fraxi
Elite User
Posty: 210
Rejestracja: 29 maja 2012, 14:29
Lokalizacja: Wrocław
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: hosus85 - moja muzyka

Post autor: fraxi » 22 maja 2013, 23:18

Od razu żywiej i przyjemniej :)

Odpowiedz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości