Zapraszam do krytyki :P

Generowanie transowych dźwięków w domowym zaciszu :: Music making, independent artists
Odpowiedz [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
cpk
Posty: 6
Rejestracja: 02 kwie 2005, 17:50
Lokalizacja: Busko Z
Kontaktowanie:

Zapraszam do krytyki :P

Post autor: cpk » 03 kwie 2005, 18:37

Oto dwa moje kawałki:

http://free.of.pl/c/cpk/cpk_dark.mp3
http://free.of.pl/c/cpk/cpk_phase69.mp3

Ogólnie mówiąc teraz tworze na FL Studio 4.1
Z góry chciałbym powiedziec ze prostota melodii wynika z dosc duzych wachan inwencji

Ze względu na niewielką ilość dostępnego mijsca na ftp nie moge udostepnic wiecej kawalkow, w związku z tym mialbym od razu pytanie czy nie podalby mi ktos adresu innych kont które udostepniaja wiecej miejsca?

Awatar użytkownika
mescarajah
Mesca
Posty: 777
Rejestracja: 27 mar 2005, 23:31
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Post autor: mescarajah » 04 kwie 2005, 22:59

Bom shankar!

No dobra to wypada cos tutaj napisac :- )

A wiec zacznijmy od utworu o nazwie Dark.
Z daty w ID3 wynika iz twoje utworki pare lat juz posiadaja:) Moze masz cos swierzszego?

Ok, wrocmy do recki - strasznie mnie urazila jakosc dzwieku w tym tracku - slychac dosc wyrazne przesteroawnie. Do tego jest slaby mix oraz calosc jest za cicho!. Tak samo orginalnosc dzwiekow nie nalezy do najlepszych. Nie poczulem zbytnio klimatu sluchajac tego utworu - przypomina mi dosc mocno, stare mody lub xmy z czasow fastrackera . :- ) Ogolnie slabo mi sie podoba... i nie wiem co moge jeszcze napisac.

Phaze 69 - slychac postep. Lepsza jakosc dzwieku (lecz wciaz obciete niektore czestotliwosci). Napewno slychac lepsza przestrzen oraz efekty jak w poprzednim utworze. Pierwsza sekwencja ( ta w ktorej zmienia sie cutoff) jest calkiem calkiem - posiada klimat goa :- ) . Wg mnie nastepne uzyte dzwieki niezbyt pasuja to tego gatunku trance - mam na mysli smyczki/pady w tle oraz te plumkanie (jakby fale sinus+piła).

Wg mnie powinienes zwrocic uwage na jakosc sampli jakich uzywasz/ dzwiekow ktore moze generujesz w FL oraz ogolnego mixu kawalka - w utworze wcale nie slychac bitu, i tak samo jakby nie bylo bassline :- /. (chyba go wcale nie ma - Bass Powstal "jakby" z nakaldajacego sie na siebie poszarpanego niskiego bitu. Co do perkusji - drazni mnie troche ten crashpad i openhaty na flangerze - wprowadzaja mocny rozjad czestotliwosci - nie brzmi to czysto. Tak samo powienienes postarac sie o wykorzystanie mocy Stereo - zmienic balans niektorych dzwiekow itp, aby nadac przestrzen.


Moze myslisz, ze podszedlem do twojej muzyki bardziej jak robot, ktory nie slucha klimatu a tylko dzwiekow, przejsc, sampli oraz efektow :- ). ALE tak nie jest ;- ) !! slucham i odczuwam klimat - w 1 kawalku slaby lecz w drugim o wiele mocniejszy.

Powodzenia przy kolejnych produkcjach.

cya :- )

Awatar użytkownika
Hardcore
Elite User
Posty: 1519
Rejestracja: 11 mar 2004, 21:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Post autor: Hardcore » 05 kwie 2005, 00:23

obiecuje, że jutro przesłucham i się wypowiem
może będzie to wypowiedź bez specjalistycznych słów w sylu hihaty :D ale powiem coś od siebie :) teraz nie chcę sobie psuć efektu na cichych głośnikach, a głośno nie zrobię o tej porze :D Pozdrawiam :!:
Obrazek
"Turn on, tune in and drop out" Timothy Leary :roll:

cpk
Posty: 6
Rejestracja: 02 kwie 2005, 17:50
Lokalizacja: Busko Z
Kontaktowanie:

thx za opinie.

Post autor: cpk » 05 kwie 2005, 18:14

Utwór dark zrobilem jeszcze na FL 1.76 :P mam do niego sentyment.
Phase juz na FL 3.01


na razie pracuje nad nowym tym razem na FL Studio 4.1, postaram sie, moze coś z tego bedzie. Zobaczymy :D

a o to świeższe (w kazdym badz razie swiezsze od Dark):
http://free.of.pl/a/adammks/cpk_forbidden_system.mp3
http://free.of.pl/a/adammks/cpk_dirt_stuff.mp3
Ostatnio zmieniony 23 maja 2005, 19:17 przez cpk, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Hardcore
Elite User
Posty: 1519
Rejestracja: 11 mar 2004, 21:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Post autor: Hardcore » 05 kwie 2005, 22:26

ahh zapomnialem... sorrki za gołosłowność... nadrobię to jutro :P PZDR
Obrazek
"Turn on, tune in and drop out" Timothy Leary :roll:

Awatar użytkownika
Hardcore
Elite User
Posty: 1519
Rejestracja: 11 mar 2004, 21:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Post autor: Hardcore » 07 kwie 2005, 14:53

Faktycznie jakość jest nie najlepsza. w sumie to nie wiem czy miały być to kawałki ambient czy trance... praktycznie nie stwierdziłem basu, a tempo jest jakby wolne. całość nadawała by się na moment zaczajenia przed akcją dla potwora w starym filmie.
Oczywiście nie chciałbym Cię urazić i pomimo mojej słabej oceny to jest tylko moja opinia, która mam nadzieję zaowocuje nowszym, bardziej dopracowanym materiałem.
Pozdrawiam :!:

EDIT1: Nie zauważyłem tych kawałków z późniejszego posta...

EDIT2: W 'Forbidden System' na początku były fane dźwięki lecz szybko kawałek przerodził się w poszarpaną, nieskoordynowaną sieczkę... We wszystkich kawałkach brakuje linii basu, a to myślę, ze postawa. Wydaje mi się, że wiele dźwięków jest poprostu przypadkowo powstawianych, bez uprzedniego dopasowania. Przykro mi, ale słuchając twoich kawałków nie stwierdziłem ciut czegoś na czym mógłbym się chwilę zatrzymać.

Mimo wszystko apeluję do dalszej pracy :)
Obrazek
"Turn on, tune in and drop out" Timothy Leary :roll:

Awatar użytkownika
Bust
Respected User
Posty: 130
Rejestracja: 30 lis 2004, 13:14
Lokalizacja: outer space
Kontaktowanie:

Post autor: Bust » 07 kwie 2005, 17:13

hmmm... nie sądze bys chciał by cie oceniano z przymruzeniam oka tak wiec:
jest naprawde słabo jakosc stoi na tragicznym poziomie, podobnmie jak tresc: schematyczna, pozbawiona wszelkiego rodzaju przejsc, przypadkowa i 'troche' nudna, zero dynamiki w brzmieniu, podkład to chaotyczne naparzanie dwóch dzwieków, melodyjki sa proste i naiwne, przypuszczam ze grałes je jednym palcem ;)

co do drugiego utworku: jest lepiej ale wciaz dominuje chaos i chyba przypadkowosc brzmi mi to jak jakis liveact pełno tu filtrów i efektów nawet na perkusji jest jakis 'helikopter' :)(ciekawy experyment ale troche niedopracowany) ogólnie utwór składa sie praktycznie z jednej melodii którą kręcisz na prawo i lewo a to stanowczo za mało.
słuchając tego kawałka miałem wrazenie ze cały czas jakby sie zaczynał, przygotowywał na coś lecz zanim sie zaczoł... to sie skończył.

pracuj dalej na podstawie tych dwóch kawałków (drugi lepszy niz pierwszy) widac ze ciągle sie uczysz i wzbogacasz o nowe doswiadczenia.
pozdrawiam
zbyt zakręcony by żyć, zbyt rzadki bu umrzeć
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
.::Goa Will Never Die! Listen 2 Psy And Fly!::.

cpk
Posty: 6
Rejestracja: 02 kwie 2005, 17:50
Lokalizacja: Busko Z
Kontaktowanie:

Post autor: cpk » 07 kwie 2005, 17:27

Dziekuje za opinię, z pewnością bardzo mi się przyda. W koncu nie tylko dwoje uszu artysta musi wykorzystać by stworzyc cos dobrego :P wczesniej mialem do dyspozycji tylko swoje :D

Odpowiedz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości