Cosmic Tree

Generowanie transowych dźwięków w domowym zaciszu :: Music making, independent artists
Odpowiedz [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Awatar użytkownika
Cosmic Tree
Posty: 14
Rejestracja: 30 maja 2013, 15:04
Kontaktowanie:

Cosmic Tree

Post autor: Cosmic Tree » 30 maja 2013, 15:34

Witam wszystkich ;) Kilka miesięcy temu (5-6) zacząłem się zajmować produkcją, ale celuje raczej w chill out, ambient, ciężko powiedzieć stylu jeszcze sobie nie wyrobiłem, w każdym razie chciałbym, żeby brzmiało to psychodelicznie;P Na pewno spróbuję kiedyś również psy trancu ;) Czytałem wasze forum jeszcze zanim zacząłem coś próbować i bardzo mi pomogło na starcie, więc bardzo dziękuję. Aktualnie udostępniam 5 utworów i z moich własnych preferencji polecam dzisiaj wrzucony Dizzarre i ostatni na liście A bit o Journey. https://soundcloud.com/cosmictree Robię w abletonie, mix i master oczywiście leży, ale czegoś już zdążyłem się nauczyc ;P Wcześniej tyle wspólnego miałem z muzyką, że śpiewałem w kilku zespołach (rock, metal), ale nigdy nie nauczyłem się do końca skal i ogólnie teorii muzyki, co jest aktualnie moim ogromnym problemem. Muszę to nadrobić ;) Miłego słuchania! Bardzo przydałyby mi się rady na temat tego jaki genre powinienem wpisywać przy kawałkach, bo sprawie mi to zawsze duży problem xD

Awatar użytkownika
fraxi
Elite User
Posty: 210
Rejestracja: 29 maja 2012, 14:29
Lokalizacja: Wrocław
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Cosmic Tree

Post autor: fraxi » 30 maja 2013, 15:39

"A bit of journey" zdecydowanie najlepszy, fajnie płynie kawałek

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: Cosmic Tree

Post autor: *JetMan* » 30 maja 2013, 22:21

Mr Kosmiczne Drzewo, numery dodane do kolejki spodziewaj sie pan recenzji wkrotce ;)
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Awatar użytkownika
Cosmic Tree
Posty: 14
Rejestracja: 30 maja 2013, 15:04
Kontaktowanie:

Re: Cosmic Tree

Post autor: Cosmic Tree » 22 paź 2013, 01:10

Wciąż czekam na recenzję, udało mi się skleić kilka nowych rzeczy i pracuję w końcu nad psytrancowym utworkiem. Zapraszam ;) https://soundcloud.com/cosmictree

Awatar użytkownika
Cosmic Tree
Posty: 14
Rejestracja: 30 maja 2013, 15:04
Kontaktowanie:

Re: Cosmic Tree

Post autor: Cosmic Tree » 02 gru 2013, 02:21

I jest, pierwszy psytrance, wciąż trochę wolniejszy i skierowany lekko na chill, ale potupać chyba można. Jest szansa, że będzie wydany na małej kompilacji, tylko muszę go sam zmasterować i w tej kwestii potrzebuję trochę wsparcia xD Słyszałem opinie, że w basie brakuje subu. Wydaje mi się, że go tam jednak umieściłem ;P https://soundcloud.com/cosmic-tree-tmp/ ... osmic-core

Awatar użytkownika
fraxi
Elite User
Posty: 210
Rejestracja: 29 maja 2012, 14:29
Lokalizacja: Wrocław
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Cosmic Tree

Post autor: fraxi » 02 gru 2013, 14:43

Żeby zajmować się masteringiem a nie "masteringiem" to przede wszystkim trzeba mieć kupę umiejętności i doświadczenia. Tak więc jeśli chodzi o postprodukcję na soundcloud to od biedy jeszcze można to samemu ogarnąć lecz w przypadku wydawnictw to totalne nieporozumienie. Część wytwórni zatrudnia własnych inżynierów dźwięku, którzy to robią. Niektóre jak np Ektoplazm żądają dostarczenia profesjonalnie zmasterowanej muzyki.
Mało się jeszcze na tym wszystkim znam, ale master własnych kawałków to chyba też chybiony pomysł.

Można wysłać plik do studia i za jakieś 100-130zł załatwić problem :-D

Co do samego kawałka to niektóre momenty ma fajne. No ale całość nie porywa niestety

Awatar użytkownika
Cosmic Tree
Posty: 14
Rejestracja: 30 maja 2013, 15:04
Kontaktowanie:

Re: Cosmic Tree

Post autor: Cosmic Tree » 02 gru 2013, 19:42

Dzięki ;) wiem, że robienie tego samemu to chybiony pomysł, ale nie będzie to wydawane przez wytwórnię, tylko raczej zbieraninę xD w której jak dotąd jedna osoba zaoferowała się z robieniem masteringu i chcielibyśmy ją trochę odciążyć. Nie mam pożądnych monitorów, także tym bardziej to chybiony pomysł, ale na ten moment wydaje mi się, że brzmienie jest dobre. Jeśli ktoś miałby możliwość posłuchania tego na lepszym sprzęcie i doradzenia mi co można/należy poprawić, byłoby super ;P Robiłem ten kawałek całkiem długo, za długo, bo dodawałem/zmieniałem wiele motywów od czterech miesięcy, a że to początek przygody i umiejętności cały czas rosną, nowe motywy brzmią lepiej od starszych xD Ogólnie nie polecam siedzenia przy projekcie tak długo, następnym razem przesiądę się z pomysłami na nowy kawałek, bo tego miałem już serdecznie dosyć w wielu momentach pracy nad nim.

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: Cosmic Tree

Post autor: *JetMan* » 02 gru 2013, 23:08

efekty fajne, ale kicka i perkusji w ogole nie slychac. stopa jest nie tylko za cicho, nie ma zadnej mocy.
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Awatar użytkownika
Psysutra
Cronomi Records
Posty: 4875
Rejestracja: 24 mar 2008, 12:32
Lokalizacja: Katowice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Cosmic Tree

Post autor: Psysutra » 03 gru 2013, 00:58

Widzę w tym jakiś potencjał. Na jakim programie kręcisz tracki?

Awatar użytkownika
Cosmic Tree
Posty: 14
Rejestracja: 30 maja 2013, 15:04
Kontaktowanie:

Re: Cosmic Tree

Post autor: Cosmic Tree » 03 gru 2013, 01:50

W abletonie, poprawiłem już dwa kicki, faktycznie straszne puszki z nich były, ale jakoś przestałem na to zwracać uwagę xD Bass też trochę stracił, kiedy kick zyskał, także wrzucę poprawioną wersję ;P

Awatar użytkownika
Cosmic Tree
Posty: 14
Rejestracja: 30 maja 2013, 15:04
Kontaktowanie:

Re: Cosmic Tree

Post autor: Cosmic Tree » 11 lut 2014, 18:03

Poprzedniego kawałka jeszcze nie naprawiłem, ale spróbowałem swoich sił w małym conteście na remix (Juno Reactor- Tempest) i tym razem celowałem w stricte psytrance, takie efekty: https://soundcloud.com/cosmictree/juno- ... t-cosmic-2 trochę chyba progressive, głównie przez te dżingle mroczne od Juno ;P

Awatar użytkownika
fraxi
Elite User
Posty: 210
Rejestracja: 29 maja 2012, 14:29
Lokalizacja: Wrocław
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Cosmic Tree

Post autor: fraxi » 12 lut 2014, 21:33

Bas okrutnie słaby. Mało się dzieje w tym kawałku, nie porywa mnie raczej. Perka wchodząca w 3:35 całkiem spoko, ale wg mnie lepiej byłoby ją schować w tle a na pierwszy plan wrzucić jakieś sekwencje melodyczne.
Odszedłbym osobiście raczej o wiele dalej od oryginału, który też mi się w sumie zbytnio nie podoba :-D

Odpowiedz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości