Muzyka by Alien vs Jetman

Generowanie transowych dźwięków w domowym zaciszu :: Music making, independent artists
Awatar użytkownika
nTek
User
Posty: 90
Rejestracja: 07 lut 2005, 13:05
Lokalizacja: Dystrykt 9
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: nTek » 14 kwie 2005, 16:12

Ja byłem świadkiem tajnej przedpremierowej audiencji w kwaterze głównej MJ12 i mogę potwierdzić swoje pierwsze wrażenia - mrrrrrrrou 8) Co do basu to nie musi być wcale dobitny bo nie wszędzie to pasuje - w 'beta pictoris' też jest subtelny i właściwie całe brzmienie filterii też używa go z rozmysłem.
And.. I mean, this is no offence... but you are a robot, aren't you?

Awatar użytkownika
deSpool
Aspect Of Valor / MAE
Posty: 223
Rejestracja: 09 mar 2004, 01:10
Lokalizacja: Wa.
Kontaktowanie:

Post autor: deSpool » 14 kwie 2005, 16:18

jestem na tak! ahoy ;)

Awatar użytkownika
[ATL]
User
Posty: 89
Rejestracja: 02 wrz 2004, 13:41
Lokalizacja: Trójmiasto, czy jak mu tam
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: [ATL] » 14 kwie 2005, 16:21

Piękny kawałek. :D

To kiedy album? ;)

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Post autor: *JetMan* » 14 kwie 2005, 17:19

Jak tylko wybierzemy wytwórnię, zgłosiło się jużTwisted i Dragonfly i nie wiemy, którą wybrać... oczywiście żartuję. :-)
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Awatar użytkownika
Tribo oulus
Elite User
Posty: 724
Rejestracja: 11 sie 2004, 23:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: Tribo oulus » 14 kwie 2005, 17:44

*JetMan* pisze:Jak tylko wybierzemy wytwórnię, zgłosiło się jużTwisted i Dragonfly i nie wiemy, którą wybrać... oczywiście żartuję. :-)
Olej te wytwórnie, zgłoście się do Vivy i live act , przed Scooterem
:mrgreen:

:roll: oczywiście żartuje :D

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Post autor: *JetMan* » 14 kwie 2005, 18:17

Ojojoj a juz liczylem na to, ze to Scooter bedzie nas supportowal ;D ;-)
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Awatar użytkownika
infected mind
Posty: 26
Rejestracja: 11 wrz 2004, 02:37
Lokalizacja: krakow/stalowa wola
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: infected mind » 14 kwie 2005, 20:39

nie znam sie za bardzo na tym od strony technicznej ale klimat jest wspanialy
dzisiaj bym juz polecial do sklepu i kupil Wasza plyte :D
moja rakieta na pokladzie ze mna juz wystartowala w kosmos wraz z tym kawalkiem..hehehe
kawal dobrej muzyki...czekam na kolejne
......... USE YOUR IMAGINATION TO SEE THE INVISIBLE........

Awatar użytkownika
marion
Psylesia / Ashoka
Posty: 3059
Rejestracja: 07 lut 2004, 19:32
Lokalizacja: higher states of consciousness
Kontaktowanie:

Post autor: marion » 14 kwie 2005, 23:44

na kolana.....
Obrazek

Awatar użytkownika
reminiscenter
Syndromm
Posty: 481
Rejestracja: 09 maja 2004, 23:39
Lokalizacja: Kraków/Rzeszów
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: reminiscenter » 15 kwie 2005, 00:50

marion no daj spokoj... tylko nie to... ;)
rzeczywistość to tylko punkt widzenia ------> 1928209

Awatar użytkownika
double miu
Elite User
Posty: 940
Rejestracja: 02 kwie 2004, 12:25
Lokalizacja: Twierdza glogau
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: double miu » 16 kwie 2005, 11:52

ja tu sie chyba troche wylamie :/

kawalek good no nie ma co ukrywac ale odnosze wrazenie ze on sie nie rozkreca jakos :/ ale to takie subiektywne odczucie...
wydaje mi sie ze do tego klimatu nie trzeba podkrecac basu...hehe...syntezatorki mowia same za siebie :)
::SUMMER SOUND OF POLAND coalition::8 ZL DROZEJ USER::

Awatar użytkownika
Krizz
Elite User
Posty: 760
Rejestracja: 17 mar 2003, 21:12
Lokalizacja: Kowary
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: Krizz » 20 kwie 2005, 07:25

Zgadzam się z przedmówcami - utwór jest rzeczywiście oldschoolowy. Nie mam zastrzeżeń co do kompozycji i aranżacji - są bardzo dopracowane, szczególnie podoba mi się układ perkusyjny, który jest złozony bardzo profesjonalnie i nie czuć w nim nawet odrobiny amatorszczyzny. A przecież jest to pierwszy utwór tych dwóch panów (ja przynajmniej o innych nic nie wiem).
Nie za bardzo podeszło mi intro - jakiś drone, który sie nagle ucina i następuje przejście do głównego dania. Zbyt mało sie pokrywają, i, choć rozumiem, iż nie chcieliście by utwór od razu zaczynał sie od konkretów, sądzę że można było zrobić jakąs ciekawszą tranzycję pomiędzy dronem a wejściowymi sekwencjami.
Ultraviolet Senses nie jest może mistrzostwem jeśli chodzi o melodykę, jednakże jest mocno taneczny i z pewnością sprawdzi się na parkiecie. Melodia jest jednakże nieco zbyt mało konkretna, by przyciągnąć moją uwagę. Ale w związku z tym że bardzo intensywne, charakterystyczne melodie mają tendencję do szybkiego zanudzania (zawsze jest coś za coś), a w tym utworze główna linia melodyczna ciągnie się przez większość utworu, nie mogę tego uznać za poważną wadę. A kawałek, moim zdaniem, opiera się na energetyczności, taneczności i oldschoolowym feelingu, mniej na melodii. Szybkie zmiany dzwięków i złożona, wielowarstwowa linia perkusyjna to gwarantują. Na swój sposób, właśnie owe szybko zmieniające się nuty, na kształt arpeggia, przypominają mi utwory projektu Ypsilon5... Nie melodiami, ale podejściem do kompozycji.
Osobiście najbardziej preferuję kawałki z intensywną, wbijającą się w pamięć melodią. Zabrakło mi tego w tym utworze, ale może doczekam się tego nastęnym razem.

Technicznie - utwór wydaje mi się być jakby rozmyty... wszystko się pokrywa ze sobą i momentami cięzko wyodrębnić bas czy sekwencję akompaniującą. Ale właśnie taka jest prawdopodobnie filozofia kompozycyjna, nie jest to raczej wada. Choć sądzę że jeśli utwór ma być właśnie swoistym "sonicznym atakiem", warto by było uzyć cięższej stopy o ostrzejszym, bardziej wyrazistym starcie, bo w tym momecie stopa wydaje się być przytłoczona przez utwór zamiast być jego kręgosłupem.
Bardziej technicznie: składowa stałoprądowa mała, ale warta usunięcia: 0.1% dla lewego kanału i 0.04% dla prawego (nie powinienem tego mierzyć na mp3-ce, jednakże w oryginale może być równie lepiej jak i gorzej :P). Zwróciłbym tez uwagę na to, że prawy kanał jest wyraźnie cichszy niż lewy - widac to na oko w Soundforge'u, jak i również potwierdzają statystyki: RMS wynosi ponad -12dB dla lewego kanału i poniżej -13dB dla prawego - ok. 1.5dB różnicy!

Awatar użytkownika
Bust
Respected User
Posty: 130
Rejestracja: 30 lis 2004, 13:14
Lokalizacja: outer space
Kontaktowanie:

Post autor: Bust » 20 kwie 2005, 15:05

Krizz pisze: Osobiście najbardziej preferuję kawałki z intensywną, wbijającą się w pamięć melodią. Zabrakło mi tego w tym utworze, ale może doczekam się tego nastęnym razem.
ze co?!
ja sobie dzisiaj nawet nuciłem stojąc w korku główny motyw tej halucynacji, dla mnie to mistrzostwo teraz chłopaki bedeą kojarzeni z tym kawałkiem i jego wbijajaca sie w pamiec melodia tak jak astral p. kojazy sie z people can fly jak men with no name z teleportem czy jak total eclipse z aliens. dla mnie to juz jest klasyk sam w sobie, wydaje mi sie ze nie był specjalnie na czyms wzorowany alien i jetman poprostu poczuli blusa i zrobili cos dla ludzkosci.
szacuken!
Ostatnio zmieniony 20 kwie 2005, 15:35 przez Bust, łącznie zmieniany 1 raz.
zbyt zakręcony by żyć, zbyt rzadki bu umrzeć
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
.::Goa Will Never Die! Listen 2 Psy And Fly!::.

Awatar użytkownika
Tribo oulus
Elite User
Posty: 724
Rejestracja: 11 sie 2004, 23:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: Tribo oulus » 20 kwie 2005, 15:19

Bust pisze: alien i jet men poprostu poczuli blusa i zrobili cos dla ludzkosci.
Trzeba będzie ich beatyfikować :mrgreen:

Awatar użytkownika
Delix
LiquidSoundDivision
Posty: 116
Rejestracja: 11 sie 2004, 17:42
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: Delix » 20 kwie 2005, 16:13

Krizz pisze: Osobiście najbardziej preferuję kawałki z intensywną, wbijającą się w pamięć melodią. Zabrakło mi tego w tym utworze
Hmmm, moim zdaniem ta melodia wręcz wgryza się w czache ;)
...at the end of the tunnel I saw the Light, it was the most beautiful light i've ever seen...

Awatar użytkownika
reminiscenter
Syndromm
Posty: 481
Rejestracja: 09 maja 2004, 23:39
Lokalizacja: Kraków/Rzeszów
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: reminiscenter » 20 kwie 2005, 17:36

Delix pisze:Hmmm, moim zdaniem ta melodia wręcz wgryza się w czache ;)
ja ja za kazdym razem zapominam ale jezeli mam czasami problem z przypomnieniem sobie nazwiska ludzi ode mnie z uczelni to chyba tylko problem ze mna a nie z melodia;]
rzeczywistość to tylko punkt widzenia ------> 1928209

mscr
User
Posty: 64
Rejestracja: 12 kwie 2005, 09:31
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: mscr » 20 kwie 2005, 18:04

No ja ja tez zapominam :D A People Can Fly nigdy hehe. Ale i tak jest swietna. Poza tym, mysle ze to kwestia osluchania w duzej mierze.
And your personality fades away
Your features evaporate, your body decomposes
And your last thought is that you have become a noise
A thin, nameless noise among all the others
Howling in the empty dark room

Awatar użytkownika
Krizz
Elite User
Posty: 760
Rejestracja: 17 mar 2003, 21:12
Lokalizacja: Kowary
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: Krizz » 21 kwie 2005, 10:28

żeby uciąć wszlekie zarzuty, to jak dla mnie, ta melodia jest zbyt złożona, by ją zapamiętać. W pamięć najlepiej wgryzają sie proste melodie. Coś za coś. Jak zawsze.

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Post autor: *JetMan* » 21 kwie 2005, 20:29

Krizz, ja z Twoich starych goa numerów melodie pamiętam, chociaz niektore byly dosyc zlozone hehe :)
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Awatar użytkownika
Krizz
Elite User
Posty: 760
Rejestracja: 17 mar 2003, 21:12
Lokalizacja: Kowary
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: Krizz » 22 kwie 2005, 08:40

Tak? :D
A mi sie wydawało że robię dosyć proste melodie :P
Może to kwestia subiektywności psychiki... jakoś melodie z US nie wryły mi się w pamięć.

Awatar użytkownika
seismic
Seismic Activity / The Tribe
Posty: 935
Rejestracja: 19 lis 2003, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

ultraviolet

Post autor: seismic » 23 kwie 2005, 13:17

Świetny track chłopaki. Hipnotyczny goa syntetyk.
Zostaje u mnie na hd bankowo.
Miło się słucha, nic niegryzie, nie wpada spontanicznie. Linie b. dobrze zgrane.
Z technicznej strony za wiele wiecej nie napisze,krizz napisal all
zgadzam sie z nim.
Zdradźcie na czym napisaliście ultravioleta :-)
Albo wogle czego używacie...Moge sie mylić ale daje sie wyczuć tu FL.
(Am i wrong? tell me..)
...
A co do wałków krizza: Binary Unision i Nitrogen rulez!
Te długie riffy masa, u mnie w głowie tez siedzą. Robią wrażenie.
A wogle jak teraz posluchalem to faktycznie stylowo podobne do Ultraviolet :-)
pozdro
"Tak będzie przy końcu świata: wyjdą aniołowie, wyłączą złych spośród sprawiedliwych i wrzucą w piec rozpalony; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów." [Mt 13,50]

Odpowiedz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości