Głupie pytania szukają mądrych odpowiedzi..

Generowanie transowych dźwięków w domowym zaciszu :: Music making, independent artists
Odpowiedz [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Awatar użytkownika
user_friendly
Elite User
Posty: 530
Rejestracja: 15 sty 2014, 21:23
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Głupie pytania szukają mądrych odpowiedzi..

Post autor: user_friendly » 19 lip 2014, 12:44

Nie sugerować się do końca tytułem - człowiek zawsze był i będzie głupi.. za speca od tworzenia muzyki od strony technicznej się nie uważam, chociaż zdaję sobie sprawę że nieźle mi wszystko wychodzi robiąc "na słuch" - od małego jestem samoukiem,jeśli chodzi o grę na instrumentach (gitara,klawisze,flet,perkusja) oraz produkcję elektroniki.

Wiadomo,że w psajtrensie istotne jest stworzenie kilku platform,na których śmigają dźwięki - jeżeli nałoży się na siebie zbyt wiele wiadome co może się stać.. Jeżeli pojawi się więcej dźwięków nadających na tych samych częstotliwościach,używam fazera który jakoś rozproszy daną linię instrumentu.. Zabawa z częstotliwościami (niskimi,wysokimi) też robi swoje.

A pytanie moje brzmi jakie Wy macie patenty na "rozplanowanie" dźwięków, jakieś filtry? czy może jest to kwestia końcowego masteringu całości ?

Mój ostatni projekt w trakcie robótki: http://www30.zippyshare.com/v/93692046/file.html

Pozdrawiam!!

Awatar użytkownika
JaraLuca
User
Posty: 60
Rejestracja: 21 gru 2013, 23:44
Lokalizacja: Myslowice
Kontaktowanie:

Re: Głupie pytania szukają mądrych odpowiedzi..

Post autor: JaraLuca » 19 lip 2014, 23:13

Zalezy stary.. zalezy czy nakładaja ci sie fxy czy leady czy synhty czy wszystko na raz :) czasem warto odpuscic z czegos ,mozna tez panorama pokombinowac. Albo tez wysokoscia tonacji dzwieków. Przynajmniej ja tak robie. Ciekawe co inni powiedza

mendelejew
Respected User
Posty: 107
Rejestracja: 13 lut 2010, 14:44
Kontaktowanie:

Re: Głupie pytania szukają mądrych odpowiedzi..

Post autor: mendelejew » 25 lip 2014, 02:16

Dokładnie: EQ, panorama, oktawa wyżej/niżej.
Generalnie jeśli dźwięki zaczynają mi się zlewać to wnioskuję że albo jest czegoś za dużo, albo coś źle sobie rozplanowałem...
Nie liczyłbym na mastering, jeśli możesz coś naprawić na poziomie kompozycji/syntezy/miksu to zrób to od razu. Jeśli oddasz do masteringu słaby materiał to nawet najlepszy inżynier nie zrobi z niego cuda ;)

Awatar użytkownika
Artha
Cronomi Records / The Tribe
Posty: 937
Rejestracja: 25 mar 2003, 12:19
Lokalizacja: malbork
Kontaktowanie:

Re: Głupie pytania szukają mądrych odpowiedzi..

Post autor: Artha » 05 sie 2014, 23:14

dobor brzmien jest podstawa w tracku. warto spedzic kupe czasu nad tym, aby pozniej miec przyjemnosc z komponowania i sluchania koncowego efektu. oktawy pomoga, eq pomoze, ale jesli sa to przynajmniej dwie linie z melodia to podpowiem, ze pomoze wybor "odpowiednich" brzmien :-) dla przykladu 4 podstawowe fale, sinus,saw,square,triangle - pobawcie sie na surowych falach bez filtrowania i zobaczcie, czy przeszkadzaja sobie.

Awatar użytkownika
Artha
Cronomi Records / The Tribe
Posty: 937
Rejestracja: 25 mar 2003, 12:19
Lokalizacja: malbork
Kontaktowanie:

Re: Głupie pytania szukają mądrych odpowiedzi..

Post autor: Artha » 05 sie 2014, 23:22

pobawcie po prostu surowymi falami, pomiksujcie te fale dajac na 1-osc -saw a na 2-osc square - zobaczcie jak to brzmi. jak to wyglada w spectrum. pozmieniajcie oktawy na poszczegolnych oscylatorach. tak naprawde muzyka psytrance to surowe brzmienia + filtry. wykraczajac poza podstawy dochodzi sync oraz fm poprzez modularna synteze. prostota i dobor brzmien czyni numer "wzorowym" ;-)

Awatar użytkownika
Psysutra
Cronomi Records
Posty: 4875
Rejestracja: 24 mar 2008, 12:32
Lokalizacja: Katowice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Głupie pytania szukają mądrych odpowiedzi..

Post autor: Psysutra » 13 sie 2014, 00:36

Nie zapominajmy o PRZEMYŚLANYM aranżu ;)

Bo brzmieniowo psytrance poszedł mocno do przodu, czego o treści powiedzieć raczej się nie da, niestety.

Odpowiedz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości