Problem z Live'em - jakość

Generowanie transowych dźwięków w domowym zaciszu :: Music making, independent artists
Odpowiedz [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Awatar użytkownika
Damian L
Posty: 10
Rejestracja: 28 mar 2010, 18:14
Kontaktowanie:

Problem z Live'em - jakość

Post autor: Damian L » 23 maja 2016, 13:07

Cześć

Może Ktoś tutaj bardziej doświadczony pomoże albo podpowie.

Od jakiegoś czasu gram live na imprezach i mam problem jakościowy.
Różnie to bywało ale dało sie to słuchać. nestety ostatnio na Żródło Open Air 2015 prawie nic nie było słychać. Wielka jedna kaszana jakby by strasznie słaby sygnał - tragedia, aż mi głupio było.

Napisze ścieżkę w jaki sposób mam podłączony sprzęt.

Laptop - kabel firewire - m-audio firewire solo - dwa kable 5 metrowe jack na cinch - mikser.

Gdzieś po drodze musi być sygnał mocno zakłócany (tak mi sie wydaje) i do miksera dochodzi już bardzo słaby sygnał.
Eliminuje połańczanie firewire bo to cyforwe i nie ma wpływu na jakość.

W domu ten sam zestaw działa ok.

Czy jest możliwość że np głośniki i ogólnie pole magnetyczne sprzetu wpływają negatywnie na sygnał, który szedł kablem do miksera a dodam że kabel tani i długi.
Z tego co wiem to 5m kabla to nie jest tak dużo aby w znaczący pogorszyć jakość ale jednak takie mam podejrzenie.
Dodatkowo z tego co pamiętam to własnie im sprzęt grający typu miksery, głośniki były rozłożone na większej przestrzenni, dalej od mojego sprzętu to dźwięk był znacznie lepszy.

Oczywiście na tym samym sprzęcie grali DJ z płyt i było elegancko tylko że Oni grali na odtwarzaczach z zestawu.

Może polecacie jakieś konkretne kable jack - cinch?
Music Is The Soundtrack Of Your Life
www.damianl.com

Odpowiedz [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości