Papermoon -- moja muza

Generowanie transowych dźwięków w domowym zaciszu :: Music making, independent artists
Awatar użytkownika
morswin
Respected User
Posty: 146
Rejestracja: 14 paź 2005, 20:44
Lokalizacja: Morze Bałtyckie
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Papermoon -- moja muza

Post autor: morswin » 19 lis 2005, 17:12

witam, daję Wam do ocenki moj pierwszy kawałek w gatunku psychedelic.. czy trance to nie wiem:) pierwszy-także troche masakra jest, ale sami oceńcie, czy warto przesłuchać, co zmieniać.. wszelkie porady mile widziane:) robię muzę bardziej na serio od maja 2005..

link1 -- http://s40.yousendit.com/d.aspx?id=1U3L ... OAELU93RCO
link2 -- http://members.lycos.co.uk/morswin19/moonforest

plik waży 6,88mb

pozdrawiam 8)

Awatar użytkownika
Masakrator
Derek Oldman
Posty: 882
Rejestracja: 01 kwie 2005, 18:03
Lokalizacja: Tarnów
Kontaktowanie:

Post autor: Masakrator » 19 lis 2005, 19:18

Powiem Ci facet ze jak na poczatek to nawet niezle zaczales. Momentami za duzo sie dzieje w utworze, panuje chaos i nieopamietanie. Slabo slychac bass ktory tutaj jest takze motywem melodycznym. Vocal jest niezly. Wogole nie slysze hihotow albo bardzo slabo. Duzo dzwiekow ma dodany efekt reverb malego pomieszczenia, ktory momentami gryzie. Synth wchodzacy w 40 sekundzie jest delikatnie przesterowany i trzeszczy.
No i przede wszystkim master jest do dopracowania i to na pierwszym miejscu, bo utwor wydaje mi sie strasznie suchy. Wszystkie dzwieki sa jakby troche stlumione.
Jak na pierwszy utwor to niezle, powiedzilabym, ze calkiem dobrze. Trenuj a bedzie jeszcze lepiej wychodzic.

P.S.
Na czym robisz muzyczke?
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
morswin
Respected User
Posty: 146
Rejestracja: 14 paź 2005, 20:44
Lokalizacja: Morze Bałtyckie
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: morswin » 19 lis 2005, 23:33

dzieki za ocenke, Mas
muzykę robię na FL studio:) wkrótce pewnie coś ciekawszego powstanie, pewnie dzis już sie za coś zabiorę, a skończe pod koniec tygodnia.. troche czasu brak:)..

oo własnie odkopałem moje stare demko, pewnie je przerobię:)

pozdrawiam.. może ktoś jeszcze chce ocenić?:)

Awatar użytkownika
NethroN
Elite User
Posty: 277
Rejestracja: 17 kwie 2004, 15:00
Lokalizacja: Hrubieszów/Rzeszów
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: NethroN » 20 lis 2005, 08:29

Szkoda ze to goa, bo nie lubie i nie moge nic wiecej powiedziec, ale... Coz, jesli to sa twoje poczatki to jestem pod wrazeniem :) Niestety w utworze wszystko sie zlewa, bedziesz musial sie nauczyc robic dobry miks. Ogolnie jest calkiem niezle, wykorzystujesz fajne motywy, np z narastajacym poglosem,siekanie wokalu..niezle :) Skoro uzywasz Fl Studio to od razu mowie zebys zapomnial o jego wewnetrznych instrumentach i efektach. Wiekszosc niestety nie jest zadobrej jakosci. Zajmij sie troche Vst, poszukaj jakis wtyczek. FLStudio jest fajnym programem, ale trzeba go umiec wykorzystac.
Moja rada to nie spiesz sie z utworami, wypusc ich mniej, ale dobrze zrobione.
Dobrze ci idzie jak na poczatek :)
Pozdro

Awatar użytkownika
morswin
Respected User
Posty: 146
Rejestracja: 14 paź 2005, 20:44
Lokalizacja: Morze Bałtyckie
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: morswin » 20 lis 2005, 13:21

tak, tak, Nethron, mam już pełno fst:) ten kawałek robiłem w większości na synth1.. z FL już nic nie uzywam, oprócz delaya, reeverba i eq:).. To nie są moje początki, robilem wczesniej muze, ale tylko tak od czasu do czasu, ale od czerwca staram się do tego jakoś poważniej podchodzić.. Ale to moj początek z psychedelic:)
pozdrawiam:)

Awatar użytkownika
Just-Mike
Psytrance.pl / Stellar Magnitude / MAE
Posty: 678
Rejestracja: 19 mar 2003, 18:56
Lokalizacja: Warszawa / Gdańsk
Kontaktowanie:

Post autor: Just-Mike » 20 lis 2005, 14:35

Hej, fajnie ze ktos nowy sie pokazal ze swoja tworczoscia. Bardzo mnie to cieszy.A teraz co do numeru.
Co mi sie podoba to:
1. modulujace 303
2. mikosowanie wokala
3. klimat utworu
4. fajne sekwencje synthow

to co mnie razi:
1. brak zroznicowanej linii perkusyjnej, obecna jest ciagle taka sama. Brakuje open hihatow ktorkich, dluzszych. Brak crashow na raz (akcentuje to przejscia)
2. brak linii basowej a jesli jest nia ta niska 303 to mozna by lepiej ja uwypuklic
3. troszke za duzo poglosu, moze niektore instrumnty powinny go miec a inne nie, albo niektore niektore delay a inne reverb albo sam chorus. Teraz to troche sie wszystko zlewa.
4. Brzmienie. Ale tu nie bede sie duzo wypowiadal, bo sam robilem kiedys tragiczne. Z czasem nabiera sie doswiadczenia i sie poprawia.

Prosze zwroc uwage na te minusy i uwzglednij te sprawy w nastepnym numerze a bedzie to dobry material. Powodzenia i pozdrowka :-)

Awatar użytkownika
morswin
Respected User
Posty: 146
Rejestracja: 14 paź 2005, 20:44
Lokalizacja: Morze Bałtyckie
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: morswin » 21 lis 2005, 21:19

heh vst miało być w poprzednim poscie;)
dzieki Just-Mike za rady, przydadzą się, bo jestem w trakcie robienia nowego kawałka:) :roll: będzie trochę mniej..yhm..ekspresyjny;]

ps--jakie dajecie efekty na kick? bo ja zawsze eq na niego daję, czasem vintage warmer(vst), ale i tak wychodzi mi taki drewniany:(

moze ktos się jeszcze skusi na komentarz kawałka:)

Awatar użytkownika
NethroN
Elite User
Posty: 277
Rejestracja: 17 kwie 2004, 15:00
Lokalizacja: Hrubieszów/Rzeszów
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: NethroN » 21 lis 2005, 21:46

jesli chodzi o kick to dobrze jest nalozyc na niego Rbass z pakietu Waves. Poza tym dobrze sprawdza sie jakis pasmowy kompresor lub ewentualnie zwykly szerokopasmowy kompresor. Wazna jest oczywiscie korekcja, uciecie wysokich tonow i podbicie interesujacej cie czestotliwosci, takiej zeby kick brzmial "atrakcyjniej". ja zawsze tez lekko tlumie czestotliwosci ponizej okolo 50- 60 hz tak zeby ograniczyc czestotliwosci subbasowe. Wlasciwie na normalnych gloscikach tego zakresu nie uslyszysz, ale tak na wszelki wypadek podciecie o 1, 2 dB nie zaszkodzi. Poza tym aby kick byl bardziej wyrazisty to oczywiscie najlepiej jest tlumic we wszystkich innych instrumentach z wyjatkiem basu pasmo do ok. 300 hz. W ten sposob reszta nie naklada ci sie na basy, kick i bass jest bardziej czytelny.

Awatar użytkownika
salvi
Fantazja / MAE
Posty: 1406
Rejestracja: 06 cze 2004, 01:02
Kontaktowanie:

Post autor: salvi » 22 lis 2005, 04:37

a ja dodaje do kicka jakiegos sampla, ktorego znalazłem w innym programiku i jest fajny. ma bas, ma srednie, ma nawet wysokie. jest wyraźny i wkurwiający :)

Awatar użytkownika
Just-Mike
Psytrance.pl / Stellar Magnitude / MAE
Posty: 678
Rejestracja: 19 mar 2003, 18:56
Lokalizacja: Warszawa / Gdańsk
Kontaktowanie:

Post autor: Just-Mike » 22 lis 2005, 14:04

Salvi robi najlepiej. Kick musi byc na pelnym wypasie, musi miec ksztalt fali przypominajacy kwardat a byc czysta sinusoida. Osiagniemy to tylko przez przygotowany wczesniej sampel. Kick ma zakres slyszalnych czestotliwosci od 5 khz w dol, najmocniej na ok 120-80 hz. A najlepiej obcinac doly od 30hz w dol.

Awatar użytkownika
salvi
Fantazja / MAE
Posty: 1406
Rejestracja: 06 cze 2004, 01:02
Kontaktowanie:

Post autor: salvi » 22 lis 2005, 15:30

napisz w moim temacie jak robi sie te czestotliwosci

Awatar użytkownika
magnatec
Stellar Magnitude / MAE
Posty: 499
Rejestracja: 14 lip 2004, 22:41
Lokalizacja: wawa
Kontaktowanie:

Post autor: magnatec » 22 lis 2005, 18:39

baaaaaardzo mnię się podobało
działaj działaj

p.s. z tym kickiem, to :
skróciłbym go okruszek, wtedy możnaby podbić i basline i sam kick (pobaw się EQ na samym kicku, to dużo daje)

Awatar użytkownika
mescarajah
Mesca
Posty: 777
Rejestracja: 27 mar 2005, 23:31
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Post autor: mescarajah » 24 lis 2005, 13:11

Fajny kawalek, ale przynudza hehe . Slabo z linia basowa. Jest czy jej nie ma ? o.O Ogolnie kawalek jest jakis taki przytlumiony caly. Duzo dzwiekow sie ze soba zlewa przez co robi sie taka chaotyczna papka. :- ) Powinienes bardziej popracowac nad perkusja i ogolnie nad eq calego mixu. Fajny wokal wstawiles do kawalka :- ) spodobal mi sie. Ogolnie ... razi mnie w uszy jakosc i brzmienie ale jak posiedzisz TROCHE to sie wyrobisz. Co do kawalka to przydaloby mu sie wiecej separacji stereo. Rob dalej muze :- ) ... cya i powodzenia.

Awatar użytkownika
bubblegum
Psylesia / TLG
Posty: 3042
Rejestracja: 20 cze 2005, 18:16
Kontaktowanie:

Post autor: bubblegum » 24 lis 2005, 13:27

brzmienie takie sobie , ale sam kawalek fajnisty,eeee nawet zajebisty

Awatar użytkownika
morswin
Respected User
Posty: 146
Rejestracja: 14 paź 2005, 20:44
Lokalizacja: Morze Bałtyckie
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: morswin » 24 lis 2005, 22:53

witam.. na początku dzięki wszystkim za ocenki i za rady..
oto coś co robię od niedzieli..:

http://members.lycos.co.uk/morswin19/demko/

co o tym myslicie?:)

Awatar użytkownika
FraKte
Respected User
Posty: 124
Rejestracja: 18 lis 2005, 11:20
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: FraKte » 25 lis 2005, 14:11

nawet wpadlo mi w ucho...czekam na dalszo czesc i koncowo wersje...:)
jestem oazą spokoju-------------------pierdolonym, kurwa, zajebiście wyluzowanym kwiatem na tafli jeziora

Awatar użytkownika
Krizz
Elite User
Posty: 760
Rejestracja: 17 mar 2003, 21:12
Lokalizacja: Kowary
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: Krizz » 25 lis 2005, 16:09

Just-Mike pisze:Kick (...) musi miec ksztalt fali przypominajacy kwardat a byc czysta sinusoida.
Paradoks.

Awatar użytkownika
Just-Mike
Psytrance.pl / Stellar Magnitude / MAE
Posty: 678
Rejestracja: 19 mar 2003, 18:56
Lokalizacja: Warszawa / Gdańsk
Kontaktowanie:

Post autor: Just-Mike » 25 lis 2005, 20:00

Krizz wiesz przeciez o co mi chodzilo :-) a jesli nie, to specjalnie dla Ciebie:
Obrazek

Awatar użytkownika
Krizz
Elite User
Posty: 760
Rejestracja: 17 mar 2003, 21:12
Lokalizacja: Kowary
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: Krizz » 27 lis 2005, 15:04

Ach o to chodziło... sądziłem że mówisz o kształcie fali, kwadratowej lecz sinusoidalnej :)
To, o czym mówisz, to kształt OBWIEDNI (envelope).

A poza tym nie jest kwadratowy, tylko prostokątny :P

Awatar użytkownika
morswin
Respected User
Posty: 146
Rejestracja: 14 paź 2005, 20:44
Lokalizacja: Morze Bałtyckie
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: morswin » 06 gru 2005, 19:23

witam.. zastanawiałem się czy dawać ten kawałek tutaj.. no trochę psychodeliczny moze i jest, raczej bardziej nastrojowy.. sample wody itd.. no ale może komuś podejdzie, a mam nadzieję że tak, bo dużo pracy i serca w to włożyłem..

no więc co myslicie o tym..

http://s27.yousendit.com/d.aspx?id=1JLK ... Q82VF7Y4LG

Odpowiedz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości