Pomocy [Pytania, Prośby itp ]

Dyskusje na tematy niekoniecznie związane z transem :: Off topic discussions
Awatar użytkownika
Styropian
Psytrance.pl / Psylesia / MAE
Posty: 4540
Rejestracja: 25 wrz 2003, 13:26
Lokalizacja: Katowice
Kontaktowanie:

Pomocy [Pytania, Prośby itp ]

Post autor: Styropian » 15 gru 2005, 23:54

Kurde musiałem założyć nowy temat, bo nie mialem pojęcia , gdzie umieścić moją prośbę.
Ale jako,że nowy temat to odrazu mówię o co w nim chodzi :) A jak się nie przyjmie to sam zginie śmiercią naturalną :)

Więc tak, temat ma na celu, by różni ludzie na forum pomagali sobie wzajemnie. A ,że jest nas dość sporo to każdy się o czymś uczy / jest specjalistą w czymś / lub poporstu wie jak nam pomóc :!:
Tylko chciałbym , by wpisy dotyczyły konkretnych spraw, a nie ,że naraz zrobi sie wysyp wpisów o pomoc w sprawach w których google świetnie daje sobie radę :)

OK, ale przechodzę do mojej prośby o pomoc :)

Panie i Panowie pilnie potrzebuję pomocy przy dwóch komendach w systemie Novell. Chodzi o komendy Whoami i Map. Co one robią to wiem, jednak mam ich analize przeprowadzoną w programie Ethereal i teraz muszę opisać "co i jak".
A niestety nie łapię się na tych wszystkich ramkach, pakietach itp.

Więc gdyby ktoś mógłby mi pomóc będę wdzięczny :!: Więc jakby co to zgłaszajcie się na PM, lub w moim profilu macie mój numer gg.
Dzięki. Pozdrawiam
pozniejsze doznania wynagrodzily to tym ktorzy wiedzieli po co przyszli i tym ktorzy nie sa jak Styropian ograniczonymi lans-transiarzami ktorzy pewnego dnia mieli wizje jak powinna wygladac TRUE psychedelic imreza

Awatar użytkownika
reminiscenter
Syndromm
Posty: 481
Rejestracja: 09 maja 2004, 23:39
Lokalizacja: Kraków/Rzeszów
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: reminiscenter » 16 gru 2005, 00:51

pomimo tego ze bedziemy pewnie w tej samej branzy robic za kilka lat, to jednak nie mam zadnego pojecia o tym calym novell ;)
rzeczywistość to tylko punkt widzenia ------> 1928209

Awatar użytkownika
Masakrator
Derek Oldman
Posty: 882
Rejestracja: 01 kwie 2005, 18:03
Lokalizacja: Tarnów
Kontaktowanie:

Post autor: Masakrator » 16 gru 2005, 07:24

Zapytam informatyka zakladowego jak wroci z urlopu to moze cos bedzie wiedzail na ten temat.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Kodda
Syndromm
Posty: 2118
Rejestracja: 22 sty 2004, 09:24
Lokalizacja: Leeds
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: Kodda » 21 sty 2006, 15:26

dzieki styro za odnalezienie tego topiku bo go nie zauwazylem. tamten skasuj. :)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
sprawa krotka i konkretna....

gdzie dostac absynt?
moze jedzie ktos do czech czy gdzies tam gdzie moglby takiego absyncika kupic?
ile kosztuje ten trunek?
brakuje mi go w barku.

thnx
*madry podpis ktory kazdy i tak przeczyta*

Awatar użytkownika
Bust
Respected User
Posty: 130
Rejestracja: 30 lis 2004, 13:14
Lokalizacja: outer space
Kontaktowanie:

Post autor: Bust » 21 sty 2006, 15:42

kodda pisze: sprawa krotka i konkretna....

gdzie dostac absynt?
moze jedzie ktos do czech czy gdzies tam gdzie moglby takiego absyncika kupic?
ile kosztuje ten trunek?
brakuje mi go w barku.

thnx
niestety nie jade do czech ale powiem ci ze w warszawie znalazłem cos takiego w zwykłym monopolu, jednak trunek był słaby po cos na poziomie pojechalismy w grudniu tamtego roku do czech kupilismy litrową butelke 70 procentowego absyntha w przeliczneiu na złotówki za (UWAGA) 30 zł :) trunek łoi jak wsciekły ale o halunach to mozna tylko pomazyc bo zanim cos zobaczysz to bedziesz w takim stanie ze nie bedziesz pamietał ;) Ogólnie słyszałem ze nie ma w sprzedazy takiego absynta który by naprawde wywoływał jakies halucynacje.
pozdrawiam!
ps. w czechach kupisz go w kazdym monopolu i supermarkecie my kupilismy w TESCO :)
zbyt zakręcony by żyć, zbyt rzadki bu umrzeć
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
.::Goa Will Never Die! Listen 2 Psy And Fly!::.

Awatar użytkownika
Masakrator
Derek Oldman
Posty: 882
Rejestracja: 01 kwie 2005, 18:03
Lokalizacja: Tarnów
Kontaktowanie:

Post autor: Masakrator » 21 sty 2006, 15:48

kodda pisze:gdzie dostac absynt?
Najlepiej sobie samemu zrobic bo juz tego porzadnego tak latwo nie dostaniesz. To co jest w sklepach to tanie tandetne gowno. Prawdziwy Absynth mozna dostac na takich samych zasadach jak rodzima sliwowice łącką.
A jak zrobic Absynth??
ftp://shilkadriver.myftp.org/doc/przepi ... Absynt.txt
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Tofik
Ashoka
Posty: 186
Rejestracja: 23 lut 2005, 12:44
Kontaktowanie:

Post autor: Tofik » 21 sty 2006, 18:47

To ja podziekuje za przepis na absinth, moze kiedys sie skusze stowrzyc takie dzielo,

Co to kupna Absinthu to dokladnie jak post powyzej, w Czechach kupisz w kazdym sklepie !! przewaznie 70% w cenie okol 25 - 40 zl. W Polsce trunek trudny do znalezienie a co dopiero do kupienia, mi sie to jeszcze nie udalo, ale co mnie zdziwilo i to bardzo znalazlem ostatnio cos takiego jak Polish absinth w supemarkecie Asda w Brighton. Na dodatek gratis dostaje sie lyzeczke abisnthowa, trunek ma 55% etykiete z napisem Polish Absinth i kosztuje 14,99ł (funtow). Ostatnia deska ratunku w kupieniu absinthu moze byc zakup przez internet, choc wtedy koszt takiej zielonej wrozki mzoe byc duzyyy.

Choc warto sie skusic na np:
Absinth King of Spirits GOLD
Content: 0.7 Litre
Alcohol: 70% Vol.
Thujon: 100 mg/kg - ta dawka miazdzy (srednio jest od 20 do 35 mg/kg)
Anis: little
Manufacturer: L`OR
Origin: Czech
191.80 US$

http://www.absinthe-order.com

Awatar użytkownika
amnesia
spiral.active.project
Posty: 1684
Rejestracja: 17 mar 2003, 14:52
Lokalizacja: Wenus / Wrocław
Kontaktowanie:

Post autor: amnesia » 21 sty 2006, 21:33

Karol aka Harold pisze:... mnie zdziwilo i to bardzo znalazlem ostatnio cos takiego jak Polish absinth w supemarkecie Asda w Brighton. Na dodatek gratis dostaje sie lyzeczke abisnthowa, trunek ma 55% etykiete z napisem Polish Absinth i kosztuje 14,99ł (funtow)....
ooo masz, Absynt w lokalnej biedronce :P Na szczęście nie widzieliśmy tego w trakcie robienia tam zakupów, bo wydaje mi się, że nie byli byśmy w stanie następnego dnia iść do pracy.

Awatar użytkownika
marion
Psylesia / Ashoka
Posty: 3059
Rejestracja: 07 lut 2004, 19:32
Lokalizacja: higher states of consciousness
Kontaktowanie:

Post autor: marion » 22 sty 2006, 23:12

kodda:
w PL teoretycznie absynt jest nielegalny, ale w dobrych sklepach monopolowych mozna kupic jego polska wersje 60% w odroznieniu od czeskiej 70% jednak zaden z wymienionych to nie jest ten prawdziwy absynt o ktory zapewne wam chodzi...
jesli chceci dostac ten prawdziwy ktory min pil van gogh to niestety dostepny jest on obecnie tylko w szwecji... ale przyznam ze ten czeski jest rowniez niczego sobie..., ja spotkalem sie z dwoma: czerwony i zielony obydwa tak samo "szatanskie" absynt pile sie PLONACY - tzn mozna zapalic trunek w kieliszku i chlup w gardlo.., osobiscie nie probowalem ale widzialem juz smialkow ktorzy tak wlasnie sobie z tym magicznym trunkiem radzili!

jak bedziesz nastepnym razem na slasku to na pewno sie napijemy ;-)

ps> wyslales mi juz plytki?????????????????????
Obrazek

Awatar użytkownika
bubblegum
Psylesia / TLG
Posty: 3042
Rejestracja: 20 cze 2005, 18:16
Kontaktowanie:

Post autor: bubblegum » 22 sty 2006, 23:17

jak byliśmy rok temu na slowacji to piliśmy wlasnie plonacego absynta :twisted: :twisted: jeee niezapomniane przezycie i niezapomniana popijawa hehe, po 2 plonacych abs, wybralem na reszte imprezy tequile hehe :twisted: :twisted: finał był do przewidzenia bo jak wiemy tequila kopie z opoznieniem :wink:

Awatar użytkownika
FraKte
Respected User
Posty: 124
Rejestracja: 18 lis 2005, 11:20
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: FraKte » 24 sty 2006, 12:58

pilem to zielone u krysta, pierwsza kolejka(kryst leje zamiast do kielona to do kubka i mowi no tyle jest spoko-prawie polowa kubka), cukier, podpala i ziuuu, 2 kolejka juz leci a ja po pierwszej pytam co za smak syfny takich cukierkow co ich nigdy nie lubilem wiec juz wiem ze droga kolejka pujsc musi szybciej zebym smaku nie poczul. poszlo. wczesniej byly jakies cos piwko albo cos na podobienstwo. po 2 takich kubkowych kolejkach powiedzialem: chowaj to bo zaraz bede mial stan, ze bedzie mi to smakowac i wypije wszystko. butla schowana------rano sie zle czulem :)

cala ma przygoda z tym zielonym ale postaram sie zrobic wedlog przepisu ten prawdziwy absynt bo taki co w skepie stoi to w sumie bezsens pic. takie me zdanie i wio poszly konie w las...
jestem oazą spokoju-------------------pierdolonym, kurwa, zajebiście wyluzowanym kwiatem na tafli jeziora

Awatar użytkownika
marion
Psylesia / Ashoka
Posty: 3059
Rejestracja: 07 lut 2004, 19:32
Lokalizacja: higher states of consciousness
Kontaktowanie:

Post autor: marion » 24 sty 2006, 13:13

FraKte pisze:co za smak syfny takich cukierkow co ich nigdy nie lubilem.
anyzowy posmak :twisted:
Obrazek

Awatar użytkownika
Gythia
User
Posty: 44
Rejestracja: 08 gru 2005, 12:51
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: Gythia » 24 sty 2006, 13:34

ale postaram sie zrobic wedlog przepisu ten prawdziwy
:lol: ekhm..

Awatar użytkownika
FraKte
Respected User
Posty: 124
Rejestracja: 18 lis 2005, 11:20
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: FraKte » 24 sty 2006, 15:57

no dobra ty zrobisz ja popatrze........jak zazwyczaj :)
jestem oazą spokoju-------------------pierdolonym, kurwa, zajebiście wyluzowanym kwiatem na tafli jeziora

Awatar użytkownika
Kryst
Elite User
Posty: 216
Rejestracja: 09 gru 2004, 02:05
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: Kryst » 24 sty 2006, 16:41

Najgorszy syf na swiecie to absynt z cola. Jak jeden wielki cukierek anyzkowy w plynie.
Absynt fajnie mnie trzepnal w czeskiej knajpie, to co przywiozlem do PL, zakupione u nich w sklepie, bylo jakies lipne..

Awatar użytkownika
Styropian
Psytrance.pl / Psylesia / MAE
Posty: 4540
Rejestracja: 25 wrz 2003, 13:26
Lokalizacja: Katowice
Kontaktowanie:

Post autor: Styropian » 28 mar 2006, 16:53

Witam.
Mma takie pytanko. Otóż kolega przyniósł mi film na DVD i prosił mnie bym mu go przegrał.
Jest tylko jeden problem, jego odtwarzacz DVD obsługuje tylko płyty DVD - R.
A nośnik na którym film jest nagrany jest to tzw. Double Layer, czyli poprostu mamy możliwośc zapisu 8,5 GB na jednej stronie płyty.
Z tego co widzę to sklep w którym dokonuje zakupów płyt nie ma w swojej ofercie płyt DVD - R 8,5 GB, na Allegro też takowej nie znalazłem - a w spisie płyt na cdrinfo.pl nie ma ich w zestawieniu - czyli domyślam się, że poprostu płyt - R 8,5 GB nie ma :(

I teraz pytanko, czy mogę jakoś ten film podzielić na części , tak by nagrać go na dwie płyty DVD - R 4,7 GB :?:
Jeśli tak to jakim programem, ewentualnie poproszę o jakiś link do strony na której mógłbym się czegoś na ten temat dowiedzieć.
Pozdrawiam
pozniejsze doznania wynagrodzily to tym ktorzy wiedzieli po co przyszli i tym ktorzy nie sa jak Styropian ograniczonymi lans-transiarzami ktorzy pewnego dnia mieli wizje jak powinna wygladac TRUE psychedelic imreza

Awatar użytkownika
mola-x
Elite User
Posty: 332
Rejestracja: 25 lis 2005, 18:14
Lokalizacja: kwaśne łąki
Kontaktowanie:

Post autor: mola-x » 28 mar 2006, 17:17

Styrix do obróbki video polecam Virtual Dub- można nim także
podzielić fim na części itp. Program jest bezpłatny...
:arrow: http://www.idg.pl
_ <2219405> _

Awatar użytkownika
Styropian
Psytrance.pl / Psylesia / MAE
Posty: 4540
Rejestracja: 25 wrz 2003, 13:26
Lokalizacja: Katowice
Kontaktowanie:

Post autor: Styropian » 28 mar 2006, 17:26

mola-x pisze:Styrix do obróbki video polecam Virtual Dub- można nim także
podzielić fim na części itp. Program jest bezpłatny...
:arrow: http://www.idg.pl
Synek ten program to jo znom :!:
Ale mi chodzi o DVD :!: I nie wiem czy on odtwarza dvd :!: A nie chce nadaremnie robić czystki na dysku jak się później okaże, że się nie da :(
pozniejsze doznania wynagrodzily to tym ktorzy wiedzieli po co przyszli i tym ktorzy nie sa jak Styropian ograniczonymi lans-transiarzami ktorzy pewnego dnia mieli wizje jak powinna wygladac TRUE psychedelic imreza

Awatar użytkownika
mola-x
Elite User
Posty: 332
Rejestracja: 25 lis 2005, 18:14
Lokalizacja: kwaśne łąki
Kontaktowanie:

Post autor: mola-x » 28 mar 2006, 17:40

W takim razie google.pl i heja... Jeśli ni znajdziesz przykro mi- nie istnieje :)
Nie zapomni także o fotach dla mnie! 8)
pzdr!!!
_ <2219405> _

Awatar użytkownika
Masakrator
Derek Oldman
Posty: 882
Rejestracja: 01 kwie 2005, 18:03
Lokalizacja: Tarnów
Kontaktowanie:

Post autor: Masakrator » 28 mar 2006, 22:34

Styro, DVD Shrink - darmowy a jak sie nie da skopiowac to potraktuj go DVD Decrypterem a pozniej podziel w DVD Shrink i po sprawie, ewentualnie w DVD Shrink mozna skompresic plytke do 1 dvd 4,5 GB (wywalic co nie potrzebne, zwiekszyc kompresje itp) Program jest banalny w obsludze, na pewno dasz se rade ;)
Obrazek
Obrazek

Odpowiedz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości