swiatowy eksperyment psychodeliczny

Dyskusje na tematy niekoniecznie związane z transem :: Off topic discussions
Awatar użytkownika
double miu
Elite User
Posty: 940
Rejestracja: 02 kwie 2004, 12:25
Lokalizacja: Twierdza glogau
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

swiatowy eksperyment psychodeliczny

Post autor: double miu » 20 gru 2005, 15:01

oto co znalazlem dzis na forum lycaum.org

I already have a bunch of Psychonauts from the Nook Forums and Entheogen.com forums conjured for a world wide experiment.Tentitavely on Jan 3rd 2006 at midnight GMT-5 hours US and Canada eastern time we want to all simultaniously take a huge hit of Elfspice or aya,and hopefully all participating psychonauts will meet in hyperspace and focus on a goal (like willing that cocksucker bush out of office) or just making wierd shit happen around the globe as a collective conciousness or supermind.It should work and at worst we'll have a bunch of guys doing what they do best tripping.Any feedback would be appreciated and pass this on to all fellow psychonauts.This is a first in history and deserves our participation.We can make it happen

co o tym myslicie ?? czy im sie uda ?? czy cos osiagna ?? czy po prostu sobie wszyscy wkreca cos innego a moze beda mieli ta samo banie??

dla nie wtemacie ludzi elf spice = DMT
::SUMMER SOUND OF POLAND coalition::8 ZL DROZEJ USER::

Awatar użytkownika
Wujek Jurgen
Banned User
Posty: 2513
Rejestracja: 21 lip 2004, 09:37
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: Wujek Jurgen » 21 gru 2005, 00:18

zajebiście ale skocz po tłumacza

Awatar użytkownika
Oliwia
Telepateam / Syndromm
Posty: 841
Rejestracja: 08 mar 2005, 13:17
Lokalizacja: Południowy Wschód Góry Lasy
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: Oliwia » 21 gru 2005, 11:36

Chętnie wziełabym udział w eksperymencie tylko skąd tu wytrzasnąć "dmt" do 3-go stycznia.... :roll:

Spotkanie w hiperprzestrzeni...ciekawa jestem wyników eksperymentu....
The truth can not be said...
gg 5343579

Awatar użytkownika
double miu
Elite User
Posty: 940
Rejestracja: 02 kwie 2004, 12:25
Lokalizacja: Twierdza glogau
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: double miu » 21 gru 2005, 12:05

no wujo w wielk m skrocie 3 stycznia o 5 rano chca sie nacpac ludzie tym samym czyli DMT albo ayahuaska odleciec i wkrecic sobie zasadniczo ten sam film.Mowia tez ze w najgorszym wypadku bedzie to masa ludzi robacych to co robia najlepiej czyli tripowac :)

no wlasnie oliwia :) z samymi mao takiego problemu ni ma gorzej juz z dmt :) nie zebym chcial isc z nimi w ten hyperspace core bo bylbym chyba czarnym charakterem tam :)

ale faktycznie jestem cieakw co zrobia :) mogliby zabrac prad w calych USA poza szpitalami :)

albo porozsiewac nasionka wszystkich roslin po calej ziemi :)
::SUMMER SOUND OF POLAND coalition::8 ZL DROZEJ USER::

Awatar użytkownika
Krizz
Elite User
Posty: 760
Rejestracja: 17 mar 2003, 21:12
Lokalizacja: Kowary
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: swiatowy eksperyment psychodeliczny

Post autor: Krizz » 21 gru 2005, 12:49

double miu pisze:I already have a bunch of Psychonauts from the Nook Forums and Entheogen.com forums (...) We can make it happen
Niektórzy to są już nieżle po*ebani... Ludzie, nabierzcie trochę dystansu - to już zakrawa na jakąś sekciarską, osobliwą "orgię".

Awatar użytkownika
amnesia
spiral.active.project
Posty: 1684
Rejestracja: 17 mar 2003, 14:52
Lokalizacja: Wenus / Wrocław
Kontaktowanie:

Post autor: amnesia » 21 gru 2005, 13:03

ta i beda walczyc o pokoj, milosc i dobrobyt na swiecie w wielkim globalnym tripie <mega lol>

Alien
Elite User
Posty: 479
Rejestracja: 29 kwie 2003, 13:38
Lokalizacja: another planet
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: Alien » 21 gru 2005, 13:59

w hiperprzestrzeni kazdy jest sam, a ewentualne spotkanie moze byc z roznymi stworami. trip dmt jest jednak dosc wyalienowany i nie ma tam mozliwosci kontrolowania czegokolwiek :shock: to nie jest lsd ani grzyby, dmt to zupelnie cos innego. najwazniejsze jest odpowiednie przygotowanie do takiej podrozy. sklada sie na to wiele czynnikow, oczywiscie to sprawa indywidualna, ja np. wole tripowac tylko wtedy, kiedy mam na to ochote, bez jakichs konkretnych terminow :wink: dmt palilem dwa razy, bylo to najwieksze doswiadczenie psychedeliczne w zyciu, nie wyobrazam sobie czegos bardziej :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: , niestety od dluzszego czasu nie ma zadnej mozliwosci zdobycia :(
GG: <9205344>
to fall in hell or soar angelic, you'll need a pinch of psychedelic

Awatar użytkownika
Oliwia
Telepateam / Syndromm
Posty: 841
Rejestracja: 08 mar 2005, 13:17
Lokalizacja: Południowy Wschód Góry Lasy
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: Oliwia » 21 gru 2005, 15:38

W sumie gdyby nawet bylo to LSD czy grzyby to i tak robienie tego przez wiele osób jednocześnie w rożnych miejscach na świecie nie miałoby chyba znaczenia bo tego typu podróże są bardzo osobiste...
Natomiast nie wiem jak się sprawa ma z DMT ale sądze, ze podobnie ...Ale jeśłi jacyś ludzie mają ochote eksperymentować w ten sposób to nie widze przeszkód ani nie jestem zbulwersowana....
Double Miu - przezycia Dmt czy Ayahuaski nie nazywałabym ćpaniem. Naćpac to się mozna wódką, o ile mi wiadomo aya to głebokie religijne, mistyczne przeżycie dlatego tymbardziej nie może być mowy o wkręcaniu filmów czy czyms podobnym...
Jesli nawet to wspólne palenie ma charakter symboliczny to i tak celem doświadczenia nie jest naćpanie się i niezła zabawa...nawet gdyby chcieli to niestety w przypadku dmt nie moze byc mowy o rozrywce...
The truth can not be said...
gg 5343579

Awatar użytkownika
Gythia
User
Posty: 44
Rejestracja: 08 gru 2005, 12:51
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: Gythia » 21 gru 2005, 16:09

edit--> Oliwia bosz jak to brzmi, tak hmmm prawie naukowo, osmieliłabym sie stwierdzic nawet, ze wręcz jest to opinia biegłego eksperta skoro ktos czuje, ze takie doswiadczenie mu potrzebne... :lol:

Awatar użytkownika
double miu
Elite User
Posty: 940
Rejestracja: 02 kwie 2004, 12:25
Lokalizacja: Twierdza glogau
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: double miu » 21 gru 2005, 22:12

jak zwykle widze obrazam czyjes uczucia...

co do yage:
wiem ze to jest religijna mikstura stosowana przez szamanow,ale na milosc boska jak to dorwie byle lepek z 5 pietra w 10 pietrowym wierzowcu to raczej nie stwierdzi :
ojej ale mialem wglad w rzeczywistosc swiata i wlasna osobe tylko powie ale sie k**** nacpalem i odlecialem....no taka prawda dear oliwia nie wazne co bysmy chcieli w tej sprawie zrobic :(

chociaz ktos pewnie powie ze takiemu lepkowi to i grzyby juz wystarcza :)

co do dmt ktos powiedzial ze tripy sa dziwne i wyalienowane :) nie rob smaka ;p

dobra koniec,bo jak widze sadze jak zwykle dalniarskie teksty...

ale nie kazdy kto wcina lsd albo grzyby,ma nadzieje na jakis wglad tylko chce sie porobic.
oi o tym wspomnieli autorzy projektu...

a co do kwestii sekciarstwa...coz,wierz w to albo nie ja ci nie karze,sam mam do takich bajek sceptyczny stosunek ale z racji szaczunku dla tych ludzi,nie poruszam tej kwestii,po prostu nazywam ja wkreceniem....
::SUMMER SOUND OF POLAND coalition::8 ZL DROZEJ USER::

Awatar użytkownika
Delix
LiquidSoundDivision
Posty: 116
Rejestracja: 11 sie 2004, 17:42
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: Delix » 21 gru 2005, 23:30

Alien : "hiperprzestrzeni kazdy jest sam" - oł rili??! nie zgodze sie niestety z Tobą, zresztą...co jest tam niemożliwością ?? nie widze problemu, by po dmt śmignąć w hajperspejs na spotkanie z innymi, którzy przybywają tam w tym samym celu :p
ale chyba "te" ;) tematy nie są najlepsze do omawiania na tym forum...
...at the end of the tunnel I saw the Light, it was the most beautiful light i've ever seen...

Alien
Elite User
Posty: 479
Rejestracja: 29 kwie 2003, 13:38
Lokalizacja: another planet
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: Alien » 22 gru 2005, 00:21

trip dmt jest zupelnie na tamta strone, wiec trudno mowic o spotkaniach z zyjacymi, chyba, ze chodzi o jakies inne cywilizacje..
GG: <9205344>
to fall in hell or soar angelic, you'll need a pinch of psychedelic

Awatar użytkownika
Krizz
Elite User
Posty: 760
Rejestracja: 17 mar 2003, 21:12
Lokalizacja: Kowary
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: Krizz » 22 gru 2005, 08:27

double miu pisze:jak zwykle widze obrazam czyjes uczucia...
Skąd ten wniosek?
double miu pisze:a co do kwestii sekciarstwa...coz,wierz w to albo nie ja ci nie karze,sam mam do takich bajek sceptyczny stosunek ale z racji szaczunku dla tych ludzi,nie poruszam tej kwestii,po prostu nazywam ja wkreceniem....
Chyba nie nadążam... Czego mi nie każesz?

Ludzie: umiejcie nabrać nieco dystansu. Rozumiem i nie mam nic przeciwko braniu różnych środków tak "dla siebie", dla urozmaicenia sobie zabawy, czy tam jak niektórzy to nazywają, dla mistycznego przeżycia, ale żeby posuwać się tak daleko? To tak jak z piciem: picie alkoholu jest ok dopóty, dopóki zbieramy się w grupie meneli którzy chleją dla samego ujebania się, i dlatego że koledzy piją.
Nie można się zatracać w żadnym aspekcie życia, ale do wszystkiego podchodzić z rozsądkiem i umiarem, potrafić kontrolować swoje potrzeby. Radykalne posunięcia nigdy nie będą miały pozytywnych rezultatów. Równowaga.

Awatar użytkownika
Oliwia
Telepateam / Syndromm
Posty: 841
Rejestracja: 08 mar 2005, 13:17
Lokalizacja: Południowy Wschód Góry Lasy
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: Oliwia » 22 gru 2005, 09:14

Double Miu....moich uczuć religijnych nie obraziłeś....;) aż taka drażliwa nie jestem...

Ale kwestie nazewnictwa są istotne: " grupa ludzi chce się naćpać DMT i wkręcić sobie wspólny film" - no ok ciekawe niezwykle, ale ja myśle, ze tym ludziom chodzi o coś zupełnie, zupełnie innego.....i raczej nie wiem czy ma to coś wspólnego z gówniarskim wrzucaniem grzybów na osiedlowym boisku....Tak sądze...Ale nie ma co maglować znowu tego tematu i czepiać się, prawda? :)
edit--> Oliwia bosz jak to brzmi, tak hmmm prawie naukowo, osmieliłabym sie stwierdzic nawet, ze wręcz jest to opinia biegłego eksperta skoro ktos czuje, ze takie doswiadczenie mu potrzebne...
Nie jarze...;) Zbyt naukowo? Niezrozumiale? Dobrze, źle?

Krizz- ja nie rozumiem w czym problem....W tym, ze o tej samej porze? Czy w tym, ze DMT? Cokolwiek ma na celu doświadczenie i bez względu na to co z tego wyniknie czy nie wyniknie mnie to jakoś nie bulwersuje....

Grupy ludzi dla celów religijnych spotykają się w różnych miejscach na świecie....medytują, słuchaja bębnów, pija ayahuaskę wspólnie. Czy to tez jest sekciarskie? Mozna "rzucic" okiem na takie rytuały w pięknym filmie " Shamans of the Amazon" Przy okazji polecam. Grupa szamanów rozpala ognisko i równiez wspólnie pije ayahuaskę, je grzyby, dokonuje wspólnego rytuału. Choc każdy wkracza do swojego wewnętrznego świata to jednak chyba ma znaczenie, ze robią to razem- skoro robią...
Tu znowu jakaś grupa ludzi decyduje się na wspólne palenie DMT tylko, ze nie przebywają razem fizycznie tylko umawiaja się na zrobienie tego o określonej porze....Jedni uważają, ze ma to znaczenie, inni, ze nie ma to żadnego znaczenia, jeszcze inni chętnie się przyłączą- ja osobiście nie widze problemu.Doświadczenie jak doświadczenie....W pewnym sensie świadomośc tego, ze w momencie wkroczenia do owej hiperprzestrzni robi to n osób jednoczesnie może miec jakiś wpływ ale z drugiej strony niekoniecznie. Nie mam pojęcia-przyznaje....

No i powie ktos teraz: że znowu się zaczyna....;) No i dobrze, jeden z najbardziej emocjonujacych tematów po Moondali - psychedelic drugs był taki zły? Każdy mógł się wyżyć...i ustosunkować do tematu , który jest nam wszystkim bardzo bliski...Bo jeśli nawet ktos nigdy nie jadł grzybów czy nie palił DMT niech sobie puści Shpoongle- pierwsza i druga płyta. Te wszystkie dźwieki to genialne przeniesienie odgłosów słyszanych "na żywca " na tripie, zewsząd...Tak, tak Spoongle inspiruje się DMT właśnie.... :roll:

Ale wracając do temtu : czemóż to niby "TE" tematy są tutaj zwykle postrzegane jako niewygodne....Chyba można się spokojnie ustosunkowac do tematu: czy w hiperprzestrzeni jest się samemu czy nie? Czy robić to razem czy osobno? Czy to ma znaczenie czy nie? Co, nieciekawy temat?
The truth can not be said...
gg 5343579

Awatar użytkownika
Krizz
Elite User
Posty: 760
Rejestracja: 17 mar 2003, 21:12
Lokalizacja: Kowary
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: Krizz » 22 gru 2005, 09:44

Oliwia pisze:i raczej nie wiem czy ma to coś wspólnego z gówniarskim wrzucaniem grzybów na osiedlowym boisku....Tak sądze...
Nie jestem pewien co lepsze: gówniarskie wrzucanie drugów dla tripu, czy naiwna wiara w osiągnięcie jakiegoś objawienia podczas tripu. W pierwszym wypadku jest przynajmniej spora szansa, że się z tego wyrośnie.
Hiperprzesterzeń - że co? Tego wyrazu, jak rozumiem, używacie tylko jako metafory. Oby.
Oliwia pisze:medytują, słuchaja bębnów, pija ayahuaskę wspólnie. Czy to też jest sekciarskie?
Oczywiście, jeżeli wierzą, że zliżają się w ten sposób do jakiegos bóstwa. Każda religia jest w pewnym sensie sektą, w tym złym znaczeniu (mówię, jakby było jakieś dobre... :P). Lecz aby była sektą, musi mieć ona swoich wyznawców, którzy zbierają się w jednym miejscu.

Awatar użytkownika
Delix
LiquidSoundDivision
Posty: 116
Rejestracja: 11 sie 2004, 17:42
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: Delix » 22 gru 2005, 11:05

Krizz, ponieważ Twoje wypowiedzi są lekko mówiąc żenujące i zalatują konserwatywnym podejściem do życia zadam kilka pytań (dodam że będą to pytania retoryczne...)
1. Czy Ameryka nie istniała zanim odkrył ją Krzysztof Kolumb (lub żebyś nie posądzał mnie o nieścisłość - Americo Vespuccio) ??!!
2. Czy zanim astronomowie zaczęli posługiwać się wyspecjalizowanymi teleskopami, które pozwoliły im dokonywać nowych odkryć, nie istniały inne planety i galaktyki??!!
3. Czy zanim naukowcy odkryli fale radiowe, to one nie istniały??!!
4. A co powiedzialby podobny Tobie "open-minded" człowiek gdyby przed wynalezieniem przez Roentgena promieni X ktoś powiedział mu, że będzie można prześwietlić człowieka??!!

zatem nr.5 (ostatnie już :) ) Czy to że nie masz pojęcia o istnieniu hiperprzestrzeni, tylko dlatego, że jej nie doświadczyłeś ani też nigdy się w niej nie znalazłeś, oznacza że ona faktycznie nie istnieje??!!
...at the end of the tunnel I saw the Light, it was the most beautiful light i've ever seen...

Awatar użytkownika
Oliwia
Telepateam / Syndromm
Posty: 841
Rejestracja: 08 mar 2005, 13:17
Lokalizacja: Południowy Wschód Góry Lasy
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: Oliwia » 22 gru 2005, 11:08

Tak zgadzam się, dobrze jest wyrosnąć z gówniarskiego wrzucania grzybów na osiedlowym boisku, które absolutnie nie przyności żadnych efektów, a może jedynie zaszkodzić....

Ale wyorbaź sobie , ze wiele osób na tym forum przezywa i przeżyło już niejedno mistyczne uniesienie dzięki psychodelicznym podórżom łącząc je dodatkowo z ekstatycznym tańcem i muzyką psychedelic trance. Oj wierz mi, niejdeno duchowe przeżycie mamy juz za sobą....dzięki muzyce inspirowanej psychodelikami i dzięki samym psychodelikom....

A to, ze ty podważasz takie doświadczenia nazywając je tylko naiwną wiarą w boskie doznania to jeszcze nie znaczy, ze tak jest...
Bo to co mi dały, dają i dadzą psychodeliki i po co to robie to kwestia tylko i wyłącznie moich indywidualnych przeżyć. Podobnie jak to czym jest hiperprzestrzeń.... Rozumiem, ze nie wiesz czym jest , podobnie jak nie wiesz czym jest psychodeliczna podróż....
Ale nie rozumienie czegoś nie powinno wiązać sie z podważaniem istnienia danego zjawiaska. Czy grzyby, LSD czy DMT umozliwiają duchowe przezycia? Tylko i wyłącznie ludzie, którzy je poznali mogą odpwedziec na takie pytanie....Nikt inny...

Sekta to bardzo niebezpieczne zjawisko. Nie dlatego, ze skupia ludzi o podobnych poglądach, ale dlatego, ze główną przyczyną takiego skupiania jest manipulacja. Wiele kościołów rzeczywiście posiada większosć cech sekty...określone guru, sposoby manipulacji i zachecania ludzi do dołączenia do sekty..
Ale to, ze określona grupa ludzi chce się spotkać, w żaden sposób do tego nie zmuszana i wypic razem ayahuaskę to nie sekta !
To, ze ja spotykam się w gronie najblizszych przyjacół i jemy razem LSD czy jedziemy w góry i jemy grzyby to nie znaczy, ze jesteśmy w sekcie :shock:
A nie robimy tego nigdy w celach rozrwkowych i dla zabawy...
Istnieje powązne rozróznienie między religinymi doświadczeniami a sektami, które jedynie żerują na naiwności.
Czy szamani od tysiącleci sporządzający ayahuaskę to sekciarze? Czy w koncu my jeżdzący na festiwale dla przeżywania podrózy LSD i tanca w liczbie wielu czasem tysięcy ludzi w celach duchowych przeżyć właśnie to sekciarze? Czy ktoś nas zmusza?
A to, ze moje przeżycia są religine, oczyszczające, duchowe a nie rozrywkowe...no cóż , taka już natura psychodelików- po to są...
The truth can not be said...
gg 5343579

Awatar użytkownika
Sloug
Elite User
Posty: 426
Rejestracja: 22 sie 2005, 13:42
Lokalizacja: AbsurdSquad
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: Sloug » 22 gru 2005, 11:09

primo: słowo "sekta" samo w sobie nie oznacza z załozenia nic złego, to po prostu okreslenie na jakis dowolny odłam religijny.

secundo: ja nie mam nic przeciwko takim czy innym eksperymentom i srodkom. ale wyznaje zasade, ze we wszytkom potrzebna jest odrobona zdrowego rozsądku :) i samokontroli.

eee... po trzecie :wink: : moim zdaniem ta cała akcja to bzdura :) nieszkodliwa bzdura. oczywiście nieszkodliwa przy pewnych załozeniach - patrz punkt drugi :wink:
NIECH BĘDZIE POCHWALONY OJCIEC DYREKTOR I RENATA BEGER ZAWSZE DZIEWICA !!! ----- CHWDPiSiOR

------------------------------------------------

WWW.ABSURDVINYL.PL WWW.ABSURDSQUAD.PL

Awatar użytkownika
Krizz
Elite User
Posty: 760
Rejestracja: 17 mar 2003, 21:12
Lokalizacja: Kowary
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: Krizz » 22 gru 2005, 13:41

Delix pisze:Krizz, ponieważ Twoje wypowiedzi są lekko mówiąc żenujące i zalatują konserwatywnym podejściem do życia zadam kilka pytań (dodam że będą to pytania retoryczne...)(...)
Czy to znaczy że nie oczekujesz odpowiedzi? A ja i tak odpowiem. Oczywiście nie na te pytania.
Oczywiste jest, że istnieją we wszechświecie zjawiska, z których jeszcze długo sobie nie będziemy zdawać sprawy. Jednakże w historii ludzkości powstawało wiele fałszywych idei NIE POPARTYCH BADANIAMI NAUKOWYMI, o których dziś wiemy że są nie tylko nieprawdziwe, ale wręcz kretyńskie. Były i są też i takie domniemania, które dopiero należało udowodnić naukowo i, w niektorych przypadkach, okazywały sie prawdziwe. Jaki jest stosunek wyssanych z palca terii, które okazały się NIEPRAWDZIWE do wyssanych z palca teorii, które okazały się PRAWDZIWE? łatwo zgadnąć że tych nieprawdziwych było bezporównywalnie więcej. Są na tym świecie ludzie, którzy najwyraźniej wbrew temu co sądzicie, potrafią opierając się na intuicji dojść do pewnych wniosków, które potem będą w stanie NAUKOWO UDOWODNIĆ. Ale jest ich bardzo niewielu. A intuicję ma większość ludzi, lecz nie maja oni potencjału udowodnienia swoich teorii. Ja zostawiam tym pierwszym prowadzenie ludzkości poprzez niewiadome wszechświata, bowiem tylko poprzez naukę ludzkość się rozwija, a bzdurne teorie wymyślane przez miliony ludzi, którzy nie potrafią ich potem udowodnić, tylko ten rozwój hamują. Możecie sobie domniemywać istnienia bóstw, psychedelicznych hiperprzestrzeni i innych teorii. Może okażą się kiedyś prawdziwe, kto wie... lecz póki co, statystyka wskazuje na bardzo wątpliwe prawdopodobieństwo takowego.
Delix, oponujesz przeciw szkiełku i oku, ale ja mówię, że poznanie naukowe i dowód naukowy to jedyna metoda na systematyczne i jedyne prawdziwe poznanie świata, a nie domysły. Stawiasz wiarę przeciwko wiedzy? Wierzyć potrafi każdy, nawet największy kretyn, lecz rozumieć potrafią tylko nieliczni.
Aha, oto oficjalna definicja hiperprzestrzeni:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Hiperprzestrze%C5%84
Jak się ma ona do waszej definicji?
Oliwia pisze: Istnieje powązne rozróznienie między religinymi doświadczeniami a sektami, które jedynie żerują na naiwności.
Sektę czyni fanatyczna wiara swoich wyznawców. Nieprawdą jest, że sekty jedynie żerują na naiwności. Sektą bedzie też stowarzyszenie utworzone przez ludzi o olbrzymim potencjale przywódczym, będącymi fanatykami jakiejś nietypowej (nawet jeśli nieszkodliwej) idei i święcie wierzących w swoją rację. Gdyby na ziemię zstąpił teraz Jezus i zaczął gromadzić wokół siebie ludzi tak ja to robił wg Biblii, bez wątpienia nazwanoby to zjawisko sektą i zaczęto tępić. To nieuniknione.

Awatar użytkownika
Krizz
Elite User
Posty: 760
Rejestracja: 17 mar 2003, 21:12
Lokalizacja: Kowary
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: Krizz » 22 gru 2005, 13:50

Sloug pisze:eee... po trzecie :wink: : moim zdaniem ta cała akcja to bzdura :) nieszkodliwa bzdura. oczywiście nieszkodliwa przy pewnych załozeniach - patrz punkt drugi :wink:
Tu się mogę zgodzić. Jednak zgodnie z zasadą socjologicznego nacisku i "samonapędzania się", tego typu spotkanie może się źle skończyć.

Odpowiedz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości