Sluchawki

Dyskusje na tematy niekoniecznie związane z transem :: Off topic discussions
Awatar użytkownika
antevasin_woman
User
Posty: 86
Rejestracja: 30 sty 2011, 00:36
Lokalizacja: Katowice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Sluchawki

Post autor: antevasin_woman » 06 mar 2011, 17:20

DigiTrip i bubblegum-dziękuję bardzo :!: 2 błyskawiczne wypowiedzi i dla mnie wszystko jasne :)
Digi miał okazję przekonać się, co do sennheiser'ów, bubblegum co do pozostałych-i to mi pasuje. :P
Przekonaliście mnie do odrzucenia senn'ków.
Po wykresach częstotliwości widzę, że akg grają przy wysokiej również przyzwoicie, więcej czasu i tak będę spędzać na odsłuchach w domowych pieleszach, na wyraźnym basie mi tak bardzo nie zależy, a że trochę grywam sobie na perkusji i zwracam uwagę na wysłyszenie wszelkich elementów rytmicznych, tak więc wybór jest prosty-akg k420 :) mam nadzieję, że będę zadowolona. dzięki jeszcze raz!

P.S.
☼ DigiTrip ☼ pisze:Mnie osobiście denerwowało jak miałem zwiniętą szpulę w spodniach :lol: :twisted:
ja się nie dziwię :mrgreen:
☼ DigiTrip ☼ pisze: ps. jak będziesz na mazurach to daj znać :lol:
dam znać na pewno :lol: :)
See music as a form of carrier wave that modulates spiritual intent...

Awatar użytkownika
Primal
Deepersense
Posty: 1066
Rejestracja: 01 lut 2008, 18:00
Lokalizacja: Hajduki
Kontaktowanie:

Re: Sluchawki

Post autor: Primal » 02 cze 2011, 22:58

oki szybkie pytanko dla majstrów dj'ów ;)

sluchawki do grania na bibkach, tak cenowo do max 300 zl (max maxow)

topik przeczytalem ale ze malo bylo o tanich do klubow to odkopuje... jestem ciekaw waszych opinii odnosnie tych modeli:

Sennheiser HD 205 II ok 140 zl - tu juz troszke opinii o tym bylo, no ale moze ktos cos dorzuci od siebie :)

AKG K518 ok 200 zl (z tego co wiem Salvi z takich chyba gra? moze wrzuci opinie, bo z pewnoscia solidnie je przetestowal :D)

AKG K414P ok 160 zl

Sennheiser HD 215 ok 250 zl - tzw. sluchawki czolgisty :P

Ogolem chodzi o to zeby byly wygodne, fajnie tlumily i byly w miare wytrzymale (podroze + kluby robia swoje) moze ktos ma inne typy ?

aha z pewnoscia odpadaja mdrv 500 bo je posiadam do teraz i raczej do nich nie powroce :P

z gory dzieki za pomoc :)

Awatar użytkownika
bubblegum
Psylesia / TLG
Posty: 3042
Rejestracja: 20 cze 2005, 18:16
Kontaktowanie:

Re: Sluchawki

Post autor: bubblegum » 02 cze 2011, 23:20

AKG bym sobie odpuścił. W tej cenie modele, które podałeś to tak raczej do mp3jki (w szczególności AKG K414P)

Bierz słuchawki czołgisty :)

Sennki jeśli chodzi o djkę w "budżet" cenie dają radę.

Awatar użytkownika
Styropian
Psytrance.pl / Psylesia / MAE
Posty: 4540
Rejestracja: 25 wrz 2003, 13:26
Lokalizacja: Katowice
Kontaktowanie:

Re: Sluchawki

Post autor: Styropian » 02 cze 2011, 23:23

A po co Tobie słuchawki na rok grania ? ;>
Weź przykład z wielu "dj'ów" i pożyczaj ;)
To tak żartem mówiąc, bo poważnie CI nie doradzę po sam od 6 lat mam Technics RP-DJ 1210 (no ale to ciut więcej niż chcesz wydać) i póki co na nic innego nie mam zamiaru ich wymieniać. Prosta zasada: jak dbasz tak masz :)
pozniejsze doznania wynagrodzily to tym ktorzy wiedzieli po co przyszli i tym ktorzy nie sa jak Styropian ograniczonymi lans-transiarzami ktorzy pewnego dnia mieli wizje jak powinna wygladac TRUE psychedelic imreza

Awatar użytkownika
Primal
Deepersense
Posty: 1066
Rejestracja: 01 lut 2008, 18:00
Lokalizacja: Hajduki
Kontaktowanie:

Re: Sluchawki

Post autor: Primal » 02 cze 2011, 23:56

Styropian pisze:A po co Tobie słuchawki na rok grania ? ;>Weź przykład z wielu "dj'ów" i pożyczaj ;)
wiedzialem na 200% ze mi tak odpiszesz :twisted: nie chce wiecznie od kogos pozyczac (robie to juz chyba od pol roku ;))

sluchawki przydadza mi sie tez i do domu (wiec jednak jakies przyszlosciowe to bedzie :P), bo z tych starych soniaczy to juz nic dobrego nie bedzie ani w klub ani w hals :P

te technicsy to ja wiem wiem ze sa git, pare osob polecalo + twoje zdanie o nich no ale jednak cena troszke mnie odstrasza ;)

uhh dopiero teraz zauwazylem:
bubblegum pisze:AKG bym sobie odpuścił. W tej cenie modele, które podałeś to tak raczej do mp3jki (w szczególności AKG K414P)

Bierz słuchawki czołgisty :)

Sennki jeśli chodzi o djkę w "budżet" cenie dają radę.
dzieki za info majster, ino cos mnie kusi na te tansze senki hehe ;) te sluchawki czolgisty maja 1 feler - kurcze nie sa skladanke (szkoda bo miejsce zawsze sie przyda w torbie :P a i ryzyko polamania wieksze chyba :\)

Awatar użytkownika
Gamma
Orthodox Caveman
Posty: 1082
Rejestracja: 25 lut 2005, 12:05
Lokalizacja: Silesia
Kontaktowanie:

Re: Sluchawki

Post autor: Gamma » 03 cze 2011, 08:48

Fajne sa te tansze senki. Troche glowa musi sie do nich na poczatku przyzwyczaic, ale ogolnie to naprawde cacy. I jeszcze ta cena. To wrecz niesluchane, ze za taka kase dostajesz tak fajne sluchawki. Polecam. :)
Plytki na sprzedaz -> psytrance / goa / dark / full on / chillout / ambient / inne :
https://www.discogs.com/seller/.Gamma./profile

Awatar użytkownika
Primal
Deepersense
Posty: 1066
Rejestracja: 01 lut 2008, 18:00
Lokalizacja: Hajduki
Kontaktowanie:

Re: Sluchawki

Post autor: Primal » 03 cze 2011, 13:38

dzieki za info :) no te sluchaweczki kusza hehe

ale poczekam jeszcze jakis czas na kolejne wpisy, moze tez ktos uzywa tych sluchawek lub innych z tych co wymienilem, ewentualnie jakies inne typy :)

Awatar użytkownika
Gamma
Orthodox Caveman
Posty: 1082
Rejestracja: 25 lut 2005, 12:05
Lokalizacja: Silesia
Kontaktowanie:

Re: Sluchawki

Post autor: Gamma » 03 cze 2011, 13:43

Zbyt duzego wyboru do 3 stowek nie ma. Ja bym kupil te 205, a reszte kasy odlozyl i zaczal powoli zbierac na cos lepszego za rok/dwa. :)
Plytki na sprzedaz -> psytrance / goa / dark / full on / chillout / ambient / inne :
https://www.discogs.com/seller/.Gamma./profile

Awatar użytkownika
Primal
Deepersense
Posty: 1066
Rejestracja: 01 lut 2008, 18:00
Lokalizacja: Hajduki
Kontaktowanie:

Re: Sluchawki

Post autor: Primal » 03 cze 2011, 15:13

w tym rzecz ze za rok dwa nie bede juz potrzebowal in da klub raczej :wink:

aha dochodza jeszcze takie cosiki:

Stanton dj pro 2000 za ok 280 zl

kumpel z poza forum (pasjonat sluchawek:P) odradzil mi senki 205 z racji bardzo slabego ponoc tlumienia w warunkach klubowych...szkoda no :\ powiedzial ze w domu sa idealne ale w klubie nie bardzo..

Awatar użytkownika
Gamma
Orthodox Caveman
Posty: 1082
Rejestracja: 25 lut 2005, 12:05
Lokalizacja: Silesia
Kontaktowanie:

Re: Sluchawki

Post autor: Gamma » 03 cze 2011, 15:37

W klubie ich nie uzywalem - tylko w domu. Bubble je miewal w klubie czesto wiec jego o to dopytaj. :)

Z ciekawosci, czemu pozniej juz nie bedziesz potrzebowal ? ;)
Plytki na sprzedaz -> psytrance / goa / dark / full on / chillout / ambient / inne :
https://www.discogs.com/seller/.Gamma./profile

Awatar użytkownika
Primal
Deepersense
Posty: 1066
Rejestracja: 01 lut 2008, 18:00
Lokalizacja: Hajduki
Kontaktowanie:

Re: Sluchawki

Post autor: Primal » 03 cze 2011, 15:51

hm doszly jeszcze 1 sluchawki: CREATIVE AURVANA LIVE hmmm cena bardzo niska tez bo okolo 200 zl a tlumic chyba beda dobrze...ciekawa sprawa musze poczytac :)

a takze DENON AH-D1001...cena ciut ponad 300 zl na allegro (tylko 1 aukcje znalazlem lol) tak wiec ciekawe co to za ziolko jest...i czy cos z tym modelem warto ryzykowac...

a odnosnie tego czemu pozniej...no coz tak mi sie jakos wydaje ze za jakis czas nadejdzie pora na muzyczna emeryture :P :wink:

Awatar użytkownika
bubblegum
Psylesia / TLG
Posty: 3042
Rejestracja: 20 cze 2005, 18:16
Kontaktowanie:

Re: Sluchawki

Post autor: bubblegum » 03 cze 2011, 22:27

daj se spokój z creativami.

Te Sennki co Gamma pisze, to już gdzieś powtarzałem i Tobie też mówiłem. W tej cenie (śmieszna cena) bezkonkurencyjne. Bardzo dobra jakość wykonania, dobre tłumienie. Trochę małe, ale jak nie masz uszu jak mutant to będą ok :D

Jakościowo i brzmieniowo lepiej jak Soniaki 500 które miałem.

Awatar użytkownika
Primal
Deepersense
Posty: 1066
Rejestracja: 01 lut 2008, 18:00
Lokalizacja: Hajduki
Kontaktowanie:

Re: Sluchawki

Post autor: Primal » 03 cze 2011, 23:21

okej thx, temat zostaje otwarty senki vs akg hehe :)

Awatar użytkownika
Primal
Deepersense
Posty: 1066
Rejestracja: 01 lut 2008, 18:00
Lokalizacja: Hajduki
Kontaktowanie:

Re: Sluchawki

Post autor: Primal » 31 lip 2011, 22:09

z mojej strony temat zakonczony, posiadam od 2 tygodni akg 518 dj i poki co daja ladnie rade jestem zadowolony z zakupu + cena wyszla spoko graja mocno i wyraznie i dosc surowo, co przy miksowaniu dobrze sie sprawdza bo slyszec wyrazny kick itd...

moge jedynie dopowiedziec ze stantony dj pro 2000 graja dosyc podobnie do akg aczkolwiek graja cieplej....

mendelejew
Respected User
Posty: 107
Rejestracja: 13 lut 2010, 14:44
Kontaktowanie:

Re: Sluchawki

Post autor: mendelejew » 09 sie 2011, 20:03

Ja tam bym 518-tek nikomu nie polecił: poza tym wyraźnym kickiem niewiele słychać, na dłuższą metę są niewygodne, a cienki, biegnący do obu muszli kabel w moich oczach dyskwalifikuje je do grania - ale co kto lubi ;)

Awatar użytkownika
Astral
Elite User
Posty: 4902
Rejestracja: 05 lip 2006, 15:12
Lokalizacja: STOLICA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Sluchawki

Post autor: Astral » 06 paź 2011, 00:43

Jakie polecacie sluchawki doszune/dokanałowe w okolicach 100zł?
czy Denonki
http://allegro.pl/sluchawki-denon-ah-c2 ... 28562.html
czy Soniaczki
http://allegro.pl/sluchawki-douszne-son ... 80091.html
czy moze nastepca epek-630 EP-830 ?
http://allegro.pl/sluchawki-creative-ep ... 66366.html

Nadmienie ze miałem okolo roku epki-630 creative'a i bardzo mi sie podobało ich brzmienie. Niestety kabel zaczał szwankowac i jestem zmuszony kupic nowe sluchawki. Które z powyższych będą najlepsze ?

Awatar użytkownika
Psysutra
Cronomi Records
Posty: 4875
Rejestracja: 24 mar 2008, 12:32
Lokalizacja: Katowice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Sluchawki

Post autor: Psysutra » 06 paź 2011, 12:58

Ja (i zapewne nie tylko ja) odradzam zakup dousznych ze względu na to, że o wiele bardziej niszczą słuch. Pakować sobie 80 dB prosto w kanał? :|

Awatar użytkownika
Astral
Elite User
Posty: 4902
Rejestracja: 05 lip 2006, 15:12
Lokalizacja: STOLICA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Sluchawki

Post autor: Astral » 06 paź 2011, 22:57

Nie wyobrazam sobie sluchac muzyki w mp3 w trasie z innych sluchawek niz dokanalowych. Kiedys sie obawiałęm ze sie nie przyzwyczaje, ale to szybko mineło. Teraz tylko takie.
A i btw, juz kupiłem: MEE M9

Awatar użytkownika
czerwony
Elite User
Posty: 491
Rejestracja: 22 lut 2004, 17:02
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Sluchawki

Post autor: czerwony » 08 paź 2011, 01:01

Astral pisze:Nie wyobrazam sobie sluchac muzyki w mp3 w trasie z innych sluchawek niz dokanalowych.
A czemuż to?, bez złośliwości pytam
I'm feeling very shpongled.

Awatar użytkownika
Astral
Elite User
Posty: 4902
Rejestracja: 05 lip 2006, 15:12
Lokalizacja: STOLICA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Sluchawki

Post autor: Astral » 08 paź 2011, 01:12

czerwony pisze:
Astral pisze:Nie wyobrazam sobie sluchac muzyki w mp3 w trasie z innych sluchawek niz dokanalowych.
A czemuż to?, bez złośliwości pytam
Nie no spoko. Z wielu powodów.
- sluchawki douszne nie krępują ruchów itd. są wygodniejsze od tych nausznych jak sie ruszamy.
- zdecydowanie lepiej mi sie slucha muzyki jak jest "ładowana" prosciutko w ucho. uczucie ze jest glosniej...
- ze względów estetycznych

ps: kupiłem te sluchawki MEE M9 za 100zł i jestem z nich na maxa niezadowolony. nie odpowiada mi ich brzmienie. za duzo środka, za mało basu jak dla mnie. lubie jak bas przyćmiewa całą reszte. ;]
chyba najrozsądniejszym wyborem bedzie ponowny zakup EP-630, które znam i cenie sobie ich brzmienie w połączeniu z Pentagramem Vanguish Volt 4GB
a tamte Meelectronics M9 zwróce. dzieki bogu ze istnieje to prawo, które daje mozliwosc zwrotu towaru kupionego online max 10 dni od daty zakupu.

Odpowiedz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości