Sluchawki

Dyskusje na tematy niekoniecznie związane z transem :: Off topic discussions
Awatar użytkownika
Nagl
User
Posty: 35
Rejestracja: 07 gru 2009, 12:20
Lokalizacja: Kraków
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Sluchawki

Post autor: Nagl » 25 lut 2010, 11:39

Gamma pisze:Co jest zlego w ich konstrukcji?
Hmm, fakt, trochę źle się wyraziłem. Chodziło mi tylko o zastosowanie: do DJowania się nie nadają, w pracy słuchanie na nich muzyki bardzo głośno może przeszkadzać innym. W każdym innym sprawdzają się znakomicie. :)
Gamma pisze:Aczkolwiek do przenosnego sprzetu czy kompa juz odpadaja
Dlaczego odpadają do kompa? Za słaby sygnał? Ja tak słucham i jest super, choć nie sprawdzałem jeszcze jak grają podłączone do konkretnego wzmacniacza.

Awatar użytkownika
Gamma
Orthodox Caveman
Posty: 1082
Rejestracja: 25 lut 2005, 12:05
Lokalizacja: Silesia
Kontaktowanie:

Re: Sluchawki

Post autor: Gamma » 25 lut 2010, 11:54

Nagl pisze:Chodziło mi tylko o zastosowanie: do DJowania się nie nadają, w pracy słuchanie na nich muzyki bardzo głośno może przeszkadzać innym. W każdym innym sprawdzają się znakomicie. :)

Dlaczego odpadają do kompa? Za słaby sygnał? Ja tak słucham i jest super, choć nie sprawdzałem jeszcze jak grają podłączone do konkretnego wzmacniacza.
Wytlumaczylem w poprzednim poscie zastosowanie tych sluchawek... Nie porownuje sie samochodu osobowego z terenowym etc. ;)

Dlaczego odpadaja? Bo roznica miedzy nimi a sluchawkami za pol ich ceny jest bardzo mala i w dodatku nie zawsze na plus... Wiem bo wybieralem sluchawki do lapka do kompa dla mojej kobiety i tez bazowo mialy to byc 555, ale okazalo sie, ze mija sie to z celem i kupilismy tansze, a roznicy prawie nie ma. Kupowanie ich do kompa/do pracy/do przenosnego odtwarzacza jest moim zdaniem z lekka bez sensu...
Plytki na sprzedaz -> psytrance / goa / dark / full on / chillout / ambient / inne :
https://www.discogs.com/seller/.Gamma./profile

Awatar użytkownika
Nagl
User
Posty: 35
Rejestracja: 07 gru 2009, 12:20
Lokalizacja: Kraków
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Sluchawki

Post autor: Nagl » 25 lut 2010, 12:09

Hmm, rozumiem. :)

Co do kompa, to jest jeszcze opcja dokupienia porządnej karty muzycznej, jeśli będę miał okazję to sprawdzę różnicę.

Awatar użytkownika
Gamma
Orthodox Caveman
Posty: 1082
Rejestracja: 25 lut 2005, 12:05
Lokalizacja: Silesia
Kontaktowanie:

Re: Sluchawki

Post autor: Gamma » 25 lut 2010, 12:38

I to bardzo dobra opcja. Dokup karte, potem wzmak i bedzie cacy. :)
Plytki na sprzedaz -> psytrance / goa / dark / full on / chillout / ambient / inne :
https://www.discogs.com/seller/.Gamma./profile

Awatar użytkownika
Pixel
Alien Bug
Posty: 1161
Rejestracja: 02 lip 2007, 13:55
Lokalizacja: wawa
Kontaktowanie:

Re: Sluchawki

Post autor: Pixel » 25 lut 2010, 13:08

ja nie wiem co Wy z tymi wzmacniaczami macie :P
Ja działałem latami bez (teraz mam w karcie) i słuchałem na pół gwizdka żeby sobie słuchu nie uszkodzić. Głuchniecie panowie chyba :P :wink:

Awatar użytkownika
Gamma
Orthodox Caveman
Posty: 1082
Rejestracja: 25 lut 2005, 12:05
Lokalizacja: Silesia
Kontaktowanie:

Re: Sluchawki

Post autor: Gamma » 25 lut 2010, 13:14

Pixel pisze:ja nie wiem co Wy z tymi wzmacniaczami macie :P
Ja działałem latami bez (teraz mam w karcie) i słuchałem na pół gwizdka żeby sobie słuchu nie uszkodzić. Głuchniecie panowie chyba :P :wink:
A co ma jakosc dzwieku do glosnosci czy gluchniecia? Gluche to mi sie bardziej wydaja osoby, ktorym wszystko jedno jak sluchaja i nie ma dla nich roznicy czy ze wzmakiem czy bez czy w jakosci mp3 128 czy audio...

Najlepsze jest to, ze na tym forum nawet nie mozna podyskutowac o takich rzeczach bo od razu ktos sie musi przylepic...
Plytki na sprzedaz -> psytrance / goa / dark / full on / chillout / ambient / inne :
https://www.discogs.com/seller/.Gamma./profile

c3k
User
Posty: 54
Rejestracja: 14 lip 2008, 14:35
Lokalizacja: wawa
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Sluchawki

Post autor: c3k » 25 lut 2010, 14:24

Gamma pisze:... tez bazowo mialy to byc 555, ale okazalo sie, ze mija sie to z celem i kupilismy tansze, a roznicy prawie nie ma...
Z ciekawości, można wiedzieć jakie?

Awatar użytkownika
Pixel
Alien Bug
Posty: 1161
Rejestracja: 02 lip 2007, 13:55
Lokalizacja: wawa
Kontaktowanie:

Re: Sluchawki

Post autor: Pixel » 25 lut 2010, 14:26

a wiesz że praktycznie każda karta dźwiękowa ma wbudowany wzmacniacz słuchawkowy? i jeśli ktoś chce kupić "dobrą" karte dźwiękową (czyli będzie miał tam też dobry wzmak) to dokupowanie drugiego wzmacniacza będzie bez sensu.
A jeśli masz tak złote ucho że słyszysz różnice między mp3 256kbps joint-stereo zakodowaną dobrym kodekiem a cd-audio na słuchawkach do 300zł to sorry ale to raczej tylko Ci się wydaje, albo słuchasz mp3 przerobionych kodekami sprzed 10 lat...

Awatar użytkownika
Nagl
User
Posty: 35
Rejestracja: 07 gru 2009, 12:20
Lokalizacja: Kraków
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Sluchawki

Post autor: Nagl » 25 lut 2010, 14:30

Pixel pisze:A jeśli masz tak złote ucho że słyszysz różnice między mp3 256kbps joint-stereo zakodowaną dobrym kodekiem a cd-audio na słuchawkach do 300zł to sorry ale to raczej tylko Ci się wydaje, albo słuchasz mp3 przerobionych kodekami sprzed 10 lat...
Przesadzasz. Po co w takim razie ludzie tworzą kodeki bezstratne? Przy muzyce klasycznej różnica między mp3 256kbps a oryginałem jest ogromna, przy elektronice jest mniejsza, ale bez problemu da się ja usłyszeć.

Ale co do wzmacniacza to się zgadzam, myślę że wzmacniacz z dobrej karty muzycznej zupełnie dla słuchawek wystarczy. :)

Awatar użytkownika
Pixel
Alien Bug
Posty: 1161
Rejestracja: 02 lip 2007, 13:55
Lokalizacja: wawa
Kontaktowanie:

Re: Sluchawki

Post autor: Pixel » 25 lut 2010, 14:44

wg badań naukowych tylko ułamek ludzi na świecie słyszy różnice między mp3 256kbps a cd-audio i tak na prawdę 90% tych ludzi co najwięcej krzyczy że tą różnice słyszy, tak na prawdę sobie to wmawia (ulega ogólnie przyjętej sugestii że tą różnice słychać).
W ślepych testach odpadają najwięksi krzykacze :wink:

Ale kij w to, chodzi mi tylko o to że nie ma sensu polecać komuś rozwiązań "kup to i to i to i do tego jeszcze to, to będzie git", bo to samo powie każdy sprzedawca w sklepie. Sztuką jest polecić tak żeby było tanio i dobrze.
Także do słuchawek w tej cenie wbudowany wzmak w karcie do 600zł spokojnie wystarczy.
Poza tym obecnie sprzęt audio tak się rozwinął że w kartach do 1000zł mamy to co do niedawna było dostępne tylko w najwyższej klasy sprzęcie. A sprzęt powyżej i dalej to już jest mega full ultra hd sound :mrgreen:

Awatar użytkownika
damon
Chillumafia
Posty: 3044
Rejestracja: 01 wrz 2006, 06:55
Kontaktowanie:

Re: Sluchawki

Post autor: damon » 25 lut 2010, 15:33

Najlepsza rada jaka mozna dac kupujacemu jest "posluchaj a pozniej podejmij decyzje" ;) NIgdy nie wiesz Pixel, czy osoba, ktorej cos chcesz polecic nalezy do tego 1% "wybrancow" czy nie ;)

c3k
User
Posty: 54
Rejestracja: 14 lip 2008, 14:35
Lokalizacja: wawa
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Sluchawki

Post autor: c3k » 25 lut 2010, 17:38

Jeżeli chodzi o sprzęt audio z wyższej półki to nie rozchodzi się o jakość dźwięku w sensie jakości sygnału audio i jego porównania z oryginałem tylko brzmienie i jego jakość. Brzmienie dźwięku z karty dźwiękowej nie jest najlepsze aczkolwiek to już od gustu chyba zależy kto co lubi. Dobry wzmak produkuje mocniejszy sygnał tak jak dobry cedek wyprodukuje mocniejszy lepiej brzmiący w dalszym przetworze sygnał dlatego lepiej brzmią płytki puszczane z cd-playera niż z karty dźwiękowej.
Ot moja opinia na ten temat aczkolwiek znawcą nie jestem a tym bardziej audofilem ale rozumiem Gamma a to co głosi wyssane z palca nie jest :)

Toteż jak pisze damon zanim kupisz trzeba posłuchać bo brzmienie to już idzie w gust a nie w pomiar w skali od najgorsza do najlepsza.

Awatar użytkownika
Gamma
Orthodox Caveman
Posty: 1082
Rejestracja: 25 lut 2005, 12:05
Lokalizacja: Silesia
Kontaktowanie:

Re: Sluchawki

Post autor: Gamma » 25 lut 2010, 19:37

Krzykacz to z Ciebie jest Pixel - poprzyj te swoje naukowe badania jakims przykladem...
A moje rozwiazanie odnosnie kupna bylo podyktowane wylacznie tym, ze koledze sie troszke marnuja jego zajebiste sluchawki. Nie widze w tym nic zlego, ze polecilem mu kupienie wzmacniacza do nich.


Dziekuje c3k, jestes jedna z nielicznych osob na tym forum, ktora zrozumiala moje intencje... Sam bym tego lepiej nie napisal. :)
Plytki na sprzedaz -> psytrance / goa / dark / full on / chillout / ambient / inne :
https://www.discogs.com/seller/.Gamma./profile

Awatar użytkownika
*JetMan*
Psytrance.pl
Posty: 4045
Rejestracja: 30 mar 2003, 10:13
Lokalizacja: Dublin, IE
Kontaktowanie:

Re: Sluchawki

Post autor: *JetMan* » 26 lut 2010, 00:11

>Po co w takim razie ludzie tworzą kodeki bezstratne?

Sprobuj sobie posluchac jakiejkolwiek plyty z mp3 256kbps na glosnikach naprawde dobrej klasy [Naprawde Dobrej czyt. Naprawde Drogich ;) ] a potem porownaj ta sama wypalona np we flac'u to zrozumiesz :)
--
*J3t_Man*

"With a watch you know what time it is,
with two watches you are never sure"

Awatar użytkownika
Psysutra
Cronomi Records
Posty: 4875
Rejestracja: 24 mar 2008, 12:32
Lokalizacja: Katowice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Sluchawki

Post autor: Psysutra » 26 lut 2010, 11:00

Naprawdę dobra klasa oznacza cenę od 2.5 tysiąca w klasie chyba najmniejszych gabarytów (przedwczoraj dorwałem pisemko dla audiofili i sobie czytałem w robocie).

Awatar użytkownika
bubblegum
Psylesia / TLG
Posty: 3042
Rejestracja: 20 cze 2005, 18:16
Kontaktowanie:

Re: Sluchawki

Post autor: bubblegum » 26 lut 2010, 11:08

Psysutra, mówisz o słuchawkach za 2.5 tyś? Jeśli tak to jesteś chyba chory na głowę :lol: :o


Proponuję AKG, do studyjnego odsłuchu (Sennheisery oczywiście również, choć podobno AKG brzmi bardziej naturalnie, a Senn. rozrywkowo - ale to opinie różnych ludzi)
.
Aktualnie posiadam AKG K 240 MK II i eksponują niemiłosiernie wszelkie wady pliku. Nie ma tutaj żadnych częstotliwości w nadmiarze. Brzmią studyjnie. Polecam

-------------------------------------------


Zamiast tych KOSSów zdecydowałem się również na AKG, do mp3jki - model K 420

Obrazek

właśnie przyszły - nie żałuje. Są małe, lekkie, poręczne i dopiero teraz player pokazuje pazurki. Brzmią z mpTrójką rewelacyjnie, chociaż z ostatecznym werdyktem poczekam, aż się "wygrzeją" :)
Ostatnio zmieniony 26 lut 2010, 11:19 przez bubblegum, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Psysutra
Cronomi Records
Posty: 4875
Rejestracja: 24 mar 2008, 12:32
Lokalizacja: Katowice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Sluchawki

Post autor: Psysutra » 26 lut 2010, 11:17

Litości... Ja już po prostu nie mogę z wami folks...

MÓWIĘ KURWA O GŁOŚNIKACH :!: To raz

DWA- TO SPRZĘT DLA AUDIOFILI czyli dla takich którzy nie wiedzą na co kasę wydawać.

Trzy- zanim coś głupiego sam pieprzniesz to poczytaj i zrozum kontekst.

Awatar użytkownika
bubblegum
Psylesia / TLG
Posty: 3042
Rejestracja: 20 cze 2005, 18:16
Kontaktowanie:

Re: Sluchawki

Post autor: bubblegum » 26 lut 2010, 11:20

Cicho chłopcze :)
Poza tym opanuj się z ta łaciną, bo w co drugim poście nią sypiesz.

Awatar użytkownika
Psysutra
Cronomi Records
Posty: 4875
Rejestracja: 24 mar 2008, 12:32
Lokalizacja: Katowice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Sluchawki

Post autor: Psysutra » 26 lut 2010, 11:24

Czep się swojej umiejętności czytania ze zrozumieniem, nie mojej łaciny, CHŁOPCZE.
Ładnie odwracasz kota ogonem ;]

I tyle w tym temacie mam do powiedzenia.

Awatar użytkownika
bubblegum
Psylesia / TLG
Posty: 3042
Rejestracja: 20 cze 2005, 18:16
Kontaktowanie:

Re: Sluchawki

Post autor: bubblegum » 26 lut 2010, 11:34

Dzieciaku, wystarczy.
Psysutra pisze: I tyle w tym temacie mam do powiedzenia.
Tia... Idź nabijać posty gdzie indziej ;)
Ciał :) Obrazek

Odpowiedz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości